PASTVINY 2022

Odpovědět
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

PASTVINY 2022

Příspěvek od Alois »

Překopírováno z AKCE 2021 - PASTVINY

Vážení Pastvináři,
pokouším se najít novou lokalitu pro akci Pastviny.
S pomocí Jardy se mi podařilo sehnat celkem dobré zázemí, kde bychom mohli pár let vydržet.
Problém je, že se potřebujeme přihlásit resp. rezervovat kapacitu už rock dopředu a to co nejvíce lůžek, aby nám zařízení mohlo vyjít vstříc.

Termín příštích Pastvin je 22-24.7.2022. Buďte tak laskavi a napište se sem, ať to mohu zabukovat.


1.Takže 10 pokojů je pro nás rezervovaných na stejném patře.
2. Polopenze není povinná, ale já si ji objednám 14 dní před akcí. Jíst je třeba a snídaně se bude hodit a večeře jakbysmet.
3. Bude si muset každý zaplatit zálohovou fakturu a to co nejdříve.
4. Díky zhovadilostem EU nemohu to za vás zaplatit a nemohu ani zaslat do kempu vaše jména a příjmení vč. emailových adres.
Bo GPDR. Zde vidíme v praxi nařízení Evropské unie, kterak nám vychází vstříc. Idioti.
5. Takže si bude muset každý sám napsat do campu, obdrží fakturu a sám si ji zaplatí ze svého účtu.

Adresa je: recepce-zubri@starezsport.cz
Heslo: Star-Riders

Příklad dopisu: Do předmětu napište STAR-RIDERS

Dobrý den,

prosím o zaslání zálohové faktury za rezervaci 1 dvojlůžkového pokoje na akci STAR-RIDERS dne 22.7.-24.7-2022.

Děkuji

Jméno
Příjmení
Adresa


Byli jsme se podívat zde: https://zubri.sportujemevbrne.cz . Je to super lokalita, tak bychom tam mohli pár let jezdit.

Zatím má zaplaceno jen 9 lidí. Kdo chce s námi jet, ať si to rychle rezervuje, bo by už pokoje nemusely být.
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: PASTVINY 2022

Příspěvek od Alois »

Přihlášení k dnešnímu datu:

1. Alois + Marta
2. Saďa + Mamba
3. Miri1 + Ilona
4. Martin + Pavla
5. Čáryfuk + Miluška
6. Radek7777 + Maruška
7. Pivoš + Iva
8. Milan + Bobika
9. Perník + Zdeňka
10. Želva + Hanka
11. Dakar + Míla
miri1
Příspěvky: 333
Registrován: 01 črc 2015, 22:27

Re: PASTVINY 2022

Příspěvek od miri1 »

takže kdo se fláká a nebo nedával pozor, že má se přihlásit a zaplatit zálohu - tak rychle napravit, protože čas rychle letí !!....... a zvláště my severomoraváci ....."bo není čas ...." :o
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: PASTVINY 2022

Příspěvek od Alois »

Vážení, tento e-mail mi dnes přišel z Jasenky.
Bohužel se mi rezervační e-mail ztratil a nemohu ho najít. Neví někdo, jaké ceny byly před zdražením a kolik jsme platili zálohu?
Z e-mailu vidím, že zdražení je 195,-Kč/osoba/noc. V létě! Myslíte si, že ta energie šla tak moc nahoru nebo toho zase někteří využívají?

Dobrý den,
vzhledem k navyšování cen bude Váš doplatek za pobyt místo 922Kč činit 1702Kč.

Prosím o informaci zda budete chtít rezervaci ponechat nebo zrušit a vrátit zálohu.
Aktuální ceny najdete zde:
https://zubri.sportujemevbrne.cz/oteviraci-doba-cenik
Děkuji

Helena Altová
Recepce - JASENKA rekreační středisko Zubří
Email: recepce-zubri@starezsport.cz
Mob: +420 739 594 845
Zubří evid. č. 57, Nové Město na Moravě 592 31
Web: https://jasenka-zubri.cz
miri1
Příspěvky: 333
Registrován: 01 črc 2015, 22:27

Re: PASTVINY 2022

Příspěvek od miri1 »

Nevím jaké byly původní ceny, ale zálohu jsem platil 922,-kč - z toho plyne, že záloha byla 50%. Takže budeme muset akceptovat vyšší cenu za pobyt. 🏍️🤔.
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: PASTVINY 2022

Příspěvek od Alois »

Díky za info.
Hodlám prošetřit, zdali zálohová faktura není smlouva a jestli nám mohou z ničeho nic ubytování zdražit.
Bohužel jsem potvrzení o zaplacení ztratil.
miri1
Příspěvky: 333
Registrován: 01 črc 2015, 22:27

Re: PASTVINY 2022

Příspěvek od miri1 »

Chtě jsem ještě včera napsat, že kdybychom zaplatili celý pobyt, tak by žádný doplatek po nás nemohli chtít - takto ale nevím ?? 🤔. Za pokus to určitě stojí, potvrzení o zaplacení zálohy mají ostatní přihlášení na akci !
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: PASTVINY 2022

Příspěvek od Alois »

Na základě konzultace s právním oddělením dTestu mi bylo sděleno, že na zvýšení ceny nemají nárok bez souhlasu zákazníka.
Posílám jim dopis, který jsem stačil zachytit a uvidíme, co se bude dít. Díky Bohunce se našla má zálohová faktura, tak mám argument.

Jasenka - rekreační středisko Zubří

Helena Altová


Dobrý den,

v souvislosti s ustanovením 1759 a 1790 Občanského zákoníku Vám sděluji, že trvám na původní ceně, která byla stanovena při uzavření smlouvy.

S ohledem na výše citované ustanovení je změna nezákonná, neboť ke změně je nutný souhlas obou stran.

S pozdravem
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: PASTVINY 2022

Příspěvek od Alois »

Vážení spolunocležníci Pastviňáři, odpověď z RS Jasenka je uvedena níže. Vzpomněl jsem si na Rychlé šípy: "To sme byly my, pyráty!"

Dobrý den,
řešila jsem to s vedením a všichni co jste měly rezervaci založenou v loňském roce, tak zůstává cena původní.
S pozdravem

Helena Altová
Recepce - JASENKA rekreační středisko Zubří
Email: recepce-zubri@starezsport.cz


Originál e-mailu přepošlu členům klubu, pro sichr.
miri1
Příspěvky: 333
Registrován: 01 črc 2015, 22:27

Re: PASTVINY 2022

Příspěvek od miri1 »

Jak se říká, kdo nic nedělá tak nic nepokazí . Pokus velmi úspěšný - tak pak si dáme panáka! Alois velký palec nahoru 👍👍. Snad měli všichni přihlášení zálohu zaplacenou ?
Radek7777
Příspěvky: 260
Registrován: 16 črc 2016, 20:54

Re: PASTVINY 2022

Příspěvek od Radek7777 »

Zdravím a odhlašuji účast na Pastvinách.
Přeji úspěšný a příjemný pobyt.

R + M
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: PASTVINY 2022

Příspěvek od Alois »

Na MSSRCZ jsem byl tázán, pro koho je tato akce určena a zdali ještě mohou přijet. Pokud nebude ubytování v budově, tak po stanem místo je a kolem dokola jsou ještě campy a ne moc daleko.

Přijet může kdokoliv s dobrým úmyslem a dobrými mravy. Na našich akcích se nikdy žádná selekce nedělala a ani dělat nebude, tak mohou přijet lidi na jakémkoliv typu motorky, jakéhokoliv typu vyznání, politického názoru, pokud to bude od slunka i jiné barvy pleti a kořalku taky nebudu doporučovat. Ať se každý svobodně rozmyslí, co bude pít. Zkrátka rovnost, volnost, bratrství.

Na rozdrbávače jsem připraven taky!

Program bude jen v sobotu a to vyjížďka pro všechny a doufám, že se z ní všichni vrátíme naráz, tak jak bývá u nás v SRCZ slušností a dobrým zvykem. Ještě ji nemám hotovou a snad to stihnu vymyslet.
Zdenda
Příspěvky: 15
Registrován: 13 kvě 2020, 16:23

Re: PASTVINY 2022

Příspěvek od Zdenda »

Zdar bando ;) .
Přihlašuji nás na Pastviny. Ubytování na baráku s Vámi mám potvrzeno s recepcí. Doufám, že vše dobře dopadne a že do té doby opadnou všechny vášně. Těšíme se na všechny a snad vyjde i počasí. Přejeme všem krásné léto a brzy na viděnou.
Z+S
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: PASTVINY 2022

Příspěvek od Alois »

Jaké vášně, Zdendo? Myslíš vášeň k motorkám, k alkoholu, k jídlu a podobně? To nééé. Tyto vášně právě nesmí vyhasnout. Vždyť víš, o čem ty Pastviny jsou. O pohodě. A vždycky zatím byla. Jsem trochu překvapen velkým zájmem, poněvadž zde nejsou všichni napsaní, ale snad to zvládneme a v novém prostředí se dobře zorientujeme.

Je tam možnost koupání, procházky do vedlejšího kempu, k rybníku a pod. Po obědě pojedeme přímo do kempu, kde se budeme oddávat zábavě, dle našich zvyklostí. Sviming, ležing, dřisting, pitting, pivving, jidling, planning, kemping, joking a konečně blbing. Možná i busriding. Pokud bude pršet, tak se nikam nejede. O to více vezměte dobrého moku.
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: PASTVINY 2022

Příspěvek od Alois »

Oběd sobota - pro všechny účastníky vyjížďky je zajištěn: Snažil jsem se o množstevní slevu, ale prý jsou to loňské ceny.

Vážený........, Rádi vyhovíme Vaší poptávce.

Jako menu nabízíme :
Vývar s játrovými knedlíčky
Hovězí svíčková pečeně s knedlíky a brusinkami
Cena 55 + 215 Kč.
Pokud je pro Vás tato nabídka vyhovující, prosím o potvrzení.
S poděkováním a přáním hezkého dne,

Ing. Aleš Nevařil Ph.D.

F & B manager
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: PASTVINY 2022

Příspěvek od Alois »

  • POZOR, POZOR, POZOR


právě jsem se dozvěděl, že restaurace je otevřena do 22.00 hodiny, ale k jídlu mají jen hermelín a utopence. Lze si objednat polopenzi DEN DPŘEDU a to snídani a večeři. Večeře se podává od 18 do 19 hodin. V pátek gulasch a v sobotu krůtí prsa.
Zdenda
Příspěvky: 15
Registrován: 13 kvě 2020, 16:23

Re: PASTVINY 2022

Příspěvek od Zdenda »

Ahoj kamarádi
doplňuji za Aloise: kdo chce polopenzi a nemá ji dohodnutou jako já již v rámci ubytování, ať prosím volá na recepci +420 739 594 845 a doobjedná si ji. Volat do čtvrtku do 18 hod aby to prej stihli :-)
Pá pá. Tak umýt, dotankovat kde je levno a jedém :lol: :lol:
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: PASTVINY 2022

Příspěvek od Alois »

První akce „Pastviny“ proběhla v roce 2012 na Pastvinách. Od té doby se vystřídala lokalita i lidi, kteří s námi jezdili. I když nám mnohdy pršelo, tato akce měla vždy své kouzlo a šarm.

Nejinak tomu bylo i letos naposled. Mohu zde napsat jen svůj pohled, poněvadž jsem se na názor nikoho neptal. Počasí krásné, ubytko taky, kolektiv dobrý.

Musím zde poděkovat Jardovi, který mi hodně pomohl s přípravou vyjížděk nejen na letošní rok, ale i na další léta. A taky mi otevřel oči při pohledu na akce z jiné strany. Díky němu jsem viděl TOP z Vysočiny, která je opravdu nádherná. Nachystanou vyjížďku jsem si projel už v pátek – nádhera, zbytek v sobotu a na zpáteční cestě jsem zažil opět úžasné scenerie mnohdy připomínající Rakousko.

Po příjezdu do Jasenky jsem si všiml něčeho divného. Sklopené oči, nechuť se přivítat, pohledy kdekoliv jen ne do očí apod. Připadal jsem si jako Kristus v Coenaculu. Jen těch Jidášů tu bylo víc. Zažil jsem to před cca 10 lety v klubu, kdy ti největší sráči, kteří nikdy ničím nepřispěli, žádnou akci nebo vyjížďku nepřipravili, ale o to více se dovedli na všem přiživit, dělali největší podrazy, špínu a záviděli i nemoci. Odtud také pochází má zkušenost, „že nejvíc kurev na metr čtvereční jsem potkal mezi motorkáři“.

Na sobotu jsem měl připraveno několik vyjížděk, které jsem hodlal realizovat dle počasí a nálady. Nebylo to jen objetí přehrady a rozhledna.
Bohužel nová GPS a motorka v úvodu vyjížďky zazmatkovaly a zkrátka jsem nevěděl, zdali jedeme dobře či ne. Asi po 3 zastávce se do mě pustila Iva ať řeknu Jerrymu, že má GPS. Nevěděl jsem jak této odbornici sdělit, že mám ještě 3 GPS v záloze. Každý normální člověk pochopil, že se to může stát a myslím, že nikomu nevznikla žádná újma tím, že chvíli počkal. Požádal jsem Jerryho, ať řekne směr, kam se jede na Bystřici. Sdělil mi, že jedem správně. Nezdálo se mi to, a po cca 2 km jsem zjistil, že jedeme na opačnou stranu, ale nebylo kde zastavit a ani se otočit.
Proto jsem jel dál, odbočil a čekal na možnost otočení. V té chvíli už GPS fungovala správně. Ale šílený Jerry s Ivou mě předjeli a celá kolona za ním. V normálním klubu by dostal přes dršťku a už nikdy by na vyjížďku nejel. Pak se vymlouval, že přece vím, že když se zapne GPS tak trvá, než začne fungovat. On to o mé GPS nevěděl?

Proč za ním jela celá kolona jsem nepochopil.

Po cestě jsem mu volal, ať dovede kolonu na rozhlednu a budeme normálně pokračovat. Bylo to jen pár km. Na rozhledně byli nějací kluci na motorkách a řekli mi, že kolonu goldwingů potkali. Viděli, jak jeden z nich stojí a drbe se s mobilem. Předvedli mi ten postoj a hrozně se smáli. Prý jak to viděli, tak tady nikdy nedorazí a že čekám zbytečně. Přidal jsem pár jadrných slov na adresu pražáka a pražáků. Při odchodu na ně volám a odkud jste. Z Prahi!

Musím zde Jerrymu poděkovat, že vedl kolonu. Byl jsem před ním kdysi varován, ale vidím, že je to dobrý synek. Sice jste nic pořádného neviděli, ale na oběd všichni dorazili. Možná si myslel, že mě naštval a určitě ho někteří plácali po zádech, jak mi to nandal. Nikoliv. Já si trasu projel sám a kochal se. Nádhera!

Po obědě nikdo neprojevil zájem něco vidět. Fajn. Jel jsem dle plánu a viděl prý to nejhezčí z Vysočiny.

Po příjezdu mi Pivoš řekl, že nejel proto, že už v pátek věděl, že mi GPS nepůjde, tak seděl v RS. Myslel to vážně a já netušil, že je jasnovidec a odborník na GPS. Ještě před nedávnem si neuměl zabukovat ubytování , tak jsem mu to udělal a ejhle, jaká změna - GPS expert. Ráno mluvil o alkoholu v krvi.

I když jsem to věděl, někdo se prořekl a bylo jasno odkud vítr fouká. Řeči typu“ proč se s ním bavíš?“ a podobné mohou vyslovit jen ti, kteří několik let hledali ten správný řitní otvor na Severní Moravě a dlouho nevěděl komu tam vlézt a kdy z něj vylézt. Na severu neuspěl. Tady nemáme řiťolezy rádi. Konečně našel díru v rektu u sobě podobných. K tomu, aby ze sebe udělal něco víc, mu nepomůže velká motorka. Ta z něj NIKDY chlapa neudělá. Jen kecalu, který je líný něco pro lidi udělat, nikdy se nepodívá do očí, neumí jednat férově jako chlap s chlapem a pokud má mít názor, tak se dívá do země a mlčí. O to víc pomlouvá všechny za zády a špiní, jak může. Zkrátka rozdrbávač rektálního typu. Viz výše.

Na druhou stranu je mi trochu líto osoby, která měla všechny mé sympatie do posledního našeho telefonátu, ve kterém mi bylo zakázáno se zúčastnit nějaké akce v Krkonoších. Teď už to mohu napsat, já se chtěl jen omluvit, protože jsem měl zajištěný pension v Rakousku a nikdy jsem neuvažoval, že bych na tu akci jel. Neměl jsem možnost doříct větu a vodopád nesmyslů se jen hrnul. Na náladě mi to nepřidalo, ale uvědomil jsem si, že někde se neustále řeší žabomyší války naprosto zbytečně. Možná ji někteří za to plácali po zádech. Teď si ale tlačí sama tu káru před sebou a asi jí nikdo nepomůže.

Naštěstí jsme u nás ve Star-Riders podobnou věc řešili před několika lety. A chlapům jsem řekl, ať se sejdou v hospodě a domluví. Pak zaujmu stanovisko. Nedomluvili se a dodnes je klid. Stojím za našimi lidmi a přes to nejede vlak.

Pozn.: Inteligentní lidi se mohou domluvit i post factum. Existuje zázračné slůvko „PROMIŇ“ a reakci na něj lze čekat jako: Už o ničem nevím, Nic se neděje, Kašli na to atd……..

Doufám, že v našich řadách příznivců Star-Riders se takové výše popsané věci nedějí a snad ani nebudou dít. U nás v Ostravě si vynadáme, vyříkáme si to, ale za 20 minut na to serem a jdeme na pivo. Já „našim“ lidem věřím.

Na druhou stranu jsem se ujistil ve férovosti Milana od Holomoca, který mě nezklamal . Od prvního okamžiku setkání na Ukrajině jsem předpokládal, že to asi bude jeden z mála férových chlapů z jejich klubu.
.
.
.

Teď musím udělat nějaký pompézní závěr. Nic mě nenapadá.

Během dvou měsíců nám zemřeli 2 kamarádi motorkáři, další je po mrtvici. Tito lidé byli nedílnou součástí kolektivu. Náš průměrný věk překračuje 60 a oni se zabývají píčovinami, které byly na pořadu dne v mateřské školce či v první a druhé třídě. To se vracíme do dětských let nebo jsme tak hloupí, že plýtváme časem nad nesmysly?
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: PASTVINY 2022

Příspěvek od Alois »

Dnes ráno jsem dostal chatovou zprávu. Předpokládám, že se jedná o soukromou zprávu nikoliv zprávu typu otevřeného dopisu. Proto nebudu odesílatele jmenovat i přesto, že si nejsem jist, zdali je pro mě. Je dost zmatečná a nesrozumitelná. Neodpovědět by bylo neslušné.

Ahoj bývalý kamaráde,

Odpovím v bodech:
1. Jak jistě víš, nikdy jsem v KSČ nebyl i přesto, že mi bylo dost důrazně vyhrožováno přímo předsedou CZV KSČ.
2. Mám negativní lustrační osvědčení, poněvadž pravidelně kandiduji do voleb za ODS a tam je to podmínkou.
3. Popsal jsem jen tu slušnější část toho, co jsi mi sám řekl.
4. Milanovi nelezu do řiti. Nejezdím k němu s motorkou na servis a Milan zase nejezdí ke mě si nechat obechcávat kola na autě mým rotvajlerem. Naše vztahy jsou čistě přátelské a vzájemně nic po sobě nepotřebujeme.
5. Jakou velkou ztrátou je odchod jednoho člena pro klub si můžeš zjistit na fóru z počtu jím připravených akcí či vyjížděk za dobu jeho členství. Občasnou jeho participaci na mých akcích nepopírám. Druhý odchozí člen mi by léta jedinou oporou.
6. Píšeš, že Ti nemám VYHRŽOVAT! Asi ses vcítil do jiného odstavce nebo možná do jiného textu.

Měj se krásně
Odpovědět