MORAVSKÝ KRAS

Odpovědět
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

MORAVSKÝ KRAS

Příspěvek od Alois »

Vážení, náš kamarád Lojza pro nás i pro příznivce STAR-RIDERS připravil akci Moravský kras.
Překopíruji zde úvodní informace a Lojza si už dále tuto akci bude moderovat sám, bo Lojza není KLUB tak može tu:

Cit: Tož když Vy Athény,Karpaty a Moravu tož my Moravský kras,
Tímto zvu v termínu 3-5.června 2022 na sraz v prostředí Moravského krasu všechny členy ,nečleny a sympatizanty Star-Riders na letní setkání.
Ubytko bude v kempu v Jedovnicích ostatní info časem dodám, prosím o registraci zde nebo na mail aloisdrlik@gmail.com.
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: MORAVSKÝ KRAS

Příspěvek od Alois »

Já a Marta se hlásíme. Pak Čáryfučisko +1 a Mirisko1 + 1.
miri1
Příspěvky: 333
Registrován: 01 črc 2015, 22:27

Re: MORAVSKÝ KRAS

Příspěvek od miri1 »

Tak Lojzo - už se Moravský kras dostal mezi akce S-R 2022, tak uvidíme zda nebude velký nával ?? :o
Ten jih Moravy se nějak rozjel, což je jen a jen dobře ! :lol:
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: MORAVSKÝ KRAS

Příspěvek od Alois »

Musím se zde opravit: Lojza nachystal akci nejen pro nás a příznivce Star-Riders.
Ať mě někdo nechytne za slovo, když to bude nějaký chytač číst.
Jih Moravy se rozjel, bo my sme kura ze severu a tudyk to už zname, ni?
miri1
Příspěvky: 333
Registrován: 01 črc 2015, 22:27

Re: MORAVSKÝ KRAS

Příspěvek od miri1 »

na Moravský kras se hlásí Želva a Hanka.
Lojza
Příspěvky: 28
Registrován: 25 čer 2019, 16:40

Re: MORAVSKÝ KRAS

Příspěvek od Lojza »

Vážení přátelé jedné stopy

Dovolujeme si Vás pozvat na tradiční setkání ,tentokrát do kempu Olšovec v Jedovnici v termínu 3-5.června 2022

Ubytování je zajištěno v chatkách,srubech a budově v cenách 350a 400kč osoba/noc

Strava:pátek tradiční vlastní gulášek,v sobotu zase něco opečeme,sobotní oběd na vyjížďce a snídaně máme k dispozici formou bufetu na místě v ceně 105kč.

Sobotní vyjížďka bude po krásách Moravského krasu s návštěvou propasti Macocha shora i ze zdola


prosím o zaslání zálohy 500kč na osobu na účet 287295167/0300 do 15.3.2022

a tímto zároveň potvrzení účasti.


Na setkání se těší Lojza a Bohunka asistentka
petmil0717
Příspěvky: 127
Registrován: 03 črc 2017, 11:41
Bydliště: kroměříž

Re: MORAVSKÝ KRAS

Příspěvek od petmil0717 »

Tak záloha poslána :D , super místo na akci už se moc těšíme. :D M+P
miri1
Příspěvky: 333
Registrován: 01 črc 2015, 22:27

Re: MORAVSKÝ KRAS

Příspěvek od miri1 »

záloha zaplacena a tímto i potvrzení o účasti ;)
Truny
Příspěvky: 19
Registrován: 19 říj 2019, 19:12

Re: MORAVSKÝ KRAS

Příspěvek od Truny »

Škoda zrovna budeme na dovolené. Truny.
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: MORAVSKÝ KRAS

Příspěvek od Alois »

Zapomněl jsem osobně poděkovat Lojzovi za bezvadně připravenou akci, včetně pěkné vyjížďky, která akceptovala požadavky skorovybodovaných řidičů. Možná i z tohoto důvodu pro jistotu jela většina vlakem do Punkevních jeskyní. Myslím, že všichni byli nadšeni a největší obdiv patří Vernerovi za naprosto ojedinělý výkon po schodech v jeskyni. V jeho letech odhaduji, že by mě tam museli zahrabat mezi krápníky, kterých tam bylo dohalelujah.

Plavba po Punkvě měla své kouzlo a vtipný kapitán lodi dodával plavbě zajímavý šmrnc.

Průvodkyně udělala ze mě blbce, když jsem se ptal na barvu krápníků. Tak zde vyguglováno:
Krápníky mají obvykle bílou barvu, pokud jsou tvořeny čistým kalcitem. Barevné příměsi do žluta až hněda bývají tvořeny oxidy železa, do černa je zbarvují obvykle oxidy manganu, do zelena jsou zbarveny řasami, které žijí v blízkosti reflektorů pořízených pro návštěvníky. V několika jeskyních světa rostou krápníky tvořené aragonitem. (Aragonit má tentýž chemický vzorec jako kalcit, tj. CaCO3, ale krystaluje v jiné soustavě.)

My se po cestě koukli na kostel v Křtinách, vyzpovídal jsem zpovědníka, bo se při mši nudil a tak byl rád, že máme zájem.
Večerní zábava byla super, tombola bohatá, jídlo chutné - guláše jsem se po dva dny tak přežral, že jsem ani na snídani nemusel.
Zkrátka vše na 1+.

Děkujeme za pozvání.
petmil0717
Příspěvky: 127
Registrován: 03 črc 2017, 11:41
Bydliště: kroměříž

Re: MORAVSKÝ KRAS

Příspěvek od petmil0717 »

My také mockrát děkujeme Lojzikovi za velmi vydařenou akci v pěkném kempu.Počasí nám vyšlo perfektně,krásný vítací výbor :lol: ,parádní program,výborné jídlo a bezva zábava. :D Velký dík!! M+P
miri1
Příspěvky: 333
Registrován: 01 črc 2015, 22:27

Re: MORAVSKÝ KRAS

Příspěvek od miri1 »

Také my děkujeme za dobře připravenou akci, protože sehnat ubytování pro takovou hordu lidí je celkem velký kumšt. Prohlídka Macochy byla fajn, ale úplně cool byla plavba po Punkvě ⚓ s výborným komentářem místního lodivoda !! Takže za nás velký palec nahoru 👍👍.
M + I
Odpovědět