ČERNÁ HORA

Odpovědět
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

ČERNÁ HORA

Příspěvek od Alois »

Na rok 2018 plánujeme s Pompem výlet do Černé Hory, Montenegro. Uvažujeme o termínu konec května (Mája) nebo začátek Júna (června) v době od pátku do další soboty tj. na 9 dní. Cesta tam i zpět 2+2 dny, pobyt 5 dní. Z Ostravy je to cca 1350 Km do Kotoru přes Chorvatsko, Bosnu a Hercegovinu (BH).

V květnu nebudou asi tak velké horka, volné cesty, turistický ruch menší a snad už bude Durmidor otevřený.

Pokud má někdo zájem, sdělte nám to co nejdříve, nejpozději do konce ledna.
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: ČERNÁ HORA

Příspěvek od Alois »

Koukal jsem na možné trasy, jak se tam dostat. Přes HR by to mohlo být krásné. První spaní někde u Mariboru nebo pod ním. Přes Bosnu by to bylo asi o dost pomalejší.

https://www.google.cz/maps/dir/Ostrava/ ... 424662!3e0


Kotor jsem jen střelil od pasu a teď koukám, že je to kousek na památník, ke Skadarskému jezeru a kolem zálivu - vyjíždky na 3 dny.
Na 2 dny Mojkovac - procestovat n.p. Durmitor a np Biogr. gora.
Marta
Příspěvky: 235
Registrován: 01 úno 2012, 19:01

Re: ČERNÁ HORA

Příspěvek od Marta »

Velmi se na Černou horu těším...opět uvidíme plno krásných míst a na motorce to i voní. Květen vidím slibneji . Srpen tam bývá horuco...tak popřemýšlejte. Chci jet určitě. Krásný nový rok. M
pompe
Příspěvky: 147
Registrován: 30 kvě 2011, 13:16
Bydliště: Myjava/ Slovensko /

Re: ČERNÁ HORA

Příspěvek od pompe »

Cestu , čosi zvolil je všetko po diaľnici . Je to síce rýchle , ale určite nie krásne . Ani v HR , diaľnica ide pustinou. A ešte spočítaj poplatky A + SLO + HR= cca 80 € jedna cesta !
Koncom mája- začiatok júna určite nebude v Bosne veľká premávka. My sme išli tadiaľ v auguste a dalo sa. A navyše pekné trasy , príroda , aby si človek užil trocha aj cestu tam.
V MNO sme za ubytko na jednom mieste , na dva dni znova baliť motorku a vybalovať sa je zbytočné.
pompe
Příspěvky: 147
Registrován: 30 kvě 2011, 13:16
Bydliště: Myjava/ Slovensko /

Re: ČERNÁ HORA

Příspěvek od pompe »

Navrhujem trasu : diaľnica po CZ alebo SK + diaľnica HU + krátky úsek HR a ubytko na začiatku Bosny .
Je to 800 km , čo je 85 % po diaľnici reálne . Do MNO zostáva 400 km mimo diaľnic .

1. deň : https://goo.gl/maps/hMxdhUe4sBx


2. deň : https://goo.gl/maps/9nkbPtfQQHR2

ubytko v Bosne / napr. /
-

https://www.booking.com/hotel/ba/motel- ... #hotelTmpl
Marta
Příspěvky: 235
Registrován: 01 úno 2012, 19:01

Re: ČERNÁ HORA

Příspěvek od Marta »

Ahoj,
vypadá to slibně. Termín, který mi vezme kolegyně je 4.5. až 11.5.2018. Hodí se i ostatním? Jsem ráda , že jsem vůbec někoho sehnala. Průměrné teploty v květnu..den 25 st., noc 13,5 st. Už tím žiji nyní....hledám trasy a hned je mi teplo. Mějte se fajn. M
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: ČERNÁ HORA

Příspěvek od Alois »

Já jsem jen orientačně vycházel z naší diskuze. Chtěli jsme cca 600 km/den a konečné ubytko někde, kde bychom všude dojeli během 1 dne. Na chopperu bude 800km problém-kdyby někdo s námi jel. Bude pátek a už v Makově bude kolona. A taky jsi chtěl moře. Proto mě napadla lokalita kolem Kotoru. Po těch jejich kotěhulkách dáme tak průměr 50km/h. Šotolinu vypouštím. Byl to jen nástřel.

Měli bychom asi nejdříve stanovit cíl a podle toho cestu tam i zpět. S ubytkem nebude problém. Jen nemám rád booking.com. Platí se tam většinou předem. Při indivindi dohodě nemusí chtít peníze dopředu a když, tak jen malou částku.

Pokud tedy není podmínka u moře, a mít 1 ubytko, tak dobrá lokalita by mohla být mezi Niksicem a Podgoricou resp. Podg - Kolašín.

Poplatky A=10EUR/10dnů, SLO píšou 7,5/týden tj. 15EUR, Maďarsko 2x2975HUF (18EUR). V tom HR se nevyznám, ale asi to bude fakt velká částka.
pompe
Příspěvky: 147
Registrován: 30 kvě 2011, 13:16
Bydliště: Myjava/ Slovensko /

Re: ČERNÁ HORA

Příspěvek od pompe »

Chceli sme ubytko pri mori , ale v lete , kedy by to malo význam -kúpanie atď. Tak sme to aj prvotne navrhovali . V lete máme k dispozícii viac voľna - celozávodnú dovolenku. A ak nie v lete , tak sme hovorili o možnej eventualite - ak nám to v práci akceptujú - termín prelom mája - júna .
Je nám to ľúto , ale začiatok mája nám naozaj nevyhovuje .
My na Balkán asi vyrazíme predsa len v lete , minimálne na dva týždne , aby bol čas aj na leháro pri mori .
A skúsime k Čiernej hore pridať aj Albánsko .
Radek7777
Příspěvky: 260
Registrován: 16 črc 2016, 20:54

Re: ČERNÁ HORA

Příspěvek od Radek7777 »

Zdravím všechny. ČH bych jel, vážně o tom uvažuju, jak vy ostatní? Zatím je tu ticho po pěšině... :roll:
Tak a tenhle příspěvek je č. 6000 !!! Alois určitě postaví šampáňo... ;) :P
petmil0717
Příspěvky: 127
Registrován: 03 črc 2017, 11:41
Bydliště: kroměříž

Re: ČERNÁ HORA

Příspěvek od petmil0717 »

My jsme ještě nebyli ani v CHorvatsku o kterém jsme uvažovali, ale pokud by se jelo v červnu a Petr dostal dovolenou tak bychom se připojili ale max 8dní ( jsme starší a pokročilí a to bude na nás i tak dost a delší volno v kuse nemůžem) . V prázdniny je tam moc horko a moc lidí, a květen je pro nás Marti bohužel moc brzo:-(
petmil0717
Příspěvky: 127
Registrován: 03 črc 2017, 11:41
Bydliště: kroměříž

Re: ČERNÁ HORA

Příspěvek od petmil0717 »

Tak Vidím Radku, že nám ve stejném čase letí hlavou stejná myšlenka ČH :D :lol:
miri1
Příspěvky: 333
Registrován: 01 črc 2015, 22:27

Re: ČERNÁ HORA

Příspěvek od miri1 »

Ahojte - jak tak sleduji, tak se to pomalu začíná utřepávat a termín je vlastně dán termínem Marty, tj. od 4.5. cca týden. Já jen mohu suše konstatovat, že v termínu 5.5.-6.5. jsou ve Starém Městě road racingové závody - alias závody na přírodních okruzích, na které již několik let pravidelně jezdím - tak to ČH má smůlu a můj Wilda černohorské cesty neokusí. Navíc Ilona chce jet k moři a počátkem května to asi nebude ještě ono :( .
Marta
Příspěvky: 235
Registrován: 01 úno 2012, 19:01

Re: ČERNÁ HORA

Příspěvek od Marta »

Čao všem....termín Marty...no jo...jiný u mě není možný. Paradoxem je, že si sama sobě šéfuji, ale někoho za sebe musím na tak dlouhou dobu sehnat...a nejsou lidi. Jsem šťastná, že vůbec můžu aspoň v tento termín. Tož vám s Aloisem rozhrneme sníh a v červnu se i okoupete. Srpen je hlavní dovolená i u nás, ale tady přiznám otevřeně..Pompeovci měli až 40 st přes den a ješte v 10 večer 38 st. A to pro mě není. To bych si jízdu vůbec neužila. Stačilo mi v Rakousku před 2 lety. I ve vysokých horách bylo 36st.Pro mě za trest. ..dát dohromady 1 společný termín je vždy těžké. Pokud se k nám někdo přidá, tak do hor svetr a v moři si smočíme aspoň nohy. Fajn den všem ...a Milan bude muset hodit kostkou, ať ta za něj rozhodne...dnes jdu koupit mapu ČH , ráda zapůjčím do dalšího kola. Ahoj Marta
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: ČERNÁ HORA

Příspěvek od Alois »

Zde je tabulka průměrných teplot. Když jsme tam byli na 1000 drsných km v květnu 2014 tak bylo počasí dobré, 1 den lilo. Cesta přes Durmitor byla ještě zasněžená, jinak hory OK, u moře teplo.

Průměrná teplota vzduchu
Přímoří Horské oblasti
Max ºC Min ºC Max ºC Min ºC
Leden 11.9 4.5 2.0 -7.3
Únor 12.4 5.1 4.1 -5.8
Březen 14.8 7.1 8.1 -2.5
Duben 18.7 9.7 12.4 1.0
Květen 22.3 13.6 17.8 5.1
Červen 26.1 16.8 16.8 8.1
Červenec 28.6 19.3 23.3 9.3
Srpen 28.8 19.2 23.5 9.1
Září 25.8 16.6 20.0 6.2
Říjen 21.6 13.1 14.9 2.4
Listopad 13.7 9.3 8.8 -1.1
Prosinec 13.2 6.1 3.2 -5.2
Zdroj: Turistická organizáce Černé Hory
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: ČERNÁ HORA

Příspěvek od Alois »

Jak vidno, nikdo o Černou Horu neprojevil zájem v navrhovaném květnovém termínu. Proto se s Martou posuneme v dalším plánování do jiné, vzdálenější destinace, která snad pro ten květnový termín bude vhodnější.
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: ČERNÁ HORA

Příspěvek od Alois »

Tím jsem chtěl sdělit, že letní termín, který navrhuje Pompe, je platný a kdo má zájem, ať napíše. Bohužel, my už v letním termínu - hlavní dovolená - máme jiný program.
Odpovědět