PASTVINY

Odpovědět
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

PASTVINY

Příspěvek od Alois »

Abychom si mohli udělat celosezónní plán našich akcí, vypisuji třídenní stanový tábor "Pastviny" ve dnech 20.7.2018-22.7.2018. Doufám, že datum bude vyhovovat Vahonovi, bo nám loni slíbil zase nějakou fajn vyjížďku. Jiný termín není k dispozici, bo v tomto období je vždy největší zima a lije jak z konve. Takže gumáky sebou.

Chatky si zajistěte sami, místo pro stanování zajistím pro všechny, kteří mi dají vědět do 25.6.
Koukněte na loňské fotky. Jak nám bylo fajn i v dešti: http://forum.star-riders.cz/viewtopic.php?f=35&t=515


Pro jistotu uvádím, že akce Pastviny se bude konat v Autokempu ORLICE v Kostelci nad Orlicí, který patří místnímu AMK. Byl otevřen již v roce 1967. Leží na břehu řeky Orlice v těsné blízkosti moderního koupaliště a tenisových kurtů v rekreační oblasti města http://www.autokemporlice.cz.

Pro svou polohu se stává často výchozím bodem výletů - jak pěších, tak na kolech a na lodích. Řeka ORLICE je velmi vyhledávaným místem všech rybářů pro hojné množství různých druhů ryb a trofejních úlovků.

Autokemp ORLICE je každoročně otevřen od konce března do poloviny října a jeho kapacita je 60 míst ve čtyřlůžkových chatkách a 70 míst pro stany nebo přívěsy. Během sezóny lze v autokempu Orlice a jeho okolí provozovat mnoho sportovních aktivit a přímo v autokempu ORLICE jsou každoročně pořádany sportovní pobyty pro celou rodinu.

V autokempu ORLICE je v provozu bufet se zahrádkou, který zajišťuje pro klienty snídaně a v průběhu dne rychlé občerstvení s teplými i studenými pokrmy a velkým výběrem nápojů. V sezoně zde probíhají společenské i spontánní akce. Součástí bufetu je klubovna, kde se nachází dětský koutek.

Venku pak stojí, pro potěšení velkých i malých, trampolína a dětské hřiště s houpačkami, pískovištěm a skluzavkou. V tomto prostoru najdete také ohniště pro grilování a táboráky. Prostorná sociální zařízení (WC + sprchy s mincovními automaty na teplou vodu) jsou udržovaná v perfektní čistotě. Společná kuchyňka vybavená elektrickými vařiči, ledničkami a dřezy na nádobí je také k dispozici všem návštěvníkům kempu.

Již pět let v autokempu ORLICE dobře funguje půjčovna lodí LOĎKY ORLICE a ostatního vodáckého materiálu k výletům po Divoké a Tiché Orlici. Další informace na http://www.lodkyorlice.cz
vahon
Příspěvky: 87
Registrován: 24 dub 2011, 17:55

Re: PASTVINY

Příspěvek od vahon »

Zdravím , neuděláme změnu bo už nejsme nejmladší a tvrdá postel je přeci lepší než stan? Je to o cca dvacet km dál. To jen tak kdyby byl zájem. ;)
vahon
Příspěvky: 87
Registrován: 24 dub 2011, 17:55

Re: PASTVINY

Příspěvek od vahon »

Radek7777
Příspěvky: 260
Registrován: 16 črc 2016, 20:54

Re: PASTVINY

Příspěvek od Radek7777 »

Vahone, koukl jsem na ten kemp a jestli platí ty recenze účastníků z loňské sezony, tak bych tam nejel ani náhodou:

1. Kemp zamrzl někdy před 25 lety , rybník vypuštěný koupání na nic , část budovy pronajatá jako klub , v pátek hlasitá hudba až do 2:00 do rána , někdy netekla teplá voda ve sprchách , chtělo by to kemp trošku zainvestovat.
2. Rybník vypuštěný, voda co zbyla kvete a smrdí. Dětské brouzdaliště bez vody. Tobogán končí v bahně. Neteče teplá voda. Tráva neposekaná. Krom nás tam byl jen personál. Ani jsme tam nepřespali.
3. Hnus, humus, brutus. Hospoda totálně na ho.vno. Kemp na zavření. Jestli tam ta hospoda bude fungovat i za rok je konec. NEDOPORUČUJI NIKOMU !
4. S naší cca 20 členou skupinou jsme projeli za 20 let mnoho kempů (skoro dvě stovky). Tento kemp byl jeden z nejhorších. Zcela zanedbané prostředí, neprováděna ani základní údržba. Bez použitelné kuchyňky, bahnitý rybník se zanedbaným okolím, zničeným molem, rozbitými herními prvky pro děti. Zápach z popelnic. Hospoda a zejména hospodský extrémně protivný a neochotný. Sem již nikdy.

Na Pastvinách jsem nikdy nebyl, nemůžu porovnávat, takže jen Info pro ostatní, tak se rozhodujte...
pompe
Příspěvky: 147
Registrován: 30 kvě 2011, 13:16
Bydliště: Myjava/ Slovensko /

Re: PASTVINY

Příspěvek od pompe »

Kedže sú to Pastviny , mohlo by sa to vrátiť na Pastviny . Pre stanovačku tam nič nechýbalo . A sú tam aj chatky.
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: PASTVINY

Příspěvek od Alois »

Musím zde uvést pár informací k Pastvinám. Tuto lokalitu jsem před léty vybral proto, že je to přehrada v krásném, skoro lidma zapomenutém kraji plná čundráků, klidu a pohody, leč s drsným podnebím. Už v nácti jsem tam jezdil na Jawě 21 Pionýr a zažívali totalitní dobrodružství mezi pohodovými lidmi nejvíce v restauraci Na hrázi. Pak jsem se tam i oženil.

Nyní tam jezdíme proto, že si alespoň jedenkrát v roce můžeme dovolit takový luxus a spát pod stany, které vždy přinesou nějaký zážitek, ať už s deštěm, teplotou kolem 5 stupňů, chrápáním, kraválem obyvatel kempu, nebo se dokonce stalo, že někteří ani stan nerozbalili a spali na lavičkách apod. Méně zdatní mají k dispozici chatky. Měli jsme vždy domluvený náš palouk, teplou vodu bez žetonů a bufet se základními potřebami.

Loni nám kemp AMK Žamberk zavřeli a vypadá to, že ani letos nepojede. Takže jsme s Vahonem narychlo našli jinou lokalitu a myslím, že celkem slušnou i z hlediska nových poznávacích míst na našich vyjížďkách.

Takže letos zůstáváme tam jako loni a Vahon nám připraví několik překvapení i večerní exkurzi. S návrhem nové lokality to myslel dobře a je možné, že se časem posuneme o něco dále nebo zpět na Pastviny. Uvidíme.

Rozhodně nezapomeňte si vzít stany a motorky.
vahon
Příspěvky: 87
Registrován: 24 dub 2011, 17:55

Re: PASTVINY

Příspěvek od vahon »

Beru zpět, já recenze nečetl a jednal jsem jen z doslechu. Omlouvám se :(
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: PASTVINY

Příspěvek od Alois »

Abych mohl zajistit nějaký slušný plácek pohromadě, potřeboval bych vědět, kolik nás pod stan pojede. Tak se nahlaste.

Dne 21.7.2018 v sobotu - se koná KARNEVAL pro dospělé - vedle na koupališti- jak píšou na jejich stránkách. Tak kvádra a šlajfky sebou.
vahon
Příspěvky: 87
Registrován: 24 dub 2011, 17:55

Re: PASTVINY

Příspěvek od vahon »

Tak hlaste se bando ať vím kolik steaku na sobotní grilování koupit.
ladislavek
Příspěvky: 87
Registrován: 15 čer 2016, 19:32

Re: PASTVINY

Příspěvek od ladislavek »

ahoj Pastvinari. Hlasim se timto na nase setkani i se svou zenuskou Miluskou.Tesime se na to krasne počasí které nam Luda prislibil a ja mu teda verim. tak cau a 20.7.v kroji.Lada a Mila
pompe
Příspěvky: 147
Registrován: 30 kvě 2011, 13:16
Bydliště: Myjava/ Slovensko /

Re: PASTVINY

Příspěvek od pompe »

Ahoj, pripravujeme sa na dlhšiu cestu do Gruzínska a čaká nás servis na motorke . Nevieme či to stihneme do Pastvin , takže s nami radšej nepočítajte . Ak by sa nám to podarilo , prídeme neohlásene .
M+J
mirekfjr
Příspěvky: 31
Registrován: 03 čer 2013, 09:34

Re: PASTVINY

Příspěvek od mirekfjr »

Už se to blíží proto - hlásím účast na akci v Kostelci n. Orlicí . Mirek a Lidka. Mějte se pěkně :) a všichni tam dojeďte v klidu a v pohodě. Zdravíme z Bc. od splavu ;)
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: PASTVINY

Příspěvek od Alois »

Fajn, tak tam nebudeme sami. To Bc jsem z počátku viděl jako bakalář, ale vzpomněl jsem si na mladá léta. Měl jsem na pionýru resp. Jawě 550 značku BC 310, heč. Jak jednoduché všechno bylo.
petmil0717
Příspěvky: 127
Registrován: 03 črc 2017, 11:41
Bydliště: kroměříž

Re: PASTVINY

Příspěvek od petmil0717 »

Ahoj tak,doteď jsme nevěděli jak to budeme mít s hlídáním pejska, bohužel to nevyšlo ,ale rádi přijedem i autem s naší Abbynkou a uvolnila se i chatička , tak to máme rezervované.Takže budem narušitelé stanového tábora :lol: , ale i tak se těšíme.M+P
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: PASTVINY

Příspěvek od Alois »

Vyjížďka bude mít cca 110 km, pojedeme spíše kotěhulkama a doufám, že cesty budou dobré. Neměl jsem možnost to projet, tak raději polštáře pod zadek. Oběd bude po cca 3 h jízdy, snad v pěkném prostředí. Jedeme se kochat, tak bude pomalá jízda a startujeme v 10.01 hodin.
Tentokrát by mělo počasí vyjít, možná nezmokneme ani nezmrzneme. Trička sebou či na sebe. A plavky taky. Pojedeme kolem přehrady.
Marta
Příspěvky: 235
Registrován: 01 úno 2012, 19:01

Re: PASTVINY

Příspěvek od Marta »

Ahoj.....
Tak letošní Pastviny byly opravdu vydařené. Počasí plné slunce ,tváře plné smíchu a v kempu letos úplně plno. Vyjeli jsme v pátek po práci, cestou se přidal Ladík s Miluškou a jelo se krásnýma zatáčkama až do Kostelce nad Orlicí. V kempu jsme letos rozbalili stan jen my a Jarda, který jej nad ránem tiše sbalil a bez motoru odjel domů, kde jej čekalo žehlení a děti z táborů. Přijel na kole i Laďa Vahon s manželkou a vnukem...jen co mu vycházka dovolila. Po pádu na kole si na motorku ještě netroufal a tak 3 dny do akce jsme se ocitli bez průvodce a co teď...Alois narychlo zadal do GPS 110km vyjížďku a bez možnosti trasu dopředu projet jsme v 10 hodin opustili stanové městečko a vzhůru za dobrodružstvím. GPS se horkem zatočilo v programu a tak jsme občas jeli tu do JZD hned zase do kopce, ale bylo to veselé . Návštěva zámku v Novém Městě nad Metují ve mně zanechala velký dojem. Překrásný dřevěný most od architekta Jurkoviče byl jistě dominantou zámku, ale putovní výstava korunovačních klenotů byl opravdu bonbónek prohlídky. Ochlazeni zmrzlinou jsme pokračovali na Náchod a směr PL se již nekonal, neb cesta uzavřena a opravuje se v tom kraji snad všude. Horko zalézalo každému pod bundy a únava se dostavila na každého. Stálo se často na semaforech a konečnou etapu do cíle nás vedl Petr, který přijel s Miluškou vozem a prostě si nenechali pobyt s námi vzít a tak i s psíkem byli všude a u všeho. V kempu jsme navlíkli plavky a hurá do bazénu a pár nás k místnímu splavu, kde jsme řádili jako malé děti. Potápěli se, skákali do proudu vody a smáli se a cákali.Super zážitek. Večer jsem všechny požádala o schůzku u našeho stanu o půl osmé a nastal slavnostní okamžik .Za přítomnosti nás všech byl přijat nový člen klubu Laďa, který mě osobně požádal před časem o vstup do Star-Riders. Souhlasila jsem s radostí, protože Laďu znám mnoho let. Je to slušný, čestný a veselý člověk. Muž, na kterého je stoprocentní spolehnutí a má kamarádskou povahu. Zkouškou prošel. Dostal plno veselých úkolů, které všechny plnil za obrovského potlesku nás všech. Jistě vše uvidíte na fotkách...byl v paruce a podprsence na koštěti prostě sexyna k nakousnutí..Vítám tímto i na stránkách Ladíka mezi námi a přeji mu plno elánu a nápadů, kterými potěší nás všechny a bude s hrdostí nosit náš znak a vždy rád mezi námi. Po křestu vlajkou jsme jeho přijetí patřičně zapili a veseli se. Usínali jsme za řevu AC-blesk-DC blesk...kluci vystupovali na místním koupališti až do rána a pěkně jim to šlapalo. Ráno nám slunce vklouzlo do stanu a tak jsme uvítali další krásný den společnou snídaní a loučením...byl to krásný víkend. Želva opět se svým bouřlivým smíchem dráždil naše bránice a milá parta se musela rozejít. Martin Kotrba a Ladík na svých nových krásných motorkách, které si letos pořídili. Už jsou taky zapité fest..přeji oběma klukům radost z jízdy na nich a plno šťastných km bez nehody...a to je zvonec a krásnému víkendu konec. Ahoj bando na další akci. Marta
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: PASTVINY

Příspěvek od Alois »

Pěkný víkend, tentokrát jsme nezmokli ani nevymrzli. Přidám pár fotek pro ilustraci. Jako kdyby se to všechno točilo kolem Ládi. Srandy jsme si užili, kempování taky a všichni dojeli domů ve zdraví. Akorát ta únava. Příští rok opět na tom samém místě. Ještě je co vidět a kam zajet.
Přílohy
IMG_1471w.jpg
IMG_1471w.jpg (116.35 KiB) Zobrazeno 6199 x
IMG_1473w.jpg
IMG_1473w.jpg (121.42 KiB) Zobrazeno 6199 x
IMG_1474w.jpg
IMG_1474w.jpg (107.24 KiB) Zobrazeno 6199 x
IMG_1478w.jpg
IMG_1478w.jpg (111.63 KiB) Zobrazeno 6199 x
IMG_1479w.jpg
IMG_1479w.jpg (102.61 KiB) Zobrazeno 6199 x
IMG_1480w.jpg
IMG_1480w.jpg (105.93 KiB) Zobrazeno 6199 x
IMG_1485w.jpg
IMG_1485w.jpg (110.01 KiB) Zobrazeno 6199 x
IMG_1491w.jpg
IMG_1491w.jpg (131.85 KiB) Zobrazeno 6199 x
IMG_1499w.jpg
IMG_1499w.jpg (118.56 KiB) Zobrazeno 6199 x
IMG_1504w.jpg
IMG_1504w.jpg (107.93 KiB) Zobrazeno 6199 x
IMG_1505w.jpg
IMG_1505w.jpg (129.26 KiB) Zobrazeno 6199 x
IMG_1509w.jpg
IMG_1509w.jpg (127.79 KiB) Zobrazeno 6199 x
IMG_1520w.jpg
IMG_1520w.jpg (101.64 KiB) Zobrazeno 6199 x
IMG_1530w.jpg
IMG_1530w.jpg (48.44 KiB) Zobrazeno 6199 x
IMG_1531w.jpg
IMG_1531w.jpg (96.22 KiB) Zobrazeno 6199 x
IMG_1533w.jpg
IMG_1533w.jpg (106.3 KiB) Zobrazeno 6199 x
IMG_1535w.jpg
IMG_1535w.jpg (110.73 KiB) Zobrazeno 6199 x
IMG_1550w.jpg
IMG_1550w.jpg (118.7 KiB) Zobrazeno 6199 x
IMG_1557w.jpg
IMG_1557w.jpg (122.92 KiB) Zobrazeno 6199 x
IMG_1558w.jpg
IMG_1562w.jpg
IMG_1562w.jpg (97.75 KiB) Zobrazeno 6199 x
IMG_1568w.jpg
IMG_1568w.jpg (122.96 KiB) Zobrazeno 6199 x
IMG_1571w.jpg
IMG_1571w.jpg (122.28 KiB) Zobrazeno 6199 x
IMG_1581w.jpg
IMG_1581w.jpg (109.15 KiB) Zobrazeno 6199 x
IMG_1586w.jpg
IMG_1586w.jpg (95.18 KiB) Zobrazeno 6199 x
IMG_1590w.jpg
IMG_1590w.jpg (93.42 KiB) Zobrazeno 6199 x
received_21w.jpg
received_21w.jpg (130.41 KiB) Zobrazeno 6199 x
received_214w.jpg
received_214w.jpg (67.5 KiB) Zobrazeno 6199 x
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: PASTVINY

Příspěvek od Alois »

Podrobnosti k disciplinám, které musel uchazeč o členství splnit.

1. Kontrola ŘP
2. Poznat 5 druhů alkoholu se zacpaným nosem - Rosťa to přichystal svědomitě i s lahvičkami alkoholu a píchnutým balonkem, který musel Laďa nafouknout
3. Složit básničku na téma Star-Riders (vymyslel Petr)
Když si jedem na Pastiny,
nezůstávám já bez viny...
Jede celá partička,
Luďa, já a Martička...
Jede také Miluška,
to je moje ženuška...
Uděláme tady brajgl,
protože jsme Star-Rajdr (Riders)........ - nezachoval se písemný dokument, tak to musela Růža přepsat z videozáznamu

4. Nafouknout Pepina na čas - prezervativ Pepino, ne našeho bývalého člena Pepina z Krnova, celkový čas 55 sekund.

5. V podprsence, paruce, (původně i v dámských kalhotkách, ale takovou velikost Marta nemá) a s koštětem mezi nohama oběhnout kemp mezi stany a dělat zvuk motoru.

Po splnění všech úkolů byl Martou pasován za našeho člena, kterýžto má několik povinností - ta první byla nalít do kalíšku.

Seznam členů je na http://www.star-riders.cz. Pořadí je dle data registrace.
petmil0717
Příspěvky: 127
Registrován: 03 črc 2017, 11:41
Bydliště: kroměříž

Re: PASTVINY

Příspěvek od petmil0717 »

Naše první PASTVINY . Bylo to skvělé i trošku nám chyběla motorka , ale bezva parta a spousta legrace. Už se těšíme na další rok a další akce. M+P
ladislavek
Příspěvky: 87
Registrován: 15 čer 2016, 19:32

Re: PASTVINY

Příspěvek od ladislavek »

ahoj pastvináři a nezůčastnění. nezbývá mi než opět konstatovat že tato akce plně splnila mé očekávání a konečně s ženuškou Miluškou a novým strojem jsem si užíval perfektní atmosféru našeho setkaní. Páteční příjezd do kempu byl o to příjemnější když jsme zjistili kdo všechno dorazil a vítaní mohlo začít. Miluška na seznámeni nalila kalíšky Jágra a na žížu jsme dali točeného kozlíka. Korunovali jsme to výbornými makovými kroužky. Noc pak byla docela krátká ale o to bylo krásnější prosluněné ráno a vyhlídka na super vyjížďku. Ta byla pojata v odpočinkovém tempu a krásné vyhlídky vše korunovaly. Po návratu pak dokonalé osvěženi pod splavem na Orlici. No a ten zbytek už každý může posoudit podle foteček pořízených Aloisem a Martičkou za vydatného komentáře želvy alias Radka a zbytku osazenstva. Noc opět krátká a nastalo to nepříjemné, to co asi každý nemá rád, loučení s bezva partou která nepokazí žádnou srandu. Cestu domů jsme si užívali pod vedením Aloise a po dobrém obědě jsme se před Olomoucí rozloučili. Nezbývá než se těšit na setkaní další a třeba jen sobotní vyjížďku. Ahoj Lada a Milu.
vahon
Příspěvky: 87
Registrován: 24 dub 2011, 17:55

Re: PASTVINY

Příspěvek od vahon »

Zdravím Vás všechny a nového člena obzvlášť. Pěkně jste si to užili je to poznat podle fotek . Já se omlouvám že jsem v sobotu odpoledne nedorazil. V pátek jsem to na kole přehnal a v sobotu jsem sotva lezl. Taky jsem to doma pěkně schytal, měl jsem poslechnout Danuš a jet v pátek autem. No s tím už nic nenadělám. Mějte se fajn a užívejte léta. Zdraví Laďa
Odpovědět