PASTVINY

Zamčeno
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

PASTVINY

Příspěvek od Alois »

A tak jako každý rok bychom mohli opět pod stan na Pastviny. Předpokládaný termín je 22,23 a 24. července 2016. Jestli se sejdema přímo v Pastvinách, ještě nevím, ale někam v tu dobu zajedeme.
pompe
Příspěvky: 147
Registrován: 30 kvě 2011, 13:16
Bydliště: Myjava/ Slovensko /

Re: PASTVINY

Příspěvek od pompe »

Radi by sme na Pastviny šli , ale presne v tom termíne je akcia na východe Slovenska -Gypsy Flamengo . Ak by si Pastvíny presunul na skorší termín ,
bolo by fajn. A koho východ láka , má možnosť sa pridať .
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: PASTVINY

Příspěvek od Alois »

Snažil jsem se najít lepší termín, ale vlastně není v červenci už žádný.
Po Púšti je Rumunsko, pak mají holky Babskou jízdu a 29. se chystáme s Martou na dovo. Pokud by někdo chtěl vzít organizaci Pastvin toho 29.7., tak budu jen rád.
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: PASTVINY

Příspěvek od Alois »

Předpokládaná trasa: 146km a snad po pěkných cestách. Ráno výjezd v 10.00, návrat v 17.00. Pokud to Vahone budeš číst, zajímal by mě Tvůj názor.

https://www.google.cz/maps/dir/Pastviny ... m0!1m0!3e0
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: PASTVINY

Příspěvek od Alois »

V loňském roce se říkalo, že už letos Kemp AMK nebude fungovat. Ale dobrá zpráva: BUDE! Každý si může rezervovat své místo pro stan, ale zřejmě jako vždy zabukuji náš plácek nad lesíkem.

Připomínám pro slabé nátury a motoslečinky - spí se pod stany!!! Kdo toto pravidlo poruší, postaví litr pálenky na palouk a bude se na něj z dálky jen dívat.

Pro info:
Pastvinská přehrada v údolí Divoké Orlice nás upoutá nejenom jako významná technická zajímavost, ale především jako místo letní rekreace a turistiky. Travnaté pláže nabízejí v létě možnost odpočinku a her pro rodiny s dětmi, ale také příležitost k provozování vodních sportů a v neposlední řadě nás okolí přehrady láká k turistickým pochodům nebo cyklistickým výletů.....citace z netu.

Málo známá přehrada, která je vyhledávána čundrákama určitě stojí za to. Jako náctiletí jsme tam jezdili na pionýrech, na tu dobu to bylo celkem daleko. V okolí je spousta zajímavostí, na pár z nich se zajedeme podívat.

Trasa tam může být přes Jeseník, Hanušovice, Králíky-bunkry, poutní místo, klášter, vojenské muzeum, Pastviny. Sobota vyjížďka po okolí a v neděli oklikou cesta domů. Vzdálenost od OVY 200 km. Ubytování v autokempu AMC Pastviny ve vlastních stanech.
Kontakt na camp: http://www.atc-amk.zamberk.cz/index.php?a=kontakt
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: PASTVINY

Příspěvek od Alois »

Akce Pastviny se blíží a kdo neví, tak souřadnice autokempu jsou:
Autokemp AMK Žamberk u Pastvin, 50.079887, 16.553593.
Dnes jsem rezervoval pro nás palouk, je tam jen jeden karavan, ale snad se vejdeme. Připomínám, že se jede pod stany. Slečinky si mohou objednat chatku, ale přijdou o tu srandu a zábavu u stanů, kvůli které tam jezdíme.

Má být relativně teplo, ale noci jsou chladné-doporučuji vzít nějaké topidlo - slivovice je optimální. A taky vařič na snídani či večeři, zkrátka, kdo jak bude chtít. Bufet je v provozu a teplá voda tam snad poteče taky. Novicové nečekejte nějaký luxus, v tomto kempu se zastavil čas tak v roce 1985.

V sobotu mám nachystány 2 trasy, 85 km a 145 km po pěkných cestách Mirku Čegane. Uvidíme dle nálady, počasí atd. Kdo chce přijet až v sobotu, vyjížďka bude od 10.00 hodin.

V pátek plánuji odjezd kolem 13 hodiny, oběd na Kocandě a trasa přes Šumperk. Provoz malý a jede se dobře. Možná bychom jeli pak z Rapotína zadem na Hanušovice, je tam spojovací cesta - no, kvalita nic moc, ale krásná příroda, výhledy.

Kdo chce jet s námi v pá kolem 13 (upřesním), ať se hlásí zde či na telefonu.
ruzenalickova
Příspěvky: 84
Registrován: 19 srp 2011, 21:01

Re: PASTVINY

Příspěvek od ruzenalickova »

Ahoj tlupo, jen narychlo dávám malou ochutnávku. Stavili jsme se i k Aloisovi a Martě. Pozdravy a pica doručena, Alois hned nabízel dceři a vnukovi. :) Moc se nám líbilo, děkujem za ohleduplné chování, k nám staříkům. :) Ostaní fotky dodám do dvou dnů. Mějte se pěkně v pracovním procesu. Zdraví Růža a Rosťa. :)
IMG_9563.JPG
IMG_9563.JPG (333.88 KiB) Zobrazeno 5702 x
IMG_9540.JPG
IMG_9540.JPG (202.62 KiB) Zobrazeno 5702 x
IMG_9535.JPG
IMG_9535.JPG (184.4 KiB) Zobrazeno 5702 x
IMG_9394.JPG
IMG_9394.JPG (179.26 KiB) Zobrazeno 5702 x
IMG_9330.JPG
IMG_9330.JPG (327.33 KiB) Zobrazeno 5702 x
IMG_9311.JPG
IMG_9311.JPG (515.28 KiB) Zobrazeno 5702 x
IMG_9291.JPG
IMG_9291.JPG (363.31 KiB) Zobrazeno 5702 x
IMG_9289.JPG
IMG_9289.JPG (448.21 KiB) Zobrazeno 5702 x
miri1
Příspěvky: 333
Registrován: 01 črc 2015, 22:27

Re: PASTVINY

Příspěvek od miri1 »

Ahojte všichni - na této akci jsem byl poprvé a určitě ji mohu vyhodnotit jako zdařilou. :lol:
Přesto, že někteří spali v chatkách (byl jsem to i já), tak zábava byla výborná, náš pěší výlet večer přes les a kostrbaté cesty do hospody u mostu přes přehradu a ten triumfální návrat taxíkem musel být pro Vás ostaní co jste vydrželi přímo pastva pro oči. Luďku ta sobotní vyjížďka kolem hranic - skoro půl na půl Polsko a ČR -byla opravdu super a bylo co k vidění. Koupání v pozdním odpoledni v přehradě bylo už takovou třešničkou na dortu akce Pastviny 2016. Dávám palec nahoru !! 8-)

ahojte na další akci - Milan
ruzenalickova
Příspěvky: 84
Registrován: 19 srp 2011, 21:01

Re: PASTVINY

Příspěvek od ruzenalickova »

Opět píšu, aby jste se měli čím kochat při dlouhých večerech :) :) :)
Trochu jsem umazala krajinky a dodávám fotky na Rajče... Nemyslete si, že jsem toho umazala moc !!!
http://star-riders.rajce.idnes.cz/Pastv ... .-24.2016/
Také jsem přidala fotky od Aloise, on má lepší foťák... :) bohužel ... :)
http://star-riders.rajce.idnes.cz/22.-2 ... _5.rocnik/
Moc zdravím a zase někdy ... Šípková :) :) :)
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: PASTVINY

Příspěvek od Alois »

Růžo, ty Tvoje fotky jsou dokonalé. Je vidět, že máš paparacistický gen někde v sobě zakořeněn.

Většinu našich fotek fotila Marta, jak vidno.

Letošní Pastviny dopadly - dle přítomných - skvěle. Počasí nám přálo, kupodivu nebyly noci s 6ti stupni nad nulou, cesty v Polsku dobré (asi jo, Čegan ani nepíp). Jen pro info, tuto trasu mi kdysi poradil Jarda Smetana. Polská strana byla pěkná, tak jsme jeli opravdu pomalu-takovým Rosťovým tempem. Divil jsem se, že většině to vyhovovalo. Mohli se kochat i spolujezdci a o to víc jsme viděli. Trasa 145 km se mi zdála být hodně dlouhá, ale s obědem, Neratovem, Zemskou bránou a dalšími zastávkami jsme byli v cca 16 hodin v kempu. Pak koupačka v Pastvinách, někteří borci přeplavali na druhou stranu, voda byla neuvěřitelně teplá a večerní zábava.

Bohužel na place byly jen 4 stany, Turban s Kuchňou spali pod celtou. Ostatní slečinky byly v chatkách, tak dosud nepoznaly ten komfort ve stanu. Tak příště snad budou s náma.

V sobotu večer bylo teplo, pěkný ohňostroj a pozvání, chlapů, kteří tam byli bez bab jen s děckama jsem musel odmítnout. Už bych to nedal. Po vzoru Turbana jsem se uložil pod motorkou - bez celty jen na dece a ve spacáku a spal jak zabitý. Holt chybělo mi spaní pod širákem, jako kdysi, zamlada. Ráno jsem zjistil, že spát pod motorkou není zas tak špatné a dokonce jsem našel výhody. Nechrápe, nekope a ráno vypadá stejně jako večer.

Dopoledne jsme se zapotili hledáním klíče od Turbanovy motorky. I sprchy a WC jsem prohlédl a asi tak po hodině je Olin našel v Turbanově ruksaku - fakt na blbém místě.

Ráno jsme se indi vindi rozjeli domů, my trochu později. Sotva jsme doma zavřeli vrata, přijel Rosťa a vezl mi picu od Pepina. Sešla se tam v picerii celá banda - viz foto Růži.

Na rajčeti je jedna fotka s mým účtem z bufetu. Jen na vysvětlenou - ty Jágry jsou pohlednice s podpisem hokejisty Jágra, pak jsem si koupil pár švestek - měl jsem chuť na čerstvé ovoce a tácky z Plzně. Jinak se jen jedlo.

Závěrem bych chtěl vyzvednout účast Radka Želvy a Hanky, který ač bez motorky, přijel autem, aby byl kura s dobru partu. Taktéž i Láďa ze Zlína a Jarda od Litovle přijechali za náma na otočku.
mirekfjr
Příspěvky: 31
Registrován: 03 čer 2013, 09:34

Re: PASTVINY

Příspěvek od mirekfjr »

Pěkný motovíkend a příkladná organizace na vyjížďce. :lol: :lol: :lol: navi přátele.... mirek
19418prosineccsarmadavbritanii.jpg
19418prosineccsarmadavbritanii.jpg (133.15 KiB) Zobrazeno 5625 x
Rembo
Příspěvky: 29
Registrován: 19 srp 2013, 21:27

Re: PASTVINY

Příspěvek od Rembo »

Zdravim vás bando motorkarska. Akce se moc povedla jak vyjizdkou, tak zábavou oba večery. Zase jsme se všichni vřele zasmáli. Dekuji organizátorům a příště pod stan :-)
Zamčeno