10. VÝROČÍ KLUBU STAR-RIDERS CZECH REPUBLIC

Odpovědět
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

10. VÝROČÍ KLUBU STAR-RIDERS CZECH REPUBLIC

Příspěvek od Alois »

Na srazu Star-Riders Slovakia dne 11.12.2010 jsem všem zúčastněným oznámil tajnou zprávu, že po půl noci v 00.01 hodin se poprvé zprovozní stránky STAR-RIDERS CZECH REPUBLIC. Byla to úžasná novina a tehdy nám všichni zúčastnění přáli jen to nejlepší. I ze STAR-RIDERS EUROPE nám přišlo blahopřání.

V té době si snad každý kupoval motorku, ale bohužel, neumělo se na ní jezdit, neznaly se pravidla pro motorkářinu, nevědělo se kam zajet,co si obléct, zkrátka pro mnoho rádoby motorkářů se takto začínalo. Chyběly zkušenosti. Lidi byli vděční za každou radu, vyjížďku, pozvánku na akci apod.
Rok předtím na srazu v Sedlnicích jsem potkal Milana Ženu, který byl pro mě motorkář na slovo vzatý a hodně mě toho naučil nejen o jízdě v koloně, ale díky němu jsem se poznal se skupinou Milana, Ivy, Reného, Dušana, Želvy a Hanky - Motohanky.

O historii klubu bylo hovořeno na 10. Mezinárodním setkání Star-Riders, jsou historické záznamy na našem fóru, proto není důvod se k historii vracet. Použiji citát: "Čo bolo to bolo......".

Za deset let se hodně změnilo. Lidé přicházeli a zase odcházeli. Měnily se motorky, partneři, pravidla, zákony, měnily se požadavky na organizování srazů a vyjížděk. Pohledem zpět vidím ubývající svobodu motorkářiny nejen u nás, ale i v zahraničí. Už nemůžeme mít stroj dle vlastních představ. Musíme mít motorku dle představ nějakého úředníka, který vymyslel normu na cokoliv, třeba homologaci , hluk, čmoud a pod. Smráká se nad čopristy, enduristy či krosaři.

Ale pozitivní na motorkářině je, že stále můžeme poznávat nové kraje, státy i kontinenty z jiného, kontaktnějšího pohledu, něž je sedadlo v autě, autobuse, karavanu a pod.. Nasáváme prostředí nosem, citem, rukama, nohama, zkrátka celým tělem. Poznáváme se vzájemně a všechny negativa lze zapomenout na nějaké akci při společném setkání dobrých lidí, kteří mají chuť se pobavit a věnovat svůj čas a energii i ostatním. A těch akcí nebylo málo. Jako památník či kronika slouží naše fórum. I když se publikuje na Facebooku mnoho zážitků z našich akcí, toto fórum je naše historie, která nezapadne v kvantu "oduševnělých" příspěvků sociálních sítí. Star-Riders je na fóru a na webu.

Uběhlo to. Zestárli jsme. Vážíme si jiných věcí než před 10 lety. Mějme se dobře i v dalším období a přeji všem, ať to dobré utíká pomalu.
Odpovědět