PRVOMÁJOVÁ

Zamčeno
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

PRVOMÁJOVÁ

Příspěvek od Alois »

Dnes jsme s Martou objevili krásné výhledy, pohledy, cestičky a kopečky nedaleko od Ostravy. Dokonce i zalitou krajinu vodou od Odry po tentotýdeních deštích. Celkem bych se vsadil, že málokdo už tamtudy jel a prohlížel si úžasnou přírodu.

Napadlo nás, že se s vámi podělíme a pokud bude zájem, provedeme neznámou přírodou.

Takže pondělí 1.5.2017 v 10.30 u motobaru. Pojede se dost pomalu, hodně zatáček, dědin a křižovatek. Délka cca 160 km. Po cestě jsme nezahlédli hospodu s jídlem a je 1, bude zavřeno - jak jsme viděli vývěsky. Jen motorest cca 1h jízdy.
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: PRVOMÁJOVÁ

Příspěvek od Alois »

I když jsem nepředpokládal, že se někdo na tak rychle resp. na poslední chvíli vypsanou vyjížďku přihlásí, dopadlo vše dobře a v pohodě. Je jasné, že po 3 týdnech hnusného počasí už měl každý dopředu nějaký plán, jak využít konečně pěkný den. Někteří se omluvili, ostatní ani neodpověděli. Proto jsme změnili místo odjezdu ne od motobaru, ale ze dvora, který je dobře střežen ostrým a neúplatným rotvajlerem.

Překvapil Radek, který si donesl vlastní větvičku rozkvetlé třešně, aby mohl políbit všechny přítomné holky. Tož jsme zazvonili na odjezd a vydali se do neznáma. Nutno připomenout, že Milan Žena měl novou zadní pneumatiku. Na poslední vyjížďce Mirek zjistil, že ji má sjetou až na plátno. Tož kovářova kobyla......

Na první zastávce jsem doufal, že všichni budou unešeni neznámou krajinou a cestami. Naštvali mě, bo to prý dobře znali. Marta prostřela stůl jak v pořadu Prostřeno, pojedli, zakuřili a fičeli dál.

Na druhé zastávce Milan konstatoval, že tuto cestu nezná a jel tudy poprvé. Konečně jsem zajásal.
U pomníku jsme zastavili a přidali se k nám motorkáři na mopedech. Pěkná podívaná. Tak si to musela Marta i Radek vyzkoušet, jaké to je držet motorku o cca 350kg lehčí.

Poslední zastávka byla pro mě pojmem, o kterém jsem jen slyšel a nikdy tam nebyl. MEMPHISTO - Pekelný bar je místem, kde MotoHanka začínala svou činnost pro motorkáře. Je to u benzínové pumpy na začátku Bílovce ve směru od Ostravy. Dobrá lokalita, pěkná obsluha, nealko pivo Svijany - konečně něco jiného než Biroš, chutná čorba atd. Motorek doalelujah a tak jsme zasedli ke stolu a někteří si vychutnali poslední okamžiky kouření v hospodě, než to naší přiblblí poslanci včetně ministra zdravotnictví zakážou.

Želva nás bavil a čas rychle utekl. Bylo pěkné počasí, relativně teplo, pohoda, dobrá sestava, tak co víc si přát od tak narychlo vypsané vyjížďky.

Myslím, že fotky dobře, i když nejdou chronologicky po sobě, ilustrují dnešní atmosféru:
Přílohy
Radek si to užíval, snad to Majka neuvidí
Radek si to užíval, snad to Majka neuvidí
IMG_8390W.jpg (127.16 KiB) Zobrazeno 2626 x
Chvíli před startem
Chvíli před startem
IMG_8393w.jpg (93.5 KiB) Zobrazeno 2626 x
Pohled na Starý Jičín
Pohled na Starý Jičín
IMG_8395w.jpg (69.2 KiB) Zobrazeno 2626 x
IMG_8401w.jpg
IMG_8401w.jpg (66.33 KiB) Zobrazeno 2626 x
PROSTŘENO!
PROSTŘENO!
IMG_8404w.jpg (79.86 KiB) Zobrazeno 2626 x
Tak jsme podřistali
Tak jsme podřistali
IMG_8407w.jpg (72.95 KiB) Zobrazeno 2626 x
IMG_8412w.jpg
IMG_8412w.jpg (104 KiB) Zobrazeno 2626 x
IMG_8417W.jpg
IMG_8417W.jpg (92.03 KiB) Zobrazeno 2626 x
Marta se Stadiónem barevně ladila
Marta se Stadiónem barevně ladila
IMG_8419w.jpg (91.12 KiB) Zobrazeno 2626 x
Málem nebylo kde parkovat
Málem nebylo kde parkovat
IMG_8422w.jpg (60.33 KiB) Zobrazeno 2626 x
Před barem Memphisto, Radci vypadají lépe zezadu
Před barem Memphisto, Radci vypadají lépe zezadu
IMG_8424w.jpg (93.38 KiB) Zobrazeno 2626 x
IMG_8425w.jpg
IMG_8425w.jpg (100.42 KiB) Zobrazeno 2626 x
IMG_8427w.jpg
IMG_8427w.jpg (75.72 KiB) Zobrazeno 2626 x
Bylo tam plno
Bylo tam plno
IMG_8431w.jpg (86.73 KiB) Zobrazeno 2626 x
IMG_8434w.jpg
IMG_8434w.jpg (84.14 KiB) Zobrazeno 2626 x
Marta
Příspěvky: 235
Registrován: 01 úno 2012, 19:01

Re: PRVOMÁJOVÁ

Příspěvek od Marta »

Přátelé...prohlížím a čtu až nyní, ale nemělo to chybu. Vyšlo počasí a parta skvělá. Polibkem pod větvičkou začala a políbením v pozdním odpoledni skončila. Jelo se koťehůlkama a pomalu. Měla jsem pocit, že Alois pár dědinek prospal...to byl fór. Krajina malebná , ale opravdu ospalá. Žádný prvomájový průvod. Zastavení u zvěrozvěstů a pokec s mladíky u Stadiónů mě vrátil k dětství syna...máme doma 2 tyto krasavce a tehdy mě ještě ani ve snu nenapadlo, že já budu někdy řídit půl tuny. Stadion je panečku stroj. Jeden z těch chlapců jich má doma 15 kusů a sám si je servisuje. Smekám, že jsou stále mladí nadšenci a to je dobře. Kluci chtěli, ať ten stroj natočí naším směrem ...a ogar to vzal do pracek a v rukám otočil. Bledá závist nad tou manipulací..to já GW v rukám nezvednu. Zastavovalo se, kochalo, povídalo a bylo vážně milo. Závěr byl v tom pekelném baru, který jsem taktéž navštívila poprvé a Hanka tam měla závěr vyjížďky a tam bylo tak 100 motek a jedna lepší než druhá. Bar kouzelný...peklo už známe a jak vypadá ráj..hlaška kluků. Obsluha skvělá, Hanka veselá a napekla stovky svých zákusků...tož nikomu se nechtělo dom. Želva valil s Milanem vtipy...až panty bolely. Díky za krásný den s vámi a snad to výjde příště i ostatním, kteří museli makat. Já to na chalupě doháněla dnes po práci. Tak motorkáři...těším se na další poznávání naší krásné vlasti. Aj kafe bylo a svačina též...a příště opět. Zdravica od Marty
Zamčeno