OSVĚTIM

Zamčeno
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

OSVĚTIM

Příspěvek od Alois »

Společně s Martou a Jardou V. plánujeme dvoudenní vyjížďku do Polska, kde bychom mohli shlédnout Osvětim, solné doly Vělička a Krakow. Termín je zatím plovoucí, ale možná v září 14-15. Poprosím Jardu viro, aby připravil itinerář a prověřil možnost rozšíření programu v tomto datu.
Jirinka
Příspěvky: 2
Registrován: 28 čer 2013, 12:02

Re: OSVĚTIM

Příspěvek od Jirinka »

Pokud byste jeli, přidáváme se k Vám i s mým přítelem.... :-)
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: OSVĚTIM

Příspěvek od Alois »

Jiřinko ano, je to v plánu a pokud vyjížďka bude, tak s vámi počítáme.
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: OSVĚTIM

Příspěvek od Alois »

Přesunul jsem Jardův příspěvek do již existujícího tématu:

Nový příspěvek od jardaviro » září 9, 2013, 12:17 am

Dávám na začátek staré téma. OSVĚTIM

Vjížďka je naplánovaná na sobotu 14.9.13
Sraz před VŠB v 10:00 seč.
Trasa povede přes Frýdek-Místek
Český Těšín
Skoczov
Bielsko-Biala
Brzeszcze
Osvětim

Trasa má +- 111 km. Jedním směrem.
Na vyjížďku jsem se těšil, bohužel máme momentálně v práci poněkud dusno a nejsem si jist, zdali se mi podaří vyměnit si s někým pohotovost v tomto termínu.
Proto bych touto cestou rád požádal osobu schopnou, zdali-by se neujala vedení celé akce a kolony.
Mám takový tajný typ, ale nevím co by na to Marta řekla.
jardaviro
Marta
Příspěvky: 235
Registrován: 01 úno 2012, 19:01

Re: OSVĚTIM

Příspěvek od Marta »

Ahoj motorkáři,
zdravím vás všechny a děkuji Jardovi za důvěru,že mě pověřil organizací vyjížďky do Osvětimi.
S Jardou nás pojí společný zájem-2 světová válka.Náš poslední hovor na toto téma ukončila baterie v mobilu,kterou jsme zavařili....
Člověk má vědět na co má a vést kolonu má ten nejzkušenější,což já bohužel nejsem.
Letos mám najeto přes 8tisíc,ale stále jsem začátečník.
Tento víkend má pršet a být zima,oteplit se má příští týden..tak si rozdělíme vyjížďku s Aloisem.
On jako zkušený bard-povede kolonu,já-jako elév pojedu za ním a všem jsem k dispozici co se týká tématu Osvětim a válka.
Domnívám se,že navštívit toto místo by měl každý člověk během svého života aspoň jednou..
Vede nás to k zamyšlení,posouvá nás to dál...vždy,když jsem mezi ploty tábora..vnímám pak své problémy jako mizivé.
Tedy...vyjížďku zajistíme s Aloisem,termín přesuneme na příští neděli a vše upřesníme na netu.
Mějte se pěkně a zkuste se přihlásit včas,ať známe počty.
Marta
jardaviro
Příspěvky: 30
Registrován: 06 říj 2011, 15:45
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: OSVĚTIM

Příspěvek od jardaviro »

Děkuji Martě za podanou ruku a pro informace chtivé jedince odkaz pro studium.

http://www.radioislam.org/historia/czech/10.htm
jardaviro
Příspěvky: 30
Registrován: 06 říj 2011, 15:45
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: OSVĚTIM

Příspěvek od jardaviro »

Ještě jeden odkaz pro hloubavé jedince.

http://www.radioislam.org/czech/czech_20071.htm
Marta
Příspěvky: 235
Registrován: 01 úno 2012, 19:01

Re: OSVĚTIM

Příspěvek od Marta »

A já zase doporučuji přečíst velmi silnou knihu od Arnošta Lustiga-Modlitba za Kateřinu Horovicovou.
Budu se těšit,že se opět setkáme a za zády nám zůstane nápis...Práce osvobozuje!!!
Jari,snad Ti ta příští neděle výjde.Ahoj všem,Marta
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: OSVĚTIM

Příspěvek od Alois »

Odkazy pro hloubavé jedince vypadají dosti nedůvěryhodně i přesto, že jsem si je narychlo přečetl. Je to velmi ožehavá problematika a nevím, zdali někdo má právo polemizovat nad historickými událostmi. Je fakt, že každá doba či zřízení si historii upravuje podle sebe, ale zpochybňovat likvidaci lidí v Osvětimi je dost velká odvaha či možná provokace.
V jednom z odkazů je udána kniha: Rudolf Hoss (psáno německy) velitel Osvětimi. V odkazu zpochybňují jeho autobiografickou výpověď a tvrdí, že ji napsal při mučení. Pokud si knihu někdo přečte, zjistí, že skutečnosti byly ověřeny resp. shodovaly se s výpovědí u Norimberkského procesu a navíc kniha popisuje jeho osobu ve vztahu k tehdejším událostem. Stojí za to si přečíst něco o člověku, který byl průměrně vzdělaný, pocházel z dobré rodiny, měl normální zájmy a přitom to nebyl člověk, ale robot, který vykonával rozkazy s naprostou oddaností, klidem a přesností bez známek sadismu či jiné úchylky. V knize je plno zajímavých postřehů z jeho života a budování tábora v Osvětimi. Je tam popsán vznik plynových komor a vůbec život lidí v táboře. Je to otřesný dokument a nemusím dodávat, že je kniha určena pro lidi, kteří se zabývají válkou a mají na to žaludek.
V odkazu je psáno, že v Německu nebyly likvidační tábory a že se tam lidé nezabíjeli. Dle dokumentů, které jsem četl či viděl si myslím, že tábor typu Osvětim tam opravdu nebyl, ale ve všech táborech ať už pracovních či koncentračních umírali lidé a také byli velmi přísně trestáni za své prohřešky. Na vlastní oči viděl člověk, kterého jsem znal, ssáka, který vyzval matku, která se něčím provinila, aby nechala zastřelit jedno ze svých 2 dětí. Viděl ji i na druhý den, šedivou, s bílými vlasy o 20 let starší. Tento muž byl celkem 4 roky v Dachau a po 2 letech v pracovním táboře byl přeřazen za tisk letáků do koncentračního tábora v Dachau. Když se blížili Američani, tak je Němci všechny postříleli. On ležel pod ostatními těly a "jen" zraněn. Byl poslán do Švédska na ošetření a po 3 letech se vrátil domů. Mezitím jeho matku vyrozuměli, že její syn byl zastřelen. Kdo tedy zpochybňuje, že lidé nebyli vražděni v Německých táborech, tak asi lže. Po asi 10 letech si jeho matka vyžádala dokumentaci. Přišel ji pracovní průkaz s poznámkami od kdy, do kdy, jak, pracovní doba atd. Zkrátka důkladná evidence každého člověka. Tato evidence byla také zpochybněna v jednom z odkazů. Tento člověk se dožil asi 92 let a byl neustále plný elánu a chuti do života. Možná odsud je pořekadlo: Co tě nezabije, to tě posílí.

Tuto reakci jsem napsal proto, že já osobně odmítám osoby, kteří zpochybňují likvidaci lidí v koncentračních táborech. A je celkem jedno, jestli jich tam zahynulo 6 miliónů nebo jen tisíc. Z hlediska vyššího principu mravního se toto vůbec stát nemělo.
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: OSVĚTIM

Příspěvek od Alois »

Sraz v neděli 22.9. v 10.00 v Ostravě Porubě u VŠB. Bude to přesun, takže pojedeme po dálnicích. Délka 116km, to bychom mohli ujet za 3h s přestávkama. Návrat kolem 18 hodiny.

Viz trasa: https://maps.google.cz/maps?saddr=Ostra ... ls&t=m&z=9

Odkaz přímo na tábor: http://en.auschwitz.org/m/

GPS coordinates: 19.20363 E, 50.0266 N


Prohlídka tábora určitě stojí za to.




Dnes 16.9. předpověď počasí na neděli nevypadá nejlíp, za deště se nejede, ale za nejistého počasí si uděláme kolemkomínovku.
jardaviro
Příspěvky: 30
Registrován: 06 říj 2011, 15:45
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: OSVĚTIM

Příspěvek od jardaviro »

Je pravda , že jsem podobnou reakci očekával. Děkuji za ni

Předpokládám alespoň základní znalosti historie. Aktivní čas tábora Osvětim se datuje do období leden 1940 až únor1945 kdy byl obsazen ruskými vojáky.
V Osvětimi bylo ubytováno svého času až 200 000 lidí. Je třeba zdůraznit , že zdaleka né všichni byli židi. Smyslem tak vysoké koncentrace lidí na jednom místě byla
zvýšená válečná produkce. Internovaní pracovali ve filiálkách skoro všech významnějších německých firem které se zabývaly válečnou výrobou.
Při svých inspekčních návštěvách se Himmler zajímal pouze o tovární provozy a o zefektivnění výroby.
Při počtu 200 000 internovaných je třeba počítat i s přirozenou úmrtností, která byla ke konci války umocněna problémy se zásobováním.
Pokud budu vycházet ze statistických údajů zveřejněných ministerstvem zdravotnictví za rok 1970 týkajících se počtu úmrtí v ČSSR pak dojdeme k číslu 5 000 za rok při počtu 200 000 internovaných. Proto krematorium, které bylo při evakuaci zlikvidováno odstřelem, narozdíl od údajných plynových komor kterých se němci ani nedotkli,
což je při německé důkladnosti při zahlazování stop přinejmenším podivné.
Tyto údajné plynové komory sloužily jako odvšivovny pro oděvy a matrace o čemž svědčí modré skvrny zvenčí baráků jako pozůstatek po opřených matracích nasáklých již zmíněným cyklonem B.
Je potřebné zmínit se o naprostém zákazu vstupu do internačního tábora osvětim ještě 10 let po válce kdy tento spadal do ruské okupační zóny, a je nasnadě kdo mohl manipulovat s dúkazy a v čí prospěch. Viz. Katyň.
Všechny "důkazy" o vyhlazovacím táboře osvětim přišly od rusů a izraelcú. Všechny ostatní pracovní tábory nacházející se v západní okupační zóně byly podrobně po válce prozkoumány, a přes veškerou snahu židů bylo doloženo, že v těchto táborech k žádnému masovému vyhlazování pomocí plynových komor nikdy nedošlo.
Toto musel potvrdit samotný Simon Wiesenthal slavný lovec nacistů.
Pokud by se tato verze potvrdila i v případě osvětimi muselo by dojít k opravdové revizi dějin a to by nezůstalo bez následků.
Vím, 68 let jednosměrné propagandy muselo zákonitě zanechat své stopy. Odlišujme ovšem striktně jednotlivé stupně pracovích táborů, ať již podle úrovně ostrahy či
osazenstva s více nebo méně kriminální minulostí.
Nechci zde psát o osobních tragédiích ke kterým jistě za ostnatým drátem docházelo. Snažím se pouze věcně uvažovat o otázkách na které se mi nedostává odpovědi od oficiálně potvrzených historiků kteří kážou pravdu, ale tu jedinou správnou, tu naši.

UPOZORNĚNÍ !
Z mé strany je toto poslední příspěvek. K danému tématu se již nebudu dále vyjadřovat z pochopitelných důvodů. Děkuji za pochopení.
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: OSVĚTIM

Příspěvek od Alois »

Dle new.meteo.pl vypadá počasí na neděli bez deště, ale teplota tak 12 stupňů. Když si vezmeme teplé Jagerovo prádlo, tak to nějak vydržíme. Je až neuvěřitelné, že je stále ještě léto.
Marta
Příspěvky: 235
Registrován: 01 úno 2012, 19:01

Re: OSVĚTIM

Příspěvek od Marta »

Ahoj kamarádi.
Vyjezd do Osvětimi se vydařil.Počasí-tomu neporučíme nám přálo tím,že jsme nezmokli.
Oblečení jsme byli jak pumpy na zimu.Ve Frýdku se k nám přidali další motorky a uháněli jsme směr Polsko.
Osvětim nás přivítala obrovským množstvím lidí z celého světa.Prohlídku jsme si koupili s polským průvodcem
a vybaveni sluchátky na ušich jsme prošli branou koncentračního tábora a ponořili se do historie.
Procházeli jsme jednotlivými baráky,likv.pecemi i místnostmi,ve kterých byly fotografie lidí-z 9O% Židů,
kteří zde zakončili svou životní pouť.Autobus nás převezl do prac.tábora Březinka,kde byl vybudován památník
všem obětem holokaustu a každý národ zde má pamětní desku ve svém rodném jazyce.
Osobní pocity zde líčit nebudu.Prohlídka trvala téměř 3 hodiny a všichni zde přítomní mlčky poslouchali výklad.
Kdysi jsem zahlédla na tiulní stránce jednoho časopisu obraz malíře,jehož obraz vyhrál...
Byl na něm rozbitý dům po náletu a v rohu seděl smutný šašek a pod ním nápis-Válka je vůl...
Co dodat.Příjemné na celém dni bylo to,že jsme opět byli s milými kamarády a měli čas si popovídat.
Zpátky jsme jeli jak draci-nutno dodat,že naši severní sousedé jsou hodně riskantní řidiči .
Přesto,že jsme navštívili místo,kde nikomu do smíchu nebylo,byl to zajímavý námět na vyjížďku
a těším se,že babí léto příjde a opět je důvod se na sebe těšit,vidět se a prohnat stroje.
Všechny zdravím a myslím na vás.Marta
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: OSVĚTIM

Příspěvek od Alois »

Vše podstatné bylo už napsáno. Jen pár ilustrativních fotek z Osvětimi a Březinky....
Přílohy
Konečná !
Konečná !
DSCN9262W.jpg (275.38 KiB) Zobrazeno 9369 x
Latríny
Latríny
DSCN9285W.jpg (182.06 KiB) Zobrazeno 9369 x
Každý národ ve svém jazyce
Každý národ ve svém jazyce
DSCN9259W.jpg (271.09 KiB) Zobrazeno 9369 x
Na Cestě smrti
Na Cestě smrti
DSCN9253W.jpg (152.75 KiB) Zobrazeno 9369 x
Pece
Pece
DSCN9224W.jpg (201.26 KiB) Zobrazeno 9369 x
Plynová komora
Plynová komora
DSCN9227W.jpg (193.21 KiB) Zobrazeno 9369 x
Pásmo smrti
Pásmo smrti
DSCN9210W.jpg (277.21 KiB) Zobrazeno 9368 x
Selekce, vpravo nahoře lidé na Cestě smrti
Selekce, vpravo nahoře lidé na Cestě smrti
DSCN9155W.jpg (158.19 KiB) Zobrazeno 9368 x
Bez komentáře
Bez komentáře
DSCN9150W.jpg (273.39 KiB) Zobrazeno 9368 x
JARDA
Příspěvky: 77
Registrován: 25 srp 2011, 19:36
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: OSVĚTIM

Příspěvek od JARDA »

Jezdíme na akce,bavíme se . Je nás všude plno. Občas to i přeženem. Rádi na to vzpomínáme. Tentokrát to bylo jiné ! Jeli jsme tam ,kde pro jiné nebylo cesty zpátky. To co jsme viděli v nás zanechalo nesmazatelnou stopu lidské bestiallity. Bohužel se sní setkáváme v jiných podobách i dnes.

Akce se zůčastnili : Alois
Marta
Dáša..host
Sivý...host
Jarda-Beďa -Fm

Za sebe...jsem rád ,že jsem to viděl. Jsem rád že žiji v Česku......některé "duchovní" otázky nejsou dodnes dořešeny.........................................
Zamčeno