Pozdrav z Rakouska 2018

Odpovědět
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Pozdrav z Rakouska 2018

Příspěvek od Alois »

Zdravíme všechny příznivce letošního mimořádně horkého počasí z Rakouského Pischeldorfu, kousek od St. Michael im Lungau, z nadmořské výšky 1080 m, z hor plných slunka, deště a krásných výhledů.

Tak jsme si mysleli, že od horka utečeme do hor. I zde jsou obrovské hice, které sice nedosahují 36 stupňů, ale 32 není výjimkou. Tak si to tu projíždíme, kocháme se a pečeme se, sem tam zmokneme, vykoupeme v řece a je nám dobře.

Máme za sebou tři alpenstrasse, které údajně patří mezi nejkrásnější v Rakousku. Nockalpenstrasse, Villachalpenstrasse a Maltaalpenstrasse. Z těchto tří se nám nejvíce líbila ta Malta, pak Nockalm a nakonec Villach. Při návratu z té poslední jsme dost zmokli a já si neuvědomil, že mám mobil v kapse. Nechtělo se nám oblíkat nepromoky, tož jsme promokli na kost. Byla to příjemná sprcha, nebylo vidět na cestu, blesky lítaly, tma a nebylo kde zastavit. Za náma se tlačily auta a tak nezbylo než jet. Marta vedla kolonu a dodnes netuším, co z té cesty viděla, kromě vody. My to přežili, ale mobil ne. Tak mám všechny kontakty v prdeli. Mobil jsem koupil nový v Gmundu in K., kde jsme navštívili privátní muzeum Porsche. Zde pan Porsche , rodák z Vratislavic u Liberce, vyráběl auta od 1944 do 1950.Dne je Porsche ve Studgartu.
Přílohy
Foto není z muzea, ale z Maltastrasse. Všechny auta Porsche 718 Boxter s německou SPZ.
Foto není z muzea, ale z Maltastrasse. Všechny auta Porsche 718 Boxter s německou SPZ.
IMG_1795W.jpg (50.71 KiB) Zobrazeno 2728 x
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Pozdrav z Rakouska 2018

Příspěvek od Alois »

POSÍLÁME PODIZIMNÍ POZDRAV ZE ZEMĚ NÁM ZASLÍBENÉ Z OKOLÍ MARIAZELLU. Donutil jsem motorky k poslušnosti, i vzorek na pneu narostl, brzdy fungovaly až za hranicemi a vyrazili jsme na poslední vyjížďku. Nádherné barvy, suprovní silnice, které umožní dohnat opotřebení pneu i na okrajích, slunko, hory a zatáčky, kterým nelze odolat a jet pomalu. Ubytko nové, s výhledem a dobrou kuchyní v klidném místě. To se nechlubíme, jen vás chceme nalákat na akci RAKOUSKO v příštím srpnu. tak šetřete euroše, stojí to za to.
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Pozdrav z Rakouska 2018

Příspěvek od Alois »

V sobotu nebyl na obloze žádný mrak. Dokonale jasno a teploty kolísaly od 9 stupňů až po 22. Projeli jsme přes 300 km horami, údolími, městy a samotami po kraji kolem Salzy a Mariazellu až do Admontu. Nikdy jsme tak nádherné pohledy neviděli, poněvadž je letos výjimečný podzim. Potkali jsme stovky motorkářů a minimum aut. Pořád jsme zastavovali a koukali a koukali. V penzionu nám bodlo točené pivo a zase jsme koukali na nejvyšší horu tohoto kraje Otcher - kdysi jsme byli lanovkou a pak pěšky s Pompeovcema. I když jsme tu lokalitu navštívili už několikrát, pokaždé objevujeme nové a pěkné místa. Došlo mi, proč jsem nemohl sehnat o tomto víkendu ubytování.

Tak příští rok zase a snad už ne sami.
Přílohy
Kalte Kuchl - motorkářkský ráj, křižovatka 3 silnic pro motorkáře
Kalte Kuchl - motorkářkský ráj, křižovatka 3 silnic pro motorkáře
IMG_2711W.jpg (101.96 KiB) Zobrazeno 2639 x
Někde u Pfalau
Někde u Pfalau
IMG_2744W.jpg (120.54 KiB) Zobrazeno 2639 x
U Admontu
U Admontu
IMG_2752W.jpg (88.27 KiB) Zobrazeno 2639 x
Hora Otcher v západu slunce - pohled z penzionu
Hora Otcher v západu slunce - pohled z penzionu
IMG_2764W.jpg (47.23 KiB) Zobrazeno 2639 x
petmil0717
Příspěvky: 127
Registrován: 03 črc 2017, 11:41
Bydliště: kroměříž

Re: Pozdrav z Rakouska 2018

Příspěvek od petmil0717 »

Nádhera, letos je opravdu vyjímečný podzim příroda čaruje :o .Budem se těšit na příští rok, snad to bude podobné:-)) M+P
Radek7777
Příspěvky: 260
Registrován: 16 črc 2016, 20:54

Re: Pozdrav z Rakouska 2018

Příspěvek od Radek7777 »

No kurňa, já to věděl, že jsme měli jet radš do Rakouska... :shock: ;) Užili jste si to, je to bezva, fotky jsou nádherné a realita určitě ještě krásnější, příště to bude pro nás jasná volba. :)
R+M
Odpovědět