MotoOdkazy.cz

Odpovědět
Alois
Příspěvky: 1873
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

MotoOdkazy.cz

Příspěvek od Alois »

Dobrý den,

administrátor vložil Váš odkaz na server http://www.MotoOdkazy.cz
URL odkazu: http://www.star-riders.cz/
Heslo:
Kategorie: Kluby a sdružení - Lokální - Moravskoslezský kraj: http://www.motoodkazy.cz/kluby-a-sdruze ... zsky-kraj/

S pozdravem

MotoOdkazy.cz
Alois
Příspěvky: 1873
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: MotoOdkazy.cz

Příspěvek od Alois »

Koukněte, kolik klubů je kolem nás. Zajímalo by mě, jak jsou na tom s aktivitami a jak přežívají. Mám takový dojem, že to sdružování kolem motorek už dnes není takovým trendem jako v minulosti. Dle mého názoru si lidi jezdí jak chtějí sami, poněvadž dospěli do stádia volnosti a pohody. Také možností a nadšení pro motorku se různí a každý si hledá tu svou cestičku, která mu vyhovuje. Na druhé straně je fajn být někde, k někomu patřit a mít třeba i oporu. Podělit se o aktivity s přáteli a třeba jim něco přichystat, ať mají radost a poznání něčeho jiného. A vozit vlajku na motce je asi lepší než tetování na zadku. Člověk nemusí stahovat kalhoty, aby ukázal svou kérku. Podle vlajky hned poznáš, čí kdo je.

Na druhou stranu si není možné nevšimnout, že ten, kdo něco přichystá pro ostatní má s tím práci, starosti s termínem, ubytováním, lokalitou, stravováním atd. má nakonec mnohdy pocit zklamání, když se lidi nahlásí a nepřijedou. Myslím, že každý, kdo něco pro ostatní udělal mi dá za pravdu a řekl bych, že nejvíc Jarda. Nachystal toho letos dost a s jakou účastí? Nedivím se, že třeba jednou ztratí chuť cokoliv dělat pro ostatní.

Ale jsou tu i takoví, kteří pro náš klub neudělali vůbec nic. Výmluvy na nedostatek času, rozbitou motorku, počasí atd. jsou jen řeči. Naštěstí jich je jen pár. Na druhou stranu např. Křemil motku zatím nemá a přesto zorganizoval bezva akci v Jeseníkách společně s Pepinem.

Samozřejmě musím zde jmenovat i naše Slovenské členy, kteří akce přichystali a pozvali nás na ně a jsou zatím našimi členy. Musím jmenovat Captaina a Kliďánko na Liptově. Bohužel letos nebyla volba termínu šťastná a účast od nás nebyla velká díky akci v Jeseníkách. Taktéž Shrekovy Drsné kilometry letos díky počasí byly drsnější než loni, ale celkem vydařená akce.

Už kdysi jsem prohlásil, že Rosťa je nejaktivnějším motorkářem v našem klubu, protože nevím, kolik km najezdí, ale myslím, že tu svou zadnici si vozí asi nejčastěji z nás všech. A navíc je to pohodář, který si motorku opravdu užívá jako děcko lízátko. Právě proto ho v koloně někdy nerad vidím, víc si užívá než sleduje jezdce kolem, ale na akci v Kopanicích jel úplně sqěle a nebylo mu co vytknout. A já bych určitě něco našel. Jenže každý ví, že jízda v koloně je bezpečná jen v případě, že pravidla dodržují všichni. A pokud ne, tak musí kapitán suplovat neznalost jezdců, což jsem viděl na stylu vedení například Pompeho.

A tak bych chtěl jen připomenout, že sezóna končí a už asi nikdo nic nedožene připravit. Je fajn, že jsme poznali další státy, silnice, pohoří, oblasti a zákoutí i v naší republice. Sami nebo s klubem ať každý jezdí, jak se mu líbí a jak mu to vyhovuje.

A vůbec nejlepší je, že jsme tuto sezónu všichni přežili na rozdíl od těch, na které můžeme jen vzpomínat.
Odpovědět