Na STK po 4 letech.

Odpovědět
Martin
Příspěvky: 46
Registrován: 30 kvě 2013, 18:25

Na STK po 4 letech.

Příspěvek od Martin »

Zákon č. 193/2018, který mění zák. č. 56/2001. Je již schválen, ve sbírce zákonů vyšel 5.9. Účinný je od 1.10 2018.

Více https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2018-193

Mně tento měsíc končí Stkáčko, tak si počkám a od 1.10 to budu mít na 4 roky, :lol:
Radek7777
Příspěvky: 260
Registrován: 16 črc 2016, 20:54

Re: Na STK po 4 letech.

Příspěvek od Radek7777 »

Jsi mě předběh... ;)
Já mám smůlu, STK i s emisemi na jaře, takže mě to čeká opět za rok a půl. :twisted: Emise na moto nad 400kg se prý mají taky rušit, takže alespoň něco.
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Na STK po 4 letech.

Příspěvek od Alois »

No, v tomto zákoně by se ani prase nevyznalo-ostatně jako ve všech zákonech.
Pokud dobře chápu, tak motorky (kat. L) od 1.10.2018 chodí na STK jednou za 4 roky. U os. aut je stav nezměněn.
Zajímalo by mě, co tam autoři přidali za buzeraci navíc. Nevěřím, že by nám něco ulehčili, spíš naopak.

Cit:
(3) Provozovatel silničního vozidla, které před zápisem do registru silničních vozidel nebylo registrováno v jiném státě, přistaví silniční vozidlo k pravidelné technické prohlídce ve lhůtě 6 let ode dne zápisu vozidla do registru silničních vozidel a poté pravidelně ve lhůtě 4 let ode dne provedení předchozí pravidelné technické prohlídky, jde-li o

a) nebrzděné silniční vozidlo kategorie O1, nebo

b) silniční vozidlo kategorie L, s výjimkou vozidel podle odstavce 2 písm. a); je-li silniční vozidlo kategorie L se zdvihovým objemem spalovacího motoru nepřevyšujícím 50 cm3 nebo s nejvyšší konstrukční rychlostí nepřevyšující 50 km.h-1 opatřeno šlapadly, nepodléhá pravidelné technické prohlídce.

Info z Dekry:

Asi to je tak, že od následující STK bude termín další STK změněn na 4 roky.

Emise pro GL: Má vyjít nová vyhláška - ne zákon, která měření emisí upravuje. EU doporučuje provádět měření emisí na všech motorkách. Ale naše MD chce měření emisí na motorkách zrušit. Budeme tedy čekat do 1.10. co nám zákon a vyhláška přinese.
Radek7777
Příspěvky: 260
Registrován: 16 črc 2016, 20:54

Re: Na STK po 4 letech.

Příspěvek od Radek7777 »

Jen pro upřesnění a s rozepsáním změn v zákoně o STK přidávám odkaz:

http://www.auto.cz/novinky-na-stk-skryt ... -internetu

Nové lhůty STK (4roky) platí od 1.10.2018 a to jen pro moto přistavené k STK po tomto datu !!! Moto s provedením STK před 1.10. má lhůtu do další STK 2 roky i nadále !!!

S těmi emisemi snad budou mít naši papaláši rozum a žádné nebudou. EU už fakt neví co roupama, když chce emise na všechny motorky. Pokud nezačnou normálně myslet a nevyřeší hlavně hranice Schengenu, tak ti "inženýři a doktoři" z Afriky je brzo "vyškolí" a pak budem jezdit už jenom na velbloudech. :evil:
Odpovědět