Rumunsko 2016

Zamčeno
Radek7777
Příspěvky: 260
Registrován: 16 črc 2016, 20:54

Rumunsko 2016

Příspěvek od Radek7777 »

Zdravím všechny kamarád(k)y na dvou kolech. Jsem tady první den a hned jsem si dovolil založit nové téma, snad nebudu od Aloise+Marty a ostatních lynčován. ;) Už delší dobu nakukuji na Váš web a bylo už načase se zviditelnit.
U pár akcí jsem se k Vám už s potěšením připojil (občas i s mojí Maruš) díky pozvání Aloise a Marty, všechny byly příjemné a proto jsem neváhal, když přišla možnost vyrazit s Vámi do Rumunska. A že to bylo rozhodnutí navýsost kvalitní! :D Zažili jsme toho za těch 8 dnů mnoho, nádherné scenérie horských tras Transfagaraš a Transalpina (ta byla obzvláště nádherná), krásná a nedevastovaná příroda, zajímavý a u nás už zapomenutý život Rumunských obyvatel, občas i méně kvalitní povrchy silnic (...a moje první motokrosová vložka na GW :roll: ). K tomu všemu i fajné večery, kdy jsme se scukli všichni dohromady i s Reného grupou. :D No, bylo to báječné. :D
Tímto bychom my dva chtěli poděkovat Aloisovi a Martě za perfektní přípravu i průběh celé akce (René k tomu pro naši skupinku taky něco přidal), určitě tomu museli věnovat mnoho času a úsilí. Blazius má silnou konkurenci ;)
A+M, děkujeme Vám moc, jste dobře sehraná dvojka... a s celou partou nám bylo fajn. :D
Radek a Maruš
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Rumunsko 2016

Příspěvek od Alois »

Ahoj všichni čtoucí, účastníci zájezdu, Maruš a Radku. Musím zde upřesnit pár informací. Celý nápad jet do Rumunska je Reného, včetně termínu. Původně uvažoval o Slovinsku a na plese MBUH prohodil, proč nejet do Rumunska. Od té chvíle jsme o tom začali uvažovat. Hodně nám pomohl Robert. Bez něj bychom se trápili více a asi bychom toho tolik neviděli. Já připravil itineráře dle jeho doporučení i některá ubytka jsem volil dle něj. A poradil nám dobře.

Původní počet motorek byl předpokládán 5, pak 7 a nakonec jsem ztratil přehled o počtu účastníků. Proto jsem téma Romania uzavřel, počet byl naplněn. Bylo evidentní, že naše "Goldwing párty" bude muset jet zvlášť a René to vlastně taky navrhl. Přidal se Milan na Wildstaru a na zpáteční cestě jsme jeli opět ve 4 motkách s Ivou. Měli jsme 2 společné noci a tak musím konstatovat, že parta 11 motorek byla výborná a nikomu se nic zlého nestalo (Zdeňkovi v Maďarsku odešlo ložisko, tak nás na druhý den dohnal).

Od MBUH cestou na Púšť a včetně vyjížďky až zpět do Ostravy jsme ujeli 3300 km. Byli jsme v nadmořské výšce 2105 m dle GL GPS a možná i o kousek výš na Transalpině. Jeli jsme nádhernými cestami, přes nalepeniny - 50 druhů šedi asfaltu až po skutečně enduro úsek 7 km bez asfaltu a bez silnice. Sylva to brala kamerou, tak tu hrůzu snad uvidíme of line. Míjeli jsme spousty děr a přerušených povrchů vč. až neuvěřitelné Transalpiny. Na ní byl nádherný asfalt v úseku asi 60 km a člověk nechápe proč, ale v cca 7 místech byly úseky cca 5 m šotolina. Projeli jsme vnitrozemím, kde asi moc lidí nejezdí, projeli resp. viděli 2 cigánské vesnice, nádhernou přírodu, nížiny, hory, pozůstatky komunistických megalománských staveb a torza bývalých průmyslových center až po opravdu chudé lokality, které vegetily jen z pastevectví a chovu skotu. Krávy a ovce na silnici byly zcela normálním jevem. Lidi příjemní, ochotní, hodně jsme mávali a troubili, všude se opravují a staví silnice, benzín celkem dostupný, ceny všeho asi jako u nás, jídlo dobré a ochutnali jsme polévku čorbu na několik způsobů. Je lepší platit kartou v kurzu 6,1 Kč/ LEI. Všude ale karty neberou, tak je nutné vyměnit peníze např. u nás v kurzu 6,7 Kč/ LEI. Dálniční známka není třeba.

Bohužel řidiči jsou bezohlední a zažili jsme skutečně hodně nebezpečné okamžiky. Mapové podklady pro GPS nejsou tak detailní jako u nás, ale s GL GPS a TomTom GPS jsme to zvládli úplně v pohodě a bez bloudění. Byly okamžiky, kdy každá GPS ukazovala jinam a já se musel rozhodnout, které mám věřit.

Měli jsme do cíle 107 km a GPS vypočítala 3,5 hodiny cesty. Myslel jsem, že je pomatená, ale my skutečně ty 3 a půl hodiny jeli. Samé zatáčky, občas špatný povrch a pořád 30-40 km/h. Zkrátka Rumunsko je jedna velká, krásná vesnice, kde se musí jet 50 km/h a v zatáčkách jen 30.

Musím zdůraznit velmi důležitou věc: vůbec nám nepršelo a bylo optimální počasí na motorku.

Postupně zde dám nějaké fotky, zbytek pověsí Růža na Rajče.
Přílohy
IMG_5986W.jpg
IMG_5986W.jpg (101.55 KiB) Zobrazeno 5920 x
Krávy.... ovce...koně...
Krávy.... ovce...koně...
IMG_5991W.jpg (86.57 KiB) Zobrazeno 5920 x
První společná noc v R
První společná noc v R
IMG_5994W.jpg (117.44 KiB) Zobrazeno 5920 x
Večeře v tričkách
Večeře v tričkách
IMG_6002W.jpg (80.67 KiB) Zobrazeno 5920 x
Pension Casa Noastra
Pension Casa Noastra
IMG_6046W.jpg (138.88 KiB) Zobrazeno 5920 x
Cestou do ledové jeskyně
Cestou do ledové jeskyně
IMG_6060W.jpg (114.3 KiB) Zobrazeno 5920 x
Rumunský kolorit
Rumunský kolorit
IMG_6101W.jpg (125.63 KiB) Zobrazeno 5920 x
Spousta krásných kostelů, i 3 v jedné dědině, směrovka na ledovou jeskyni
Spousta krásných kostelů, i 3 v jedné dědině, směrovka na ledovou jeskyni
IMG_6104W.jpg (102.12 KiB) Zobrazeno 5920 x
Na dálnici kolem Sibiu
Na dálnici kolem Sibiu
IMG_6110W.jpg (80.09 KiB) Zobrazeno 5920 x
Fantanita Haiducului - moto hotel, HD pub
Fantanita Haiducului - moto hotel, HD pub
IMG_6115W.jpg (97.63 KiB) Zobrazeno 5920 x
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Rumunsko 2016

Příspěvek od Alois »

Fotky nejsou dle časové posloupnosti:
Přílohy
Transfagaraš
Transfagaraš
IMG_6138W.jpg (105.99 KiB) Zobrazeno 5916 x
Transfagaraš
Transfagaraš
IMG_6147W.jpg (174.63 KiB) Zobrazeno 5916 x
Bran - Drákulův hrad
Bran - Drákulův hrad
IMG_6203W.jpg (81.83 KiB) Zobrazeno 5916 x
IMG_6223W.jpg
IMG_6223W.jpg (91.73 KiB) Zobrazeno 5916 x
Transalpina
Transalpina
IMG_6267W.jpg (80.46 KiB) Zobrazeno 5916 x
Nepochopitelné úseky Transalpiny ......
Nepochopitelné úseky Transalpiny ......
IMG_6269W.jpg (92.98 KiB) Zobrazeno 5916 x
Bez komentáře
Bez komentáře
IMG_6284W.jpg (209.5 KiB) Zobrazeno 5916 x
Okamžik dojezdu z enduro trasy
Okamžik dojezdu z enduro trasy
IMG_6289W.jpg (105.87 KiB) Zobrazeno 5916 x
Iva v pokoji
Iva v pokoji
IMG_6337W.jpg (59.88 KiB) Zobrazeno 5916 x
Naše pokoje
Naše pokoje
IMG_6340W.jpg (59.11 KiB) Zobrazeno 5916 x
Naše holky
Naše holky
IMG_6347W.jpg (113.35 KiB) Zobrazeno 5916 x
Snídaně
Snídaně
IMG_6367W.jpg (91.94 KiB) Zobrazeno 5916 x
Goldwing párty
Goldwing párty
IMG_6382W.jpg (111.47 KiB) Zobrazeno 5916 x
Oběd v ČR
Oběd v ČR
IMG_6386W.jpg (93.19 KiB) Zobrazeno 5916 x
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Rumunsko 2016

Příspěvek od Alois »

A taky došlo na odfajfkování triček atd.
Přílohy
Značení triček
Značení triček
IMG_6004X.jpg (95.71 KiB) Zobrazeno 5910 x
Ledová jeskyně
Ledová jeskyně
IMG_6094X.jpg (53.54 KiB) Zobrazeno 5910 x
Svačina na klidném místě
Svačina na klidném místě
IMG_6106X.jpg (126.68 KiB) Zobrazeno 5910 x
Formace
Formace
IMG_6122X.jpg (100.1 KiB) Zobrazeno 5910 x
Někde u cesty si holky musely popovídat
Někde u cesty si holky musely popovídat
IMG_6316X.jpg (150.97 KiB) Zobrazeno 5910 x
Radek byl vylosován na odfajfkování trička a Maruška mu do toho zase kecá..
Radek byl vylosován na odfajfkování trička a Maruška mu do toho zase kecá..
IMG_6003X.jpg (78.83 KiB) Zobrazeno 5910 x
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Rumunsko 2016

Příspěvek od Alois »

Snad nebudu sám, kdo zde popíše zážitky. Přikládám orientační mapu cesty, kterou jsme projeli. Je to opravdu jen orientační mapa, některé úseky nešly vytvořit! Druhá skupina si upravovala trasy operativně, tak nevím, zdali itineráře dodrželi či ne.

Cestou Banátem jsme viděli Železná vrata, přehradu resp. hráz, která zvedá hladinu Dunaje o cca 30 m. Je vybavena zdymadlem.

Při návratu domů jsme jeli po krásné rumunské dálnici a pak přes Maďarsko, Bratislavu a na Brno do Česka. Bohužel, nejhorší silnice a největší bordel v dopravě (omlouvám se za ten výraz) jak bývá zvykem, je jen u nás. Z hranic se SK jsme jeli po rozdrbané D1, 45 min stáli v zácpě a pak u OL jsme se to snažili objet městem-opět zácpa, ale zřejmě naschvál je cesta na D1 a na Kocourovec a Daskabát uzavřena.
Přílohy
Celková ujetá trasa z Púště.
Celková ujetá trasa z Púště.
CELKMAPA.jpg (215.6 KiB) Zobrazeno 5901 x
Radek7777
Příspěvky: 260
Registrován: 16 črc 2016, 20:54

Re: Rumunsko 2016

Příspěvek od Radek7777 »

Tak to jsem tomu tady dal na frak. :shock: To je tak, když člověk přijde k hotové věci na poslední chvíli...a nezeptá se. :? Tímto se naše společnost srdečně omlouvá mými ústy za toto nedopatření, které se stává jednou za deset let. ;) Tak tedy omluva a uznání hlavně Renému, díky ještě jednou. ;) Příště se fakt budu snažit dostat k jádru pudla bez ztráty kytičky. ;)
Alois tady popisuje velice trefně vše kolem a kolem, bylo opravdu nádherně. :D A bylo s Váma bezvadně.
Marta
Příspěvky: 235
Registrován: 01 úno 2012, 19:01

Re: Rumunsko 2016

Příspěvek od Marta »

Děcka, bylo bezvadně. Stále mám v živé paměti zatáčky, rozbité cesty, krávy a ovce mající na komunikaci přednost před automobily.Alois vše dokonale připravil. Hotely, trasy. Já už jen četla v bedekru co zajímavého je v regionu a občas sledovala mapu. Lidé jsou v Rumunsku vstřícní, veselí a zvláště v horách i chudí...o to víc by se přetrhli, aby nás pohostili tím nejlepším. Často jsme si večer u piva říkali zdali nejsou šťastnější než my tady, kteří se stále za něčím honíme. Projeli jsme 2 cesty. Tou nejkrásnější co jsem kdy v životě jela a tou je Transalpina..40 km po parádním asfaltě/s občasnou štěrkovou vložkou/. Tou druhou a naopak nejhorší cestou v mém ježdění...tak to byl zmiňovaný 7km úsek,na kterém si šáhl na dno sil každý. Mlčela jsem, modlila se a řekla pouze do interkomu, že cesty zpět není. Dokázali jsme to a euforie po dojezdu nebrala konce. Kouřili i ti, co běžně nekouří. Hodně mě to posunulo dál. Parta byla skvělá. Ve složení s Aloisem, Radkem a Milanem bych jela i na kraj světa. Zvláště Radek má stále úsměv na rtu. Asi nejvíc mi utkvěla v paměti krajina Transilvánie- okolí Branu je malebné a příroda panenská. Ochutnali jsme místní speciality, nasávali atmosféru této země a myslím si, že někdy v budoucnu podnikneme výlet znovu. Byl to nádherný týden, který si přehrávám denně ve vzpomínkách. Zdravím a přeji všem pěknou dovolenou. Marta
sylva
Příspěvky: 10
Registrován: 29 čer 2016, 22:22

Re: Rumunsko 2016

Příspěvek od sylva »

Ahoj všichni, kteří navštíví tyto stránky, jak jsem slíbila Radkovi a Luděk se taky zmínil, že jsem se snažila na foťák natočit nějaké video, není to moc kvalitní, ale za vzpomínku to stojí.....viz odkazy:
https://www.youtube.com/watch?v=BebcQjU_0Qs
https://www.youtube.com/watch?v=yb3XColDRcA
https://www.youtube.com/watch?v=1vyI336QI3Y
Těšíme se další akce, Sylva a Olda.
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Rumunsko 2016

Příspěvek od Alois »

Teda Sylvo, smekám! Ta enduro vložka (třetí link) je super. Na videu to vypadá celkem jednoduše, ale přiznám, že jsme měli skoro naděláno v gatích asi všichni. Bo dole jsme všichni hulili jeden doutník. Já dvojnásob-za sebe a hlavně za Martu. Přemýšlel jsem, co budu dělat, když mi řekne dál nejedu. O pádu jsem ani neuvažoval. Ale zvládla to bravurně, po cestě vůbec nekňučela, kupodivu mlčela a jela. V tomto ohledu mě hodně holka překvapila. Přece jen držet těch 450kg mezi nohama po celém dnu ježdění.... Kvůli toho mlčení asi začnu více preferovat šotolinu. A o Radkovi, ve dvojko, ani nemluvě. Musel si vytrpět taky hodně. Milan vypadal, že jede jako po asfaltce.

Druhý link je z okamžiku, kdy přijíždíme do společného ubytování. První link se loučíme a fičíme do posledního ubytování v Banátu.

Pěkně jsi to natočila. Díky.
Radek7777
Příspěvky: 260
Registrován: 16 črc 2016, 20:54

Re: Rumunsko 2016

Příspěvek od Radek7777 »

[quote="sylva"]Ahoj všichni, kteří navštíví tyto stránky, jak jsem slíbila Radkovi a Luděk se taky zmínil, že jsem se snažila na foťák natočit nějaké video, není to moc kvalitní, ale za vzpomínku to stojí.....viz odkazy:

Ahoj Sylvo, asi ctíš heslo, že "Sliby se maj plnit..." a to se projevilo i tady, což je fajn. :) Můžeme si založit do moto archivu i ty adrenalinové okamžiky z "enduro bojiště" - link 3, parádní. Hned jak bude mít NOVA konkurz na kamerové zpravodaje, tak Tě tam bleskově přihlásím. ;)
Díky, máš to super. :)
ruzenalickova
Příspěvky: 84
Registrován: 19 srp 2011, 21:01

Re: Rumunsko 2016

Příspěvek od ruzenalickova »

Ahoj tlupo. Hlásím, že jsou přidané fotky z Rumunska na rajče.
http://star-riders.rajce.idnes.cz/Rumun ... G_6345.jpg
Už jsem je ohlídla a jsou velice zajímavé... R.
miri1
Příspěvky: 333
Registrován: 01 črc 2015, 22:27

Re: Rumunsko 2016

Příspěvek od miri1 »

Ahojte všichni - konečně jsem se dostal k noťasu abych přidal svou trochu do mlýna k rumunské anabázi. Jak to již v krátkosti vylíčili aktéři přede mnou - Luděk, Marta, Radek - se vším lze jen vřele souhlasit - bylo to náročné na cestování (přesuny), náročné pro techniku vzhledem k určitým úsekům rumunských cest, ale především nádherné vzhledem ke krajině, která byla rozmanitá, počasí naprosto suprové a hlavní mekky pro motorkáře - Fagaras a Transalpina -to bylo něco na co asi nikdo, kdo tam byl nezapomene - úžasné svezení s využitím toho, co dá jen a jen motorka !! :o .Přesto si dovolím dát něco málo fotek.
pastravaria.JPG
pastravaria.JPG (166.21 KiB) Zobrazeno 5780 x
Bran-1.JPG
Bran-1.JPG (55.11 KiB) Zobrazeno 5780 x
Bran-2.JPG
Bran-2.JPG (123.84 KiB) Zobrazeno 5780 x
Po absolvování terénní vložky z Transalpiny do Petrosani se již čtyři motorky vydaly směrem Czech rep. a my ostatní jsme měli "den volna", kdy někteří si dojeli druhou část Transalpiny, někteří si udělali výlet dle svého uvážení a někteří si jen tak lebedili:
Petrosani.JPG
Petrosani.JPG (98.42 KiB) Zobrazeno 5780 x
Následující den jsme se vydali směrem k Dunaji a určitě to stálo za to, že jsme si to prodloužili - pořád bylo co k vidění, cesty byly dobré a rovněž jsme si užili i češtiny v rumunské vesnici Eibenthal, včetně výborného obědu, který jsme mohli platit i v Kč. myslím, že nikdo se nevracel bez zakoupené místní medoviny, které měli velké množství příchutí. U Dunaje jsme zůstali rovněž dvě noci a druhý den jsme si udělali výlet do Srbska (Vršac) a po návratu jsme si objednali malý výlet po Dunaji. a pak už jsme vrčeli směr domů přes Gyor v Maďarsku a následném lebedění (skoro celý den) ve Velkém Mederu (tam jsme si užili s Reném různé vodní atrakce).
u Dunaje-1-Statuia lui Decebal.JPG
u Dunaje-1-Statuia lui Decebal.JPG (85.4 KiB) Zobrazeno 5780 x
cesta na Eibenthal-1.JPG
cesta na Eibenthal-1.JPG (118.98 KiB) Zobrazeno 5780 x
u Dunaje-1-Statuia lui Decebal.JPG
u Dunaje-1-Statuia lui Decebal.JPG (85.4 KiB) Zobrazeno 5780 x
Eibenthal-1.JPG
Eibenthal-1.JPG (56.54 KiB) Zobrazeno 5780 x
Eibenthal-2.JPG
Eibenthal-2.JPG (103.56 KiB) Zobrazeno 5780 x
Eibenthal-3.JPG
Eibenthal-3.JPG (128.91 KiB) Zobrazeno 5780 x
Přílohy
cesta na Eibenthal-2.JPG
cesta na Eibenthal-2.JPG (157.48 KiB) Zobrazeno 5780 x
miri1
Příspěvky: 333
Registrován: 01 črc 2015, 22:27

Re: Rumunsko 2016

Příspěvek od miri1 »

a ještě pár fotek ........
u Dunaje-2.JPG
u Dunaje-2.JPG (145.36 KiB) Zobrazeno 5779 x
u Dunaje-3.JPG
u Dunaje-3.JPG (139.55 KiB) Zobrazeno 5779 x
u Dunaje-4.JPG
u Dunaje-4.JPG (108.27 KiB) Zobrazeno 5779 x
u Dunaje-5.JPG
u Dunaje-5.JPG (129.31 KiB) Zobrazeno 5779 x
na Dunaji-1.JPG
na Dunaji-1.JPG (93.59 KiB) Zobrazeno 5779 x
na Dunaji-2.JPG
na Dunaji-2.JPG (100.49 KiB) Zobrazeno 5779 x
opravdu to stálo za to - jen příště by to chtělo rozložit do více dnů a více si to vychutnat.
Díky všem za dobrou partu, dobrou zábavu, výborné zážitky - ty by nebyly bez dobrých lidí, se kterými jsme byli.
ahoj všem Milan a Ilona
Rembo
Příspěvky: 29
Registrován: 19 srp 2013, 21:27

Re: Rumunsko 2016

Příspěvek od Rembo »

Zdar bando, bohužel je to za námi, bohudík se nikomu nic nestalo, zustanou všem myslím super vzpomínky a snad někdy příště, co? :-))))
Zamčeno