U.S.A.

Odpovědět
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

U.S.A.

Příspěvek od Alois »

Už jsem zde někde psal asi před 2 lety o myšlence navštívit USA a projet část třeba i Route 66 na motorce. Prohledal jsem celé forum a nemohu už napsáno najít. Takže musím zde hodit opět rukavici těm, kteří mají zájem nebo mají nějaké informace o tomto plánu.

Existuje spousta lidí, kteří se projeli po známé a již neexistující R66, která začínala myslím že v Chicagu a končí v Santa Monice v Los Angeles. I když to plánuji od doby návratu ze západu USA, musím sdělit, že se nejedná o levnou záležitost a vlastně od té doby šetřím a finančně se připravuji. Vůbec nejde o to, chodit s nášivkami z R66 na vestě a ukazovat se, jaký jsem frajer a že i já jsem to projel. O nějakém machrování před motorkáři na srazech v mém případě není ani řeč. Má filozofie spočívá v zážitku z cestování po nádherné a v Evropě neexistující krajině, která je co do rozměru, různorodosti a krásy nepřestavitelná a jízda po úžasných silnicích, o kterých se nám Čechům jen zdá. Dle průvodce Honzy, který nám s Martou dal spoustu informací, nemá cenu jet po celé R66. Údajně východní část není tak zajímavá, jako západ. A to je právě to, co mě zajímá. Projet západem a třeba i částí oné Route 66, udělat si pohodu, naladit se na jiné než evropské myšlení a zkusit žrát ty sračky, co např. snídají američani a pak se těšit domů na normální jídlo a půl roku se ani nepodívat na vajíčka, které asociují tu hnusnou žlutou hmotu ze snídaně, která se za míchané vajíčka vydává. Je toho moc, co je tam k vidění a zažití. Proto si myslím, že tato investice se určitě vyplatí. A o vlastním názoru na američany zde nepíši, to si musí udělat každý sám.

Pokud někdo má nebo je schopen sehnat informace, schémata, trasu ať zde přispěje.
Farar
Příspěvky: 13
Registrován: 06 lis 2014, 13:49

Re: U.S.A.

Příspěvek od Farar »

Pochvalen Ceski bratri - nadavat nebudem, na to ma licenciu Vas pan prezident :D :oops: :lol: :mrgreen: :roll: :ugeek: Super ponuka do diskusie, velmi rad sa pridam na konkretne planovanie. USA a Skandinavia su moje ciele v blizkej buducnosti, tak preco nezacat napr. v buducom roku, Alojz navrhi termin v likerke Drak a ideme planovat :D
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: U.S.A.

Příspěvek od Alois »

Konečně se ledy hnuly, Marta zapracovala a tak zde dodávám informace od pana Zdeňka Juráska, prezidenta České asociace Route 66. Poslal mi pár odkazů a jedno pdf s kalkulací a programem cesty. Nutno dodat, že on organizuje CELOU cestu z Chicaga do LA. Po cestě jsou zastávky a výlety. Jede se přes 8 států, 5000km, 17-20 nocí, v termínu 30.4. - 17.5. (20.5.). Možné objednat BMW, Golwinga či HD.

http://www.r66.cz

http://www.radio66.eu

http://www.home66.eu
Přílohy
route_66_jaro_2015_informace.pdf
Program
(159.78 KiB) Staženo 752 x
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: U.S.A.

Příspěvek od Alois »

Jen pro info foto z Flagstaffu, Las Vegas a na úplném konci v Santa Monice.
Přílohy
Santa Monica, LA
Santa Monica, LA
DSCN6206W.jpg (193.23 KiB) Zobrazeno 16128 x
Státy na R66
Státy na R66
DSCN5445W.jpg (140.71 KiB) Zobrazeno 16128 x
Foto z bufetu na R66
Foto z bufetu na R66
DSCN5435W.jpg (122.42 KiB) Zobrazeno 16128 x
Roulete na route ve Las Végas
Roulete na route ve Las Végas
DSCN4716W.jpg (164.33 KiB) Zobrazeno 16128 x
Farar
Příspěvky: 13
Registrován: 06 lis 2014, 13:49

Re: U.S.A.

Příspěvek od Farar »

PDF ma zaujimave informacie a relativne dobru cenu, predpokladam, ze pojdem na FLHTCU koli tradicii :ugeek: Nuz, je nad cim premyslat :idea:
Marta
Příspěvky: 235
Registrován: 01 úno 2012, 19:01

Re: U.S.A.

Příspěvek od Marta »

Ahoj...
Marta nezapracovala, Marta se rozhodla sama. Ke všemu musím dozrát sama a sama chtít. Ujet 5 tisíc km vyžaduje zkušenosti a už něco na motce odjezdit. Ne být týmu na obtíž. Před dvěma lety, po návštěvě USA jsem si tu zem zamilovala. Obrovský prostor, krajina, kterou člověk neuvidí nikde na světě. Stále na ni vzpomínám a ta země je vážně zem neomezených možností...Po návštěvě USA jsem za pár měsíců vážně onemocněla a přemýšlela jsem spíš o tom , kdo se postará o mou rodinu, syna a nějak jsem hodila za hlavu vše ostatní. Sice zobu hrstě patáků, ale pomalu se dostávám do kondice a prostě na tuto akci říkám jednoznačně ANO!!!!!!!!!!!!!!!!!Chci tu zemi opět vidět, vrátit se tam a kus cesty řídit motku a užít si ty nádherné cesty, svobodu a nasát atmosféru a jen jedno vím...pojedu velmi ráda. A těším se na vás . Ať v naší zemi , či té Americe. Marta
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: U.S.A.

Příspěvek od Alois »

Skandinávie může být taky zajímavá. Ale to už ne na Dragstaru nebo na Viragu. Asi by to chtělo jinou motorku. Ale jak řekl Farár, tyto plány mají hodně proměnných a nezopovězených otázek. Není jistě, zdali pojedeme. Ale je třeba o tom začít hovořit. A shromažďovat informace.


Mám zde nabídku od CK American Tours. Taky zajímavé. Je to ale jen západ. Viz pdfka v příloze.
Přílohy
Katalog AT15 62.pdf
Varianta 9 dnů
(880.01 KiB) Staženo 712 x
Katalog AT15 63.pdf
Varianta 12 dnů
(880.09 KiB) Staženo 785 x
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: U.S.A.

Příspěvek od Alois »

Dnešní informace od zástupce American Tours je ta, že můžou udělat výlet na přání dle libosti v jakémkoliv rozsahu časovém i cenovém. Koneckonců vše je o penězích.
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: U.S.A.

Příspěvek od Alois »

Dobrý den,

děkuji za zprávu… zájezdy pro motorkáře mají své specifika a samozřejmě záleží na přání zákazníka. Cílem této cesty je užít si Ameriku na motorkách. Nabízíme jednak program pro samostatné cestovatele, kde Vám zajistíme letenku, pronájem motorky, ubytování (prověřené), dále si můžete vybrat ze dvou katalogových zájezdů nebo si nechat připravit zájezd na míru. Včera jsme mluvili i o variantě – připravit základní zájezd pro všechny účastníky a dále nabídnout možnost individuálního prodloužení (např. týden Havaj, apod.). Orientační kalkulaci Vám vypracuji na základě blížší specifikace.

U katalogových zájezdů nebo individuálních s průvodcem je uřitě výhoda, že máte k dispozici průvodce, který vás seznámí s trasou, funguje jako doprovodné vozidlo (zavazadla + možnost odpočinku pro spolujezdce).

Specifikace nutná pro orientační kalkulaci:

Kdy chcete cestu absolvovat, kam se chcete podívat, kolik dní a pro kolik osob, pouště jsou krásné v květnu, kdy kvetou kaktusy, ale Yosemite (pohoří Siearra Nevada) horské přejezdy bývají uzavřené kvůli sněhu do začátku června, v září už bývá na západním pobřeží okolo 19h tma, atd…

Pro základní cenovou orientaci dobře poslouží zájezd Harley Tour – Nevada, Utah viz katalog p 62. (v ceně 80tis Kč máte letenku, pronájem motorky, ubytování, doprovodné vozidlo, průvodce, pojištění). Pokud se nebavíme o konrétním termínu a trase zájezdu, tak veškeré kalkulace jsou velmi orientační….tzn. letenka na západní pobřeží se pohybuje od 17-30tis.Kč/osoba, slušné ubytování (ne Motel6, apod.). cca 70-200USD za pokoj (např. ve Vegas je ubytování o víkendu 2xdražší), půjčení motorky s pojištěním 100-200USD/den…

Můžeme společně dát dohromady trasu, já nechám udělat kalkulaci a následně zveřejnit na vašem fórum…

S přátelským pozdravem


Tonda Krucký



Antonín Krucký

Individuální zájezdy

America Tours v.o.s

Jánská 868/8

460 01, Liberec 3

Czech Republic

Mob: 00420 - 603 225 735

Tel: 00420 - 488 058 202
Farar
Příspěvky: 13
Registrován: 06 lis 2014, 13:49

Re: U.S.A.

Příspěvek od Farar »

Toto bol dobry napad, bolo zodpovedanych vela otazok s relativne podrobnym penaznym vycislenim naladov. Ostava na nas, niekde v teplucku pri pivecku, akou cestou a ktorym smerom sa vydat a nechat si spocitat konkretnu ponuku na drive 8-) Dolezite je aj poznanie prostredia ako napr. skora tma, sneh na prechodoch a pod, tieto info su na nezaplatenie a odsuvaju kategoriu tulanaia sa do neznama, super :ugeek:
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: U.S.A.

Příspěvek od Alois »

Nevím, jaký mají názor ostatní. Ale jet tam na 12 či 17 dní je dost málo. Možná by stálo za úvahu rozdělit výlet na 2 části. První část strávit na motkách dle dané trasy a druhou část strávit cestováním autem po přírodních krásách či městech. Trochu mě inspiroval Martin, ale svůj názor zde snad sdělí osobně.

Pak je další alternativa spojit ty dva nabízené výlety z nabídky AM.TOURS. Ono to není 9+12, ale bude to méně. Asi jen 18 dní.

Třetí alternativa je spojit AM. TOURS+nabídku ČAR66 a bude z toho cca 17+9-2=24 dnů.

No, co vy na to?
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: U.S.A.

Příspěvek od Alois »

Další informace od prezidenta Goldwing Clubu Československa. Jedná se o Německou CK, prý spolehlivou.
Přílohy
Scan0016.pdf
(7.32 MiB) Staženo 705 x
Scan0017.pdf
(7.09 MiB) Staženo 803 x
Marta
Příspěvky: 235
Registrován: 01 úno 2012, 19:01

Re: U.S.A.

Příspěvek od Marta »

Ahoj, s prezidentem se povídalo dobře. Jezdí do USA často. Nevýhodou je jen to, že vše je u této cestovky v němčině. Je dobře, že si vybíráme z více možností, je to dost peněz na to, aby si to tam člověk neužil podle svých představ. Martine, koukej frajere napsat pár řádků...slibuješ to už dlouho a bydlel si v USA 3 roky.3 týdny jsou tak akorát. Zdravím a víc hlav - víc ovaru!!! M
Odpovědět