FAAKER SEE

Zamčeno
miri1
Příspěvky: 333
Registrován: 01 črc 2015, 22:27

FAAKER SEE

Příspěvek od miri1 »

Zdravím všechny pravověrné motorkáře a chtěl bych všechny, kdo budou mít zájem - pozvat na další akci. O minulém víkendu jsme takhle seděli na motobaru a vyhodnotili, že těch akcí je sice na letošní rok celkem dost, ale ještě se nějaká jak se říká " vleze" do této motosezóny- Jak je patrné z názvu akce - jednalo by se o známý "FAAKER". Tato akce probíhá v září - 3.-11. (European Bike Week Faaker See 2016). My bychom jeli v termínu 8.-11.9. Vzhledem k nutnosti zajištění noclehů je nutno se přihlásit do konce dubna - ubytování by bylo stejně jako vloni ve Villachu (v ceně by byla i snídaně).
Tak přemýšlejte, vymýšlejte :roll: důvody proč se zúčastnit ( a ne proč nejet!) a včas dejte vědět !!! :lol:

všechny zdraví Milan
Marta
Příspěvky: 235
Registrován: 01 úno 2012, 19:01

Re: FAAKER SEE

Příspěvek od Marta »

Ahoj Milane a bando....
Odškrtla jsem v kalendáři a já a Alois jedeme. Důvod je prostý. Chceme být s vámi a chceme ten věčně opěvovaný Faaker zažít na vlastní kůži. Zkuste přemluvit Želvu, bylo by fajn, aby to jel s námi. Zdravím všechny , Marta
miri1
Příspěvky: 333
Registrován: 01 črc 2015, 22:27

Re: FAAKER SEE

Příspěvek od miri1 »

Zdravím všechny motorkáře, kteří projevili zájem jeti letos na "FAAKER", tzn, že mají KOULE jet na pořádný motorkářský sraz !!
.... a zároveň se chci omluvit, že původní termín (8.-11.9.) je ve skutečnosti prodloužen o jeden den - to proto abychom si to pořádně užili :roll: na večerních akcích a hlavně přes den na motovýletech. Takže skutečný termín je 7.9. - 11.9. - což značí, že jsou zajištěny noclehy na 4 noci !!
podrobnosti můžeme probrat na nejbližší akci, což jsou Kopanice a ty už jsou zítra a ........... :lol:

zatím se mějte
Milan
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: FAAKER SEE

Příspěvek od Alois »

A tak to vypadá, že na Fakru nikdo nebyl. Ale opak je pravdou. Původní plán 7 motorek těsně před odjezdem padl. My s Martou jsme měli ubytko zajištěno jinde, protože jsem prohlásil, že na žádném pokoji s 5 lidmi spát nebudu. Není to nic osobního, ale už dávno nejsem pionýr a na trampování mi stačí lavička na autobusové zastávce. Leč motorka není trampování a hajzly na chodbě taky nesnáším.
Chápu Reného, který byl na mě naštvaný. Právem. Celé to zorganizoval.

Původně mělo jet 5 motorek autem a my s Martou po vlastní ose. Den před odjezdem jsme se dozvěděli, že jede Milan s Ilonou a Olin se Sylvou po vlastní ose s námi.
První den jen kolečko kolem jezera. Bohatě stačilo. Tisíce motorek jezdilo pořád dokola po jednosměrce. Úžasné.
Druhý den jsme jeli do italského Grada k moři a pak večer návštěva Fakru. Hlava na hlavě, spousty stánků, výrobků, náhradních dílů, oblečení a capin. To vše většinou na Harley Davidson. Netušil jsem, že se jedná o sraz této značky. Někde u Grazu jsme potkali 3 rusy na HD. Jeli z Moskvy - 2000 km za 2 dny. Borci.
Další den vyjížďka na Goldeg panorama strasse a kolem Wiesensee a odpo návštěva Louise a zase Faaker. Bohužel jsme se s Ilonou a Milanem roztrhli, tak jsme se telefonicky rozloučili. V těch tisíci motorkách se nedalo zastavit a vlastně jen jet.

Když jsme s Martou odjížděli z parkoviště, někdo nás pustil do kolony. Najednou se ozve: Alois, Alois! Koukám a MIlan S Ilonou vedle mě. Kdybychom to chtěli naprogramovat, nevyjde to. Zkrátka náhoda jak blbec.

V so jsme s M fičeli domů a uprostřed Vídně M volá. Nemohu řadit, mám tam 3 a nejde to nahoru ani dolů. Hrklo ve mě, ale naštěstí jen upadlý kryt, který bránil řazení.

Z mého pohledu to byl obrovský zážitek a díky Renému za nápad jsem se na Faaker jel. Na druhou stranu to pro mě stačilo jen jednou a myslím, že další roky už nemusím.

P.S. Na pláži v Gradu nás z místa vyhodili, protože se jedná o pláž pro kočky a psy. Na fotce jsou vidět i ohrádky, kde lidi leží a psi taky. Koho hlídá ten plavčík na empire? Myslím, že lidi ne. Pro nás byla pláž menší a po proudu vody. Proboha, kde to žijeme, svět se v prdel obrací. Příroda a zvířata je víc než člověk?
Přílohy
Faaker - tisíce motorek neustále kroužily kolem jezera
Faaker - tisíce motorek neustále kroužily kolem jezera
IMG_7644w.jpg (149.56 KiB) Zobrazeno 3737 x
Faaker - policie byla ve střehu
Faaker - policie byla ve střehu
IMG_7640w.jpg (103.68 KiB) Zobrazeno 3737 x
Před Louisem ve Villachu
Před Louisem ve Villachu
IMG_7636w.jpg (114.95 KiB) Zobrazeno 3737 x
Vjezd na Goldegpanoramastrasse
Vjezd na Goldegpanoramastrasse
IMG_7610w.jpg (149.16 KiB) Zobrazeno 3737 x
Tož take buty
Tož take buty
IMG_7588w.jpg (132.42 KiB) Zobrazeno 3737 x
Pumpa v obležení motorek
Pumpa v obležení motorek
IMG_7574w.jpg (115.41 KiB) Zobrazeno 3737 x
Na vjezdu do Grada
Na vjezdu do Grada
IMG_7570w.jpg (84.74 KiB) Zobrazeno 3737 x
Milan v pysku
Milan v pysku
IMG_7553w.jpg (93.76 KiB) Zobrazeno 3737 x
Neuvěřitelné - z pláže pro psy a kočky nás vyhodili!
Neuvěřitelné - z pláže pro psy a kočky nás vyhodili!
IMG_7541w.jpg (102.97 KiB) Zobrazeno 3737 x
Svačina na pláži
Svačina na pláži
IMG_7540w.jpg (148.36 KiB) Zobrazeno 3737 x
Marta
Příspěvky: 235
Registrován: 01 úno 2012, 19:01

Re: FAAKER SEE

Příspěvek od Marta »

Ahoj bando...
Faaker byla pro mě jedna velká neznámá.A přiznám se, že jsem netušila, co to za obrovskou akci je. Teď už vím a za tu zkušenost jsem velmi ráda. Cestovali jsme ve 4 motorkách a s bezva lidmi. Pojí nás přátelství a to se prolinulo do celého pobytu. Zažít tuto megaloakci HD je zážitek. Měli to ti ogaři parádně připravené a jak vím od Richarda z HD klubu z Otrokovic, tak to byl letos rekord za 20 let trvání této akce - co do počtu motorek, tak i návštěvníků. Jezero bylo jen motorkářů. Tisíce překrásných staveb, všemožných tvarů a barev. Lidé v oranžovočerných kamizolách sice převažovali, ale byli tam i na Simsonech, pár silniček též, ale jinak vousáči, pokérovaní a stále se 24 hodin točilo celé kolo. Ovšem nevěděli jsme a vím to až od Richarda, že pravý Faaker byl ve Valdenu, pár km od jezera, kde uprostřed náměstí stálo tisíce strojů a pilo a tančilo se ve všech barech až do rána. Tak snad někdy příště. S Milanem jsme se ztratili kvůli mně, protože mě ten jedoucí dav pohltil a já prostě s tou půltunovkou na fleku neumím zaparkovat. Tak jsme odpluli až daleko, ale já byla spokojená, že stojím na busové zastávce. Bylo se na co dívat. Já viděla totiž nejvíc motek u Hanky u motobaru, ale toto šílenství je vážně něco mimořádného. Výlet k moři byl krásný, pohodový a byla jsem tak šťastná, že mi ani ta špinavá pláž nevadila. Důležité bylo, s kým tam jsme a tak zdravím Milana s Ilonou, Olina a Sylvu. Alois nás vedl dle svých GPS souřadnic a staral se o organizaci výletů. Večer jsme si povídali spolu na terase, pili pivo a bylo nám tam jako vždy v Rakousku parádně. Fajfku na triku mám jen já!!!!Ostatní nestihli, tak doženeme na předsilvestru. Ahoj všem. Marta
miri1
Příspěvky: 333
Registrován: 01 črc 2015, 22:27

Re: FAAKER SEE

Příspěvek od miri1 »

Ahojte všichni
konečně jsem se přinutil něco napsat k akci Faaker - protože, když je venku pěkné počasí, tak mi je počítač celkem ukradený - tak až nyní pár řádek. Vše již bylo řečeno přede mnou a pěkně to Luděk a Marta vystihli, nám s Ilonou ten mumraj přišel skoro jako minulý rok, tak nás nic nevykolejilo -jen jsme konstatovali, že těch stánků s HD bylo letos více a několik jich bylo i z ČR (našli jsme tři a člověk to nepozná dokud neuslyší jakousi povědomou řeč, a jednou se prozradili kamionem).
.....abych se pohnul dále - když nás v sobotu ráno všichni "spolubojovníci" opustili a odjeli si klidně domů, tak jsme zůstali s Ilonou sami jako dva sirotci, ale o to více jsme si udělali fajn sobotu - po ránu jsme vyrazili na Villacher Alpenstrasse, v klidu jsme si ji projeli i se zastávkou na vyhlídce, nahoře jsme si dali cca hodinový relax. Cesta byla fajn, potkali jsme všeho všudy jen pár motorek, něco málo bylo aut - ty jsme ale samo sebou šmikli cestou, nejlíp se předjíždějí před zatáčkou, alespoň dle mého vkusu.
start na Villacher Alpenstrasse.jpg
start na Villacher Alpenstrasse.jpg (173.2 KiB) Zobrazeno 3680 x
zastávka před vrcholem Villacher Alpen strasse.JPG
zastávka před vrcholem Villacher Alpen strasse.JPG (230.01 KiB) Zobrazeno 3680 x
vyhlídka před vrcholem Villacher Alpenstrasse.JPG
vyhlídka před vrcholem Villacher Alpenstrasse.JPG (241.51 KiB) Zobrazeno 3680 x
...... před vrcholem Villacher Alpenstrasse.JPG
...... před vrcholem Villacher Alpenstrasse.JPG (114.48 KiB) Zobrazeno 3680 x
relaxace na Villacher Alpenstrasse.JPG
relaxace na Villacher Alpenstrasse.JPG (150.89 KiB) Zobrazeno 3680 x
... no a odpoledne jsme se vydali na cesty - řekli jsme si, že si něco projedeme, tak jsme vyrazili do světa a dle fotek je vidět, že jsme stihli jen tu Evropu - jak je vidět byli jsme jen v Paříži a přes Prahu jsme to vzali zase zpět a ....... večer zase na Faaker
výlet z Faakru do Paříže ......JPG
výlet z Faakru do Paříže ......JPG (144.09 KiB) Zobrazeno 3680 x
a z Paříže jsme to vzali přes Staromák ......JPG
a z Paříže jsme to vzali přes Staromák ......JPG (171.31 KiB) Zobrazeno 3680 x
samo, že si dělám trochu srandu, ale jen trochu - odpoledne jsme opravdu vyrazili směr Klagenfurt, kde je stálá expozice miniatur světových zajímavostí a památek Minimundus - vše je provedeno v měřítku 1:25, tak člověk může porovnat vzájemné velikosti - a zjistí, že co si myslel, že je velké, je oproti jiným stavbám téměř nicotné.
minimundus.JPG
minimundus.JPG (135.25 KiB) Zobrazeno 3680 x
Před cestou jsme se posilnili viener schnitzelem a vyrazili směr Villach.
Na zpáteční cestě jsme to vzali projížďkou kolem jezera Woerther See do Veldenu, kde je jak už psala Marta ta správná pařba zvoucí se Faaker, trochu nasáli tu atmosféru motorek a lidí našlapaných ve všech bistrech a hospodách a pokračovali k tomu "nepravému" Faakru okolo jezera Faaker See.
Faaker v podvečer.JPG
Faaker v podvečer.JPG (93.95 KiB) Zobrazeno 3680 x
Protože jsme byli sami, tak jsme si dali nejprve horní stage, poslechli kapely, něco koupili a za tmy jsme se přesunuli na spodní stage a prošli si ji celou a když už jsme se rozhodli, že Faaker 2016 uzavřeme, tak jsem narazil na stánek, kde jsme si koupil ten helvétský kříž na motobrašnu, co mi olámal cca před měsícem na Arnice pod Lopeníkem místní "nabušený" domorodec.
Tak nějak vypadal Faaker 2016 a jestli bude ještě nějaký se uvidí - já jsem tak vycítil, že v nejbližší době asi nebude, i když nikdy člověk neví.
Bylo nám se všemi fajn a zase příště na další akci

Ahoj Milan
Zamčeno