Svatý Hostýn 13.5. nebo 10.6.2012

Zamčeno
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Svatý Hostýn 13.5. nebo 10.6.2012

Příspěvek od Alois »

Vážení,
to, co se mi loni nepodařilo, je letos korunováno úspěchem. Mám povolení vjezdu až na Svatý Hostýn pro cca 15 motorek! Pro jistotu jsem rezervoval dva termíny pro případ špatného počasí a to 13.5. a 10.6. Můžeme využít jen jeden termín. Podrobný itinerář trasy vystavím později.

Z důvodu omezeného počtu povolenek, je tato akce uzavřena jen pro členy a přátele SRCZ!
Naposledy upravil(a) Alois dne 27 dub 2012, 10:43, celkem upraveno 1 x.
BobyShrekOLD
Příspěvky: 87
Registrován: 24 kvě 2011, 16:26
Bydliště: Komárno - Slovensko

Re: Svatý Hostýn 13.5. nebo 10.6.2012

Příspěvek od BobyShrekOLD »

Ahoj. 10.6. - to bych se tam ocit !
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Svatý Hostýn 13.5. nebo 10.6.2012

Příspěvek od Alois »

Boby, pokud bude počasí 13.5. vhodné, pojedeme 13.5. Pokud ne, tak až 10.6.
libor

Re: Svatý Hostýn 13.5. nebo 10.6.2012

Příspěvek od libor »

Ahoj,pokud mi do toho nic nevleze,rád bych se zučastnil této nádherné vyjíždky.Prozatím mám volné oba termíny.Libor
Maarty

Re: Svatý Hostýn 13.5. nebo 10.6.2012

Příspěvek od Maarty »

ano v jednom termínu mi to nepasuje, mám v plánu jiné akce. A stejně to chci zkusit oklikou :)
JARDA
Příspěvky: 77
Registrován: 25 srp 2011, 19:36
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Svatý Hostýn 13.5. nebo 10.6.2012

Příspěvek od JARDA »

...jo dobrá akce..na kolo pěkný kopec,kočičí hlavy. My pojedem snad po pěknější cestě :) Maj tam hodně suvenýru na motku. Jedem!!
Josef
Příspěvky: 48
Registrován: 16 čer 2011, 17:46

Re: Svatý Hostýn 13.5. nebo 10.6.2012

Příspěvek od Josef »

Ahoj. Vtěchto termínech mám volno, tak bych se rád zůčastnil vyjíždˇky. Na Hostýně jsem ještě nebyl. Chose :) ;)
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Svatý Hostýn 13.5. nebo 10.6.2012

Příspěvek od Alois »

Hostýnské vrchy pojmenované podle památné hory Hostýn jsou výběžkem Moravskoslovenských Karpat a tedy i západní částí Vsetínských vrchů. Horu Hostýn tvoří dva vrcholy – vyšší severní s rozhlednou a větrnou elektrárnou (736m) a západní vrchol s poutním chrámem a řeholním domem (718m). Impozantní poloha Hostýna, vévodící širokým rovinám Hané, zdaleka viditelná a charakteristická silueta hory s chrámem nejvýše položeným je na Moravě ojedinělá.Je to významné mariánské poutní místo na střední Moravě,
v Olomoucké arcidiecézi, ve Zlínském kraji.

Mám jen omezený počet povolenek vjezdu až na kopec Sv. Hostýn, proto si povolenku rezervujte!

Trasa na Sv. Hostýn:
Start - parkoviště VŠB Ostrava dne 13.5. v 11.00, 182 km od startu do MBUH
Směr - Štramberk, Ženklava, vyhlídka, ValMez, zastávka bufet- výstava hist. motorek ČS provenience, Troják-atrakce, Sv. Hostýn - prohlídka, možnost oběda a odpočinku, Osíčko, Kunín, MBUH. Návrat v cca 18 hodin. Trasu jsem měl možnost projet a je velmi pěkná. Po cestě jsou krásné vyhlídky, proto pojedeme jen za dobrého počasí. Definitivní rozhodnutí padne v sobotu dle předpovědi.



Web Svatý Hostýn:
http://www.hostyn.cz/home.htm
Odkaz na církevní památky na Sv. Hostýně: http://www.hostyn.cz/_tur_info_1.htm
Odkaz na světské památky na Sv. Hostýně: http://www.hostyn.cz/pametihodnosti1.htm
rosta
Příspěvky: 105
Registrován: 13 srp 2011, 16:50

Re: Svatý Hostýn 13.5. nebo 10.6.2012

Příspěvek od rosta »

Hlásí se Harsst a Rosta.
svagrova

Re: Svatý Hostýn 13.5. nebo 10.6.2012

Příspěvek od svagrova »

Pokud se nic nezvrtne,jedu. Tina :P
Josef
Příspěvky: 48
Registrován: 16 čer 2011, 17:46

Re: Svatý Hostýn 13.5. nebo 10.6.2012

Příspěvek od Josef »

Věřím,že se do počtu vejdu a budu se moci vyjíždˇky zůčastnit. Chose :) ;)
Filo

Re: Svatý Hostýn 13.5. nebo 10.6.2012

Příspěvek od Filo »

Pěkný den vespolek ,
rád se zúčastním , samozřejmě za předpokladu solidního
počasí . Obávám se toho , čím straší na víkend :?
Kastan
Příspěvky: 177
Registrován: 12 črc 2011, 20:13

Re: Svatý Hostýn 13.5. nebo 10.6.2012

Příspěvek od Kastan »

Nazdárek vespolek, bude to hezký výlet. Zatím moc přihlášených není, do počtu se tedy vejdu. :) Takže přihlašuji jeden kus motorky a sebe s Lenkou. Hlavně ať vyjde počasí!! Bulám kvůli tomu postupové závody, tak to musí stát za to :shock: . Vypadá to, že stihnu i dopolední práci :( . Upřesni prosím Tě v kolik budete asi ve Štramberku. Viděl bych to na třičtvrtě až dvanáctou hodinu. To bychom se připojili. Tak zatím hoj. Kaštan
Kremil
Příspěvky: 174
Registrován: 23 kvě 2011, 15:11

Re: Svatý Hostýn 13.5. nebo 10.6.2012

Příspěvek od Kremil »

Ahoj, moc rád bych, ale ty "koně moje hyjé" se flákají v servisu :oops: :oops: :oops:
Křemil
Jimy

Re: Svatý Hostýn 13.5. nebo 10.6.2012

Příspěvek od Jimy »

Ahoj, tak jim dej trochu ovsa o obroku, určitě si ti potom rozběhnou :D
Kremil
Příspěvky: 174
Registrován: 23 kvě 2011, 15:11

Re: Svatý Hostýn 13.5. nebo 10.6.2012

Příspěvek od Kremil »

To víš. A začnou mi skákat hopsa... :roll: :roll: :roll:
Křemil
Pajus

Re: Svatý Hostýn 13.5. nebo 10.6.2012

Příspěvek od Pajus »

Zdarec všichni,
pokud by bylo slušné počasí, rád bych se taky zúčastnil, ale nevím zda můžu. Nevím jak to máte s tím přátelstvím klubu a tak...

Zdraví Pajus (Midnight Star 1300) 8-)
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Svatý Hostýn 13.5. nebo 10.6.2012

Příspěvek od Alois »

Pajusi, je mi líto, ale akce je uzavřena jen pro naše členy a přátele SRCZ - viz JEZDCI - http://www.star-riders.cz/jezdci/.

Dle předpovědi to nevypadá na pěkné počasí, které je nutné pro plánovanou vyjížďku na Sv. Hostýn. Pokud nebude pršet, tak vymyslím nějakou kratší verzi třeba Štramberk, Hodslavice, Fulnek a mikroregion. V tomto případě není důvod pro uzavíraní vyjížďky jen pro SRCZ a může s námi jet kdokoliv na CCC.

Pokud nebude pršet a počasí bude alespoň nějaké, vyjížďka bude tak na 120 km. Čas a místo odjezdu zůstává stejné. Návrat kolem 16 hodiny.
Pajus

Re: Svatý Hostýn 13.5. nebo 10.6.2012

Příspěvek od Pajus »

Ok, díky.
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Svatý Hostýn 13.5. nebo 10.6.2012

Příspěvek od Alois »

Dle dnešní různé předpovědi, která se stále mění, to vypadá, že bude chladno cca 13 st., ale pršet nebude a mělo by být celkem polojasno. Jak jsem již uvedl. Sraz v 11.00 a tam se dohodneme podle aktuální situace, zda Hostýn či náhradní trasa. Za deště se nejede!!!!
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Svatý Hostýn 13.5. nebo 10.6.2012

Příspěvek od Alois »

Neustále sleduji předpovědi počasí na různých serverech. Vypadá to dobře. Takže na 90% Hostýn bude! Těšte se, bude to nádhera!!!
Filo

Re: Svatý Hostýn 13.5. nebo 10.6.2012

Příspěvek od Filo »

Pěkný den vespolek ,
Aloisi , snad máš pravdu :
http://www.skyfly.cz/pred_fly_sra.htm
charlieFM

Re: Svatý Hostýn 13.5. nebo 10.6.2012

Příspěvek od charlieFM »

Ahoj , sledujeme stránky a předpověď. Asi pojede Ladin, já ještě trochu kašlu. Zdraví Charlie
svagrova

Re: Svatý Hostýn 13.5. nebo 10.6.2012

Příspěvek od svagrova »

Od rána se s Karvinskou gardou přemlouváme jestli jet , či ne. O Hostýn jsem stála, ale je tam aktuálně na Hostýně 4,9 - 5,4 stupňů. V Ostravě máme 10st. a teď se zatáhlo. Vypadá to na déšť. Aloisi, díky za snahu sehnat povolenky, oceňuji to, ale vzdávám to. Nejedu. Vám otrlým, přeji pěknou vyjížďku.
Tina :P
Zmrzlý jpg.jpg
Zmrzlý jpg.jpg (25.88 KiB) Zobrazeno 17650 x
Alespoň vyšetřím čas na kroniku a dodělám ji. Potom co si mě posledně tak něžně prosil a skončila jsem celá dojatá mezi blatouchy, se to nedalo odmítnout. :P Libor ode mě včera dostal pořádný náklad a když taky nejede, tak třeba bude v té zimě i na co koukat. ;)
Naposledy upravil(a) svagrova dne 13 kvě 2012, 10:50, celkem upraveno 2 x.
libor

Re: Svatý Hostýn 13.5. nebo 10.6.2012

Příspěvek od libor »

Rád bych jel,ale v takovém počasí nejedu,je to delší trasa,jinak u nás začíná poprchávat.
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Svatý Hostýn 13.5. nebo 10.6.2012

Příspěvek od Alois »

Tino-Švagrová, jsem rád, že v kronice budeš pokračovat resp. už pokračuješ. Máš opět mou podporu při její výrobě!
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Svatý Hostýn 13.5. nebo 10.6.2012

Příspěvek od Alois »

Realizace dnešní vyjížďky stála určitě za to. Padla slova, že to byla nejhezčí vyjížďka vůbec. Kdo nejel, udělal chybu.Počasí bylo chladné (ne zima, jak říkal Harsssssst, ta už byla), slunko občas svítilo a zahřívalo nám kůži, mraky se honily, ale nezmokli jsme. Teplota nad 10 stupňů, trochu vítr, ale pohoda, krásné rozhledy na přírodu v rozpuku a tak jsme měli i náladu si zablbnout na houpačkách. Těch našich 6 motorek bylo akorát, i když jsem plánoval více, jeli jsme v pohodě. Rosťa nadával, že jedu občas rychle bo on se nemůže kochat. Leč vyjížďka byla plánována na jeden den a ne na dva.
První zastávka byla na Helštýně - čtěte pozorně jedná se vyhlídku nad ValMezem Helštýn. Ukrytý pomník obětem 2. války nám poskytl úžasný rozhled na všechny světové strany. Následovala zastávka v restauraci U Lamy kousek za VM. Na fotkách jsou vidět tlamy lamy, obráceně rostoucí stromy - česká rarita "mičurinovského" umu, v restauraci výstavka dvoustopých vozidel mj. slovenské i české provenience. Zdrželi jsme se kvůli v.steaku, bo na poprvé se jim moc nepodařil, tož jsem jim musel dát šanci na druhý pokus.
Zastávka na Trojáku byla na rozcestníku pěších tras. Pěkný rozhled, stará chata hned u cesty a pro nás plánovaná atrakce na houpačce pro 8 lidí. Tož jsme chvilku poblbli, po obědě to nebylo to nejlepší na žaludek, Fernet by udělal líp, ale obecenstvo mělo o zábavu postaráno a my taky. Byli tací, kteří by se houpali furt i kolotoč tam byl, ale já dal za oběd 150Kč a nechtěl jsem, aby se povaloval mezi námi v písku.
V Bystřici pod Hostýnem jsme mohli značce "Zákaz vjezdu všech motorových vozidel" ukázat jedničku, celkem jsem si to vychutnal a ostatní asi taky. Měli jsme povolenku vjezdu každý v kapse. Vyjeli jsme úplně až nahoru pod schody do kostela. Zrovna tam probíhala mše resp. svatební obřad. Tak jsme nakoukli, kostel obešli a po křížové cestě se vydali k rozhledně. Překvapil mě zcela nový památník umučeným, zastřeleným, popraveným obětem komunismu. Brrr, hnusná doba to byla.
Z rozhledny byl krásný pohled do okolí, kopce a Bystřice jak na dlani. Škoda, že poutní klid narušuje větrná elektrárna. Dle mého názoru tam nemá co dělat. Ale její ekonomický přínos je jistě veliký.
Po prohlídce se nad námi a okolí objevily hrozivě vyhlížející mraky. Dešťové. Kluci znervozněli, nasedli do sedel a pelášili z Hostýna po vlastní ose pryč. Závěrečná tečka měla být a vlastně byla u soutoku Bečev ve ValMezu. Třeba by se někteří dozvěděli, proč je to meziřičí. My ostatní jsme dojeli suchou stopou domů.

Technická poznámka: Pokud má vyjížďka kapitána, je organizována a nejedná se tedy o individuální akci. Proto by se vyjížďka měla dojet do cíle hromadně a ne ujet tak, jako jste předvedli dnes.
Naposledy upravil(a) Alois dne 14 kvě 2012, 16:19, celkem upraveno 1 x.
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Svatý Hostýn 13.5. nebo 10.6.2012

Příspěvek od Alois »

Pár fotek od Adolfa - http://ulozto.cz/xEU2T3g/ada-zip
Zamčeno