OCHRANNÁ ZNÁMKA STAR-RIDERS™

Odpovědět
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

OCHRANNÁ ZNÁMKA STAR-RIDERS™

Příspěvek od Alois »

STAR-RIDERS™ STAR-RIDERS®STAR-RIDERS™ STAR-RIDERS®STAR-RIDERS™ STAR-RIDERS®STAR-RIDERS™ STAR-RIDERS®STAR-RIDERS™ STAR-RIDERS®


Po čtyřech letech „boje“ s Úřadem průmyslového vlastnictví (ÚPV - Patentový úřad) o zápis ochranných známek, které se týkají našeho klubu, je dobojováno. Skoro jsem nevěřil, že to dobře dopadne. Ale státní úřad na základě důkazů rozhodl o tom, „kdo má nárok používat grafické i slovní označení“. Nyní máme zaregistrovanou slovní ochrannou známku (OZ) „STAR RIDERS“ a grafickou OZ, která je velmi podobná dosud používanému klubovému znaku.

Co nám to přinese? Pro náš klub má registrace OZ zásadní význam. Hlavní důvod byl ukončit parazitování našich bývalých členů na dobrém jménu klubu Star-Riders. Zmatky v názvech a kdo je s pomlčkou a kdo bez – skončilo. Zkrátka od této chvíle nesmí žádný subjekt v ČR legálně používat náš znak a slovní označení STAR RIDERS (ať už s pomlčkou nebo bez) pro činnost např. motorkářského klubu za účelem např. reklamy na webu, srazů, vyjížděk, nášivek, označení nějakého výrobku, akce atd. Toto vše je přesně specifikováno v zápise OZ.
Dle zákona o OZ nesmí používat ani slovní spojení podobné ať už psané či vyslovované. Nesmí být ani asociace mezi OZ a označením. Grafický symbol také nesmí obsahovat znaky či být zaměnitelný se znakem našim. Zkrátka v ČR je nyní jen jeden klub, který může používat OZ STAR-RIDERS a náš znak. A to jsme my!

Ale od začátku. V roce 2012, po převratu, v době kdy pokus o získání domény, webu, znaku a fóra bývalé radě nevyšel, byli nuceni si založit vše nové. V okamžiku, kdy si sprostě zkopírovali naše stránky a fórum, vytvořili svůj nepříliš vzhledný znak, jen aby zamaskovali svůj neúspěch, byla jediná šance zastavit parazitování na našem jménu a historii ochrannou známkou. Lži, které mají na svém webu dodnes o historii vzniku, svědčí o jejich charakteru.

Tehdy jsem jen jedinému člověku řekl o svém záměru a jak mi později sám sdělil, protistraně to bohužel vyzradil.

První přihláška OZ grafické byla shodná s naším znakem. Požádal jsem o vyjádření Ministerstva vnitra, zdali lev na znaku není proti něčemu. Sdělili mi již podruhé, že nikoliv. Státní znak má své specifika a lev je obecný symbol. První podání bylo ale ÚPV zamítnuto, že lev na znaku nemůže být. Našel jsem dalších 10 registrovaných OZ, které lva mají a nikomu z ÚPV to nevadilo. ÚPV mi doporučil lva zaměnit. Najal jsem grafika, který znak za 3000,- přepracoval, koupil se lev a znak byl hotov. Mezitím jsem si pro jistotu podal přihlášku o zápis OZ Star Riders.

Asi po půl roce mi přišel dopis z ÚPV, že došly námitky proti zápisu OZ Star Riders. Možná nevíte, že tři měsíce po podání žádosti o zápis OZ STAR RIDERS vzniklo zájmové sdružení Star Riders Czech Republic z.s – viz výpis z rejstříku.

Neznám zákeřnějšího a prolhanějšího člověka, ale myslím, že mu pomohlo vyzrazení mého záměru. Podali námitky. Celý spis vážil asi 2 kila, spousta lží, účelově vytvořených dokladů, nepřesných informací, některé schválně zamlčené a to vše požehnané jejich patentovým zástupcem. Kdo by měl zájem, celý spis stojí za nahlédnutí, ať víte, s kým máme tu čest býti ve při.

Najal jsem si patentového zástupce s cílem vyhrát spor. Všechno něco stojí, zpracování vyjádření proti námitkám 6000,-Kč. Odesláno. Za dalšího půl roku další elaborát s námitkami, tentokrát proti zápisu grafické OZ. Další lži, účelové dokumenty, žádný důkaz a další vyjádření a další peníze. Tentokrát byla naděje, že OZ grafickou vyhrajeme. Měli jsme důkazy a argumenty, které jsou v příloze a doporučuji je přečíst – viz. Vyjádření k námitkám.

Mezitím jsem zjistil, že nějaká holandská nemotorkářská firma si u nás hodlá zaregistrovat OZ Star Riders také.

Koncem roku 2015 přišlo z ÚPV, že se námitky obou OZ zamítají! Neuznali ani jednu námitku protistrany asi ze 30. Přikládám zde vyjádření k námitkám mého patentového zástupce, ať je vidět, na jaké nesmysly bylo nutno reagovat.

Koncem ledna 2016 mi ÚPV sdělil prostřednictvím patentového zástupce, že obě známky byly zaregistrovány a mohou být označovány ® (Registered) nebo ™ (Trade Mark).

Celá tato „sranda“ s ochrannými známkami stála několik desítek tisíc korun, několik let nervozity a nejistoty. Veškeré výdaje šly na vrub firmy Timplant s.r.o., která dnes OZ vlastní. A rozhodně bude všemi legálními prostředky dbát o to, aby OZ nebyly zneužívány a tím poškozovány jinými subjekty. Dvě známky proto, kdyby jedna nevyšla, vyšla by druhá a neztratili bychom tak moc. Kdybychom tuto bitvu prohráli, museli bychom dnes s naším klubem co nejdříve vyklidit pole bez jakýchkoli námitek a protestů. Nesměli bychom používat ani nášivku SREU, kterou se leckdo honosí. Ale naši členové mohou.

Někdo může namítnou, že to v SRS už také bylo. Prý ano. Nebyl to boj dvou klubů, resp. jednoho klubu a parazitující skupiny na dobrém jménu, ale údajně boj šéfa klubu proti členům.

Patentový zástupce zaslal výzvu onému zájmovému sdružení, aby odstranili ze všech webů znak a název Star Riders a změnili název svého zájmového sdružení - v příloze -adresát Martin Palička = Maarty.



Přílohy:
Upozornění na porušování práv k ochranným známkám
Vyjádření k námitkám
Výpis ze spolkového rejstříku
Přílohy
Veřejný rejstřík.pdf
(74.53 KiB) Staženo 275 x
Vyjádření k námitkám.pdf
(246.73 KiB) Staženo 278 x
Upozornění na porušování práv k ochranným známkám STAR-RIDERS.pdf
(975.11 KiB) Staženo 285 x
pompe
Příspěvky: 147
Registrován: 30 kvě 2011, 13:16
Bydliště: Myjava/ Slovensko /

Re: OCHRANNÁ ZNÁMKA STAR-RIDERS™

Příspěvek od pompe »

No teda , gratulujeme . Poteší , keď sa podarí veci dotiahnúť do zdarného konca.
rosta
Příspěvky: 105
Registrován: 13 srp 2011, 16:50

Re: OCHRANNÁ ZNÁMKA STAR-RIDERS™

Příspěvek od rosta »

Nó, Alois. Pěkná zpráva. Velká pochvala za mravenčí práci pro klub!!! A úspěch se po dlouhé době dostavil. Gratulujem! Tak pro nás to znamená, že jest-li budeme moci odjet letošní sezónu, tak nebudeme muset měnit výstroj, ani párat nášivky a sundávat vlajku. Ano, to si zaslouží dobrý pohárek. Tak, že při první příležitosti máme co zapíjet... Zdraví... R + R :)
vahon
Příspěvky: 87
Registrován: 24 dub 2011, 17:55

Re: OCHRANNÁ ZNÁMKA STAR-RIDERS™

Příspěvek od vahon »

:shock: Ahoj ,ahoj. To teda čunín , všechna čest.
Marta
Příspěvky: 235
Registrován: 01 úno 2012, 19:01

Re: OCHRANNÁ ZNÁMKA STAR-RIDERS™

Příspěvek od Marta »

Aloisi, hm, dobrá práce kluku!!!!!!!!
Tak teď nebudu líná a jdu vytáhnout šicí stroj a našiju si znak i na pyžamo!!!!
Dotáhl jsi to do konce a všem nám je jasné, co tomu předcházelo. Rval jsi se za klub, znak jako ten lev ve znaku.Na březnovém setkání to společně oslavíme. Ahoj všem. M
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: OCHRANNÁ ZNÁMKA STAR-RIDERS™

Příspěvek od Alois »

Děkuji těm, co zareagovali, za dobrá slova.

Gratulovat a slavit bychom měli všichni, kdo se na činnosti Star-Riders podílí. Zvládli jsme to a teď už nebudou obavy, že nám někdo klub vezme. Nyní můžeme užívat náš znak původní i nový. Původní akorát nesmíme používat s erkem nebo s TM.

V příloze najdete oba dva znaky a můžete je stáhnout a používat dle libosti, ale nejlépe v souvislosti s našimi motoakcemi. Mám několik variant formátu souboru jako je jpg, pdf, ai, eps, cdr a dal a ještě v CMYK, RGB a Pantone. Jsou to formáty pro grafiky, např. pro tisk nálepek, nášivek, vlajky, odznaků, triček atd.







Registrovaná ochranná známka
Registrovaná ochranná známka
Star-riders-CMYK.jpg (989.42 KiB) Zobrazeno 10875 x
Původní znak Star-Riders
Původní znak Star-Riders
Star-riders_RGB2FF.jpg (23.43 KiB) Zobrazeno 10875 x
BobyShrekOLD
Příspěvky: 87
Registrován: 24 kvě 2011, 16:26
Bydliště: Komárno - Slovensko

Re: OCHRANNÁ ZNÁMKA STAR-RIDERS™

Příspěvek od BobyShrekOLD »

Naozaj pozoruhodné z viacero pohľadov.
Zdraví Boby.
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: OCHRANNÁ ZNÁMKA STAR-RIDERS™

Příspěvek od Alois »

Možná jste si všimli, že v posledních dnech vznikl nový klub Yamaha - Star, který uvádí svůj vznik 12.12.2010. Přikládám kopii ze dne 23.2.2016.

Yamaha Star Czech Republic je klub majitelů motocyklů YAMAHA STAR.
Nejdeme cestou MC klubů, tyto MC kluby respektujeme.
Oficiálně jsme vznikli 12. prosince 2010. Zrodu Yamaha Star Czech Republic předcházelo několikaleté soužití s bratrským seskupením Star-Riders Slovakia, jehož někteří naši členové byli jedněmi ze zakládajících pilířů.
Náš klub se začleňuje do společné rodiny bratrstva evropských seskupení pod názvem Star-Riders Europe.
Dne 18. ledna 2014 schválila česká MC scéna nošení našeho zádového znaku. S respektem děkujeme.



Je vidět, že plní požadavky, které vyplývají ze zákonných podmínek pro užívání ochranné známky. OZ svůj účel splnila.
Kdyby tento název zvolili již v roce 2012, měli bychom obě strany klid a pohodu a oni nemuseli již po druhé měnit svůj znak a název. Pro informaci, první podání OZ jsem udělal dne 5.3.2013!!!


Přikládám zde vyjádření k Upozornění na porušování práv......... viz první příspěvek - bez komentáře, poněvadž k tomu není co dodat.
odpověď Martina Paličky.pdf
(278.87 KiB) Staženo 306 x
Pitbull
Příspěvky: 1
Registrován: 19 úno 2016, 13:45

Re: OCHRANNÁ ZNÁMKA STAR-RIDERS™

Příspěvek od Pitbull »

Aloiz, kuva co bys to komentoval? Nesi blbý?Dyť viš, že jeto 120kg sraček, v hlavě nic a rozdrbal ti celý klub, jak bylo napsane na MCNEWS. Vleze do řiti každému, jenom abyse ukázal. Ze SREU na jeho udání vyházeli několik lidí, tam se takychtěl dobře zapsat i jinýma hovadinama. Rád by rozhodoval o vesmíru, duševně nevyrovnaný srab.. A vyši status a uznání asi bylo to, že ho pochválili za to lezení do zadku. Teď prý dělá msíčkařům ocase, aby ho tam vzali, presídent. Tož s takyma mamlasama se mu blbě jezdí,nestačí mu,tak musel jít jinde.
Nediv se, spolu s podhazackym magorem byvalým tvým zástupcem, který vytahne motorku před barák, aby všichnci viděli, nastartuje a zase ju schova, bo slyšel, že v Německu prši. Hovno jezdi,hovno děla jen machruje. Ten druhý bez svého nazoru, jen odezirá prvnímu z huby,bo vlastní názor u něho nikdy nebyl. Asi mu to švelery a ďuravé cesty vydrncaly z hlavy. A ten poďobany ni polok ni čech tam odněkud od českopolske prdele to sam nevytrhne.Už skoro ani nejezdi a jak se o klub rval. Ale asi viš, jak z ožraly, který nsad ani mluvit neuměl, ,všichni ho chtěli vyrazit , bo jen chlastal pivo a nic nerobil. Naraz je tvúj nepřítel a jaké kydy on proti tobě ma, hňup. Jednoho z nich sis oblíbil, jezdil už za totáče na Javách a snad Gotwaldovi vozil cigára na Hulvaky, jak tam hrál ferbla. Ten se na tebe tež vysral a byl tvůj kamoš, prý. Říkal, že to hrál na obě strany a smal se , jak si blby.A když se podiváš do NIC.cz,tak ten potetovaný pošastanec, který si pořídil motorku, jezdit neumi a nechal se zčmárat jen proto, aby moh prodávat ty svoje polské sšmejdy a machrovat, jaký je borec mezi soběrovnýma blbcema, má domenu od 19.1.2016 yamaha-star.cz a yamahastar.cz. Tos nevěděl,co?Asi příští prezydent. Věděli, že to prosrali, tak už s předstihem. A bude od nich klid. Píseček už mají, tak si budou hrat a dají pokoj. Zase vznikli od 12.12.2010 – už potřeti-jaks psal.. Nemáš strach, že tě budou prznit, kde přidou? I mezi těma, co na ně kdysi nadávali a nemohli jim přijit na méno. Dnes už sou zase jejich kamarádi nebo přátelé. Či víš. To si buď jist že budou. Neboj, nikdo se tě nezastane, zase budeš sám.
Taky si vsimni, jak reagovali někteří na tu znamku. Nijak. Čekají, jesli se tyo vyvine dobře, tak budou hvězdy a pokud ne, tak počítej s tim, že budou prti tobě. To už znaš, ne?A nečekals spíš, že vlastní budou rádi?Někteří jo, a ti druzí asi taktyzují. Co kdyby.
To sem toho tu nadrbal až až. Hojte.
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: REAKCE NA PŘÍSPĚVEK PITBULLA

Příspěvek od Alois »

Pitbule, nevím sice kdo jsi, ale informace máš celkem dobré. Akorát prý ten komunistický neřád Gottwald nehrál ferbla, ale kupky a nebylo to na Hulváckým kopci, ale prý pod ním, prý tam byla taková hospoda, spíše bor...l. Trefným popisem zřejmě patříš k té druhé straně, ale tu základní informaci o slušnosti na našem fóru sis nevyčetl.

Nechci, aby kdokoliv urážel nebo ponižoval kohokoliv z jiného moto klubu na tomto fóru. Taky by se zde neměly používat vulgarismy resp. sprostá, veřejně nepublikovatelná slova ve formě urážek.

Na druhé straně je fakt, že jsi zde nikoho nejmenoval a zřejmě běžnému uživateli vůbec nedojde, o koho se jedná a těžko by se prokazovalo, koho jsi vlastně tím myslel. I já jsem váhal s identifikací osob.

Zkrátka nevím, co s Tvým příspěvkem. Navrhuji, že pokud zde bude několik hlasů proti příspěvku, bez diskuze jej odstraním. Ať tedy rozhodne fórum.








Cituji z Wikipedie: https://cs.wikipedia.org/wiki/Sprosté_slovo

Sprostá slova (sprosté slovo odborně nazýváme vulgarismus) vyjadřují negativní a silně emotivní postoj k věci či člověku, vůči nimž jsou směrována. Používání sprostých slov v psaném i mluveném projevu je většinou společnosti považováno za nevhodné.
Sprostá slova se používají jako nadávka nebo jako prostředek k uvolnění vnitřního napětí (klení), popřípadě i pro jejich používání při významových konotacích v textu.
V českém jazyce se sprostá slova téměř výhradně týkají tabuizovaných témat, kterými jsou sexuální chování a vylučování moči nebo stolice.

Obecně
V některých kulturách jsou takováto slova tabuizována tak, že jejich použití na veřejnosti může být trestné. V některých zemích jsou filmová, televizní a rozhlasová díla za určitých okolností cenzurována tak, aby tato slova neobsahovala.
Někteří lidé namísto sprostých slov používají slova, která sama o sobě nejsou vulgarismem, ale začínají na stejné písmeno či slabiku jako jejich vulgární protějšky (houby-hovno, do prkénka-do prdele, do pytle-do píče, kurník-kurva apod.). Tím veřejnou cenzuru obcházejí. Takové slovo pak může žít vlastním životem.
Sprostá slova často pocházejí z cizího jazyka, se kterým se dané obyvatelstvo často stýká (například české kunda pochází zřejmě z latinského cunnus a do češtiny se dostalo přes středohornoněmecké kunt).
Jedním z dalších zdrojů sprostých slov je změna významu. Například slovo šukat znamenalo původně pouze pohybovat se v malém prostoru (je tak použito třeba v knize Babička od Boženy Němcové, ještě v Haškově Švejkovi psaném kolem roku 1920 a také například v F. L. Věkovi od Aloise Jiráska), zatímco dnes je užíváno jako vulgární výraz pro pohlavní styk. Podobný význam slova je zachován v polštině, která se od češtiny oddělila („szukać“ znamená „hledat“), i ve vzdálenější ukrajinštině („шукати“). Podobný vývoj prodělalo dávno před tím slovo mrdat, které původně označovalo jen rychlý pohyb (tento význam zůstal slovu ve slovenštině - mrdnúť plecom = pohodit ramenem).
Marta
Příspěvky: 235
Registrován: 01 úno 2012, 19:01

Re: OCHRANNÁ ZNÁMKA STAR-RIDERS™

Příspěvek od Marta »

Ahoj,
čtu si to tady všechno...a taky nevím, kdo má přezdívku Pitbull. Přiznám se, že jsem se při čtení hodně pobavila. Jména tam nejsou, ale Pitbull je popsal tak věrohodně, že jsem v tom poznala každého z těch lidí. Jo, píše to jadrně, ale říká tam svůj názor a má na to plné právo. Dobře, psát vulgárně se nemá, ale osobně bych to nemazala..napsal to od plic a po vašem. Vy tam na severu se nese.....s nikým a ničím.
vahon
Příspěvky: 87
Registrován: 24 dub 2011, 17:55

Re: OCHRANNÁ ZNÁMKA STAR-RIDERS™

Příspěvek od vahon »

:shock: Dobře napsaný.
Kremil
Příspěvky: 174
Registrován: 23 kvě 2011, 15:11

Re: OCHRANNÁ ZNÁMKA STAR-RIDERS™

Příspěvek od Kremil »

Dle mého názoru bude Pitbull z kraje rázovitého a dobrým lidovým vypravěčem. :lol: :lol: :lol:
Nijak mne to neuráží a tím, že není jmenování za mně může být.
Křemil
Kremil
Příspěvky: 174
Registrován: 23 kvě 2011, 15:11

Re: OCHRANNÁ ZNÁMKA STAR-RIDERS™

Příspěvek od Kremil »

Jinak Alois, dobrá práce... Já bych na to nervy neměl.
Děkujem. :roll:
Křemil
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: OCHRANNÁ ZNÁMKA STAR-RIDERS™

Příspěvek od Alois »

Na některé dotazy, proč už není to jejich z.s. zrušeno, celkem nerad odpovídám.

1. I přesto, že požádali o výmaz, akci nedokončili a stále porušují průmyslová práva
2. Ještě v loňském roce po mém vzoru si podali návrh na zapsání OZ, ale se zúženým seznamem výrobků a služeb. Nechci to dále komentovat. Asi většina pochopí, že hloupost převládá nad rozumem. Info o jejich záměru je v příloze
3. Nám nikdo OZ nevezme a celou záležitost posoudí ÚPV a věřím, že správně
4. Co se týká právního postupu, jsou advokáti na míru šití, resp. kteří se specializují na toto právo. Je zřejmé, že jsme v právu. Náklady soudu platí strana, která spor prohraje. Čím déle jsou naše práva porušována, tím vyšší bývá odškodnění za újmu.

Nemohu zde podat podrobné info tak, jak bych chtěl. Ale kdo si myslí, že neudělám maximum pro ochranu našich práv, je na omylu.
Přílohy
zveřejnění O-524064 STAR RIDERS CZECH REPUBLIC.pdf
(431.66 KiB) Staženo 284 x
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

OZ STAR-RIDERS™- VÍTĚZSTVÍ

Příspěvek od Alois »

Před pár lety mi spolupracující právník řekl, ať u soudu nehledám spravedlnost. Nedávno u kafe si povzdechla má známá právnička a prohlásila, že kdo u soudu více lže, ten vyhraje. Bohužel i s takovými lháři, falešnými svědky a pod. mám zkušenost.

Dnes je již jisté, že OZ Star-Riders máme pod kontrolou a nikdo ji už více zneužívat nemůže. V dopisu patentového zástupce sděluje, že ONO zájmové sdružení vzalo svou OZ zpět a tím není nutné projednávat mé připomínky. Dle obchodního rejstříku už ONO sdružení neexistuje a je vymazáno. Namísto toho vzniklo nové z.s. Yamaha Star - viz výpis z OZ. Ze zmíněného spolku byli vymazáni Marty a Pleva. Muška-Čmelda v tom chudák zůstal úplně sám.

Dokonce ani doména starriders.cz už nefunguje. Takže tímto by mělo být vše OK a nemyslím, že by nám chtěl někdo dělat problémy. Samozřejmě, že monitorování naší OZ a její případné zneužívání jsem ponechal běžet. Právník také zvažuje žalobu na porušování průmyslových práv v době od ledna do července 2016. K tomuto se váže jedna úsměvná historka.
Právník poslal upozornění o možném porušování PP statutárnímu zástupci - prezidentovi spolku Paličkovi dopis, ve kterém se spíše dotazuje na kroky vedoucí ke zrušení spolku s názvem star riders. Je to alibizmus, který ukazuje dobrou vůli před nějakým jednáním, že byl případný viník upozorněn a dostal šanci to změnit. Právník mi řekl, že dopis Palička stejně nepřevezme, tak to bude k ničemu. A ejhle, překvapení v jeho dopise. Touto "chytrou" odpovědí vlastně nechtě potvrdil převzetí dopisu.
PALICKAODPOVED5.pdf
(663.01 KiB) Staženo 257 x
Tímto by měl být ukončen pětiletý boj o název klubu, který byl založen 12.12.2010 a v roce 2012 došlo k převratu, po kterém byla snaha získat doménu, web i název klubu pro lidi a jejich přisrávače, kteří si za jejich zbabělé jednání zaslouží snad jen špatný vzduch z Polska.

Je úsměvné, že na jejich stránkách yamahastar je psáno, že byli založeni také 12.12. 2010, ale v rejstříku mají vznik spolku 11.6.2016. Oni nikdy nevznikli, jen chválabohu odešli z klubu STAR-RIDERS. Od roku 2010 již dvakrát měnili název. Je mi líto jejich dnes již značně děrovaných vest, kde také museli našít novou nášivku. Už potřetí. Loňský argument jejich prezidenta, že jich je 25 členů se rozchází s počtem členů dnes na webu - 5 - slovy pět.

Zdá se, že je nejvhodnější doba na ně zapomenout.


srcz2.jpg
srcz2.jpg (493.26 KiB) Zobrazeno 10065 x
Přílohy
vypis-867612 (4).pdf
Aktuální výpis - na pravé straně jsou výmazy
(54.16 KiB) Staženo 225 x
Marta
Příspěvky: 235
Registrován: 01 úno 2012, 19:01

Re: OCHRANNÁ ZNÁMKA STAR-RIDERS™

Příspěvek od Marta »

Ahoj,
gratuluji....Ty se prostě nikdy ničeho nevzdáš, jdeš si za svým, neposereš se z nikoho a ničeho, proto máš taky hodně nepřátel. O průměrné lidi se nikdo nezajímá. Máš kolem sebe ovšem lidi, kteří Ti věří a mají rádi. A někdy míň znamená víc. Marta
Farar
Příspěvky: 13
Registrován: 06 lis 2014, 13:49

Re: OCHRANNÁ ZNÁMKA STAR-RIDERS™

Příspěvek od Farar »

Je prijemne citat dobre spravy, palec hore a aj tu plati, ze Karma je zdarma :roll: :roll:
Odpovědět