1. VÝROČÍ PŘEVRATU

Odpovědět
Alois
Příspěvky: 1873
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

1. VÝROČÍ PŘEVRATU

Příspěvek od Alois »

Minulý týden jsem si v Německu vzpomněl na výročí převratu v našem klubu, který díky Filovi, Bogdanovi, Maartymu, dalším přisluhovačům a zahraničním rádcům udělal mezník ve vývoji Star-Riders Czech Republic.

S odstupem jednoho roku mohu už vyhodnotit tehdejší situaci, která byla založena na zbabělosti, podrazu, zradě a závisti lidí, kteří chtěli bez bázně a hany demonstrovat sílu a moc sami sobě, protože asi ve svém životě nic nedokázali a zřejmě trpěli komplexem méněcennosti. Proto je občas mezi námi vidět lidi, kteří si kupují velké stroje, aby svůj nízký charakter dohnali velkým objemem motoru a mohli se alespoň v něčem vytáhnout.

A tak jim kolektiv 6 lidí dopomohl k postavení v klubu po kterých jistě toužili a legálně, tedy férovou cestou by se k němu asi nikdy nedostali. Bohužel při tom pošpinili tu zásadní a jedinečnou vlastnost Star-Riders, která nás původně spojovala ještě ve Slovenském SR. Ano, byla to slušnost, vzájemná úcta, ohleduplnost a přátelství, které bylo založeno na bázi „ vůně benzínu“ a dvou kolech.

Nemá smysl zde připomínat podrobnosti, popsal jsem je v sekci HISTORIE a je přístupná s platným heslem. Ale spíš bych se chtěl zamyslet, co ten jejich převrat přinesl a jestli mám být na aktéry naštvaný nebo jim poděkovat. Vlastně se v té pohnuté době mnoho ukázalo. Hlavně charakter lidí.

Je pravdou, že většina členů vůbec netušila, co se stalo. Reagovali tak na různé informace a na základě nich se stavěli na určitou stranu. Nebo nikde.

Překvapením pro mě byl Barbet, prezident SREU. Aniž by tušil, co se v klubu děje, vyjádřil podporu Filově skupině a napsal, jak moc se těší na jejich setkání v Boskoviccích. Odkud vzal Barbet informace, že se tak rozhodl, nestranně? A proč na sraz F-skupiny nepřijel a dokonce nikdo z klubů západní Evropy je v červnu v Boskovicích nepodpořil? Tato skupina nemá žádný základ, žádnou historii a je vlastně postavena na útěku bývalých členů SRCZ. To, že si založili vlastní skupinu jim budiž ke cti, ale nic z původního klubu nemají a nemohou tím nijak operovat.

Už při zakládání SRCZ jsme s Pedrem diskutovali, k čemu a proč je SREU. Mysleli jsme, že to je tak bezvadná skupina lidí jako bylo bývalé SRS. Ale podle toho, jak se Barbet zachoval se nám rozsvítilo v hlavách a nemohu nijak než použít přísloví: „Vrána k vráně sedá..........“.

V říjnu to vypadalo, že rezignuji a dle rady zkušenějšího jsem se chtěl na vše vykašlat. Ale vzpomínka na zlaté časy SR v roce 2009 mě zlomila a já se rozhodl i díky podpoře Marty, která prohlásila: „Nedej to těm h........ zadarmo!“. Pak přišel Pedro s historickou větou: „Přece to těm sráčům nenecháme!“. Přidal se i Chosé a šlo se do toho.

Po prvním neúspěchu s Barbetem to Pedro vzdal a dokonce i vystoupil z klubu. Skoro jsem to i čekal. Byli jsme s Chosém dva. Jenže ten mi neodpovídal na mejly, na nic nereagoval, telefon bral jen sporadicky a když nás v létě míjel na motorce, tak ani nepozdravil.

Situace byla pro mě dost nepříjemná, ale hodně mi pomohl, kromě Marty, člověk, kterého zde nemohu jmenovat. Tajně se mnou spolupracoval, pomáhal a občas i podal nějakou informaci.

Webové stránky jsme udrželi, fórum po úpravách funguje dál, doména star-riders.cz je taky klubová, znak klubu zůstal a o názvu Star-Riders Czech Republic rozhodnou příslušné úřady zdali bude v ČR jen jeden nebo bez pomlčky dva.

Klub funguje, jezdíme na motorkách, nikdo se nehádá a nešmíruje. Máme spousta kamarádů v ČR i v SR, spolupráce s CCC24 je skvělá, psalo se o naší akci U Marty i v Českých motorkářských novinách, prapor na ní visel a vlajka vlála, udělali jsme prospěšnou akci na podporu handycapované dívky a všichni byli nadmíru spokojeni. A členství v SREU? Kdo chce, ať tam zůstane. Jejich nášivku ať nosí jak chce. Nepotřebujeme prezidenta ani vyceprezidenta (ta chyba je schválně) a sekretář je taky k ničemu. A co Rada zakladatelů? Kdysi ano, dnes už k smíchu. Přijali jsme nové členy a vytvořili skvělý přijímací protokol, který se už podruhé osvědčil. Nač Kodex? Nemusíme nikomu vymezovat jeho chování pravidly. Už ne. Platí jen pravidla slušného chování.

Nejsme na nikom závislí. Barvy na zádech nemáme a zatím o ně ani neusilujeme. V tomto dodržujeme doporučení HA.

Snažíme se, aby rozhodovala členská základna a do té doby, do kdy se budeme rádi vídat, jezdit a kamarádit, tak bude fungovat i náš klub tak, jako v době, kdy mě na setkání SRS v Lomné oslovil Pedro.

Závěrem chci oslovit Fila, Bogdana, Maartyho a další: Hoši, moc Vám děkuji, nebylo to sice od vás fér, ale jsem rád, že to tak dopadlo a přeji vám, ať máte taky radost z toho, co jste před rokem udělali.
ShrekDaniels
Příspěvky: 146
Registrován: 26 dub 2011, 09:54
Bydliště: Komárno (Slovensko)

Re: 1. VÝROČÍ PŘEVRATU

Příspěvek od ShrekDaniels »

:idea: som to tu našiel až dnes ... a nedá mi nevyjadriť svoj názor:
podľa mňa takéto elaboráty na verejnom fóre k žiadnej priateľskej atmosfére nepomôžu .. by som sa už k tejto téme nevracal a keby som nebol proti mazaniu čohokoľvek na fórach - toto by bolo prvé, čo by som spláchol.
ccc24 - zážitok nemusí byť dobrý, hlavne že je intenzívny ...
BobyShrekOLD
Příspěvky: 87
Registrován: 24 kvě 2011, 16:26
Bydliště: Komárno - Slovensko

Re: 1. VÝROČÍ PŘEVRATU

Příspěvek od BobyShrekOLD »

ShrekDaniels píše::idea: som to tu našiel až dnes ... a nedá mi nevyjadriť svoj názor:
podľa mňa takéto elaboráty na verejnom fóre k žiadnej priateľskej atmosfére nepomôžu .. by som sa už k tejto téme nevracal a keby som nebol proti mazaniu čohokoľvek na fórach - toto by bolo prvé, čo by som spláchol.
Hm...hm...hm
Captain
Příspěvky: 31
Registrován: 19 čer 2011, 10:15

Re: 1. VÝROČÍ PŘEVRATU

Příspěvek od Captain »

Suhlasim so Shrekom. Je to ako "stouchani klacikem do chcipleho psa".
Alois
Příspěvky: 1873
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: 1. VÝROČÍ PŘEVRATU

Příspěvek od Alois »

Nečekal jsem na tento informativní příspěvek žádnou reakci. Shrnul jsem nová fakta za uplynulý rok a budu rád, když se s nimi veřejnost seznámí. Je to součást historie klubu.

I přesto, že s bývalými členy nejezdím na vyjížďky a nijak se nestýkám, nemám v úmyslu je hanět či urážet. Rád se s nimi pozdravím, podám ruku nebo vypiji štamprli. Ale neumím hrát na obě strany či se vyhýbat faktům, proto je příspěvek adresný a konkrétní.



Shreku, Captaine-chápu vaši reakci. A slibuji, že už nebudu "šťouchat klacíkem do chcíplého psa".
Odpovědět