Wisla

Zamčeno
pedro
Příspěvky: 95
Registrován: 01 kvě 2011, 07:26

Wisla

Příspěvek od pedro »

Krásné jarní sluníčko přivítalo účastníky nedělního výjezdu na parkovišti u Tesca v Karviné. A jelo se směr Těšín/Cieszyn, kde nás kousek už za hranicí čekala druhá část skupiny, spolu s našimi přáteli a hosty ze Slovenska. Ano, Blacksun a Bathory jeli do Wisly s námi. A byla to přátelé slušná kolona, vždyť nás jelo 13 motorek. Bohužel však ve Wisle po společném fotu se od skupiny naši slovenští kamarádi odpojili. Byla totiž před nimi domů do Sabinova ještě pořádná porce kilometrů na cestách, chtěli se také cestou zpátky zastavit a pozdravit naše další přátelé, Maja s rodinou v Žilině. Kapitán a organizátor výjezdu Vena v čele si počínal jako opravdový profík. Vše měl pod kontrolou, rychlost byla svižná, kolona ukázkově uspořádaná a tak do krásně sluncem zalité Wisly jsme dorazili poměrně brzy. Prohlídka malebného městečka, zaplněného mnoha pohodové neděle si vychutnávajích turistů a hostů, místa kde kousek odtud pramení „velká řeka“ stejného jména, byla velmi příjemným zpestřením našeho výjezdu. Ale ouha, najednou jsme začali postrádat Popiho. Kam se poděl, kdo ho viděl, vždyť před chvíli tu byl s námi...po chvilce hledání jsme kamaráda Popiho díky Tině objevili....hádejte kde? Seděl si, se šťastným výrazem spokojeného gurmána, v jedné z mnoha pouličních restaurací a debužíroval jednu z nabízených laskomin. Na náš dotaz co to má znamenat pohotově odvětil, že se nerad fotí hladový. :lol: Jenže nás čekal společný oběd, na který nás pozval Vena. Zamířili jsme do vyhlášené restaurace zvané Olympijska, kterou vlastní známý skokanský fenomén, polský reprezentant Adam Malysz. Prostředí restaurace je úžasné, nabídka gastronomických specialit je převeliká. Vybrali jsme si z nabídky a mohu zodpovědně prohlásit, že jsme prožívali „kulinářský orgasmus“. Veno, ještě jednou děkujeme! Po tomto „festivalu dobrot“ jsme každý spíš potřebovali na chvíli ulehnout a „zavázat sádlíčko“. :) Jenže my všichni znovu usedli do sedel a pod taktovkou Veny jsme odjeli do nedalekého dalšího městečka malebné beskydské krajiny, zvaného Ustroń. Do Wisly, skoro už před našim odjezdem do Ustronie, za námi neváhali z Kopřivnice přijet také Kaštan se svým synem Romanem. Chlapi nás potěšili!
Ustroń se pyšní množstvím krásných hotelů, parků, relaxačních zón a opravdově žije ! Zajeli jsme až nahoru nad městečko, kde se nachází nádherný odpočinkový areál...jenže na jeho prohlídku je zapotřebí minimálně jedno odpoledne....a tímto časem jsme bohužel nedisponovali. Takže jen pár společných snímků a hurá zpátky k domovu. Po krátké zastávce v polském Cieszynie, kde jsme se rozloučili s kamarády z Třinecka, jsme se vydali do Karviné na odpolední kávičku na náměstí. Také to bylo zaplněno a my se štěstím získali místo na terase v jedné z kavárniček. No a to bylo vlastně poslední zastavení krásně prožité společné neděle. Doufáme, že jste prožili také tak krásný den, jako my?

http://www.upnito.sk/0/sb7wtvzg6s4weuua ... h7e4pg.JPG
http://www.upnito.sk/0/dew4jtf9uj69mtxu ... 343uc7.JPG
http://www.upnito.sk/0/jbwncycn8udvb6pj ... 48y3fz.JPG
http://www.upnito.sk/0/2btjt7e7kq6rzktc ... m2ncyd.JPG
http://www.upnito.sk/0/2kete528cx4tefvs ... y6my2b.JPG
bogdant9

Re: Wisla

Příspěvek od bogdant9 »

Můžu jen potvrdit příspěvek co je výše,perfektní vyjíždka a oběd! Véno díky.
Kastan
Příspěvky: 177
Registrován: 12 črc 2011, 20:13

Re: Wisla

Příspěvek od Kastan »

Můžu potvrdit již potvrzené. Byla pohoda, legrace a sluníčko. Teda ten oběd potvrdit nemůžu, protože jsme dorazili s Romčou až po té. Ale neva, kvůli němu jsme přece nejeli (stejně jsme vyrazili s plnýmy pupíky :D ). V Třinci jsme kapánek zabloudili - jel jsem na Vendryni, místo na Pl, proto jsme dorazili malinko později. Ale už to, že jsem Vás našel je vlastně úspěch. Bylo to super a krásný relax. Byli jsme v těchto místech poprvé a spokojeni. Po zajetí do garáže ukazoval Wilda 206 ujetých km. Děkujeme za pěkné odpoledne a brzy na viděnou ;) .
svagrova

Re: Wisla

Příspěvek od svagrova »

Teda pánové, vy jste tu naší společnou veselici pořádně okleštili!
Na osobní pozvání Veny za zpěvu, Tina Mary a štěkotu Pepíčka, jsem dorazila do Karviné. Kde mě čekali 4 rytíři z cesty z Rožnova a tolik nenápadný příjemný Dolfi . Milým překvapením byl stále dobře naladěný Popi, který měl slavnostně vítat svou vnučku a omluvil se. Touha po společné vyjížďce a kulinářských hrátkách, však byla silnější. :lol: Překvapivě to stihnul vše, vnučka přivítána a Popi mohl vyrazit na cestu, vstříc dálavám, naší zábavě a kulinářskému překvapení. Překvapení bylo nejen kulinářské , ale i v podobě osazenstva, které nás čekalo na další zastávce. Naprosto dokonalý pár Boba a Vanda, vyšperkovaní oba do posledního cvočku nás z fleku mohli reprezentovat na ,,Miss chopper “ Libor a Bogdan jako zbytek třinecké kliky.Příjemní,stále usměvaví Blacksun a Bathory, byli nadšení, že se znova potkáváme a Švagrová Hakuna je jim konečně odtajněna. Zuzi,těšilo mě! Ukázková formace,byla pod vedením Vény, který nás bezpečně dovedl do Wisly. Prohlídli jsme si centrum a potom co si Libor sehnal trvanlivějšího náhradníka, kterého rázem pasoval na člena SRCZ ( nejvyšší by měl radost, sháníme a propagujem, kde můžem) vydali jsme se k řece. Dobrovolně jsem se chtěla vrhnout do vln Wisly, smířená a vycvičená fýrerem, že za vše stejně můžu já. :mrgreen: Všichni souhlasně přikyvovali, že tak je to správně a proč některým neudělat konečně radost. Při zpáteční cestě jsme narazili na stále hladového Popiho, u kterého jsme ani nezaregistrovali, že nám zmizel. Důležité je, že ne nadlouho. Do stylové restaurace jsme vyrazili pěšky, ať si všichni mohou prohlídnout motorkáře bez motorek, protože motorkářů s motorkami tady projížděly hromady a proč být tuctoví?? Protože máme smysl pro originalitu, šli jsme do toho! Vkusná restaurace lahodila nejen oku, ale při prvním doteku jazyka, i našim chuťovým pohárkům. Pravda, výběr chutné krmi byl provázen všeobecným veselím, už jen pro konečnou volbu. A pokud s klukama přestanu jezdit, tak jedině, protože mě Vigo po jejich pokrmových trachtacích za chvíli neuveze. K výběru jsem přistoupila dietně a skromně, ať mi Vašek vybere. Obzvlášť něco lehkého a dietního. Nakonec jsme úkolem pověřili mistra kulináře Pedra, který zavelel grilovaná krkovice! Má představa o lehké krmi byla jiná, tak nezbývalo než si vybrat sama. Na stolečku vévodily zeleninové salátky, a to já můžu , radostně jsem přijala Vaškovu nabídku a vyrazili jsme. Netušíc co mě ještě s klukama čeká.Řeka Wisla mě nepohltila, rozhodli se mě tedy zřejmě zbavit přecpáním. Po čtvrthodinovém studiu jídelního lístku mužským osazenstvem, a hromadou jejich nápadů jsem zvolila bramborovou placku s ,,gulášem“ a rázem ji chtěli všichni. :lol: Jen Popi se hrdinně trhnul a stal si za svým názorem i přesto, že mě zachraňoval u prvního chodu! Tím byl neuvěřitelný boršč, či baršč, znalcům se omlouvám, vůbec netuším jak se to píše. Vašek mě chtěl obeznámit s místní kuchyní a objednal mi tuhle zvláštnost z červené řepy, doplněnou obalovanou sekanou. Prostě neuvěřitelný, šílený nápor na mou trávicí soustavu, doplněná zábavou a příjemným posezením s gentlemany.Jiříkovy prupovídky, jestli je Adam doma, či jest hajzel až nadole? Nenechaly v klidu ani mou bránici, a číšníkovi Popiho zákeřné otázky vymrštily z ruky i jídelní lístky. Po tomhle dopředu prohraném boji s kaloriemi, jsme se vydali zpět do centra, rozrostlí o dva Kaštany. Pánové rozhodně Kaštan a Kaštan, protože Romča měl do malého Kaštana, či Kaštánka opravdu daleko. Výškou totiž urputně dohání tatíka a kraťasy s kšandou už dávno jistě nenosí. :D
Aby nebyl této kalorické bitvě konec, Pedro nás obšťastnil zmrzlinou a za zvuku kytarových melodií, jsme brázdili místní příjemnou pěší zónu. Z Wisly jsme odjížděli plni dojmů a s plnými břichy. Další zastávkou byl Ustroń, kde jsem se jen do kopce nahoru na parkoviště modlila, ať mě nic nezabrzdí, protože do takového kopce na nadstandardních nerovných kočičích hlavách už se vážně nerozjedu. Všechno dopadlo nad míru spokojeně, zvládli jsme to bez nehod a ztráty kytičky. Avízovaná prohlídka místní fauny mě lákala, obzvlášť když na mě Libor apeloval, že takového ptáka co tam mají jsem ještě neviděla! Ale necháme to na příště, až budeme mít dostatek času. Konečná rozlučka s Třineckou klikou, veřejná macačka, líbačka byla v Těšíně u hyper… Plná radosti jsem se s Liborem ráda rozloučila, protože z Wisly jel přede mnou a zodpovědně prohlašuji, že naposled!! Jeho naprosto úžasné, sladěné výfuky, vydávají v mé přilbě nehorázné zvuky a ještě teď mi hlava vibruje! :lol: Závěr patřil Karvinskému náměstí, kdy mi Pedro zřejmě jako poslední armádu kalorií nutil kávu a zákusek. Naštěstí kávu nepiji ( slovy Kaštana, že už jsem dost velká, že bych mohla začít) a zákusku jsem úspěšně odolala. Jen zázrakem jsem tak přežila dnešní sebepoškozování poživatinami. Rozloučení skvělého dne jsme zakončili na historické karvinské kašně a ještě za slunečních paprsků jsme vyrazili k domovu! Pánové děkuji vám, za vaši pohostinnost, péči, vtip, dobrou náladu a skvělou atmosféru. Ráda s vámi znovu vyrazím, ale jen se zeleninou v baťůžku a za Liborem nejedu !!! :P

http://tina-svagrova.rajce.idnes.cz/Wisla_25.3._12#
P3252130up.jpg
P3252130up.jpg (166 KiB) Zobrazeno 9313 x
P3252208up.jpg
P3252208up.jpg (164.49 KiB) Zobrazeno 9313 x
Filo

Re: Wisla

Příspěvek od Filo »

Pěkný den vespolek ,
sakra pište ty popisy kratší , kde vzít čas na to , přečíst to všechno :-)
libor

Re: Wisla

Příspěvek od libor »

Taky ještě jednou děkují Venovi za nádhernou neděli,byla to super vyjížďka,a Tino příště pojedeš předemnou,ať tě neruší moje laděné výfuky.Libor
svagrova

Re: Wisla

Příspěvek od svagrova »

No to si piš, Libore. Víš, že jsme se domluvili, že už nikdy nechci před sebou vidět Tvého dravého ptáka . :lol: (na zádech)
Filo, to zvládneš, věřím Ti. Čti to pomalu. V pátek jsi měl energie na rozdávání ( skoro jako v osmičce, až gumy střílely :lol: ). Pro Tebe , Aloise a myslím Křemila to bude příště po odstavcích jako seriál. :P
Kastan
Příspěvky: 177
Registrován: 12 črc 2011, 20:13

Re: Wisla

Příspěvek od Kastan »

No jo, takový pták když se vydaří... ;) . Ale bacha - není pták jako pták. V pátek fáákt střílely gumy???? :o O něco jsem přišel??? :lol: No co se tady nedočtu :oops: . Zírám :shock:
Filo

Re: Wisla

Příspěvek od Filo »

Pěkný den vespolek ,
pátek , prosím , nepřipomínat :-)
Byl jsem psychicky zdeptán z práce :-)
svagrova

Re: Wisla

Příspěvek od svagrova »

Filouši, máš zřejmě hodně náročnou práci! :lol: :lol: :lol: Ale jsem ráda, že sis z osmičky vzpomněl jen na tu gumu. Ještě jsme se v tu dobu totiž stříkali vodou a píchali špendlíkama. :mrgreen: :lol:
Filo

Re: Wisla

Příspěvek od Filo »

Pěkný den vespolek ,
ještě a důrazně žádám o informační tabu ohledně pátku :lol: :mrgreen:
Připadám si , jako mladší bratr operačního systému windows :-)
svagrova

Re: Wisla

Příspěvek od svagrova »

Jako poděkování ode mne Vénovi , všem ostatním pro pobavení a na památku. :P ;)
http://www.youtube.com/watch?v=RZ6MesIQ ... e=youtu.be

Pro patrioty je to ještě na N-Joy.
http://n-joy.cz/video/star-riders-cz-wi ... qo3s69kxlh

Tina :P

Snad je to pro Aloise dostatečná propagace SRCZ. V novinách, či časopise který někteří ani neznají to sice není, jak mi bylo předhozeno, ale za to je to v médiu které hýbe světem. A na ,,www.youtobe.com" který zná téměř každý. :P
pedro
Příspěvky: 95
Registrován: 01 kvě 2011, 07:26

Re: Wisla

Příspěvek od pedro »

ahojky,
nejedno oko bledne závistí. ;) Tvoje prezentace Tino jsou velmi zdařilé !!! Nevím, nevím, zda někdo další z našich řad má takové schopnosti ?!
Ty jsi se už kronikářem narodila...to se nedá naučit, s tím se musí člověk narodit.....říká se tomu také dar od Boha. :D
svagrova

Re: Wisla

Příspěvek od svagrova »

Díky Pedro za milá slova uznání. Mám spousty darů od Boha, ;) umím cokoli od betonování, sádrokartonu až po miniatury na nehtech, ale vždy to není jen o darech,vnímání, citu, je to i o chtění, píli, energii. Zase neumím cizí řeč a hrát na hudební nástroj, to mě celý život šve. Třeba to ještě napravím. :P Spousty lidí umí mnoho hezkých věcí, jen se jim nechce a vymluví se na čas. Taky ho se svou energií nemám dost. Razím myšlenku: ,,Kdo chce najde způsob, kdo nechce najde výmluvu“ a platí to na stopro, jak v práci, tak ve vztazích. Když ale chci, pak je výsledek zaručen. Dělám to pro radost druhých i svou, ne protože mě někdo bude využívat, nebo přikazovat. A kdyby to potěšilo jen jednoho jediného člověka, zpříjemnilo mu to chvíle, udělalo radost, tak to pro mě mělo smysl.
Ty už jsi to ocenil, dík, pak mám tedy splněno a stálo to za to! :P Snad se to bude líbit i Vénovi, bylo to i poděkování.
Kroniku už si přebral Alois s Maartym, nemám se bát, že si poradí, že to nějak zvládnou. A já jsem přesvědčena, že určitě ano. Proč ne? Jsou oba velmi schopní. Maarty má skvělé postřehy, je bystrý, občas vtipný, Alois ač nerad čte i píše má dobrý sloh. A o tom co ho baví, o fetu , kultúře s děvčaty dokáže napsat i A4. :lol:
Vize je však taková, že z každé vyjížďky napíše své postřehy kapitán, nebo kterýkoli přítomný účastník . Možná to klapne. Teď by se měl ale najít někdo, kdo zaznamená ,,Březnové setkání“ nebo se to začne kupit. Začíná sezóna. Tak že to by mohla být výzva. :P
Myslím tím pro všechny, milé hvězdy……
Kastan
Příspěvky: 177
Registrován: 12 črc 2011, 20:13

Re: Wisla

Příspěvek od Kastan »

Názdárek vespolek. Jééé ta prezentace mi teda udělala radost. Je to pěkné. Až budu velký, třeba se to také naučím, ale zatím na to nemám čas (a to není výmluva). Jednak mě těší, že jsme se společně viděli na vyjížďce a je památka, a pak taky, že mám aspoň společné snímky se synem z výletu. Taky mu to přepošlu a jsem si jist, že jej to určitě potěší. Děkujeme!! Jen je mi líto, že jsem už nestihl naše kamarády ze Slovenska. Ale však neumíráme, ne??? Brzy na viděnou Kaštan
svagrova

Re: Wisla

Příspěvek od svagrova »

Ahoj Bogdane, četla jsem Tvou pochvalu na mou prezentaci na fcb, děkuji. I Tvá prezentace kterou máš na youtube a která se tady svého času jen mihla, si zaslouží potlesk a myslím,že je chybou, že není k náhlednutí na klubových stránkách. :P
Zamčeno