CYKLISTÉ A PŘEDJÍŽDĚNÍ

Odpovědět
Radek7777
Příspěvky: 260
Registrován: 16 črc 2016, 20:54

CYKLISTÉ A PŘEDJÍŽDĚNÍ

Příspěvek od Radek7777 »

Možná jste slyšeli nebo četli, ale raději ještě tady:

https://autozine.cz/komentar-povinna-vz ... 7RiELdl_RU

Už jsem to psal Petrovi N., když to hodil na FB, že větší kravinu ti naši rádoby "odborníci" vymyslet nemohli...tak jako u všech nařízení, opatření, Pandemických a jiných zákonů. Tím se spustí řada soudů, když se nějakému cyklistovi nějaký řidič znelíbí, práskne ho a řidič se bude bránit. :?
Pro nás to až tak moc problematické nebude, ale pro auta a ještě horší to bude pro nákladní a kamiony....brzdit za cyklistou a pak rozjet těch 30-40 tun bude trvat. :cry:
To nás čekají časy.... :evil:
miri1
Příspěvky: 333
Registrován: 01 črc 2015, 22:27

Re: CYKLISTÉ A PŘEDJÍŽDĚNÍ

Příspěvek od miri1 »

četl jsem to a co to zase vymysleli je opravdu zarážející - vzdálenost 1,5m je zbytečně moc a s tím se potáhnou problémy z běžného provozu. To říkám i přesto, že jsem a snad ještě dlouho budu i cyklista. Je pravdou, že z důvodu čím dále větší hustoty provozu jsem "přešel, nebo přejel" do terénu, abych se s těmi blázny na cestách, kteří si myslí, že když mají auto, tak nad ně není potkával co nejméně. Několikráte se mi stalo, že kdybych neuhnul, tak jsem sražen v příkopu, nebo s odřenými lokty jak těsně vás auta minou. Článek je trochu tendenční, protože kromě hochů, kteří ještě na řidičák nedosáhli a hrají si na uvedený peloton, je drtivá většina cyklistů také majiteli řidičských průkazů a motoristy.
Přesto znovu opakuji - 1,5m odstup je moc moc moc!! Chce to trochu slušnosti, ohleduplnosti a pochopení na obou stranách, ale to je v dnešní době nedostatkové zboží a někteří, když mají volant v ruce , tak rozumu úplně pozbyli. Tak uvidíme, jak to bude pokračovat.....
Alois
Příspěvky: 1873
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: CYKLISTÉ A PŘEDJÍŽDĚNÍ

Příspěvek od Alois »

Vážení, toto už je doporučováno v Rakousku upozorňujícími značkami. Ale nevím, zdali je to povinné. Zažili jsme, že řidiči to tam fakt dodržují a tvoří se dlouhé kolony. Na úzké frekventované cestě nepředjedeš a ohrožuješ vše před sebou i za sebou.
Víme, že kolaři jsou většinou bezohlední, nemusí mít řidičák, můžou jezdit ožralí a vlastně si na cestě mohou dělat cokoliv, bo za vše je zodpovědný řidič auta. Mohou předjet na křižovatce nebo před přejezdem. A buďme rádi, že to tu není jak v Holandsku. Zkrátka hloupost vládne světem. Netuším, proč v této době se poslanci věnují takové zhovadilosti.
Vždyť u nás nejsou pro to žádné podmínky, cyklostezek málo, uvědomělost kolařů minimální, cesty špatné a značení jakbysmet.

Ale sami si zkuste jet autem a odhadnout 1,5 metru od nějaké překážky. Zkoušel jsem to a nemám vůbec žádný odhad. Pokud by řízení bylo na pravé straně, super. Ale takto je míjející vzdálenost těžko odhadnutelná a nedovedu si představit vymahatelnost dodržování.

Ale vrátím se k příspěvku Miri1 cit.: ...Chce to trochu slušnosti, ohleduplnosti a pochopení na obou stranách, ale to je v dnešní době nedostatkové zboží......konec cit. A v tom to právě je - nejen na cestách.
Odpovědět