PASTVINY II

Zamčeno
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

PASTVINY II

Příspěvek od Alois »

Pro krásu přírody a superpohodu opět v červnu na 3 dny - pátek, sobotu a neděli pod stany na Pastvinskou přehradu, která není moc známa, ale o to více krásná.

Cit z netu viz loňská vyjížďka:

Pastvinská přehrada v údolí Divoké Orlice nás upoutá nejenom jako významná technická zajímavost, ale především jako místo letní rekreace a turistiky. Travnaté pláže nabízejí v létě možnost odpočinku a her pro rodiny s dětmi, ale také příležitost k provozování vodních sportů a v neposlední řadě nás okolí přehrady láká k turistickým pochodům nebo cyklistickým výletů.....citace z netu.

Málo známá přehrada, která je vyhledávána čundrákama určitě stojí za to. Jako náctiletí jsme tam jezdili na pionýrech, na tu dobu to bylo celkem daleko. V okolí je spousta zajímavostí, na pár z nich se zajedeme podívat. Odjezd v pátek 28.6.2013 v 10.00 od VŠB, v 11.00 za Krnovem na výpadovce u pumpy. Trasa přes Jeseník, Hanušovice, Králíky-bunkry, poutní místo, klášter, vojenské muzeum, Pastviny. Sobota projížďka po okolí a v neděli oklikou cesta domů. Vzdálenost od OVY 200km. Ubytování v autokempu AMC Pastviny ve vlastních stanech.

Sobotní vyjížďka přes nádherné prostředí Českých Petrovic, Zemskou bránu v údolí Divoké Orlice. Uzká, nová cesta přes upravené vesnice stojí opravdu za to. Návštěva rozhledny Suchý vrch a prohlídka obranného bunkru (srubu).
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: PASTVINY II

Příspěvek od Alois »

Víkend se blíží a akce Pastviny II také. Takže pro ty, kdo jede v pátek 28.6.2013 odpoledne odjezd od VŠB kolem 15h - pokud nebude změna, tak platí tento čas. Pojede se přes Bruntál, Šumperk, Jablonné a pak k přehradě. Je to 200 km.

Budeme v Autokemp AMK Žamberk - tak, jako loni viz.: http://www.atc-amk.zamberk.cz/index.php?a=autokemp

Jedeme pod stan a my stan bereme. Ale pro sichr je možné si buknout chatku a jsem domluven, že budeme platit jen to, pod čím budeme spát.

Program:
Pátek - dojezd (kolem 19) a objezd přehrady, posléze seznamovací večírek.

Sobota - pokud přijedou Vahonovi, tak nám udělají vyjížďku po okolí. Pokud ne, tak improvizace - Žamberk, Králíky, Suchý vrch, Muzeum řemesel v tom......nemohu si vzpomenout nebo podle chuti koupání, jízda na šlapadlech po přehradě a ležžing-oppalling.



Neděle - cesta domů - super nádhera Zemská brána - okruh po nové klikaté cestě, prohlídka okolí a domů dle počasí . 1. Hanušovice-Jeseník, Krnov. 2. Č. Voda, Šumperk, Bruntál, Ova
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: PASTVINY II

Příspěvek od Alois »

Z OVY pojedeme do Krnova a pak dle počasí buď SU nebo JE.
pompe
Příspěvky: 147
Registrován: 30 kvě 2011, 13:16
Bydliště: Myjava/ Slovensko /

Re: PASTVINY II

Příspěvek od pompe »

Ahoj,
ideme v piatok, po práci .Máme to cca 220 km, takže príchod predpokladám tak o 21-tej hod.
Berieme stan , rezervujte nám tam nejaké dobré miesto .
JARDA
Příspěvky: 77
Registrován: 25 srp 2011, 19:36
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: PASTVINY II

Příspěvek od JARDA »

Ahoj,
jak vyjde přijedu v sobotu .
Jarda
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: PASTVINY II

Příspěvek od Alois »

Tož Jardo, musí vyjít. Tak se snaž.

Pompe, my tam nebudeme o moc dříve.
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: PASTVINY II

Příspěvek od Alois »

Právě jsem se dozvěděl, že bufet, který je dole v autokempu bude snad od pátku večera otevřen, budou začínat tak prý snad nebude jen pečivo, ale vše ostatní ano. Tož doufejme, že pivo poteče proudem. Když ne, tak zajedeme někam něco koupit. Tímto víkendem vlastně začínají prázdniny, tak snad bude všude čisto a pořádek.

Pro ty, kteří dlouho nebyli v kempu. Nic moc se za posledních 23 let nezměnilo, kromě cen a toaletního papíru. Tak si nedělejte zbytečné iluze o luxusu apod. Jde nám o srandu, dobrou náladu a pohodu. A ta pod stany bude!!!


Zatím vím o 12 účastnících - přihlaste se prosím, kdo jede.
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: PASTVINY II

Příspěvek od Alois »

Pro ty, kteří přijedou za námi v sobotu, předkládám optimální trasu z OVY do AMK Žamberk. Asi se za ta léta, co tam jezdím silnice zkrátila na pouhých 167km. Kdysi (před 35lety) to bylo 200km. Možná, že se to na tom Pionýru 21 zdálo delší.

http://maps.google.cz/maps?saddr=Ostrav ... 3&t=m&z=11
Marta
Příspěvky: 235
Registrován: 01 úno 2012, 19:01

Re: PASTVINY II

Příspěvek od Marta »

Ahoj přátelé,
motorku mám vyleštěnou,brašny nabalené a začínám odpočítávat.
Pokud přežiju dnešní let horkovzdušným balónem.....tak se zítra na Pastvinách potkáme.
P.S.Vzkaz pro Mirečku od Křemila.Miri,nejdříve postavíme stan,pak teprve dofoukneme matraci...ať to není jako loni.
Kdo má karty,ať je veme.Jupííííí....jedeme na výlet.
Těším se jak malé děcko!!!
Pa zítra,Marta
vahon
Příspěvky: 87
Registrován: 24 dub 2011, 17:55

Re: PASTVINY II

Příspěvek od vahon »

8-) Zdarec Všem co pojedou Pastviny. Vsobotu ve 14 hod. občerstvení u Danuš a Ladi. Se na Vás těšíme. Koná se za každého počasí,nejsme z cukru. Budeme Vás čekat. :ugeek: :)
rosta
Příspěvky: 105
Registrován: 13 srp 2011, 16:50

Re: PASTVINY II

Příspěvek od rosta »

Zjistil jsem, že asi nejsme přihlášení. Dojedeme v sobotu dopoledne, páteční seznamovací večírek nás bohužel, mine... Rosťa a Ruža
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: PASTVINY II

Příspěvek od Alois »

Dano a Láďo Vahonovi, děkujeme za pozvání-je to od vás milé. Budu muset přeplánovat vyjížďku, ať se u vás ve 14 setkáme. Ještě mi prosím pošli adresu nebo souřadnice na mobil.

Vážení ostatní, posunuji start na sobotní vyjížďku na 11.00, aby se mohli přijezdší v sobotu připojiti a měli možnost navštíviti tak Vahonovy doma.
Kremil
Příspěvky: 174
Registrován: 23 kvě 2011, 15:11

Re: PASTVINY II

Příspěvek od Kremil »

Děkuji, že jste mne vzali sebou, když Kamča nemohl jet a musím říct, že bylo opět super se super lidičkama.
Mirka :lol: :lol: :lol:
Křemil
Marta
Příspěvky: 235
Registrován: 01 úno 2012, 19:01

Re: PASTVINY II

Příspěvek od Marta »

Přátelé,
děkuji za opět skvělé chvíle být s vámi.Tentokrát nám bylo více zima,o to více jsme si užili povídání u ohně.
Krásná krajina s malebným zákoutím Divoké Orlice,parta veselých lidí,soudržnost ....
Sobota byla v duchu vyjížďky.Ta nás dovedla k poašerácké stezce,poutní kostel Nedašov,jehož raritou je skleněná střecha.Na pozdní oběd jsme byli pozváni k našim milým Vahonům.Děkujeme našim hostitelům za nádherně připravený servis,lahodnou krmi o několika chodech.Pobízet nás ke stolu nemuseli dlouho a tak jsme jim naživo
předvedli,jak vypadá nálet sarančat stěhovavých....pohoda vládla celým odpolednem.
Byla jsem vyzvána Jardou a Aloisem..za přítomnosti všch,ať předložím řidičák,obleču si bundu a helmu a předvedu všem přítomným,zda umím jezdit.Do ruky mi bylo dáno koště,podotýkám,že nové a já za smíchu všech pořítomných
jezdila na něm po krásné zahradě Dany a Ladi.Myslela jsem si,že jde o nějakou soutěž a tak nic netuše...
poklekla před Aloise,s pokorou sklonila hlavu a čekala co bude následovat.Alois vzal vlajku SRCR,položil mi ji na rameno
a oficiálně před zraky všech přítomných...pasoval za nového člena klubu.Potěšilo mě to a dojalo.
Moc vám všem děkuji za překvápko a jsem ráda členem mezi tak slušnými a prima lidmi.Vážím si toho.
Fotky jistě přiloží Alois a ostatní z vás.
Loučím se dnes s přáním,aby nám vždy bylo tak čistě lidsky a milo,jak tomu bylo uplynulý víkend.
Všechny zdravím ...Marta
mirekfjr
Příspěvky: 31
Registrován: 03 čer 2013, 09:34

Re: PASTVINY II

Příspěvek od mirekfjr »

Zdravím všechny účastníky víkendového pobytu na Pastvinách- za mě sice až od soboty rána -vše léčící klid, pohoda, bezva lidi, pěkná vyjížďka z bohatým občerstvením u Vahonů(klaním se nad precizní přípravou ) žádný viditelný problém. No-- až na ty sprchy-ještě dneska jsem nepřestal koktat z té ledové vody. :D
Mějte se všichni super a snad zase někdy. mirek fjr
rosta
Příspěvky: 105
Registrován: 13 srp 2011, 16:50

Re: PASTVINY II

Příspěvek od rosta »

Moje sekretářka konečně zpracovala fotky z vyjížďky na Pastvinskou přehradu. Až na moji malou poruchu na motce, bylo nádherně a vše dobře dopadlo. Zvlášt chci poděkovat Daně a Láďovi Vahonovcům za péči a jídlo, co vše pro nás nachystali. Také klukům Mirkovi, Pepovi, Jarkovi, kteří si nás vzali bez okolků do péče. Hlásím motka už opravena, připravena na další kilometry... Rosťa a Ruža. http://ruena.rajce.idnes.cz/Pastviny_29 ... 0.7._2O13/
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: PASTVINY II

Příspěvek od Alois »

Jak už bylo psáno, Pastviny II se vyvedly i přesto, že nám počasí moc nepřálo. Z Ostravy za lijáku a z Krnova už suchou ale studenou stopou. Za Skřítkem slunečno a tepleji. První noc asi v 5 stupních - hodně jsme vymrzli. Ráno slunko a celý den nádherně. Nové cesty Orlickými horami jsme si projeli 2x tak i Zemskou branou. Kostel v Neratově se skleněnou střechou byl zajímavý. U Vahonů super stolování za dohledu malamuta a leonbergera. Ti dva na nás koukali, jako kdyby měsíc nežrali. Někdy nahodili výraz týraného psa jen aby jim někdo něco hodil od stolu. Zde jsme se setkali s Jardou, který nás hledal v jiném městě, protože jsem mu poslal špatný název Vahonových bydliště.

Po poradě s členy klubu byla Marta vyzvána ke zkušební jízdě na blonďatém koštěti mezi motorkami a pak byla pasována do stavu člena resp. členky SRCZ.

Poté následovala cesta na poutní místo do Králík a do kempu. Noc byla o poznání teplejší. Rosťovi prasklo asi 6 špic, tak ráno po dešti vyrazil sám k domovu. My jeli kolem 12 a dorazili do Ovy suchou stopou.

Na dotaz proč zase Pastviny, když jsou i jiná místa - zde odpovídám: Bo je tam fajn.
Přílohy
Naše stanová osada
Naše stanová osada
DSCN8067W.jpg (139.72 KiB) Zobrazeno 9940 x
U Vahonů na zahradě
U Vahonů na zahradě
DSCN8063W.jpg (210.76 KiB) Zobrazeno 9940 x
Pasováni za člena SRCZ
Pasováni za člena SRCZ
DSCN8049W.jpg (265.98 KiB) Zobrazeno 9940 x
Zkušební jízda
Zkušební jízda
DSCN8047W.jpg (225.98 KiB) Zobrazeno 9940 x
Zemská brána (zatím bez Jardy)
Zemská brána (zatím bez Jardy)
DSCN8015W.jpg (240.14 KiB) Zobrazeno 9940 x
Zamčeno