SEMERING-RAKOUSKO I.

Zamčeno
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

SEMERING-RAKOUSKO I.

Příspěvek od Alois »

Alpenhof Hotel ***+, Am Alpenhof 1,8685 Steinhaus am Semmering, Österreich. Odjezd ve čtvrtek kolem 15 hodiny z OVY, návrat neděle odpoledne. Vzdálenost z Ostravy 380km, autem cca 4 hodiny. Pátek a sobota celodenní vyjížďky po moto trasách o délkách cca 250km. Sehnal jsem několik poukazů na 50% slevu. Cena ubytování + polopenze (formou bufetu - výborná kuchyně) je 31EUR/noc/osoba!!! V hotelu je bazén, st. tenis, kulečníky, šipky, tenis, volejbal atd. Parkování za hotelem.


Pozor změna! Termín je stanoven na neurčito !!! V tomto termínu jsou Pastviny II. Omlouvám se..

Vysvětlení níže.
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: SEMERING-RAKOUSKO

Příspěvek od Alois »

Uzávěrka pro přihlášení je 30. května z důvodu rezervace hotelu a možnosti uplatnění slevového poukazu.
JARDA
Příspěvky: 77
Registrován: 25 srp 2011, 19:36
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: SEMERING-RAKOUSKO

Příspěvek od JARDA »

Termín je termín. Bohužel o tomto budu brázdit hladinu vod Vltavských s malou jachtou. Účastníkům přeji krásný zážitky z Alp. Zátačky dřete stupačkami....nádržemi nežádoucí ;)
Jarda
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: SEMERING-RAKOUSKO

Příspěvek od Alois »

Jardo, je zcela možné, že na podzim akci Semering zopakujeme, pokud se bude líbit.
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: SEMERING-RAKOUSKO

Příspěvek od Alois »

Opravuji termín, vloudila se chyba. Datum odjezdu je čtvrtek 20.6.2013 a návrat domů v neděli 23.6.2013
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: SEMERING-RAKOUSKO

Příspěvek od Alois »

Zákon schválnosti funguje stoprocentně. Dnes jsem domlouval ubytování s hotelem a s lítostí mi oznámili, že v termínu 20.6.-23.6. někdo koupil celou kapacitu hotelu - tudíž pro nás nemají volno.

Proto je nutné změnit termín na 27.6.-30.6.2013!!!! Rezervace musí být potvrzena do 31.5.2013.

Omlouvám se všem za komplikaci.
Misa

Re: SEMERING-RAKOUSKO

Příspěvek od Misa »

Jel bych moc rád,ale mám pořád nemocenskou.Přeji pěkné počasí,zatáčky dřít stupačkami a ne nádrží,jak už někdo poznamenal.Čau Míša a držím palce. :roll:
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: SEMERING-RAKOUSKO

Příspěvek od Alois »

BOHUŽEL, v tomto termínu jsou PASTVINY II. Hledáme jiný hotel v původním termínu 20.6.-23.6.
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: SEMERING-RAKOUSKO

Příspěvek od Alois »

Zajišťuji ubytko v náhradním hotelu viz. Gasthaus Krumböckhof, Wiener Neustädter Straße 65, 2734 Puchberg am Schneeberg. Cena je 50EUR/2lůžkový pokoj/noc a s polopenzí je to 60EUR. Při rezervaci je nutné zaplatit zálohu. Kdo se přihlásí, musí se zálohou počítat.

Termín přihlášení je do 31.5.!

Připomínám datum odjezdu je 20.6.2013 v cca 15h od pumpy Benzina na dálnici za tunelem, vzdálenost cca 380km. V pátek kolem 9.00 výjezd na okruh cca 250km. Tuto trasu mi připravují v rakouské agentuře-výsledek zatím nevím.
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: SEMERING-RAKOUSKO

Příspěvek od Alois »

Neuvěřitelná pohoda, super počasí, nádherná krajina, rovné a hladké silnice vedou až 50km dlouhými údolími řeky Salzy, koupání, kochání, zatáček bylo až moc, zkrátka, kdo nejel o hodně přišel. Rakousko totiž nikdy nezklame.

Ujeli jsme 1400 hladkých a pohodových km. Kromě zpáteční cesty jsme se dálnici vyhýbali a točili se po cestičkách předhůřím Alp a jakoby střed kruhu byl Mariazell, který jsme dokonce 2x navštívili.

Itinerář po trasách, které vznikly kompilátem Nabe Designu a informacemi hotelu Alpenhof byl opravdu dokonalý a jako by tvořil průřez vším, co se v dané oblasti nacházelo.

Ubytko v slušném zastrčeném hotelu bylo za 32EUR/noc a příjezd byl po 10 km klikatých cest.

Páteční trasa měla 329km a jeli jsme ji od 10.00 do asi 19.30 s koupáním a prohlídkou Mariazell. Večerní dřisty smísené s domácími produkty nabudily dobrou atmosféru a do rána ještě něco na spánek zbylo.

V sobotu dalších 294km po serpentinách. Siesta na louce, na které byly roztroušeny čtyři spící postavy a 4 motorky stály u cesty. Malý provoz, silnice, o kterých se nám v česku jen zdá a ještě dlouho takové mít nebudeme. Jedině, že by se pár českých podnikatelů a několik politiků složilo a nechali za své "provize" udělat nové silnice v českých horách.....to byl jen takový nápad..... Měli jsme déšť na krku a najednou GPS zavelela odbočit na úzkou, ale krásnou cestu do kopců. Klikatice skalami nahoru i dolů mi připomněla 1000 drsných km a v ničem si s nimi nezadala. Byli jsme okolím velmi překvapeni a udiveni. Pořád jsme ujížděli před deštěm, který nás na chvilku dohnal.
Ten den jsme měli zatáček opravdu dost. A co na to říkal náš motonováček Marta? Držela se statečně celou dobu a chvílemi jsem zapomínal, že se musím brát ohledy na někoho za mnou. Nevím, kde se tak dobře naučila jezdit, ale z jejího celkového počtu asi 3000 najetých km to asi nebylo. Nerad to píšu, ale všichni jsme ji chválili.

Večer jsme byli hodně unaveni. Ještě se mi nestalo, abych několikrát usnul nad psaním jediné sms.

Ráno jsme vyjeli v 10.00 a v pět jsme už seděli v Klimkovické cukrárně a hodnotili. Kolem Přerova jsme projeli velkou bouřkou a slejvákem. Na dálnici nebylo vidět pruhy, ale jen voda. Dobrá zkušenost.

Shodli jsme se, že se určitě ještě uskuteční další Rakouské kolo. Asi teď naštvu Shreka, ale není to myšleno jako nějaká protiakce, název ze mě jen tak vypadl, zcela náhodou, bez souvislosti: 1000 hladkých km!
Přílohy
Ukázka páteční trasy
Ukázka páteční trasy
ZELENAOBR.jpg (141.77 KiB) Zobrazeno 11398 x
Marta
Příspěvky: 235
Registrován: 01 úno 2012, 19:01

Re: SEMERING-RAKOUSKO

Příspěvek od Marta »

Ahoíj kamarádi,
chci se s vámi podělit o pořádný kus zážitků z prodl.víkendu v Alpách.
Poprvé jsem jela sama někam tak daleko.Strach jsem neměla,od první chvíle se jen těšila.
Ty 4 dny mi daly hodně.Každý den byl naplánovaný a GPS pod vedením pionýrského vedoucího Aloise nám zvolila cestičky klikaté,mnohdy štěrkovité,mokré,vždy bez děr a v romantické zapomenuté krajině Alp.
Motorkářů si v R.považují,jsou tam pro ně spec.označené cesty s logem motorky a ...jezděte pomalu.
Denně jsme ujeli tak v průměru 3OOkm plných zatáček v údolí řeky Salzy,která je i rájem pro vodáky.
Po celou dobu nás provázela pohoda,smích a poležení na horské louce nám bylo vítanou odměnou.
Na úvod jsem kluky upozornila,že umím prd,ať si drží odstup....a dávají bacha.
Po usednutí na oře ze mě tréma spadla a já tam byla sama za sebe.11OO Virago mě podrželo.Sledovala jsem konc.světla předemnou jedoucího jezdce a dávala plynu zakouřit.Parádně si užívala zatáček,náklonů až k výfuku...
Tu jsme zastavili u řeky a vykoupali se,hned zas u malebného kostelíku či hradu.
Bylo prima být součástí týmu tak excelentních jezdců.jejich závěrečná pochvala mi byla odměnou,společně jsme oslavili mé narozeniny a bylo nám spolu hezky.
Nějaký déšť mi vůbec nevadil,naopak.Člověk se naučí pracovat i v tomto počasí.
Pánové,děkuji vám všem za nezapomenutelné chvíle s vámi,za vaši trpělivost a ráda s vámi pojedu opět někam do hor a údolí.
Myslím na vše prožité s vámi a posílám pusu.Marta
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: SEMERING-RAKOUSKO

Příspěvek od Alois »

Přidám pár fotek.
Přílohy
Před hotelem
Před hotelem
DSCN7994W.jpg (242.88 KiB) Zobrazeno 11374 x
Večerní zábava
Večerní zábava
DSCN7986W.jpg (121.89 KiB) Zobrazeno 11374 x
Parkoviště v Mariazellu
Parkoviště v Mariazellu
DSCN7982W.jpg (237.28 KiB) Zobrazeno 11374 x
Oltář v chrámu
Oltář v chrámu
DSCN7959W.jpg (388.56 KiB) Zobrazeno 11374 x
Dva veteráni
Dva veteráni
DSCN7935W.jpg (328.38 KiB) Zobrazeno 11374 x
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: SEMERING-RAKOUSKO

Příspěvek od Alois »

Je celkem jasné, že návštěva Rakouska na 4 dny není levná záležitost i přesto, že nádhera a pohoda peníze nevyváží. Uvedu zde hrubé náklady, které jsme museli vynaložit na 1 osobu a 1 motorku.

Vzdálenost: 1430km, Dragstar 1100 cca 5,6/100km tj. 80litrů po cca 1,5Eur/litr: benzin celkem 120 EUR

Ubytování: 3 noci v dvojlůžku se snídaní = 96 EUR

Dálniční známka: 140Kč

Pojištění: vyplatí se celoroční za cca 600Kč, na 3 dny asi 250Kč

Jídlo: koupeno v Kauflandu v ČR, zmrzlina, pivo atd. zhruba 1200Kč

Náklady celkem: 1590,-Kč+216EUR= 7206,-Kč.

Největší položku tvoří benzín a ubytování.
Přílohy
Jak muj s moju v Mariacellu
Jak muj s moju v Mariacellu
DSCN7978W.jpg (157.03 KiB) Zobrazeno 11373 x
Zamčeno