CHOPPER-CRUISER VYJÍŽĎKA

Odpovědět
miri1
Příspěvky: 333
Registrován: 01 črc 2015, 22:27

CHOPPER-CRUISER VYJÍŽĎKA

Příspěvek od miri1 »


další z již avizovaných vyjížděk by se mohla uskutečnit v termínu 6.9. nebo 13.9.2020. Tato vyjížďka odkazuje na úvodní stránku Star-Riders, kde je krásná věta .............. je klub nadšenců cruiserů a chopperů Yamaha Star.. Samozřejmě vím, že ne všichni mají doma nějakého choppera nebo cruisera, tak je možno se zúčastnit na jakékoliv motorce. Sraz na tradičním místě - Shell Bílovec v 10:30hod.. Předpokládaným cílem by byla Malá Prašivá, což je oblast Moravskoslezských Beskyd, cestou oběd v Kozlovicích. Termíny dávám na vědomí dva, abychom se domluvili, který bude více vyhovovat + samozřejmě vliv počasí.
Radek7777
Příspěvky: 260
Registrován: 16 črc 2016, 20:54

Re: CHOPPER-CRUISER VYJÍŽĎKA

Příspěvek od Radek7777 »

Fajn, my - viz kapitola "Letní vyjížďky".
miri1
Příspěvky: 333
Registrován: 01 črc 2015, 22:27

Re: CHOPPER-CRUISER VYJÍŽĎKA

Příspěvek od miri1 »

přátelé - dojde ke změně cíle chopper vyjížďky, protože Malá Prašivá je nejen součástí Moravskoslezských Beskyd, ale také je to CHKO, kde platí zákaz vjezdu všech motorových vozidel. Dle sdělení provozovatele vysokohorské chaty na Malé Prašivé toto platí 3 roky, což jsem v podvědomí jaksi tušil, protože zelení se smolí úplně všude, osobně jsem tam na wildovi byl cca před 5-i léty a nic takového nebylo. Co nejdříve dám na vědomí novou trasu.
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: CHOPPER-CRUISER VYJÍŽĎKA

Příspěvek od Alois »

Beskydy "spravují" blbové jako Jaskula, Lehký a dal. Je to brzda všeho dění v Beskydech a podle toho to tam taky vypadá. Nepořádek, vše zarostlé, žádná nabídka či zázemí pro turisty, neupravené cesty a stezky a o vydírání tamějších obyvatel, kteří chtějí něco vybudovat ani nemluvě. Proto se v Beskydech zastavilo vše, co by mohlo přispět ke zlepšení a za posledních 20 let je vidět spíš úpadek než rozvoj. Jen zákazových značek kolik přibylo!

Tak neklesej na mysli, toto je zásluha malého, blbého úředníčka, kterému bohužel dali moc. Já měl jiné plány na vyjížďku a přes tyto dva magory to prostě nešlo protlačit.


A k těm nadšencům: Já doufám, že ti, co si dnes vozí prdel na golďasech si prošli cestu chopperů a dodnes jsou jejich nadšenci. Bo čopr je čopr. (Myslím, že se snad ani chopper oficiálně nedá koupit a tak většina chopperů jsou vlastně cruisery).
miri1
Příspěvky: 333
Registrován: 01 črc 2015, 22:27

Re: CHOPPER-CRUISER VYJÍŽĎKA

Příspěvek od miri1 »

Řečeno slovy klasika: pravdu máš předsedo to čemu říkáme chopper je opravdu cruiser. Chopper jak ho známe z USA filmů je myslím si vždycky vlastně stavba, proto asi nebudou ani aspoň dva stejné, Krásné stavby dělají Poláci, třeba na srazech ve štěrkovně v Hlučíně jich bylo vždy dost.
miri1
Příspěvky: 333
Registrován: 01 črc 2015, 22:27

Re: CHOPPER-CRUISER VYJÍŽĎKA

Příspěvek od miri1 »

Datum na chopper-cruiser vyjížďku upřesňuji na 6.9.2020, protože termín o týden později je již obsazen jinou činností. Samozřejmě pokud ten nahoře bude zrovna v danou neděli tahat za splachovadlo a bude chcát a chcát, tak nikam nepojedeme :evil: - já samozřejmě věřím, že tak špatné to nebude a vyrazíme. Tento týden ještě upřesním zhruba trasu vyjížďky.
Aloisovi gratulace za zprovoznění a provedení STK na Viragu pro Martu 8-)
Marto - že už se móóóc těšíš na starou dobrou klasiku ??
miri1
Příspěvky: 333
Registrován: 01 črc 2015, 22:27

Re: CHOPPER-CRUISER VYJÍŽĎKA

Příspěvek od miri1 »

Na vědomí dávám zevrubnou trasu vyjížďky- Bílovec od Shell - Petřvald - Hájov - Vlčovice - Tichá -Kozlovice, zde bude pauza. Zpáteční cestu bych trochu protáhl - Kozlovice - Palkovice - Frýdlant n. O. - Čeladná - Frenštát - Veřovice - Štramberk - Sedlnice - Bílovec (Bílov). Zastávka bude na oběd v Kozlovicích - Restaurace Valašský pivovar :) ;). Celková délka vyjížďky bude do 120km - což by myslím si neměl být problém, pokud bude dobré počasí, tak v poklidném tempu na to máme dost času.
miri1
Příspěvky: 333
Registrován: 01 črc 2015, 22:27

Re: CHOPPER-CRUISER VYJÍŽĎKA

Příspěvek od miri1 »

Ve zmíněné restauraci jsem rezervoval nějaká místa - tak bych potřeboval upřesnit v půli příštího týdne počet účastníků. Tak dejte vědět, kdo se dostaví na místo startu. Jen ještě připomínám jak jsem psal na počátku vyhlášení vyjížďky - je možno se zúčastnit na jakékoliv motorce :lol: .
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: CHOPPER-CRUISER VYJÍŽĎKA

Příspěvek od Alois »

Já a Marta se hlásíme, leč jen za podmínky suché silnice. Na Viragu jsou 6 let staré gumy a klouže to i na suché cestě. Tož tak. Na mokré bych si netroufl.
Podle předpovědi yr.no má být pěkně, ale letos jim to nějak nefunguje, tak hyn sa hukáže.
Radek7777
Příspěvky: 260
Registrován: 16 črc 2016, 20:54

Re: CHOPPER-CRUISER VYJÍŽĎKA

Příspěvek od Radek7777 »

Poslušně hlásím, že jsem se už hlásil, tak tedy ještě jednou hlásím, že se hlásím ;) :D ...jen nemáme na čem jet - no chopper (kolo se taky jako chopper nepočítá??). :shock: :(

R + M
miri1
Příspěvky: 333
Registrován: 01 črc 2015, 22:27

Re: CHOPPER-CRUISER VYJÍŽĎKA

Příspěvek od miri1 »

Samosebou, že v případě, že bude pršet nebo bude hnusně po dešti, tak se nikam nepojede, protože má to být na pohodu. Na chopperu alias cruiseru se jezdí na kochačku a v klídku si užívat jízdu a pozorovat okolí (samozřejmě že periferně). Takže počasí rozhodne :o . Radek7777 se hlásí ještě jednou, tak to je super a kolo taky nemusíš tahat ze sklepa, protože v úvodu je psáno, že ne všichni mají choppera ........., tak je možno se zúčastnit na jekékoliv ........ ty jsi asi to nečetl nebo že by jsi nedával pozor ?? :lol: :D. Je mi jasné, že nás něčím překvapíš :-) ??? a když ne taky dobře, že přijedete.
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: CHOPPER-CRUISER VYJÍŽĎKA

Příspěvek od Alois »

Kruci, jestli bude v ne mokro nebo pršet, tak se naštvu. Tolik času a lítání mi dalo, abych čopry zprovoznil a teď nemám čas se na nich ani projet.
Tak něco pro to bando udělejte bo dle yr.no nic moc na nedělu.
miri1
Příspěvky: 333
Registrován: 01 črc 2015, 22:27

Re: CHOPPER-CRUISER VYJÍŽĎKA

Příspěvek od miri1 »

jak říkáš na neděli dle YR.no zatím nic moc - spíše drobný deštík, místy bez deště, ale to je úděl motorkářů, že s tím musí počítat. Pokud to tak bude nic s tím neuděláme, páč poroučet větru a dešti zkoušeli jiní a nic z toho nebylo :lol: . Na norech ten déšť seděl na neděli už celý týden, tak věřím že se to změní a pokud ne a bude opravdu hnusně, tak holt se nikam nepojede :x .
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: CHOPPER-CRUISER VYJÍŽĎKA

Příspěvek od Alois »

No tady fakt nic nevymodlíme. Bohužel i Windy hlásí totéž a Poláci skoro bez deště. Tak si vyberme.
Ještě je možnost - možná - to přesunout na sobotu.
miri1
Příspěvky: 333
Registrován: 01 črc 2015, 22:27

Re: CHOPPER-CRUISER VYJÍŽĎKA

Příspěvek od miri1 »

Právě jsem dotelefonoval s tím co tahá za to splachovadlo nahoře a opravdu v neděli bude cosi prskat - tak z tohoto důvodu překládám chopper-cruiser vyjížďku na sobotu 5.9., sraz na Shell ve 12:00h.. Tak už se těším.
Marta
Příspěvky: 235
Registrován: 01 úno 2012, 19:01

Re: CHOPPER-CRUISER VYJÍŽĎKA

Příspěvek od Marta »

Přátelé, kamarádi...píši první, protože dnešní chopper vyjížďka byla naprosto úžasná.
Myšlenka nechat GW v garážích a osedlat choppery vzešla z hlavy Milana a byla geniální...po letech jsme s Aloisem ometali pavučiny, vyhnali pavouky z výfuků ,Alois vyměnil svíčky,olej..STK a ráno se mohlo vyjet...start byl dramatický..baterie měla málo šťavy, ale vše dopadlo na 1 ku a já po letech opět jela s větrem o závod. Škoda, že nás bylo jen pár. Milan, Alois, Žena , já a doprovodný sběrný autobus , který řídil Radek a Maruška. Cesta ubíhala plná smíchu, zastávek, oběda...kraj zalitý sluncem..mávali a troubili jsme na vlaky..strojvůdci opětovali pozdravy troubením...zdravili jsme zedníky, lidi, kteří pracovali na polích....motorky prděly...výfuky drnčely...nádherný den a úžasná jízda...děkujeme za výborný nápad a věřím, že někdy zopakujeme....jsem nadšená
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: CHOPPER-CRUISER VYJÍŽĎKA

Příspěvek od Alois »

Den jak vymalovaný na vyjížďku a bestia Virago nechtělo startnout. Baterka vybitá, i když přes noc se nabíjela. Startovací káble a náhradní Yuasa z GL taky nic. Poslední varianta původní baterka z Dragstara r.v. 2007. Na první start bylo vše OK. Střílení do výfuku, prskání, ale šlapalo jak nové. Problémy nastaly s oblíkáním kůže. Hlavně kalhoty se strašně srazily a to je mám 2x spravované. Prý se kůže natáhne. Mi se každý rok zcvrkává.

Ty naše 4 čopry dělaly po dědinách rachot, jako kdyby zase přijela nějaká armáda. Kdo ví, jaká je na řadě.
Milan měl pěkně nachystanou vyjížďku, bezva cesty, zatáčky a tak jsem vzpomínal na čoprácké léta. Dnes bych už asi na Dragstarovi do Černé hory nejel. Ale není nad čopra. Má to své kouzlo a asi i do budoucna bude mít.

V Kozlovicích fajn hospoda, knedle s brezlema a borůvkama, 3 řízky na talíři se salátem, vše chutnalo a my pak přejedení se valili oklikami zpět.
Myslím, že to byl poslední ideální den na motorku - čopra a my si to skvěle užili. Navrhuji, aby ta Čoprácká vyjížďka se stala tradicí a Milanovi zůstala.

Díky, bylo vše super!

Foto dodám, až je vyvolám
miri1
Příspěvky: 333
Registrován: 01 črc 2015, 22:27

Re: CHOPPER-CRUISER VYJÍŽĎKA

Příspěvek od miri1 »

Takže přátelé, kamarádi jsem moc rád, že se čoprácká vyjížďka líbila, počasí bylo super a je fajn že jsme jeli v sobotu, páč dnes prší skoro imrvere. Samosebou, že to nebyla první a hned poslední čoprácká vyjížďka (letošek se ještě uvidí dle počasí), ale smyslem bylo zavést každoročně alespoň 1-krát vyrazit na vyjížďku na čoprech ;). Klidně si to vezmu na svá bedra. Díky všem za účast a super pohodovou atmosféru a množství smíchu. Jak se říká smíchu není nikdy dost i když si málem potrháš smíchem bránici :D .
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: CHOPPER-CRUISER VYJÍŽĎKA

Příspěvek od Alois »

Tak tu mám pár foteček pro ilustraci atmosféry. Ti nejedší jistě tiše závidí, bo to facht vyšlo!
Přílohy
20200905_120345_001W.jpg
20200905_120345_001W.jpg (317.37 KiB) Zobrazeno 4007 x
20200905_133755W.jpg
20200905_133755W.jpg (189.59 KiB) Zobrazeno 4007 x
20200905_174000W.jpg
IMG_8144W.jpg
IMG_8144W.jpg (310.33 KiB) Zobrazeno 4007 x
IMG_8148W.jpg
IMG_8148W.jpg (288.97 KiB) Zobrazeno 4007 x
IMG_8149W.jpg
IMG_8149W.jpg (263.98 KiB) Zobrazeno 4007 x
IMG_8152W.jpg
IMG_8152W.jpg (262.62 KiB) Zobrazeno 4007 x
IMG_8156W.jpg
IMG_8156W.jpg (273.67 KiB) Zobrazeno 4007 x
IMG_8157W.jpg
IMG_8157W.jpg (313.52 KiB) Zobrazeno 4007 x
miri1
Příspěvky: 333
Registrován: 01 črc 2015, 22:27

Re: CHOPPER-CRUISER VYJÍŽĎKA

Příspěvek od miri1 »

Díky Alois za várku fotek z chopper vyjížďky a jak píšeš, kdo se nezúčastnil tak může tiše plakat v koutě a zpytovat svědomí, které ho žere a říká proč jsi nejel, proč jsi nejel - nu což každý svého štěstí strůjcem :D :evil: . Doufám, že ještě něco přidá dvorní fotograf Radek7777 .
Radek7777
Příspěvky: 260
Registrován: 16 črc 2016, 20:54

Re: CHOPPER-CRUISER VYJÍŽĎKA

Příspěvek od Radek7777 »

Tu sobotu, za krásného počasí, jsem sebral všechnu svou odvahu a vyjel jsem si (i s mojí ProfiFoto Marion) s čopráky na výlet. :o Podotýkám, že cudně, s respektem a s náležitým odstupem za nimi, se svým BUSem GW....ani mě neinzultovali. ;) :lol: :lol:
Jízdá nádherná po báječné trase, s občerstvením i s obžerstvením v moooc zajímavé hospůdce v Kozlovicích. Díky čoprákům za přijetí, bylo fajn. :D 8-)

A tohle z toho vzniklo:
Hezká fotka...až na ten prstík. :)
Hezká fotka...až na ten prstík. :)
P1050004.JPG
Průjezd Hukvaldy.
Průjezd Hukvaldy.
P1050028.JPG
P1050023.JPG
Malá kouřová...
Malá kouřová...
...samozřejmě s dodržením všech pravidel a příkazů. :)
...samozřejmě s dodržením všech pravidel a příkazů. :)
20200905_131758.jpg (80.75 KiB) Zobrazeno 3964 x
Kochací rozjímání.
Kochací rozjímání.
Hospůdko, hospůdko mááálááá...náhodou dosti veliká.
Hospůdko, hospůdko mááálááá...náhodou dosti veliká.
20200905_140636.jpg
Radek7777
Příspěvky: 260
Registrován: 16 črc 2016, 20:54

Re: CHOPPER-CRUISER VYJÍŽĎKA

Příspěvek od Radek7777 »

seriál pokračuje:
20200905_143642.jpg
P1050035.JPG
20200905_140606.jpg
Holubička nesmí chybět na žádné akci. :)
Holubička nesmí chybět na žádné akci. :)
P1050013.JPG
P1050056.JPG
20200905_164444.jpg
P1050048.JPG
"Konkurence" taky na vyjížďce. :)
"Konkurence" taky na vyjížďce. :)
Takhle to dopadne, když se drží dieta a hubne se, pak padají kalhoty. :)
Takhle to dopadne, když se drží dieta a hubne se, pak padají kalhoty. :)
miri1
Příspěvky: 333
Registrován: 01 črc 2015, 22:27

Re: CHOPPER-CRUISER VYJÍŽĎKA

Příspěvek od miri1 »

Díky i dvorním fotografům za várku fotek. Nu což Radku7777 máš o čem přemýšlet, zda si pořídíš choppera-cruisera nebo budeš i nadále dělat sběrný autobus. Určitě to nebyla poslední chopper vyjížďka - tímto se už zakládá tradice !!!!! :D :shock:
Odpovědět