1006 Drsných km ... MONTENEGRO

Zamčeno
ShrekDaniels
Příspěvky: 146
Registrován: 26 dub 2011, 09:54
Bydliště: Komárno (Slovensko)

1006 Drsných km ... MONTENEGRO

Příspěvek od ShrekDaniels »

6. ročník náročnej motoakcie .. 3240 km naprieč BiH, Čiernou Horou, Srbskom, Chorvátskom a Maďarskom
cez 6 riečnych kaňonov a 6 pohorí ...
po cestách - necestách
za slnka aj za dažďa
štartujeme 9.5. z Radvane nad Dunajom ...
všetky podrobnejšie info, plán trasy a demotivačné foto nájdete na fóre ccc24 v sekcii "mucholapka"
http://www.ccc24.sk/cms/index.php?optio ... &Itemid=57

týmto všetkých čo čítajú túto správu srdečne odrádzam od tejto akcie .. a ak sa predsa len nenecháte odradiť, tak zopár miest je ešte voľných a uzávierka zoznamu účastníkov je 24.4.2014

návrat spojený s vítaním účastníkov bude v sobotu 17.5.2014 opäť na chate v Radvani nad Dunajom a na túto akciu srdečne pozývam naozaj všetkých .. patrónom tejto akcie bude Boby.
ccc24 - zážitok nemusí byť dobrý, hlavne že je intenzívny ...
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: 1006 Drsných km ... MONTENEGRO

Příspěvek od Alois »

Vidím, že se tu nikdo nehlásí a ten nikdo dělá dobře. Jsou to fakt drsné kilometry a jak vyplývá z filozofie této akce "Jdeme si zajezdit!" a ne na turistiku či poznávačku. Já se raději na podrobnosti, uvedené na webu ccc24.sk nedívám, aby mě to neodradilo. Jediná útěcha je Hrki na DG 650, Miko na Viragu, Shrek na DG 1100 a prý i Gaštan na Wildovi.
Kastan
Příspěvky: 177
Registrován: 12 črc 2011, 20:13

Re: 1006 Drsných km ... MONTENEGRO

Příspěvek od Kastan »

Letošní ročník bude určitě náročnější. Minimálně v tom, že se nebude jezdit z jednoho základního tábora, ale všechny věci brát pořád sebou a bez ohledu na počasí se prostě pojede. Ale je to o ježdění ( i když ten jeden den pařby loni taky nebyl k zahození :P ). Jinak Kaštan ještě neví na čem pojede. Podle kondice motorek a své chuti. Je docela možné, že na GS. Fricek je na tyhle delší cesty stvořený. A pokud na něm, tak můžu Shreka pobízet ke svižnějšímu tempu :lol: . Určitě bude i nějaký malý offík a stařík Wilda ho nemá moc rád.
ShrekDaniels
Příspěvky: 146
Registrován: 26 dub 2011, 09:54
Bydliště: Komárno (Slovensko)

Re: 1006 Drsných km ... MONTENEGRO

Příspěvek od ShrekDaniels »

Kaštan má sice pravdu, ale aby som to trochu odlachčil, každý druhý deň je možnosť vynechať výjazd a spraviť si pařbu - ak bude počasie proti nám, tak sa to asi rýchlo zvrhne .. :mrgreen: .. no radšej by som jazdil a pařbu plánujem v noci pri mori - tam a späť sú dva najkratšie výjazdy tejto akcie .. ubytko máme s nádhernou terasou s výhľadom na šíre more - tak to dúfam dáko prežijeme.
ccc24 - zážitok nemusí byť dobrý, hlavne že je intenzívny ...
Kremil
Příspěvky: 174
Registrován: 23 kvě 2011, 15:11

Re: 1006 Drsných km ... MONTENEGRO

Příspěvek od Kremil »

Jak vám závidím synci...
Křemil
ShrekDaniels
Příspěvky: 146
Registrován: 26 dub 2011, 09:54
Bydliště: Komárno (Slovensko)

Re: 1006 Drsných km ... MONTENEGRO

Příspěvek od ShrekDaniels »

Tak nezáviď a kopni do vrtule ;)
ccc24 - zážitok nemusí byť dobrý, hlavne že je intenzívny ...
Kremil
Příspěvky: 174
Registrován: 23 kvě 2011, 15:11

Re: 1006 Drsných km ... MONTENEGRO

Příspěvek od Kremil »

A-ha.
Křemil
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: 1006 Drsných km ... MONTENEGRO

Příspěvek od Alois »

Křemile, ale na vítání po 1006 drsných do Radvaně byste mohli přijet autem, no ne? Pokud dojedeme živi a zdrávi tak bude sranda a budeš mít informace z první ruky.
ShrekDaniels
Příspěvky: 146
Registrován: 26 dub 2011, 09:54
Bydliště: Komárno (Slovensko)

Re: 1006 Drsných km ... MONTENEGRO

Příspěvek od ShrekDaniels »

Niečo mi ušlo ? Křemil je bez motorky? :?:
Inak Alois má pravdu ... prvé rozprávanie zážitkov po návrate je nejsilnejšie.
ccc24 - zážitok nemusí byť dobrý, hlavne že je intenzívny ...
Kremil
Příspěvky: 174
Registrován: 23 kvě 2011, 15:11

Re: 1006 Drsných km ... MONTENEGRO

Příspěvek od Kremil »

Ano ShrekuDanielsi, jsem bez motorky a zatím jsem neosedlal. Letos už to možná nevyjde, ale další rok to už nevydržím :cry: :cry: :cry:
Křemil
Marta
Příspěvky: 235
Registrován: 01 úno 2012, 19:01

Re: 1006 Drsných km ... MONTENEGRO

Příspěvek od Marta »

Ahoj kluci. Jezdím jako drak, ale nemám povolenku od Aloise, prý to není pro ženské. Hm, neva, tak si aspoň o těch ženských večer v pyžamu vykládejte. A ostatně..ať je tatíček Alois beze mě..aspoň můžete troubit na holky a komentovat jejich nohy. Někdy bych moc ráda s vámi jela, ale nemám na to. Aspoň tak rozhodlo vrchní velení...
I tak vám všem přeji pohodu, žádné závady a poruchy na strojích a ať vám ten týden dá jen to, co od něj čekáte..
S láskou a palec nahoru smradi moji- Marta
ShrekDaniels
Příspěvky: 146
Registrován: 26 dub 2011, 09:54
Bydliště: Komárno (Slovensko)

Re: 1006 Drsných km ... MONTENEGRO

Příspěvek od ShrekDaniels »

no vlaňajší aj tento ročník je fakt náročná akcia, no už splietam plány na marec 2015, kde by s nami mohli ísť aj kočky - mali by špecálny program - relax pri mori.
a na rok 2016 bude megaročník s trošku odľahčenými etapami :mrgreen:
ccc24 - zážitok nemusí byť dobrý, hlavne že je intenzívny ...
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: 1006 Drsných km ... MONTENEGRO

Příspěvek od Alois »

To už pak nebudou drsné km, ale vláčné nebo spíš povinné km! Tož nevím, já to ten týden bez bab celkem asi zvládnu. Možná bych letos udělal relaxační drsné a příští rok přitvrdil, ať si holky nemyslí, že si na drsných válíme koule.
Marta
Příspěvky: 235
Registrován: 01 úno 2012, 19:01

Re: 1006 Drsných km ... MONTENEGRO

Příspěvek od Marta »

Ahoj Shreku. To je od Tebe hezké, že myslíš v příštích sezónách i na holky. Ale zase ruku na srdce- holky mají být křehké, ne drsné. Jen bychom vás rozptylovaly. Letos přijedu s Martinem o den dříve a pomůžeme Bobymu s vítáním a co bude potřeba udělat kolem chaty. Je to tam u vás kouzelné a krásné místo. Vždy se tam těším. Na ten kraj i na vás. Tak pleťte tatary a hodně vajec v pondělok.Pa Marta
ShrekDaniels
Příspěvky: 146
Registrován: 26 dub 2011, 09:54
Bydliště: Komárno (Slovensko)

Re: 1006 Drsných km ... MONTENEGRO

Příspěvek od ShrekDaniels »

Alois, bez obav .. to že necháme holky válet na pláži v Chorvatsku, alebo Montenegru ešte neznamená, že nebudeme týžden bez nich a nebudú to drsné km :mrgreen:

len začiatok akcie sa posunie na marec a štart a ciel bude pri mori ... kde necháme válet křechké holky .. jediný problém je, aby tam nezačaly chlastat s námorníkmi a nezdrsnely :mrgreen:
ccc24 - zážitok nemusí byť dobrý, hlavne že je intenzívny ...
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: 1006 Drsných km ... MONTENEGRO

Příspěvek od Alois »

No tak když tam holky zdrsní, tak pojedou vlakem na 100 000 tisíc drsných a my si budem doma válet záda, ne?
ShrekDaniels
Příspěvky: 146
Registrován: 26 dub 2011, 09:54
Bydliště: Komárno (Slovensko)

Re: 1006 Drsných km ... MONTENEGRO

Příspěvek od ShrekDaniels »

1006Dkm trasy

1.deň 686km 9h32min

https://maps.google.sk/maps?saddr=ceste ... ,4,5,6&z=7

2.deň výjazd v Bosne 330km 6hod. nový variant
https://maps.google.sk/maps?saddr=M18&d ... 6&t=m&z=10

3.deň presun z BiH do Montenegra 417km 7 hod. 21 min – najistejší variant
https://maps.google.sk/maps?saddr=M18&d ... ,8&t=m&z=9
4. deň Kolašín - More 249km 5hod.39min.
https://maps.google.sk/maps?saddr=Junak ... 6&t=m&z=10
5. deň More - Kolašín 231km 4hod.59min.
https://maps.google.sk/maps?saddr=Nezn% ... 5&t=m&z=10


6.deň výjazd Durmidor a kaňon Tara 248km 5hod 31 min
https://maps.google.sk/maps?saddr=Junak ... 5&t=m&z=11

7. deň : presun z Kolačína do Srbska 449km 8 hod 43 min.
prvá polovica:
https://maps.google.sk/maps?saddr=Junak ... 5&t=m&z=10

druhá polovica:
https://maps.google.sk/maps?saddr=ceste ... ,5&t=m&z=9

8. deň :výjazd v Srbsku 275km 5,00hod
https://maps.google.sk/maps?saddr=Nezn% ... 8&t=m&z=10

9.deň návrat zo Srbska do Radvane 558 km 9 hod 20 min.
https://maps.google.sk/maps?saddr=Nezn% ... 16&t=m&z=7
ccc24 - zážitok nemusí byť dobrý, hlavne že je intenzívny ...
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: 1006 Drsných km ... MONTENEGRO

Příspěvek od Alois »

Jak už jsem psal na ccc24, trasy jsou super, vše nachystáno a jedem na to. Vy se tady doma moc neválejte a přijeďte do Radvaně aˇt se tam můžeme setkat.
BobyShrekOLD
Příspěvky: 87
Registrován: 24 kvě 2011, 16:26
Bydliště: Komárno - Slovensko

Re: 1006 Drsných km ... MONTENEGRO

Příspěvek od BobyShrekOLD »

Ahojte. Pozvanie na "Vítanie účastníkov 1006 DK" dávno odznelo. Predpokladá sa ich návrat do Radvane v sobotu 17.5. +- o 19:00 hod. Nájazd na chatu je možný od štvrtka 15.5. , od 15:24 hod. Ak sa zmestí spacák, tak zimomravým si ho doporučujem vziať. Máme len letné paplóny. Ostatné budeme riešiť operatívne dohodou. Rád by som mal jasno do stredy večera. Potom som len na telefóne : +421949478290.
S úctou k slobode a pohode Boby
BobyShrekOLD
Příspěvky: 87
Registrován: 24 kvě 2011, 16:26
Bydliště: Komárno - Slovensko

Re: 1006 Drsných km ... MONTENEGRO

Příspěvek od BobyShrekOLD »

Čaute.
S poľutovaním a úctou k slobode a pohode ruším možnosť príjazdu na chatu vo štvrtok. Prichádzajúcich v piatok by som rád videl do 15:24 hod.
Neskôr je možné tiež, ale prosím kontaktujte ma na v predchádzajúcom uvedené tel.č.
Boby
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: 1006 Drsných km ... MONTENEGRO

Příspěvek od Alois »

Nazdar všichni příznivci a fandové 1000Dkm, kteří sledujete forum.star-riders.cz a http://www.ccc24.sk!!! Tento příspěvek je na obou webech.

Včera jsem dostal poštou od Kaštana své špinavé prádlo a Mílovu superprezentaci minulých Dkm z Radvaně, které jsem tam nechal před odjezdem na Balkán. Děkuji. Bral jsem to jako probuzení po letošní akci. Po příjezdu domů se valila jedna povinnost za druhou, od stavebních, přes pracovní a nakonec motorkářské věci (příprava na soudní jednání 22.5. ohledně podvodu na Martu při koupi motorky od Brixe) a oprava mého DG. Už jsem zaslechl různé zvěsti a zprávy, tak pár informací na vysvětlenou.

Jak už Shrek psal, i já jsem čekal dne 13.5. na svůj pád od rána. Den předtím sebou práskl Shrek a já od té chvíle myslel na to, že jsem asi na řadě. Tak to přišlo. Nevím jak a proč, ale najednou jsem byl na zemi. Cítil jsem jen bolest nohy, jak mi ji mačkala motorka do šotoliny resp. hlíny. Nemohl jsem nic dělat, jen čekat. Z videozáznamu jsem viděl ten bleskový pád a snahu Mika mi pomoct až spadl na zem a poté jeho motorka. Ať nepopletu pořadí, Míla zvedal Mikovu Motorku a Kaštan společně nebo asi sám moji. Tím mě zachránil od obrovské bolesti. Díky hoši za pomoc i u opravy padáku! Pak na tom samém místě měl problém Ivan, tak Kaštan opět zachraňoval. Prasklý padák a v důsledku toho i plexi nebylo nic vážného. Na druhý den jsem pro jistotu zašel na RTG, nebylo nic zlomeno, jen obrovská bolest.

V Srbsku při večerním dojezdu do hotelu jsem slyšel divný zvuk z motoru. Vypadalo to jako diferák od V3Sky. Ráno se zvuk hlásil taky. Při tahu bylo vše OK, ale při puštění plynu se ozval hrozný zvuk. Neměl jsem na vybranou než jet dál. Celou cestu v dešti za Hrkim a ani jsem na závadu raději nemyslel. Na Maďarskou hranici to bylo cca 280 km. Vše OK až tam. Tak jsme popojížděli než nás na celnici odbavili. Ještě jsem říkal Hrkimu, že se motka vyléčila sama a už je v klidu. Při odjezdu z celnice něco zachrastělo a zablokovalo se zadní kolo. Závadu neidentifikoval ani Jarda Viro po telefonu. Nějak jsem dojel do hotelu a během cesty od rachotu, blokování kola, smradu z motoru a hrozných zvuků se vše utišilo a vypadalo to na opatrnou jízdu max cca 70km/h domů. Nejdřív Jarda V souhlasil ať jedu, ale pak mě přemluvil, že mohu nadělat více škody než bude stát odvoz domů a navíc hrozí zablokování kola. Shrek mi sehnal kontakt na odvoz do Radaně pro případ nouze a z Radvaně bychom to nějak domů dotáhli. Nakonec „záchrannou akci“ zorganizovala Marta a za pomoci Jardy V a Martina v půl 12 dopoledne jsme motku nakládali do auta. Měla řízky a vydatnou svačinu a radost, že mě vidí. Zavezli jsme DG hned Jardovi a ten už věděl, která bije. Moc mě nepotěšil, bez půlení motoru se oprava neobejde. Prý je to celkem frekventovaná závada. Vše bude vyfoceno na našem fóru. Ale to už Shrek s Jardou prý telefonicky spolu mluvili. Takže závěr Dkm pro mě nebyl nijak šťastný, ale dojel jsem živý a zdravý a to se počítá.

Musím ocenit a vysoce vyzdvihnout Shrekovu přípravu itineráře a ubytování. Na Balkáně nejsou silnice zmapovány, takže kromě pár hlavních tahů je GPS nanic. Ale Shrek nezaváhal na žádné křižovatce ať v dešti či sněhu a celkem s jistotou nás vedl cestami i bohužel necestami vpřed. Viděli jsme v rychlosti kus chudého světa, pěknou krajinu, ochotné lidi a myslím si za sebe, že kromě ohně mě už na motorce po těchto drsných km nic nemůže překvapit. Lituji lidi v Srbsku, jak jim povodně zpustošily zemi a my to viděli z první ruky a projeli záplavami snad jako poslední před uzavřením cest.

Velmi si vážím po této akci Farára, který mě nenechal samotného v Sarajevu a vydal se se mnou zpět pro vytracený mobil na hotel. Pak jsme jeli sami asi 180+100 km na Bosensko-Černohorské hranice, kde jsme se setkali s ostatními. Nevadilo mu, že nesplní „šotolinový plán“. Taktéž jsem ocenil jeho SMS, kterou mi poslal ze Srbska, když se od někoho dozvěděl, že jsem spadl a nemohu chodit. SMS došla až po dvou dnech a byl jsem velmi překvapen jeho nabídkou. Naštěstí jsem ji nemusel využít, nebylo nic zlomeno.

Závěrem musím konstatovat, že to byl obrovský zážitek a ač to nikdo nepřizná, tak jsme si možná asi všichni chvílemi sáhli na dno svých možností. Byly i velmi nebezpečné úseky, hodně fyzicky náročné a cestovat celý den v dešti a chladu nebylo nic příjemného. Pro mě nejhezčí byl den mého pádu, kdy jsme stoupali až do 1600 m a viděli spousta krásného kolem Kotorské zátoky a Skadarského jezera. To byl opravdu „fakultativní výlet“.

No, uvidíme, co vymyslí Shrek na příští rok. Je velmi pravděpodobné, že se křest ohněm může naplnit v destinaci, o které pro další Dkm uvažuje. Ale s jeho novou motorkou MG to tak vidím na francouzké či italské dálnice-ty jsou nejrovnější a bez děr.
Přílohy
Zmrzlý sníh na zbytku plexi
Zmrzlý sníh na zbytku plexi
IMG_1477W.jpg (113.48 KiB) Zobrazeno 13770 x
Skadarské jezero
Skadarské jezero
IMG_1458W.jpg (89.89 KiB) Zobrazeno 13770 x
Captain
Příspěvky: 31
Registrován: 19 čer 2011, 10:15

Re: 1006 Drsných km ... MONTENEGRO

Příspěvek od Captain »

Tesime sa na dodatocne fotkky a samozrejme na videa!
Kremil
Příspěvky: 174
Registrován: 23 kvě 2011, 15:11

Re: 1006 Drsných km ... MONTENEGRO

Příspěvek od Kremil »

Skutečně drsné km. Těším se na report.
Křemil
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: 1006 Drsných km ... MONTENEGRO

Příspěvek od Alois »

Křemile, letos to bylo hodně drsné. Podepsalo se na tom hlavně počasí. Jinak by asi byla pohoda. Pokud bude ještě čas, napíšu pár řádek. Fotek moc nemám.
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: 1006 Drsných km ... MONTENEGRO

Příspěvek od Alois »

Zde je odkaz na Mílovy stránky, kde jsou uvedeny jeho cestopisy. Má to skvěle zpracované, tak se kochejte.

http://www.deauville.cz/

Zatím jsem tam nenašel videozáznamy, tak se budu těšit.
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: 1006 Drsných km ... MONTENEGRO

Příspěvek od Alois »

Jaký byl konec mých Drsných km, o tom svědčí níže uvedené foto. Motor je rozebrán, čeká se na náhradní díly. Celou sérii fotek uvede v tématu motorky Jarda Viro.
A to je ten problém - ulomená hřídel!!!!
A to je ten problém - ulomená hřídel!!!!
IMG_1502w.jpg (82.32 KiB) Zobrazeno 13698 x
První půlka motoru (motor má tři půlky)
První půlka motoru (motor má tři půlky)
IMG_1496w.jpg (108.51 KiB) Zobrazeno 13698 x
Druhá půlka motoru
Druhá půlka motoru
IMG_1498w.jpg (101.69 KiB) Zobrazeno 13698 x
Dáme do rámu motor z Pionýra, snad se tam vejde
Dáme do rámu motor z Pionýra, snad se tam vejde
IMG_1499W.jpg (124.76 KiB) Zobrazeno 13698 x
Kastan
Příspěvky: 177
Registrován: 12 črc 2011, 20:13

Re: 1006 Drsných km ... MONTENEGRO

Příspěvek od Kastan »

Ale no tak chlapci, zase to tolik nepřehánějte s těma Drsnýma km. Nebyla to nuda, to ne, ale zas tak úplně strašné to nebylo :) . Je to o tom mít přijatelné oblečení a hlavně chuť do toho absolvovat to, i když zrovna nesvítí sluníčko. No tak pršelo, to se nedá nic dělat. Pršelo na všechny stejně :D . Byla to super akce a ty Drsné km prý už konečně přijdou příští rok (aspoň podle toho co slibuje Shrek ;) ) :D :D :D .
To co se stalo Aloisové motce, by se stalo i na jiné cestě. Za to přece nemůžou Drsné km. To je prostě smůla a snad to bude mít brzy v cajku...
Hodně spokojených kilometrů a užívat si sluníčka - to mokro už máme za sebou :D
ShrekDaniels
Příspěvky: 146
Registrován: 26 dub 2011, 09:54
Bydliště: Komárno (Slovensko)

Re: 1006 Drsných km ... MONTENEGRO

Příspěvek od ShrekDaniels »

tiež si myslím že by sa ten hriadeľ zlomil skôr alebo neskôr aj bez drsných km .. padací rám by bo síce celý, ale vzhľadom na to, že môj, Hrkiho aj Ivanov - všetko originál padacie rámy - sa pri páde len zohli a dali sa vyrovnať a pokračovať, myslím, že Aloisov padák, ktorý sa pri páde zlomil asi nebol z vhodného materiálu, takže neplnil svoju funkciu ... a neviem ako to je s plexisklom - tiež sú rôznej kvality - no toto je prvé, čo som ja videl zlomené :?
ccc24 - zážitok nemusí byť dobrý, hlavne že je intenzívny ...
Zamčeno