MILANOVA VYJÍŽĎKA

Odpovědět
Alois
Příspěvky: 1873
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

MILANOVA VYJÍŽĎKA

Příspěvek od Alois »

Nevím, kdo to vlastně spískal, ale v neděli 14.5. ve 13.00 byl sraz u MilanaŽ. Že pry se kajsy zajedě, pry na ty pstruhy, bo tam su kura fajne-pravil Želva. Ač se nám to moc nehodilo, přeorganizovali jsme s Martou program a ve 13 stáli před barákem v Polomi. Jasně, že se čekalo na Želvu a Milana, ale aspoň jsem se stihl doobléct a podřistat s MilanemŽ a Jarkou.

MilanŽ trval na tom, že my na GL pojedeme za ním. Vyrazili jsme neznámým směrem, vlastně známým, akorát jsme nevěděli, kam se jede. Po hodině cesty se zastávkou na benzin, který nikdo nebral, jsme se objevili na rozhledně v Úvalně. Krásný rozhled, počasí super, pěkné posezení, tak jsme se pokochali a udělali pauzu. Želva seděl u stolu s želvou.

Další zastávka v Bělé na pstruzích. Fajn lokalita, akorát ta kamenitá cesta byla trochu moc kamenitá, ale i zde platí pravidlo z Rumunska, dokud motorka jede, je dobře.
U jídla za námi přišel majitel areálu coby lidový vypravěč a začal chrlit jednu historku za druhou. Dobře se poslouchal, ale muselo se jet. Nutno dodat, že pstruhy umí udělat dobře.

Oklikami přes Opavu do Polomi, rozlučka a domů. Myslím, že všichni byli spokojeni i holky, nikdo nás nerušil, pohoda a bylo vidno, že i Želva byl v pohodě, tak valil kity jeden za druhým.

Zkrátka, díky za fajn odpoledne.
Marta
Příspěvky: 235
Registrován: 01 úno 2012, 19:01

Re: MILANOVA VYJÍŽĎKA

Příspěvek od Marta »

Jo...čtu až nyní. Akorát snad Alois přihodí fota. Musím říct, že neplánované akce jsou ty nejlepší. Počasí jak z obrázků od Lady a Milan Žena vedl kolonu. Já za ním a lepila jsem se mu na SPZ. Jel ostře a velmi dobře. Měla jsem pocit, že si to užívá a celý den byl v tomto duchu. Prajsko...pro mě z jihu cizí výraz. Dostala jsem podrobný historický výklad o těchto končinách a něco mi utkvělo v paměti. Celé to Prajsko je takové vytržené z kalendáře. Cesty obsečené, domy výstavní, vše upravené a jak říkal Alois...v každé dědině 2 vodojemy...ne jeden. Proč? To nevíme. Strážiště a rozhledna Hanse Kudlicha..hm. Krásné a magické místo. Rozhledy parádní a návrat možná trochu s mokrem u Ženy....při sestupu z rozhledny jsem se schovala a bafla na něj....Jarka vypere. Potom přesun na pstruhy ke spolužákovi Ženy. Bývalá hájovna barona Rotshilda...a tak krásné místo...že se tam budu vracet. Pstruh výborný a pan majitel poutavě vyprávěl. Návrat opět kotěhůlkama na základnu- dům Ženy. Škoda, že nebylo času více....trucovna pana domácího je totiž lahůdka pro sběratela veteránů a mě zaujal gramofon s troubou a on děcka vážně vyhrával všechny ty staré šlágry. Pak už každý po své ose. Milane Ženo. Děkuji ještě jednou. Vážně jsi nás vedl cestou necestou a já z toho žiji ještě dnes. Milá parta a pohodová vyjížďka. Bylo mi moc hezky. Děkuji a určitě někdo přidá fotky...chci vidět sedět Želvu na želvě. Pa draci. Marta
Alois
Příspěvky: 1873
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: MILANOVA VYJÍŽĎKA

Příspěvek od Alois »

Tak tu dám ty fotky. Dospím v práci.
Přílohy
Želva zas valil kity
Želva zas valil kity
IMG_8438w.jpg (86.89 KiB) Zobrazeno 2136 x
Gruppenfoto u pumpy
Gruppenfoto u pumpy
IMG_8443w.jpg (78.16 KiB) Zobrazeno 2136 x
Rozhhhhledna
Rozhhhhledna
IMG_8450w.jpg (153.85 KiB) Zobrazeno 2136 x
Na rozhhhhledně
Na rozhhhhledně
IMG_8453w.jpg (65.99 KiB) Zobrazeno 2136 x
Výhled a do P......
Výhled a do P......
IMG_8457w.jpg (95.65 KiB) Zobrazeno 2136 x
Marta na krokodýlovi
Marta na krokodýlovi
IMG_8459w.jpg (163.82 KiB) Zobrazeno 2136 x
U želvího stolu
U želvího stolu
IMG_8460w.jpg (95.9 KiB) Zobrazeno 2136 x
Želva na želvě
Želva na želvě
IMG_8461W.jpg (137.21 KiB) Zobrazeno 2136 x
Marta naučila prcka troubit a tak troubil jak o dušu
Marta naučila prcka troubit a tak troubil jak o dušu
IMG_8463w.jpg (93.6 KiB) Zobrazeno 2136 x
U pstruhů v Bělé, majitel lidový vypravěč-Pán prstenů
U pstruhů v Bělé, majitel lidový vypravěč-Pán prstenů
IMG_8470w.jpg (105.45 KiB) Zobrazeno 2136 x
Odpovědět