VELIKONOČNÍ PANDEMICKÁ

Odpovědět
Alois
Příspěvky: 1873
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

VELIKONOČNÍ PANDEMICKÁ

Příspěvek od Alois »

Vážení přátelé a motorkáři,
bohužel tato vyjížďka se nebude konat z důvodu USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY ze dne 15. března 2020 č. o přijetí krizového opatření a USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY ze dne 6. dubna 2020 č. 387 o přijetí krizového opatření (platí hlavně pro cizince a pendlery). Zakazuje volný pohyb osob na území celé České republiky s výjimkou bodů, uvedených v UV a nařizuje a) osobám pobývajícím na území České republiky omezit pohyb na veřejně dostupných místech na dobu nezbytně nutnou a pobývat v místě svého bydliště s výjimkou případů uvedených v bodu I písm. a) až i),b) omezit kontakty s jinými osobami na nezbytně nutnou míru. S výjimkou: h) pobytu v přírodě nebo parcích a mj. doplnění pohonných hmot. Viz příloha.

Moc mě to mrzí, protože má být celý víkend pěkně a asi nám všem to bude škubat rukama. (Mi od pondělka škube v pravé ruce od pokousání mého psa).
Ale na nás s Martou už dolehla psychická krize, skoro bych řekl prostorová fóbie, takže budeme muset v neděli vyrazit někam do přírody a to tam, kde je malá pravděpodobnost výskytu jiných lidí. Jak koukám na mapu, tak příroda kolem Ostravy (Beskydy a pod.) je v obležení lidí, takže abychom naplnili literu zákona, vypadá to na Jeseníky nebo tam podobným směrem. Karlova Studánka a Praděd je také v obležení již teď. Byl bych vděčný za nějakou radu.
Včera jsem koukal do nádrže a máme oba málo benzínu, takže určitě budeme muset natankovat u Shelky v Bílovci tak asi v 10.30 hodin v neděli 12.4.. Samozřejmě, že za dodržení nařízení vlády o nošení roušek a vzdálenosti od lidí na 2 m. To kdyby se náhodou sešlo více lidí u pumpy najednou.

Mrzí mě, že se nemůžeme vidět, ale nouzový stav není radno podceňovat.

Jo a musím Martě připomenout, ať mi vezme svačinu, bo všechny hospody jsou zavřené. Možná u pump něco bude.
Přílohy
Usneseni_vlady_CR_ze_dne_15-03-2020_c_---_o_prijeti_krizoveho_opatreni.pdf
(210.56 KiB) Staženo 120 x
sb056-20-AK.pdf
(102.46 KiB) Staženo 117 x
ladislavek
Příspěvky: 87
Registrován: 15 čer 2016, 19:32

Re: VELIKONOČNÍ PANDEMICKÁ

Příspěvek od ladislavek »

Ahoj všichni. Nevím jak jsou na tom další ale já po vypjatých pracovních dnech kdy nevím odkud na mne vyskočí nějaký korona vir při nakládce vozidel známých i těch méně známých řidičů, prostě musím do přírody relaxovat. Proto si vezmu nezbytnou roušku, svačinu a nějaké pití a vyrazím směrem na sever. Mám ale velikou obavu že budu mít málo benzínu v mém vozidle a budu muset natankovat v Bílovci asi v 10.30hod. na čerpací stanici Shell. Snad tam bude otevřeno a prodají mi i kávu. Těším se na tamní vstřícnou obsluhu která mi pomůže najít místečko k odpočinku, než budu moci vyrazit dále do přírody. Tak přátelé hlavně dodržujte ty rozestupy a šupem do přírody ! ! ! Čau DAKAR.
Radek7777
Příspěvky: 260
Registrován: 16 črc 2016, 20:54

Re: VELIKONOČNÍ PANDEMICKÁ

Příspěvek od Radek7777 »

Ladiku, myslím, že si kávu budeš muset vzít do termosky...byl jsem na pumpách a nikde se kafe neprodává. :?

Kafe vařím furt doma, protože se z domu nehnu, ale ty čtyři stěny se snad nějak hýbou nebo co, je mi/nám mezi nimi čím dál víc těsněji, už se to nedá vydržet...proto jsme nuceni vyrazit do přírody a nadechnout se bez omezení čistého vzduchu, pro jistotu nejlépe s příměsí kouře z motovýfuků - jako dezinfekcí.
Jo a mám dojem, že ten virus snad pije nejen krev bojovníků s ním, ale i benzín z nádrží pohybovadel (asi abychom nemohli dojet k dochtorovi)... jak jsem se díval do nádrže, tak tam téměř nic nemám. :o Takže budu muset jet někam natankovat, nevím ještě kam...snad do Bílovce na Shellku, vyjde mi to jedině v 10:30 v neděli...a doufám, že tam budu sám, abych se nenakazil. 8-) ...a když už natankuju, tak zajedu kousek za Bílovec...třeba směr Jeseník, no uvidím co mě napadne.

Tak se mějte fajn, je nám líto, že se uvidíme asi až po sezoně...držte se a BUĎTE ZDRÁVI !!!
R + M
petmil0717
Příspěvky: 127
Registrován: 03 črc 2017, 11:41
Bydliště: kroměříž

Re: VELIKONOČNÍ PANDEMICKÁ

Příspěvek od petmil0717 »

Ahojte všichni,
Laďo neměj obavy o kávu,my už jsme to nevydrželi a vyjeli jsme směr jih,včera v Mikulově motorkářům kafé prodávali :D dokonce nedaleko Valtic i točenou zmrzlinu :lol: .Vzhledem k tomu,že jsme včera veškerý zimní benzín projeli,budem nuceni natankovat kvalitní benzín ,který mají jen u Schell Bílovec a prej bude jen v v neděli 10.30.Takže doufáme,že tam nebude moc tankujících,a v případě,že ano tak,že budou dodržovány rozestupy 2m,raději vezmem metr sebou.P+M
Alois
Příspěvky: 1873
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

PĚKNÉ VELIKONOCE!

Příspěvek od Alois »

Že jsem to tu psal. Tak to zřejmě budeme muset vzít benzín v Klimkovicích. Jenže po zimě kdosi říkal, že je lepší dát do nádrže 100 oktanový benzín. Loni jsem tak rozhýbal Martinu CRF 250 + aditivum do benzínu. Kupodivu se rozjela a přestala kuckat. A ten v Klimkovicích nemají. Takže Shell.

Dovolte, abych všem zde čtoucím popřál klidné, příjemné a hravé Velikonoce. Těm, co vyjedou na motorce přeji pohodové kilometry a pěkný zážitek.

Přikládám aktuální přání od p. Gottwalda.
Velikonoce_LI (2).jpg
miri1
Příspěvky: 333
Registrován: 01 črc 2015, 22:27

Re: VELIKONOČNÍ PANDEMICKÁ

Příspěvek od miri1 »

Ahojte všichni
na schellce benzín za necelých 28,-kč už dlouho nebyl, tak by bylo škoda toho nevyužít a nenatankovat plnou nádrž :shock: .já to pořád říkám, že tomu promořování se nevyhneme !! Takže velikonoční pandemická a promořovací - jojojo.
olgamik
Příspěvky: 18
Registrován: 02 dub 2017, 19:35

Re: VELIKONOČNÍ PANDEMICKÁ

Příspěvek od olgamik »

Jen tak do diskuze, v Mošnově benzín za 23,-Kč. Zdeněk
Radek7777
Příspěvky: 260
Registrován: 16 črc 2016, 20:54

Re: VELIKONOČNÍ PANDEMICKÁ

Příspěvek od Radek7777 »

Alois:
Tak říkáš, že po tom aditivu Marta přestala kuckat??? Tak to je na Nobelovku, měl bys to poslat doktorům jako lék proti koronaviru. :idea: :idea: :idea: :o :o :o
Alois
Příspěvky: 1873
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: VELIKONOČNÍ PANDEMICKÁ

Příspěvek od Alois »

A taky se rozjela. Tak svým robkám naordinujte 100 oktanový benzín a máte po kuckání.
Alois
Příspěvky: 1873
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: VELIKONOČNÍ PANDEMICKÁ

Příspěvek od Alois »

Tak jsme si s Martou vyjeli do přírody. Vybral jsem lokalitu, kde jsem předpokládal, že nikdo nebude. V pěkné přírodě, daleko od lidí, v klidu a s posezením. Jeseníky to nebyly. Vybavili se nařízenými rouškami, dezinfekcí na toho hajzla coronavisuse, jídlem a vyrazili.

Jenže po cestě k pumpě jsme potkali policejní auto s radarem. Říkali jsme si, že té buzerace a omezování od stbáckomunistické vlády je v tuto dobu dost a ještě policie měří rychlost. No, chápu, že chyba je někde jinde. A v Opavě stáli taky. Možná jen strašili. Bůhví.

Tož během tankování se vystřídalo u pumpy plno motorek, všichni dodržovali nařízení a tak jsme se pozdravili a hurá na cestu. V tu chvíli jsem napočítal 11 goldwingů a 2 choppery. Byl to asi fakt motorkářský den, motorky všude, i za námi se držely, některé předjely a některé jely jako v koloně. Musel to být pěkný pohled.

V Heralticích na parkovišti jich pár už stálo a za námi to pořád přibývalo, že nebylo skoro kde parkovat. Ale močit se musí, tak shluk neshluk zastávka byla.

Pokračovali jsme s Martou do vytouženého cíle s tím, že si lehneme na deku a pokocháme se klidem. Přijeli jsme po pěkných cestách do cíle, kousek od vojenského prostoru a zaparkovali. Během pár minut - možná sekund - začaly parkovat motorky jedna za druhou vedle nás. Asi nás pronásledovaly. Nějaká dívčina se psem mi říkala, že jsme to tu měli vidět před chvílí, že tam bylo plno kolařů. No máme asi dost přírody pro všechny, jenže těch zákazů vjezdů je na tak malou zemi neuváženě mnoho. Proto se lidi musí doslova rvát o kousek volného prostoru. Chtělo by to asi opět revoluci.

Z motorkářů se vyklubala dobrá parta, některé jsme znali, tak nám absence soukromí vůbec nevadila. Všichni měli roušky, dodržovali 2 metry odstup a tak byla pohoda. Milan byl rád, že vidí pěkný kostel, který nestačili komouši zničit a tak nám vykládal svůj pozitivní vztah k církevním stavbám.

Dali jsme pár zarouškovaných slov, poobědvali, my s Milanem (miri1) objevili jezírko a čistý potok, zkrátka krásná příroda, relativně klid a pohoda.

A tak jsme si uvědomili, že i v pandemickém zákazu pohybu se lze pěkně pohybovat. Však nám to chybělo.
Přílohy
IMG_7076W.jpg
IMG_7076W.jpg (120.56 KiB) Zobrazeno 3089 x
Radek7777
Příspěvky: 260
Registrován: 16 črc 2016, 20:54

Re: VELIKONOČNÍ PANDEMICKÁ

Příspěvek od Radek7777 »

Ahojte,
tak vám tu pár slovy popíšu, co se mi/nám s mojí ženou stalo:

No nechápu, co se to v tu neděli dělo. Jedeme si v klidu dotankovat to, co mi ten kurňavirus z nádrže vypil, samozřejmě na Shellku do Bílovce, tam maji ten nejlepší a prý tomu virusovi moc nechutná, tak snad vydrží nějakou dobu. No a co se nestalo :shock: jedu tam v domnění, že tam budu sám (..vždyť je karanténa,néé..) ale sakra, div se světe, BYLO TAM PLNO MOTORKÁŘŮ!!! :o Nejsem přece včerejší, mám sebou skládací dvoumetr, v dnešní době životně důležitá výbava :P a tak jsem si odměřil 2 metry ve frontě od předešlého a za sebe 2 metry postavil betonový kužel (tankový), aby se někdo další nepřiblížil. Vše dopadlo OK, natankoval, sebral kužel pro příští tankování a že si trošku odpočineme na parkovišti...A EJHLE !!!...tam opět plno, takže stejná procedura jako u pumpy, vše samozřejmě s rouškou a v rukavicích gumových.

Po krátkém odpočinku a soustředění před další cestou jsem vyrazil na cestu, ne sice na Jeseníky, bo tam prý jedou všichni, vzal jsem směr na Porubu a Opavu....JENŽE...sotva jsem vyjel, tak celé parkoviště se zbláznilo a jak NASCHVÁL všichni vyjeli stejným směrem!!!...a navíc mě zavřeli do jakési skorokolony, ze které mě nechtěli pustit. Vpředu jel na černé motorce jakýsi jejich kápo nebo co, který je asi řídil, co se mnou mají dělat...no, měl jsem trochu strach, jak to dopadne, ale nakonec jsem rezignoval...no co, nebudu si jich všímat, tak je to snad přestane bavit...

Jeli jsme tak kousek cesty (..jenom nějakých slabých 150km..) a pak mě napadla spásná myšlenka, že se jim ztratím sjetím k opuštěnému kostelu v bývalé obci Stará Voda, je to v lesích býv.vojenského prostoru...prý tam i straší, tak snad budou mít bobky tam jet taky... jenže co čert nechtěl, ten jejich kápo asi uměl číst myšlenky, bo tam odbočil dřív a ti ostatní mě tam zatlačili a tam mě s motorkama obstoupili...skoro...
"TAK A TEĎ NA NÁS ZAČNOU PRSKAT A NAKAZÍ NÁS TÍM KURŇAVIRUSEM...".. začal jsem se v duchu loučit s moji milovanou ženou, s rodinou, s naší kočkou..,:cry:...vše mělo ale správný americký Happy end, byli to "dobří ludé", někteří i z Valašska, tož byla jistota, že nám darují život, dokonce i dezinfekci na nás nastříkali (..z dvou metrů, asi jsme se jim zdáli nebezpeční spíše my..), jeden se tam dokonce za nás u kříža aj pomodlil.. :)

Tak takhle dopadlo naše karanténí natankování, dokonce jsme i nějaké známé potkali, bylo krásně, pokoukali jsme po přírodě, vydezinfikovali plíce motozplodinami, psýcha povolila, zas vydržíme nějaký ten měsíc karantény. 8-)

Mějte se všichni krásně...a BUĎTE ZDRÁVI !!!
R+M
Přílohy
20200412_103724.jpg
P1040012.JPG
P1040046.JPG
P1040030.JPG
P1040029.JPG
P1040036.JPG
20200412_132132.jpg
20200412_132125.jpg
20200412_132103.jpg
Odpovědět