HELLAS2018

Odpovědět
Alois
Příspěvky: 1873
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

HELLAS2018

Příspěvek od Alois »

Možná z nesmyslného nápadu vznikla myšlenka zajet si do Řecka na motorkách. Termín byl dán díky možnostem Marty a s Montenegrem to v tuto dobu nemuselo vyjít z hlediska počasí. Dnes máte doma tepleji než my na Peloponésu, ale na naše cestování je to akorát.
Vyrazili jsme 29.4. a první noc jsme strávili v relativně svobodné zemi Srbsku. Nejsou ještě v EU a tak nám řekli, že je u nich Jamajka. Pohoda, kouření i na pokoji, žádná zbytečná byrokracie, lidi pohodoví a úslužní. Ceny pro nás dobré. A jsou rádi, že nejsou v EU. Taktéž Bulhaři resp. Bulharky chválily volné cestování, ale nic více.
Makedonie je krásná země z pohledu jízdy po dálnici. Kontrolovala nás jejich policie, Radek musel dýchat. Pochválil jsem jim škodovku, tak byli rádi a s úsměvem nás pustili. Před hranicemi s Řeckem jsme potkali naši, českou policii- mávali na nás. Vstup do Řecka nebyl nic moc. Silnice všelijaká, bordel kde oko dohlédlo a až za mýtnou bránou dálnice pěkná.
První noc v Platamonas ve znamení únavy po 850 km. Druhý den Meteora přes Tempi. Nádhera klášterů na skalách a pak po kutihulkách zpět. Před deštěm jsme se schovali na autobusové zastávce. Ano, i tam pršelo.
Druhý den pod Olymp, bohové se zlobili a tak z asfaltky udělali nesjízdnou silnici těsně před Pritonií.
Dnes jsme pokořili Athény, takový provoz jsem zažil snad jen v Římě nebo snad nikde. Šlo o život a dostali jsme zabrat- Ale na akropoli jsme vyběhli, Maruška hlídala motorky a pak v té hrůze směr Korint. Průplav je nádherný, pár fotek se udělalo a fičeli do Tola na Peloponés, odkud vám všem posíláme pozdravy z pěkného hotelu přímo u moře.
ct3.jpg
ct3.jpg (117.48 KiB) Zobrazeno 6506 x
Alois
Příspěvky: 1873
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: HELLAS2018

Příspěvek od Alois »

DOBRO DOŠLI!

V pátek 11.5. večer jsme dorazili domů po poslední etapě ze Srbska, která měla cca 850 km. Byli jsme hodně unavení, ale kdo by nebyl po cca 5700 km cestami necestami, deštěm, slunkem, velkým provozem, kličkováním mezi psy, kočkami, dírami, lidmi i želvami atd. Vše dobře dopadlo a my se vrátili bez jakýchkoliv problémů, které nás mohly cestou potkat.

Na dotaz Kotrby, zdali bych ještě jednou tuto cestu plánoval, jsem mu odpověděl, že ne. Ale proč? V podstatě jsme viděli asi to nejdůležitější na pevnině i na Peloponésu Řecka. Část jsem měl již procestovanou autem nebo na motorce v minulosti, ale chybělo vidět skvosty, které jsme si dopřáli až teď na motorkách. A také je třeba se posunout ještě dále a vypadá to, že se nám v hlavách už něco rodí.

Musím zde konstatovat, že jsme měli bezvadný tým. Maruška jako spolujezdkyně se vyznamenala hlídáním motorek ve dne i v noci. Radek jako vždy v pohodě- uzavíral kolonu. A Marta? Ta za celou dobu ani nešpitla, jela uprostřed kolony jako velký chlap a i ve složitých dopravních situacích, které bylo třeba operativně řešit ukázala, že na goldwinga opravdu má a umí. Ale nechci tím nikoho zmást. Díky interkomu jí pusa jela pořád.

Projeli jsme Slovenskem, Maďarskem, Srbskem a Makedonií tam i zpět. A v Řecku jsme si vychutnali - i díky prof. Petruželkovi, který nám značně pomohl s itinerářem - to podstatné. Nemohli jsme minout pohoří a horu Olymp, soutězku Tempi, Meteoru -kláštery na skalách, Atény a nádheru na Akropoli, Korintský průplav, Mykény-kolébku řecké civilizace, Epidauros - divadlo pro 14tisíc lidí s úžasnou akustikou, mětečka Tolo, Navplio, Tripoli, základ olympijských her Olympia, most Rion Antirion, památky v Delfách - věštírna a zachovalý stadion, Thermopyly, Soluň - Cyril a Metoděj, Chalkidiky a ostrov Kassandra. Bylo toho dost, ale jsou to zážitky na celý život.

Budeme na fotkách po celém světě. Kam jsme přijeli, tam nás fotili resp. naše motorky. Hodně turistů nevěřilo, že mezi řidiči je i žena. A jak znáte Japonce, fotili snad všichni. Zkrátka atrakce z Česka. Ale je fakt, že ty červené motorky jsou krásné. Potkali jsme se i se zajímavými lidmi a taky motorkáři převážně z Polska a Ruska.

Asi nejzajímavější setkání bylo na hranici Makedonie a Řecka, kde nás dojel Goldwing. Nabídl nám pomoc se slovy, že je prezident goldwing klubu v Řecku. To nás potěšilo a uklidnilo, že v případě nějakého problému nám pomůže ze Soluně nebo jeho zástupce v Aténách. Měl na své motorce najeto 190 tis. km, které sám najel.....

Na obrázku je souhrnná mapa naší cesty. Kdybychom nebyli upozorněni, že řekové kašlou na rychlost, možná jsme se tloukli na místních 50 tkách ještě dnes. A tam mě Radek s Martou prosili, ať alespoň v obcích snížím rychlost na 80-100 km/h. Měřili nás na výjezdu z tunelu, jak nás policie uviděla, tak sklopili radar a začali nám mávat. Dělali jsme v tunelech kravál sirénou, troubením a hudbou. Dost jsme si tunely užívali.
Přílohy
Celková trasa v Řecku
Celková trasa v Řecku
SOUHRN.jpg (137.38 KiB) Zobrazeno 6470 x
Trasa z Otravy
Trasa z Otravy
SOUHRNC.jpg (84.15 KiB) Zobrazeno 6469 x
Tamtéž jen řidiči
Tamtéž jen řidiči
IMG_1033W.jpg (68.48 KiB) Zobrazeno 6467 x
Poslední fotka na konci výletu u Shellky před Ostravou
Poslední fotka na konci výletu u Shellky před Ostravou
IMG_1027W.jpg (67.17 KiB) Zobrazeno 6467 x
Martin
Příspěvky: 46
Registrován: 30 kvě 2013, 18:25

Re: HELLAS2018

Příspěvek od Martin »

Jo jo, je pravda, že jsme se s Duhošem bavili o cestování po Řecku, ale já spíše myslel, zda by tuhle cestu absolvoval, kdyby předem věděl co ho čeká. Tím je myšleno náročnost cestování a všechny zkušenosti po návratu domů. Odpověď byla ne. Nemyslel jsem zda by se znovu a zase vydal na motorce do Řecka. Ale asi jsme to pochopily každý jinak. Tak teď už v tom mám jasno. :D
Ale jinak určitě zážitek na celý život. Spousta nádherných a zajímavých míst, které někteří nespatří za celý život. Klobouk dolů a velký obdiv.
Marta
Příspěvky: 235
Registrován: 01 úno 2012, 19:01

Re: HELLAS2018

Příspěvek od Marta »

Děcka....moje životní cesta. Jsem šťastná, že jsme se vrátili celí a zdraví....místy to bylo hodně náročné. Ale Alois rozrážel cestu a věčně usměvavý Radek mi kryl záda. Každý den jsme zakrojili pořádný kus. Svačili v olivovém háji, utrhli pomeranče přímo na plantážích a poznávali. V toto roční období je Řecko zelené a plné květů. Všude kolem cest miliony oleandrů a stále s vůní jasmínu. Řekové na vše kašlou, ale jsou milí, veselí a stále nám měli tendenci pomáhat. Moc a všude jsme si s lidmi povídali....paní domácí nám nasmažila pytel amolet a i slzu zamáčkla. Jízdu jsme si každý den užívali naplno. Zatáčky až se hlava točila. Jako holka jsem byla za atrakci ...a kluci to za mně oddýchali při kontrole na hranicích a jako tři světlušky jsme projížděli krásou. Fotky přidají chlapci. Nejvíc se mi líbil Peloponez. Věštírna v Delfách, Mykény a divadlo v Epidauru. Magický je Korintský průplav a most v Riu Antiriu. Ochutnali jsme kuchyně 6 zemí a každý den jsme měli vítací a končící rituál. Byli jsme jeden za všechny a všichni za jednoho. Po téměř 6000 km mi kluci smekli poklonu a na 5 vteřin jsem byla důležitá jako ruční brzda u ponorky...ale dojeli jsme. Děkuji Martinu Kotrbovi, že byl 14 dní připraven pro nás kamkoliv přijet a odtáhnout nás. Dobře, že nemusel. V uších mi zní šumění moře a v srdci zůstanou překrásné zážitky na mou doposud nejnáročnější a nejzajímavější jízdu. Aloisi a Radku a milá Maruško. Děkuji vám za pohodové chvíle a že jsme toho zažili. A všem čtenářům krásný máj, bezva jízdu a třeba inspiraci pro tuto trasu. Marta
Alois
Příspěvky: 1873
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: HELLAS2018

Příspěvek od Alois »

Martine, cestu jsem plánoval s ohledem na naše možnosti a do posledního km věřil, že to zvládneme. V podstatě mnoho překvapení nebylo, takže jsme nemuseli řešit změnu itineráře kvůli např. náročnosti nebo nějaké nepředvídatelné okolnosti. A to bylo dobře. V opačném případě by mohla klesnout "morálka mužstva". Měli jsme zkušenosti z Rumunska, které se hodily. Hlavně ve vztahu k toulavým psům a překvapeních v kvalitě povrchu cest.

Co jsme netušili, tak zdržení způsobovaly časté mýtné brány a kontroly na hranicích. Nejhorší resp. nejdelší byla kolona na Srbsko Maďarských hranicích. Maďaři kontrolovali i kufry aut kvůli uprchlíkům a kontrabandu ze Srbska. Nechápali jsme, proč stojíme v pruhu pro EU, když nás lustrovali stejně jako neEU. Nebyl třeba pas, OP stačí, zelenou kartu chtěli v Srbsku a Makedonii.

Mýtné brány v Řecku byly na dálnici opravdu často. Motorky platí 0,8 až 2,4 EUR. Nezjistili jsme za kolik km. Za den jsme projeli i 26 EUR na mýtném. Ale dálnice všude pěkné a snad nejhorší jsou u nás. Cena benzínu byla hrozná, brali jsme za 1,585 až 1,720 EUR za litr. Ubytko bylo od 40 do 50 EUR/pokoj/noc. To bylo moc slušné. Někde se snídaní, jindy bez. V apartmánech snídaně nebývá. Vstupné je tak kolem 12 EUR, nad 65 let je sleva. Motorky parkují všude, jezdí všude, předjíždějí všude. Ale pozor, těch motorek jsme neviděli moc, byla tam spíš záplava skútrů.

Snad už ty faktografické údaje stačí a vrhnu se na fotky.
Alois
Příspěvky: 1873
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: HELLAS2018

Příspěvek od Alois »

Pár foteček pro ilustraci Meteory, Olympu, Akropole a Korintského průplavu. Třeba Radek doplní, co nemám já.
Přílohy
Náhodné setkání s prezidentem goldwing klubu v Řecku - nabídl nám pomoc v případě potřeby - s tím opravdovým
Náhodné setkání s prezidentem goldwing klubu v Řecku - nabídl nám pomoc v případě potřeby - s tím opravdovým
IMG_0214W.jpg (72.83 KiB) Zobrazeno 6454 x
Několik km od Meteory
Několik km od Meteory
IMG_0226W.jpg (82.86 KiB) Zobrazeno 6454 x
Příjezd do Meteory
Příjezd do Meteory
IMG_0233W.jpg (83.78 KiB) Zobrazeno 6454 x
Meteora
Meteora
IMG_0246W.jpg (85.98 KiB) Zobrazeno 6454 x
Meteora - kláštery na skalách, jen některé jsou přístupné
Meteora - kláštery na skalách, jen některé jsou přístupné
IMG_0274W.jpg (55.2 KiB) Zobrazeno 6454 x
Pohoří Olympos z Platamonas
Pohoří Olympos z Platamonas
IMG_0317W.jpg (49.75 KiB) Zobrazeno 6452 x
Pracující - vyšívající mnich či opat
Pracující - vyšívající mnich či opat
IMG_0351W.jpg (92.29 KiB) Zobrazeno 6452 x
V klášteře pod Olympem
V klášteře pod Olympem
IMG_0350W.jpg (72.34 KiB) Zobrazeno 6452 x
Naše motorky pod Akropolí
Naše motorky pod Akropolí
IMG_0385W.jpg (103.33 KiB) Zobrazeno 6451 x
Pohled na Akropolis z parkoviště
Pohled na Akropolis z parkoviště
IMG_0387W.jpg (68.68 KiB) Zobrazeno 6451 x
Parthenon - chrám panen na Akropoli
Parthenon - chrám panen na Akropoli
IMG_0418W.jpg (79.96 KiB) Zobrazeno 6451 x
Za Martou je aténský stadion
Za Martou je aténský stadion
IMG_0421W.jpg (74.12 KiB) Zobrazeno 6451 x
My dva a pohled na Atény
My dva a pohled na Atény
IMG_0425W.jpg (73.55 KiB) Zobrazeno 6451 x
Akropolis - karyatidy - ženské nesoucí tíhu na hlavě, detail
Akropolis - karyatidy - ženské nesoucí tíhu na hlavě, detail
IMG_0433W.jpg (66.76 KiB) Zobrazeno 6451 x
Akropolis - karyatidy, vpředu Marta a Radek
Akropolis - karyatidy, vpředu Marta a Radek
IMG_0437W.jpg (75.14 KiB) Zobrazeno 6451 x
Akropolis - divadlo, ve kterém se stále hraje
Akropolis - divadlo, ve kterém se stále hraje
IMG_0448W.jpg (87.12 KiB) Zobrazeno 6451 x
Korintský průplav
Korintský průplav
IMG_0457W.jpg (106.63 KiB) Zobrazeno 6451 x
Na Akropoli v Aténách - Parthenon
Na Akropoli v Aténách - Parthenon
IMG_0405W.jpg (76.46 KiB) Zobrazeno 6450 x
vahon
Příspěvky: 87
Registrován: 24 dub 2011, 17:55

Re: HELLAS2018

Příspěvek od vahon »

Palec nahoru . Pěkné počtení . :o :o :o
Alois
Příspěvky: 1873
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: HELLAS2018

Příspěvek od Alois »

Díky Laďo. Pokračování následuje.

Snad někdy dodám k fotkám komentáře. Fotil jsem i za jízdy jednou rukou, proto je občas vidět plexi na snímku dole. Je to dost nebezpečné, musel jsem hlídat GPSky, provoz, díry, ovce, psy i kočky a taky kolonu. Jezdil jsem s jednou rukou nad plexi i do zatáček a foťák jsem odkládal na palubní desku. Naštěstí se nic nestalo. Ale foto za jízdy je někdy lepší. Většinou jsme viděli nádherné věci, ale nešlo zastavit. Inspirovala mě Růža focením za jízdy.

Snažil jsem se sehnat zařízení na pořízení fotek za jízdy, ale kromě kamer se nic jiného sehnat nedá. Chtělo by to foťák na dálkové ovládání, nějaký malý a levný pro případ pádu. Nic mi ani v Canonu, Olympu, Polaroidu, Nikonu neporadili.
Přílohy
Dvě lvice před branou v Mykénách
Dvě lvice před branou v Mykénách
IMG_0556W.jpg (96.2 KiB) Zobrazeno 6419 x
Epidaurus - divadlo, pronesl jsem básničku a byl jsem ohromen akustikou i potleskem
Epidaurus - divadlo, pronesl jsem básničku a byl jsem ohromen akustikou i potleskem
IMG_0582W.jpg (82.61 KiB) Zobrazeno 6419 x
Lví brána - vstup do Mykénské osady
Lví brána - vstup do Mykénské osady
IMG_0524W.jpg (82.55 KiB) Zobrazeno 6419 x
Epidaurus - zbytky ubytovacího zařízení
Epidaurus - zbytky ubytovacího zařízení
IMG_0595W.jpg (74.42 KiB) Zobrazeno 6419 x
Na nejvyšším bodě kolébky řecké kultury v Mykénách
Na nejvyšším bodě kolébky řecké kultury v Mykénách
IMG_0539W.jpg (73.13 KiB) Zobrazeno 6419 x
Před hotelem v Tolo
Před hotelem v Tolo
IMG_0492W.jpg (69.96 KiB) Zobrazeno 6419 x
Divadlo pro 14 tis. lidí v Epidauru. Nádhera, neuvěřitelná akustika
Divadlo pro 14 tis. lidí v Epidauru. Nádhera, neuvěřitelná akustika
IMG_0578W.jpg (67.74 KiB) Zobrazeno 6419 x
Takto jsme koukali z balkónu na moře v Tolo
Takto jsme koukali z balkónu na moře v Tolo
IMG_0488W.jpg (62.02 KiB) Zobrazeno 6419 x
V bráně borců olympijského stadionu
V bráně borců olympijského stadionu
IMG_0723W.jpg (86.19 KiB) Zobrazeno 6418 x
Želva na cestě - tedy želva zvíře
Želva na cestě - tedy želva zvíře
IMG_0703W.jpg (78.17 KiB) Zobrazeno 6418 x
Zastávka před Delfama
Zastávka před Delfama
IMG_0819W.jpg (76.39 KiB) Zobrazeno 6418 x
Kostelík někde ve vnitrozemí - jeli jsme cestou necestou, šotolinou asfaltem nádhernou krajinou
Kostelík někde ve vnitrozemí - jeli jsme cestou necestou, šotolinou asfaltem nádhernou krajinou
IMG_0695W.jpg (75.02 KiB) Zobrazeno 6418 x
První olympijský stadion na světě v Olympii
První olympijský stadion na světě v Olympii
IMG_0719W.jpg (72.46 KiB) Zobrazeno 6418 x
Pohled zpět na Peloponés-přejíždíme na pevninu
Pohled zpět na Peloponés-přejíždíme na pevninu
IMG_0772W.jpg (71.24 KiB) Zobrazeno 6418 x
Městečko Delfi
Městečko Delfi
IMG_0820W.jpg (66.75 KiB) Zobrazeno 6418 x
Opět pohled na šplhající se cestu ze zátoky v Navpliu
Opět pohled na šplhající se cestu ze zátoky v Navpliu
IMG_0658W.jpg (64.65 KiB) Zobrazeno 6418 x
Ovce na cestě - bez jakéhokoli upozornění je psi vehnali do vozovky
Ovce na cestě - bez jakéhokoli upozornění je psi vehnali do vozovky
IMG_0698W.jpg (62.44 KiB) Zobrazeno 6418 x
Most Rion
Most Rion
IMG_0788W.jpg (59.84 KiB) Zobrazeno 6418 x
Vzdalujeme se moří a putujeme do vnitrozemí ostrova Peloponés
Vzdalujeme se moří a putujeme do vnitrozemí ostrova Peloponés
IMG_0666W.jpg (57.67 KiB) Zobrazeno 6418 x
Most z Peloponésu na pevninu Rion Antirion
Most z Peloponésu na pevninu Rion Antirion
IMG_0767W.jpg (55.39 KiB) Zobrazeno 6418 x
Pohled do zátoky v Navpliu
Pohled do zátoky v Navpliu
IMG_0648W.jpg (53.41 KiB) Zobrazeno 6418 x
Dochované sochy v Olympii
Dochované sochy v Olympii
IMG_0750W.jpg (34.82 KiB) Zobrazeno 6418 x
Alois
Příspěvky: 1873
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: HELLAS2018

Příspěvek od Alois »

A snad už jedny z posledních fotek z Delfi , Thermopyl a ze závěrečného ubytování z Nea Moudania a Kassandry. Fotky nejdou dle časového sledu.
Přílohy
Vnitrozemí - směr Thermopyly
Vnitrozemí - směr Thermopyly
IMG_0919W.jpg (49.61 KiB) Zobrazeno 6416 x
Ubytování v Delfách - kousek za městem
Ubytování v Delfách - kousek za městem
IMG_0834W.jpg (57.9 KiB) Zobrazeno 6416 x
Pansion Argo - výhled z balkónu
Pansion Argo - výhled z balkónu
IMG_0945W.jpg (61.89 KiB) Zobrazeno 6416 x
Delfi - u chrámu
Delfi - u chrámu
IMG_0866W.jpg (64.49 KiB) Zobrazeno 6416 x
Delfi - aténská pokladnice
Delfi - aténská pokladnice
IMG_0857W.jpg (67.92 KiB) Zobrazeno 6416 x
Ubytování v Nea Moudania
Ubytování v Nea Moudania
IMG_0958W.jpg (75.85 KiB) Zobrazeno 6416 x
Delfi - divadlo a Apollónův chrám
Delfi - divadlo a Apollónův chrám
IMG_0877W.jpg (81.61 KiB) Zobrazeno 6416 x
Delfi - Apolónův chrám
Delfi - Apolónův chrám
IMG_0873W.jpg (84.94 KiB) Zobrazeno 6416 x
Delfi - část stadiónu
Delfi - část stadiónu
IMG_0883W.jpg (96.3 KiB) Zobrazeno 6416 x
Thermopyly - památník sparťanovi Leonidasovi
Thermopyly - památník sparťanovi Leonidasovi
IMG_0943W.jpg (97.3 KiB) Zobrazeno 6416 x
Thermopyly - deska s epitafem věnovaná padlým sparťanům - Jdi, poutníče, a zvěstuj Lakedaimonským<br />že my tu mrtvi ležíme, jak zákony kázaly nám
Thermopyly - deska s epitafem věnovaná padlým sparťanům - Jdi, poutníče, a zvěstuj Lakedaimonským
že my tu mrtvi ležíme, jak zákony kázaly nám
IMG_0941W.jpg (101.91 KiB) Zobrazeno 6416 x
Toulavé kočky
Toulavé kočky
IMG_0974W.jpg (48.94 KiB) Zobrazeno 6414 x
Toulavý pes v obchodě-přidal se k tomu, kdo ho nenakopl
Toulavý pes v obchodě-přidal se k tomu, kdo ho nenakopl
IMG_0984W.jpg (91.58 KiB) Zobrazeno 6414 x
Moře
Moře
IMG_0971W.jpg (115.02 KiB) Zobrazeno 6414 x
V dálce poloostrov Sykhia
V dálce poloostrov Sykhia
IMG_0997W.jpg (64.8 KiB) Zobrazeno 6412 x
Poloostrov Kassandra - Chalkidiki
Poloostrov Kassandra - Chalkidiki
IMG_1005W.jpg (53.74 KiB) Zobrazeno 6412 x
Alois
Příspěvky: 1873
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: HELLAS2018

Příspěvek od Alois »

Ještě jednu poznámku na konec. Řecko nyní vypadá dle mého názoru tak, že není znát nějaký velký pokrok, zlepšení či růst . Dálnice sice mají pěkné, ale neviděli jsme moc průmyslu, spíše žijí z pěstování oliv, pomerančů atd. Jejich olivy jsou opravdu ty nejlepší a mohly se dovážet jen do EU. Vesnice a letoviska mi nepřipadaly tak upravené, jako u nás. Pravdou je, že jim turistická sezóna teprve začíná a my byli prvními hosty v Platamonas i Moudanii. Pláže zatím neuklizené, ve městech plno odpadků i mimo obce je binec. Jezdí a parkuje se jakkoli, policie nikde nešmíruje a nesnaží se načapat šoféry při přestupku. Život tam vypadá klidně a spokojeně, snaží se vyjít vstříc, pomoci, poradit atd. Neřeší kouření, seznamy alergenů na jídelních lístcích, jezdí auty, které by u nás nikdy technickou nedostaly. Pistole u pumpy na naftu byly i se zelenou barvou, obsluha musí natankovat – jsou za to placeni. Benzinky na každém kroku, ale někdy v hrozném stavu. Žádný spěch, na parkovištích se neplatí a nemohu si vzpomenout, jestli jsem viděl ceduli zákaz vjezdu.
V Olympii jsem zastavil holku v autě a ptal se na cestu, poradila mi a když jsem se ptal, zdali tam můžeme vjet na motorkách, řekla mi, že tam je jednosměrka, ale oni řekové tam jezdí. Zkrátka, v tom, co jsme viděli a zažili nebyl nikde problém.
Smíšené pocity jsem měl při návratu domů. Jako vždy se asi každý těší. Doma je doma. Na druhou stranu jsem přemýšlel, v jaké totalitě opět žijeme a co na nás občany zase zákonodárci připravili. Smyčka kolem krku se utahuje, poslední zbytky svobody se vytrácejí ve stupidních zákonech a ve všem je problém. Na silnici se člověk musí více dívat na tachometr než kolem sebe, obce si kupují radary aby mohly vydělávat na pokutách v omezených rychlostech a při přehlédnutí značky může dojít k tomu, že odebráním ŘP za překročení rychlosti lze zničit i živnost, kterou člověk léta buduje. Porovnával jsem asi neporovnatelné a bylo mi smutno.
Dlouho jsem zprávy v TV neviděl a tak jsem vydržel cca 10 min sledovat ČT1 až do doby, kdy stébák usiloval o podporu komunistů v parlamentu a je mu jedno, že před 28 lety jejich totalita skončila. Vlastně měla skončit. Další velmi důležitou zprávou bylo, že nějakému herci ukradli jeho staré kolo a v Chile hasiči zachránili pejska. Pak jsem to vypnul.

V neděli nám začaly řídítka chybět a tak jsem vyjeli na cca 100 km vyjížďku. Zastavili jsme v baru v Bílovci u pumpy. Seděli venku a koukali kolem. Na okně byla cedule – viz foto níže. Myslel jsem si, že je to dobrý fór, leč vedoucí mě ujistila, že jí to bylo nařízeno hygienou. Takže venku nesmějí sedět lidi mladší 18 let, protože by mohli vdechovat škodliviny. Myslím si, že tato nařízení a předpisy už hraničí s debilitou.

A tak jsme seděli a nadávali a pak jsem řekl Martě: Jedeme zpět do Řecka!
Přílohy
Toto není vtip
Toto není vtip
BAR.jpg (124.95 KiB) Zobrazeno 6379 x
vahon
Příspěvky: 87
Registrován: 24 dub 2011, 17:55

Re: HELLAS2018

Příspěvek od vahon »

Ahoj ahoj. Pěkné fotky a opět pěkné počtení. Co se tady u nás děje je katastrofa . Raději se nerozčilovat a ignorovat vše. Pozdravuj . Laďa
Alois
Příspěvky: 1873
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: HELLAS2018

Příspěvek od Alois »

Ano Láďo, máš pravdu. Žijeme v nové totalitě, která je mnohem horší než ta předchozí. A když se cokoliv děje nebo právě neděje, tak za tím hledej peníze a závist. Toto je fenomén současné doby.
Radek7777
Příspěvky: 260
Registrován: 16 črc 2016, 20:54

Re: HELLAS2018

Příspěvek od Radek7777 »

Cesta do Řecka na motorkách? Jak píše Alois, možná nesmyslný nápad, ale kéž by všechny takové nápady byly tak báječné! Jak tak koukám na tu ceduli v Motobaru, tak vidím, že to nevychází - tohle může vymyslet opravdu jen někdo s IQ houpacího koně (zřejmě někdo z EU). :x
Ale zpět k tématu. Jak si tak promítám celou tuhle naši "vyjížďku" :D, tak je vidět, že právě tyhle nápady, když se dobře promyslí a naplánují, tak dopadnou velenáramně dobře - viď Luďku. Právě Tobě patří dík za tu práci s tím vším, naplánovaním cesty, výběrem zajímavých historických míst k návštěvám a za rozrážení vzduchu v čele naší kolon(k)y. Nemůžu říct, že před cestou jsem byl úplně v klidu, přece jen to byla "štreka", kterou jsem ještě nikdy takhle nejel a to ani autem, i když s ním mám naježděno dost, ročně to někdy bývalo i 50000 km. Z provozu jsem obavy neměl, jen jsem čekal, co na tohle řekne můj GW...důvěra v něj byla, ale červík hlodá vždy, co si budeme povídat. Nezklamal. Vrněl v pohodě celé ty kilometry a myslím, že se mu to líbilo nejmíň tak stejně, jako mi a mé Maruš. Stejně v pohodě jely i další dva stejné stroje a to i se svými říditeli - Martou a Luďkem. Zvláštní poklonu musím vyjádřit Martě, jela jako "chlap", zvládala vše stejně jako my dva s Luďkem a tam, kde jsme zastavovali, sklízela velký obdiv a údiv. :)
Nebudu se tady o cestě rozepisovat, vše řekl už přede mnou Luděk. Našly se i krátké okamžiky se sevřeným žaludkem, ale celkově to byl šťastný adrenalin, radost a zase radost... S obdivem a úctou ke znalostem a umem tehdejších obyvatel Řecké říše, jsme projížděli všemi významnými místy, které psaly tehdější historii. Mít možnost je navštívit, pobýt tam, vžít se a vnímat ducha těch míst, dotýkat se kamenných kvádrů, které tam pokládaly něčí ruce před několika tisící lety, bylo opravdu zážitkem na celý život. Druhá strana téhle mince přinesla lehké zklamání současností - jak už bylo psáno, úroveň civilizačních návyků nebyla vždy na očekávané úrovni - nepořádek kolem cest i v ulicích měst a vesnic, kolem domů to někdy vypadalo, že se tam ještě staví a není ještě uklizeno. No, je vidět, že je to Balkán, prostě pohodička a klídek, netřeba řešit všechno hned a rychle a dotahovat věci k důkladnosti. Vše ale vynahradila příroda - úžasné hory, údolí, průsmyky, moře...zatáček jsme si v horách užili vrchovatě, ale s potěšením, i když večer jsme byli i unavení - to ale nebylo nic proti provozu v Aténách. Totální blázinec se zácpami v centru, šílenci na skůtrech a malých motorkách, kteří kličkovali a "neohroženě" se vrhali do všemožných i nemožných škvír mezi auty, autobusy a nám pod kola a to vše v 32°C s pálícím sluncem nad hlavami, no zážitek. :shock:
...a ty mýtné brány, to bylo překvápko, časové zdržování a celková cena přes 80,-EUR za poplatky bylo docela přes hranu...
Celková statistika cesty je zhruba zpracovaná, kilometry víte, paliva jsme spotřebovali tolik, že by stačilo pro tank na cvičení na Libavé, průměrná rychlost 72km/hod, nejvyšší 155km/hod. Cena všeho? Tak nebyla to vyjížďka na Pastviny, s tím se muselo počítat, od teď doma jíme jen rohlíky a mlíko, kdyby někdo chtěl, pošlu číslo účtu pro případně příspěvky. ;) :lol:
Závěrem bych chtěl poděkovat mé ženě Maruš, která bohužel nemohla být vždy všude tam, kde by chtěla být, tak zůstávala u motorek a my se díky tomu mohli v klidu a bez obav věnovat krásám historie Řecka.

Přidávám pár doplňkových fotek pro zajímavost.
Želvou to začalo, nástin Řecka u pumpy ve Studénce....jpg
Želvou to začalo, nástin Řecka u pumpy ve Studénce....jpg (20 KiB) Zobrazeno 6340 x
...a po cca 600km v Srbsku.jpg
...a po cca 600km v Srbsku.jpg (36.02 KiB) Zobrazeno 6340 x
První večeře a noc v Srbsku.jpg
První večeře a noc v Srbsku.jpg (30.48 KiB) Zobrazeno 6340 x
Ráno balení vedle malého bráchy Goldwingu.jpg
Ráno balení vedle malého bráchy Goldwingu.jpg (25.38 KiB) Zobrazeno 6340 x
Takhle to bylo hodně často.jpg
Takhle to bylo hodně často.jpg (32.03 KiB) Zobrazeno 6340 x
Naše hvězdy...čtyři..jpg
Naše hvězdy...čtyři..jpg (31.38 KiB) Zobrazeno 6340 x
Meteora.jpg
Meteora.jpg (31.62 KiB) Zobrazeno 6340 x
Meteora 2.jpg
Meteora 2.jpg (20.78 KiB) Zobrazeno 6340 x
Meteora 3.jpg
Meteora 3.jpg (31.13 KiB) Zobrazeno 6340 x
Svačinka.jpg
Svačinka.jpg (34.43 KiB) Zobrazeno 6340 x
Přidám ještě pár fotek příště.
Radek7777
Příspěvky: 260
Registrován: 16 črc 2016, 20:54

Re: HELLAS2018

Příspěvek od Radek7777 »

Ještě pár foto z mnoha...
Přílohy
Ještě to nedostavěli a už tolik návštěv...chi...Akropolis..jpg
Ještě to nedostavěli a už tolik návštěv...chi...Akropolis..jpg (56.22 KiB) Zobrazeno 6259 x
Akropolis...i ta kobyla toho má dost..jpg
Akropolis...i ta kobyla toho má dost..jpg (35.94 KiB) Zobrazeno 6259 x
Dionýsův klášter v horách, zdevastovaný Němci za II.SV.jpg
Dionýsův klášter v horách, zdevastovaný Němci za II.SV.jpg (41.04 KiB) Zobrazeno 6259 x
Dionýsův klášter, suknice a haleny pro nezahalené ženy i muže.jpg
Dionýsův klášter, suknice a haleny pro nezahalené ženy i muže.jpg (32.08 KiB) Zobrazeno 6259 x
Voda.. z pramene uvnitř chrámu Dionýsova..jpg
Voda.. z pramene uvnitř chrámu Dionýsova..jpg (47.04 KiB) Zobrazeno 6259 x
Dionýsův klášter , oltář..jpg
Dionýsův klášter , oltář..jpg (35.8 KiB) Zobrazeno 6259 x
Hory, hory a zase hory..jpg
Hory, hory a zase hory..jpg (30.25 KiB) Zobrazeno 6259 x
Tak tudy jedině na enduru..jpg
Tak tudy jedině na enduru..jpg (58.32 KiB) Zobrazeno 6259 x
To jsou panoramata! Nafplio..jpg
To jsou panoramata! Nafplio..jpg (25.11 KiB) Zobrazeno 6259 x
Odpočinek a focení v serpentinách..jpg
Odpočinek a focení v serpentinách..jpg (28.46 KiB) Zobrazeno 6259 x
Radek7777
Příspěvky: 260
Registrován: 16 črc 2016, 20:54

Re: HELLAS2018

Příspěvek od Radek7777 »

Ještě...
Přílohy
Arachova, nájezd k penzionu, večer, v dešti, beton a štěrk..adrenalin..JPG
Arachova, nájezd k penzionu, večer, v dešti, beton a štěrk..adrenalin..JPG (39.76 KiB) Zobrazeno 6259 x
Arachova, výhled z jídelny penzionu v horách..jpg
Arachova, výhled z jídelny penzionu v horách..jpg (43.93 KiB) Zobrazeno 6259 x
Arachova penzion, výhled do údolí..JPG
Arachova penzion, výhled do údolí..JPG (46.47 KiB) Zobrazeno 6259 x
Citroen Raid Olympia 2018.jpg
Citroen Raid Olympia 2018.jpg (48 KiB) Zobrazeno 6259 x
Citroeny a my..jpg
Citroeny a my..jpg (60.72 KiB) Zobrazeno 6259 x
Epidauros, velká parta z Francie na CITROEN C2 při Raid Olympia..jpg
Epidauros, velká parta z Francie na CITROEN C2 při Raid Olympia..jpg (65.22 KiB) Zobrazeno 6259 x
Helmice, muzeum Olympie..JPG
Helmice, muzeum Olympie..JPG (45.09 KiB) Zobrazeno 6259 x
Olympia, muzeum..JPG
Olympia, muzeum..JPG (46.16 KiB) Zobrazeno 6259 x
Olympia, výjevy ze závodů..JPG
Olympia, výjevy ze závodů..JPG (37.89 KiB) Zobrazeno 6259 x
Mykény, vstupní brána..jpg
Mykény, vstupní brána..jpg (52.42 KiB) Zobrazeno 6259 x
Radek7777
Příspěvky: 260
Registrován: 16 črc 2016, 20:54

Re: HELLAS2018

Příspěvek od Radek7777 »

..a konečná, díky za pozornost. ;)
Přílohy
Poslední nocleh na cestě domů..jpg
Poslední nocleh na cestě domů..jpg (47.86 KiB) Zobrazeno 6259 x
Rybáři večer před vyplutím na moře..jpg
Rybáři večer před vyplutím na moře..jpg (48.54 KiB) Zobrazeno 6259 x
My máme doma třešně, v Řecku mají pomeranče..jpg
My máme doma třešně, v Řecku mají pomeranče..jpg (51.9 KiB) Zobrazeno 6259 x
V Rumunsku krávy, v Řecku ovce..jpg
V Rumunsku krávy, v Řecku ovce..jpg (52.63 KiB) Zobrazeno 6259 x
Opět kaplička...pomodlit a jedem dál..jpg
Opět kaplička...pomodlit a jedem dál..jpg (43.93 KiB) Zobrazeno 6259 x
Řecké kapličky kolem cest.. hodně.jpg
Řecké kapličky kolem cest.. hodně.jpg (38.55 KiB) Zobrazeno 6259 x
První deštík..jpg
První deštík..jpg (32.24 KiB) Zobrazeno 6259 x
Víno originál Goldwing club.jpg
Víno originál Goldwing club.jpg (35.35 KiB) Zobrazeno 6259 x
Luďku, Marto, bacha žralok!!.jpg
Luďku, Marto, bacha žralok!!.jpg (27.57 KiB) Zobrazeno 6259 x
rosta
Příspěvky: 105
Registrován: 13 srp 2011, 16:50

Re: HELLAS2018

Příspěvek od rosta »

Tak to musela byt pekna jazda. Moc pekne. Ja uz bych to nedal. Na to uz musi byt jiny konik. R+ R
Alois
Příspěvky: 1873
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: HELLAS2018

Příspěvek od Alois »

Rosťo, jsi nelepší a nejvýkonnější jezdec našeho klubu. Víš, že to tvrdím už několik let. Tak si myslím, že bys to určitě zvládl. A co se toho koníka týká, pokud to bude choperkůň, tak si mákneš. Ale na goldwingkoni - viz obr. 2, byste to s Růžou dali v pohodě. Jen se koukni na to čalouněné sedadlo. Ani byste prdel nemuseli mazat Indulonou - v tom by se vám neotlačila.
Přílohy
Goldwingůň
Goldwingůň
KUN-ROSTA3W.jpg (49.04 KiB) Zobrazeno 6233 x
Chopperůň
Chopperůň
KUN-ROSTA2W.jpg (68.42 KiB) Zobrazeno 6233 x
rosta
Příspěvky: 105
Registrován: 13 srp 2011, 16:50

Re: HELLAS2018

Příspěvek od rosta »

Děkuji,moc pěkný. Asi to bude ten druhý. Z toho bych možná nevypad. R
petmil0717
Příspěvky: 127
Registrován: 03 črc 2017, 11:41
Bydliště: kroměříž

Re: HELLAS2018

Příspěvek od petmil0717 »

Velmi pěkné a zajímavé počteníčko, nádherné fotky. Smekáme před Vámi.Já bych po takové dovolené potřebovala dalších 14 dní na zotavenou :lol:
Odpovědět