REJVÍZ 9.8.

Zamčeno
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

REJVÍZ 9.8.

Příspěvek od Alois »

Je to sice hodně narychlo, ale třeba se někdo bude zítra nudit a nemá kam vyjet.

Takže sraz v 11.00 v Klimkovicích na náměstí a pojedeme někam do Jeseníků a snad i na ten Rejvíz dorazíme. Jsou tam nové silnice, které je dobré prozkoumat. Kolik ujedeme, to ještě nevím, ale svačinu sebou a uděláme si piknik v trávě. Má být pěkně, tak nám to třeba vyjde. Zadám v GPS klikatou trasu a někam dojedeme.

Po cestě vezmeme benzín.
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: REJVÍZ 9.8.

Příspěvek od Alois »

Nakonec po operativní změně nebyla cílová stanice Rejvíz, ale tam, kde jsem nikdy nebyl - vlaková úzkokolejná stanice Osoblaha.

Ráno volal Rosťa, že R má šichtu, a tak nás dožene v Osoblaze. Někteří se omluvili z důvodů dovolených, oslav atd. Je to jedno, akci jsem vypsal na poslední chvíli a tak se není čemu divit. Za Ostravou mi volal Pepino, ať se pro ně stavíme v Krnově, že jedou také. Na náměstí jsme s Martou snědli řízek a mezitím Pepino+Dáša dojeli na motorce. Marta navrhla návštěvu u Mirky, prý je sama doma, tak ji vezmeme sebou. Ale Křemil se křenil zpoza plotu a uděloval Mirce pár výchovných rad jako např. " Vem si tu bundu!!".
Vyrazili jsme na Osoblahu a Mirka nám po cestě sdělila, že tam pár let bydlela. Na nádraží jsme vykulili očí, parní lokomotiva, vagóny, plno lidí, stánky - jako o krmášu. Když jsem šel vyfotit lokomotivu, strojvůdce na mě volal ahoooj. Tož jsem odpověděl a šel pryč. Pak Mirka řekla - nebyl to náhodou Tonda? Ze strojvůdce se vyklubal Tonda, účastním Mezinárodního setkání v Jeseníkách. Měl radost, že nás vidí. Ukázal nám lokomotivu, vše vysvětlil a všechny nás-JEN NÁS- v lokomotivě svezl. Byl to úžasný zážitek. Čichal jsem vůni kouře a vzpomínal na mladé časy, kdy jsme ještě takto jezdili a hasiči měli kolem tratě o žních službu, aby nechytlo pole a lesy.

Počkali jsme na odjezd vlaku a jeli k Bohušovskému rybníku a pak do Bartultovic na dršťkovou. Mirka nás informovala, že se tomu kraji říká Druhá Haná z důvodu teplejšího podnebí než v okolí. Je fakt, že je to zapomenutý kraj a divím se, z čeho a jak tam lidi žijí. I ty silnice jsou tam hrozné, ale prostředí a krajina je tam pěkná. Holt je to daleko od Prahy, tak se na to místo zapomíná ve všem.

Z Bartultovic jsme se vraceli do Krnova za mírného deště a velkého větru. Kolem Opavy byl vítr obrovský a dělal nám dost velké problémy. Naštěstí pršelo, ale ne tak hodně jako před Ostravou, kde byla tma jak v ř... a lilo jak z konve. Měli jsme málem kolizi, nějaká blbá řidička najednou z ničeho nic zastavila a dávala přednost chlapovi s kočárkem. Marta najela na bílé značení a nemohla zabrzdit tak to střihla mezi svodidly a autem před ní. Já taktak dobrzdil už v protisměru. Na křižovatce jsme jí to řádně vysvětlili.

Ať bylo co bylo, nečekali jsme, že se vyjížďka tak povede.
Přílohy
Odjezd vlaku
Odjezd vlaku
IMG_2538w.jpg (99.26 KiB) Zobrazeno 4003 x
V kotli lokomotivy
V kotli lokomotivy
IMG_2523w.jpg (48.49 KiB) Zobrazeno 4003 x
Společné foto s Tondou
Společné foto s Tondou
IMG_2519w.jpg (103.51 KiB) Zobrazeno 4003 x
Un s ňu.
Un s ňu.
IMG_2514w.jpg (87.27 KiB) Zobrazeno 4003 x
Někdo na mě volal a mával-nedošlo mi kdo.
Někdo na mě volal a mával-nedošlo mi kdo.
IMG_2509w.jpg (154.39 KiB) Zobrazeno 4003 x
Bez komentáře.
Bez komentáře.
IMG_2507w.jpg (100.38 KiB) Zobrazeno 4003 x
Tu bundu si kura vem!
Tu bundu si kura vem!
IMG_2505w.jpg (122.06 KiB) Zobrazeno 4003 x
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: REJVÍZ 9.8.

Příspěvek od Alois »

U Bohušovského rybníka jsme zjistili, že je to zatopená pískovna, proto je dno z kraje pískové. (Na fotce vepředu). V zadu byl kemp a jak vidno chatky s klimatizací. Příjemné prostředí, klid a pohoda. Holky se chlubily razítkem výpravčího z Osoblahy.
Přílohy
V pozadí camp v popředí s Dášou
V pozadí camp v popředí s Dášou
IMG_2541W.jpg (111.58 KiB) Zobrazeno 4003 x
Holky dostaly razítko, tož machrovaly u rybníka
Holky dostaly razítko, tož machrovaly u rybníka
IMG_2543W.jpg (186.41 KiB) Zobrazeno 4003 x
vahon
Příspěvky: 87
Registrován: 24 dub 2011, 17:55

Re: REJVÍZ 9.8.

Příspěvek od vahon »

:D Tož pěkné opravdu pěkné. Palec hore. :shock:
Marta
Příspěvky: 235
Registrován: 01 úno 2012, 19:01

Re: REJVÍZ 9.8.

Příspěvek od Marta »

Nazdar bando,
Tož to byl výlet...aj s klobásou. Dlouho mi nebylo tak dobře. Ta návštěva Osoblahy byl zážitek obrovský. Vidět ty vagónky, vylézt na tu lokomotivu, čuchat vůni kouře, mít rozmazané šminky od jisker, sdílet to dětské nadšení a radost v očích nás všech...opět jsme byli malé děti. A jak rádi. A být u mašinfíry a dívat se jak se topí pod kotlem a jedém....ta euforie byla krásná. Kraj taktéž a už se ozývalo pár nápadů na společné akce v této lokalitě. Su pro.Zpět nás zastihl déšť a jak už Alois psal- díky hlouposti jedné slepice, která v dešti a mlze zastaví mimo přechod- tak jsem zažila slalom na bílých dopravních značeních. Vážně to klouže a taktak jsem neskončila v jejím zadku-myslím auto. Ulevila jsem si po ostravsku- asi si i cvrnkla do gatí, ale díky těmto chybám nás plno končí se svíčkou a křížkem u cest. Bylo to prima a opět se těším na další poznávání naší krásné země. Marta
Zamčeno