VELIKONOČNÍ AUSTRIA

Odpovědět
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

VELIKONOČNÍ AUSTRIA

Příspěvek od Alois »

Většinou jezdíme sami s Martou na velikonoce do nám zaslíbeného Rakouska. Ale byl jsem přemluven, ať z toho udělám klubovou akci.

Tož nevím, ač to vypadá jednoduše, bude to složité. Velikonoce má celá křesťanská Evropa stejně. Takže bude možná problém zajistit ubytování. Pak může nastat mírná komplikace s počasím. Přece jen je to duben a kromě loňského roku a pranostik "tam ještě budem" i přesto, že někteří mají vyhřívání rukojetí, zadku i nohou na svých motorkách, může být chladno.
S Martou jsme už dost zažili a zjistili jsme, že kolem 10 stupňů je předhůří Alp ještě snesitelné. Ale také jsme dost zmokli na cestě domů. Voda není nic příjemného, ale pokud to bude na cestě domů, tak to asi zvládneme.

Termín na rozhodnutí dám do neděle 17.2.2019. Doporučuji těm, kteří na forum "chodí" jen sporadicky, aby je informovali jejich kamarádi.

Odjezd bude na Velký pátek 19.4.2019 dopoledne, dle počasí a ubytka prohlídka Mariazellu nebo někde jinde. Sobota a neděle vyjížďky, kochačky, relax. Pondělí dopo odjezd domů.
Bude potřeba dálniční známku Rakouska cca 10 E. Ujedeme cca 1350 km. Ubytko kolem 60-70 E/noc/dvojlůžko se snídaní, vzdálenost z domu do ubytka cca 400 km, tj. 6-7 h. Nebrat otevřené výfuky, schovat sirény, pojede se dle předpisů. Sebou si vezmeme jídlo a pití, pivo a pálenku. Obávám se, že budou obchody zavřené, tak proto. I když v sobotu by některé mohly být otevřené. Nevím. Mají to tam přísnější než u nás.

Každý si zaplatí rezervační poplatek sám nebo to můžu cvaknout já a pošlete mi to po holubech. Uvidíme, jak budou na penzionech vstřícní. Mnohdy stačí jen číslo karty a CVC.

Pro ty, kteří v Rakousku už dlouho nebyli připomínám, že se tam už nezdraví hajl hitla, ale gutten tag, Crist Gott, morgen atd. Mluví se tam německy a slova ze seriálu 4 z tanku a pes jako např. šnel šnel, švajne hund, hende hoch atd. tam těžko použijete.

Do neděle se zde prosím nahlaste.
miri1
Příspěvky: 333
Registrován: 01 črc 2015, 22:27

Re: VELIKONOČNÍ AUSTRIA

Příspěvek od miri1 »

Ahojte vespolek
po Rakousku se jezdí fajn, ale jak Luďku píšeš chce to dodržovat předpisy, protože jak se říká čert nikdy nespí a rakouský policajt už vůbec ne ! :evil: No doufejme, že počasí bude letos teplejší hned z jara a bude to super. Takže my s tím s Ilonou nemáme problém a v nejhorším budeme zmrzlí jak preclíci alias zmrzlá velikonoční vajíčka. Takže laďáky nechám doma, dám větší plexi, vyhřívané gripy a.......zkrátka jedeme 8-)
..tak uvidíme jaký bude zájem o velikonoční nářez ????
ahoj Milan
Marta
Příspěvky: 235
Registrován: 01 úno 2012, 19:01

Re: VELIKONOČNÍ AUSTRIA

Příspěvek od Marta »

Paráda,
zdravím všechny...těším se na prima jízdu a vajca přibalím do motky. Po cestě nestihnu obarvit. Vezměte si teplé spodní prádlo, rum a dobrou náladu. Jaký si to uděláme...takový to máme. Ahoj M
petmil0717
Příspěvky: 127
Registrován: 03 črc 2017, 11:41
Bydliště: kroměříž

Re: VELIKONOČNÍ AUSTRIA

Příspěvek od petmil0717 »

Tak to je super,
naše oblíbené Rakousko, nemůžeme každopádně vynechat ,hlídání pejska zajištěno, takže hurá do Rakous.Počasí objednáme u vrchnosti, vezmeme teplé spodní prádlo a vnitřní vytápění a můžeme vyrazit.Už se těšíme ...... :D Miluška a Petr
Martin
Příspěvky: 46
Registrován: 30 kvě 2013, 18:25

Re: VELIKONOČNÍ AUSTRIA

Příspěvek od Martin »

Ahoj,
Vyhřívané gripy už jsou namontovány. Spodni teplé prádlo se taky nějaké najde :-) Už jenom to počasí a bude fajn. Rum a slivovici bereme. Třeba do čaje :-)
Takže hurá těšíme se a jedeme Martin a Pavlínka.
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: VELIKONOČNÍ AUSTRIA

Příspěvek od Alois »

Asi se mi nepodaří Vás odradit. Může být mlha, pršet, mrholit, ženské budou protivné, pivo teplé, kořalku vypijeme a už žádná nebude nebo vás může tlačit polštář, zkrátka může to být náročné. Nechcete si to rozmyslet?
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: VELIKONOČNÍ AUSTRIA

Příspěvek od Alois »

Je neděle. Končí dražba účastníků. Jsme 4 páry a 5 motorek. Ubytko mám předjednané, nikoliv zamluvené. Cena je 30EUR/noc/osoba se snídaní, WC + sprcha na pokoji, někteří budou mít balkon.
Až mi přijdou podmínky rezervace, dám vědět.
Martine, kolik může jet ta Tvoje devatnáctka trvale na dálnici? A kolik ujedeš km na nádrž? Asi to bude podobné.
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: VELIKONOČNÍ AUSTRIA

Příspěvek od Alois »

Pokoje (4) jsou zarezervované v penzionu Kalte Kuchl, na křižovatce 3 cest v motorkářském ráji. Cena je 30,-EUR/osoba/noc se snídaní. Kdysi nás majitel provedl garáží, tak se snažím domluvit, abychom mohli parkovat tam.
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: VELIKONOČNÍ AUSTRIA

Příspěvek od Alois »

Blíží se termín odjezdu. Dle TV ČT 1 má být na Velikonoce až 20 stupňů a celkem pěkně. Tak si bando nemyslete, že si v Rakousku budete válet prdele a opalovat se. Budeme jezdit.

Dnes jsem dokončil itineráře pro naše dny, tak můžeme urazit až 366 km/den, kochačky, pěkné cesty, pohoda. Ale budeme se pohybovat kolem nadm. v. cca 600-700 m, tak počítejte, že může být chladno a kolem Salzy určitě.

Nebude čas na oběd v restauracích, tak na cestu jídlo sebou. Večer, kdo jak chce, ale pivo stojí kolem 3,5 EUR, polévka asi 4, wienerschnicel 11EUR atd.
Kuchyň je do 19,30 otevřená. Každý ať se zařídí dle svých možností.

Dvě motorky z jihu by na nás mohly počkat u pumpy MOL u Vyškova. Je hned za napojením E462 nebo D46 na D1, tedy dálnice D1 z Kroměříže a silnice z Olomouce, na mapce označený bod 2. (Kdo se v číslování silnic vyzná?)

Čas si sdělíme operativně, předpoklad cca 10,30h v pátek.


Hi Alois,

yes we have free rooms,
the Price will be € 30,- pPers/night incl breakfast.

Please notice our kitchenwill close at 7.30 pm.

nice greetings

gabi
Přílohy
Bez názvu.gif
miri1
Příspěvky: 333
Registrován: 01 črc 2015, 22:27

Re: VELIKONOČNÍ AUSTRIA

Příspěvek od miri1 »

Ahojte vespolek
počasí má být na Velikonoce pěkné i podle norských serverů zabývajících se počasím - opravdu i Norové píšou cosi o 20°C, ale je to až za týden, tak uvidíme jak to bude doopravdy příští víkend. Na válení zadků jsme si ani nepomysleli - to můžeme dělat doma, už se těšíme na kvalitní cesty a hlavně na ty kochačky 8-) .
Milan
Martin
Příspěvky: 46
Registrován: 30 kvě 2013, 18:25

Re: VELIKONOČNÍ AUSTRIA

Příspěvek od Martin »

Tak konečně se dočkáme,
počasí má být podle předpovědí opravdu pěkné,tak snad nám to nikdo zase nezmění :D ,tak i ten opalovací krém se vleze :lol: :lol:
Těšíme se moc a o to více že jsme v Rakousku na motorce ještě nebyli.
My z jihu se domluvíme a benzinka MOL bod č. 2 bereme jako hotovou věc, kde se potkáme. Čas pátek 10.30 počítáme, pokud bude nějaká změna, dáme si vědět.
Zásoby rum,slivovice už jsou nachystané a zbytek co uvezeme :lol:
Bando těším se a určitě si to užijeme. M+P
petmil0717
Příspěvky: 127
Registrován: 03 črc 2017, 11:41
Bydliště: kroměříž

Re: VELIKONOČNÍ AUSTRIA

Příspěvek od petmil0717 »

Ahojte ,my už se taky moc těšíme a jak píšete počasí zajištěno , sraz na Mol Vyškov super, zásoby doplníme a nabalíme a jdem na to :D Múžeme vzít i pavku, takže pokud by někdo něco neuskladnil na motorku, múžeme uskladnit. :lol: M+P
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: VELIKONOČNÍ AUSTRIA

Příspěvek od Alois »

Už to vypadá lépe, ale YR.NO hlásil v ne a po déšť.
Takto předpovídají dnes na pá, so, ne a po: 15°,14°, 16°, 12°. Dopoledne bude chladno, jsme v předhůří Alp. Za kopcem prší, před kopcem opalovačka.

Připomínám, že jsou svátky a obchody budou zavřené. Možná v so dopo Spar bude otevřen.

Vyrážíme s Milanem v 9.10-9.15 od Shellu na dálnici. U Mol budeme tak za hodinu. Benzin a známky vezmeme v Chvalkovicích před hranicemi. Tož snad vše vyjde. Namažte si řízení, budeme s ním moc otáčet. Cesty budou pěkné i nic moc.
miri1
Příspěvky: 333
Registrován: 01 črc 2015, 22:27

Re: VELIKONOČNÍ AUSTRIA

Příspěvek od miri1 »

Ahojte, vše domluveno k všeobecné spokojenosti, tak už nezbývá než vyrazit - raz, dva, tři a už to bude. Jak jsem nyní koukal na YR.no a Mariazell, tak teploty 15°, 15°,16°, 19°, ale žádný déšť tam nehlásí - nakonec stejně budeme jezdit po širším okolí - tak uvidíme jaká bude skutečnost, v každém případě jedeme na motorkách a s eventuálním deštěm se přece počítá, tak voco go :lol: .
Tak v pátek se uvidíme.
Milan
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: VELIKONOČNÍ AUSTRIA

Příspěvek od Alois »

Všem účastníkům zájezdu,
o Velikonocích vyjíždějí mnohdy poprvé v roce vajíčkáři a klobukáři. Musíme na ně dávat pozor. Hlavně na dálnici bychom měli dodržovat formaci a pravidla pro jízdu v koloně, ať se nic nestane. Proto navrhuji přečíst a ten, kdo pojede poslední to musí dodržovat. Poslední by mohl jet Petr nebo Milan, za Martou by mohl jet Martin. To je můj návrh, domluvíme se na Molu.

Kukni:
viewtopic.php?f=29&t=467&sid=7ddb5b20ca ... ff650a30d4
Martin
Příspěvky: 46
Registrován: 30 kvě 2013, 18:25

Re: VELIKONOČNÍ AUSTRIA

Příspěvek od Martin »

Ahoj kamarádi,
Velikonoční Autria už je za náma a nám zbyly jenom vzpomínky. A vzpomínky nádherné. Píši proto vzpomínky, protože tyto nám už nikdo neukradne a ty nám zůstanou až do smrti .A že to jsou vzpomínky! A to vše díky velkému odhodlání a velké přípravě jednoho z nás. Ale sešla se prima parta lidiček, která tam byla a její vášeň jsou motorky :D
Počasí nám nemohlo vyjít snad ani krásnější, a i pro to jsou pro nás tyto zážitky intenzivnější. Ubytování, strava zase super. Lepší jsme si snad ani nemohli přát. Paní domácí se o nás starala jako bychom se znali spoustu let a patřily mezi její velice dobré známé. Prostě parádní ubytování. Vyjížďky nádherné. Rovinky, krásné zatáčky a to se stále střídalo. Projeli jsme spousta krásných míst a stále se bylo na co se dívat. O tom svědčí i to, že jsme potkávali desítky a desítky motorkářů. Oblast jim OPRAVDU zaslíbená. Doma po zaparkovaní mi tachometr ukazoval 1300 km.
Jsem rád, že jsme se mohli této nádherné akce zúčastnit.A to vše jak jsem psal DÍKY JEDNOMU Z NÁS .Alois velké DÍKY. :D
Obrázek
Obrázek
Obrázekhsbc bank near me
petmil0717
Příspěvky: 127
Registrován: 03 črc 2017, 11:41
Bydliště: kroměříž

Re: VELIKONOČNÍ AUSTRIA

Příspěvek od petmil0717 »

Martine, krásně :) jsi to shrnul, pokud můžeme své životy žít krásou, zábavou, radostí a to vše sdílet s báječnými lidmi je úplně nejvíc :) . A za to vše DĚKUJEME. M+P
petmil0717
Příspěvky: 127
Registrován: 03 črc 2017, 11:41
Bydliště: kroměříž

Re: VELIKONOČNÍ AUSTRIA

Příspěvek od petmil0717 »

Marta
Příspěvky: 235
Registrován: 01 úno 2012, 19:01

Re: VELIKONOČNÍ AUSTRIA

Příspěvek od Marta »

Ahoj.....vrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
K tomu není co dodat...úžasný, nezapomenutelný zážitek. Jsme s Aloisem moc rádi, že se vám všem líbilo ...trávíme v Rakousku hodně času a prakticky jej máme celé projeté a vždy se tam rádi vracíme. Přírodní scenérie, milí a vstřícní lidé...pěkné cesty a dobré služby. Vyjeli jsme společně s Milanem, který tak pokřtil svůj krásný nový stroj GW v černé barvě. Přeji Tobě a Tvé ženě plno šťastných km a hodně společných km s naším klubem. Před Brnem se připojil Martin a Petr se svými kočkami a začala jízda...valili jsme zatáčky, motorky vrněly a každý měl z té krásy vykroucenou hlavu. Zmrzlina v Mariazellu, prohlídka katedrály a hurá vracečkami do motorkářského doupěte. Ubytování i personál skvělé. Denně obslouží 400 až 700 hostů. Mašiny tam bzučí už od 9 ráno a sjíždí se ze 3 stran. Sobotních 320 pohodových km loukami plnými petrklíčů a alpských květin, vysoko v horách plno sněhu a slunce každý den ulízlo bílé čepice a otvíralo jaru náruč. ..pohádka v čaru průzračné řeky Salsy a hukot policejních sirén v tunelu...zážitek. Cestou jsme byli zastaveni policií, která u všech kontrolovala technický stav a prošli jsme všeci..večer ochutnávka místní kuchyně a vlastních pálenek. Smích, povídání a krásná energie. Zpáteční cesta mimo dálnici vedla vesničkami a cestou polní nás vyplivla na vinařskou stezku v Mikulově. Prohlížím si fotky z rajčete a opět jsem s vámi...jen mně tam chyběl Laďa, Radek a vůbec všichni kamarádi co s námi jezdí...velký dík Aloisovi...že jsme se nemuseli o nic starat a jen se kochat, měl s tím kluk plno práce. Zdravím a těším se na 1. máj a Milanovu vyjížďku. Marta
miri1
Příspěvky: 333
Registrován: 01 črc 2015, 22:27

Re: VELIKONOČNÍ AUSTRIA

Příspěvek od miri1 »

Ahojte vespolek
no pěkně jste to všichni přede mnou zesumírovali - skoro není k tomu co dodat. Zkrátka bylo to super, za každodenní naplánování tras patří velké dík Aloisovi, a na těchto trasách bylo opravdu co k vidění - od počínající jarní zeleně až po sníh na vrcholcích hor, či v některých úsecích i kolem cest, v řekách krásně průzračná voda, nádherné počasí nemělo vůbec žádnou chybu 8-) Kdybychom nevěděli, že jedeme v dubnu, tak počasí odpovídalo půlce léta. Parta byla fajn, srandy jsme si taky užili, na cestách jsme všechno zvládli bez problémů, denní kilometráže byly akorát - bez časového stresu se vše zvládalo, tak nic nám vlastně nechybělo - jen jedna chyba se vloudila - a to, že to strašně, strašně rychle uteklo !! Takže za mne a Ilonu véééliký palec nahoru a jen houšť takových akcí. Alois ještě jednou - moc dobře jsi to naplánoval!!
Milan
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: VELIKONOČNÍ AUSTRIA

Příspěvek od Alois »

Jen tak letmo čtu tu chválu a posílám pozdrav z Petrohradu z Ruska. A tak jak říkala paní domácí na Kalte Kuchlu, že nad námi stojí anděl, tak totéž slyším zde v Petrohradu, že to počasí máme ukázkové a zatím se málokomu z hostů univerzity povedlo vidět to, co nám.

I já děkuji všem zúčastněným za skvělou partu a doprovod. A příště? Hyn sa hukáže......
ladislavek
Příspěvky: 87
Registrován: 15 čer 2016, 19:32

Re: VELIKONOČNÍ AUSTRIA

Příspěvek od ladislavek »

Ahoj všichni zúčastnění velikonočního putování po Rakouských krajích. Nezbývá mi než zatlačit slzu nad tou krásou kterou jste měli v přímém přenosu. Počasí jste měli přímo ukázkové a o ubytování a stravě není ani debaty. Je opět vidět že s Aloisem je vždy vše dokonale připraveno a nemá to chybu. Nálada panovala perfektní a je vidět s fotek jak si to užíváte. Tak moc díky za příspěvek a snad příště i s námi. Budeme se těšit. čau Laďa a Mila.
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: VELIKONOČNÍ AUSTRIA

Příspěvek od Alois »

Přidávám pár svých fotek. Za povšimnutí stojí policejní kontrola pneumatik, pak Ilona, jak si vychutnávala doutník, motorky před Kalte Kuchlem s naším praporem, nemůže chybět foto motorek a sněhu - byli jsme tam opravdu brzo na jaře, okamžik, jak nám paní domácí donesla něco na povzbuzení a malost člověka oproti církevním stavbám - a to byl malý kostelíček v dědině. No a okamžik loučení na státní hranici, na kterou jsme se dostali kutihulkami. Tož vzpomínejme.
Přílohy
IMG_3066W.jpg
IMG_3066W.jpg (210.2 KiB) Zobrazeno 5515 x
IMG_3068W.jpg
IMG_3068W.jpg (293.58 KiB) Zobrazeno 5515 x
IMG_3075W.jpg
IMG_3075W.jpg (309.57 KiB) Zobrazeno 5515 x
IMG_3080W.jpg
IMG_3080W.jpg (266.2 KiB) Zobrazeno 5515 x
IMG_3082W.jpg
IMG_3082W.jpg (271.94 KiB) Zobrazeno 5515 x
IMG_3085W.jpg
IMG_3085W.jpg (268.61 KiB) Zobrazeno 5515 x
IMG_3089W.jpg
IMG_3089W.jpg (272.82 KiB) Zobrazeno 5515 x
IMG_3102W.jpg
IMG_3102W.jpg (309.64 KiB) Zobrazeno 5515 x
IMG_3123W.jpg
IMG_3132W.jpg
IMG_3132W.jpg (304.11 KiB) Zobrazeno 5515 x
IMG_3137W.jpg
IMG_3137W.jpg (271.4 KiB) Zobrazeno 5515 x
Radek7777
Příspěvky: 260
Registrován: 16 črc 2016, 20:54

Re: VELIKONOČNÍ AUSTRIA

Příspěvek od Radek7777 »

Taky musím něco přidat a stejně tak jak píše Laďa, slza v oku...kdyby mě nepřepadli felčaři, tak bych jel natuti :cry: ....vyšlo vám to parádně, vše jako z partesu, počasí vám ten nahoře poslal přímo zázračné (doufám, že oceníte moji násobnou návštěvu kostela s přímluvou pro vaše potěšení...chudák farář byl ze mě v šoku ;) :lol: ).
Fotky nádherné :o ... a uchvátila mě fotka Ilony a jejího dlouhého kouře z doutníku...je vidět, že má ty milionářské zvyklosti v krvi. :lol:

Ještě malý zvídavý dotaz k Aloisovi a jeho Petrohradu: doufám, že jako pravověrný srdcař-motorkář jsi tam jel na Goldwingu...jinak bys mě fááákt zklamal. :?: :P ;)

Radek
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: VELIKONOČNÍ AUSTRIA

Příspěvek od Alois »

Tož na motorce jsem nejel. Kdysi jsem se na trasu díval a není to daleko. Hlavní cesty pěkné, ale do 5 milionového města by se mi asi na motce nechtělo. A navíc-máme ještě kam jet. Uvažuji o Monaku.
vahon
Příspěvky: 87
Registrován: 24 dub 2011, 17:55

Re: VELIKONOČNÍ AUSTRIA

Příspěvek od vahon »

Zdravím,tož pěkné .
Odpovědět