letos už nic nebude?

Zamčeno
Jimy

letos už nic nebude?

Příspěvek od Jimy »

ahojte bando,
tak koukám, že už asi jsou všichni naježděni dost v letošním roce, takže se asi nikam nevyrazí nebo že bychom udělali nějakou poslední letošní královskou vyjížďku? Co vy na to a když, tak má někdo nějaký konkrétní návrh? Já se tu kasám, jak bych pořád jezdil a přitom se dávám dohromady, abych vůbec mohl fungovat, zatím mohu jen za počítačem. :D
Jimy
Maarty

Re: letos už nic nebude?

Příspěvek od Maarty »

Co takhle vyjet si oficiálně naposled 28. října?
bogdant9

Re: letos už nic nebude?

Příspěvek od bogdant9 »

Maarty píše:Co takhle vyjet si oficiálně naposled 28. října?
Já jsem pro.
Jimy

Re: letos už nic nebude?

Příspěvek od Jimy »

No není to špatný nápad na toho 28., možná by nebylo špatné vyrazit a třeba i zajednat místo, ať můžemei při poslední vyjížďce trochu pokecat.
Berry

Re: letos už nic nebude?

Příspěvek od Berry »

to bude chtít teplý kožich :o
charlieFM

Re: letos už nic nebude?

Příspěvek od charlieFM »

jo jo, stýská se nám , že jo. Mi rozhodně ano, a to jsem byla venku před týdnem. Beruško, jak se tam máš.
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: letos už nic nebude?

Příspěvek od Alois »

A co takhle vážení vyrazit na 2 dny? Třeba někam blízko v pátek odpoledne a v sobotu po obědě návrat domů? Osoblaha? Je tam prý nějaké ubytko za slušný peníz i možná s polopenzí.
Maarty

Re: letos už nic nebude?

Příspěvek od Maarty »

Alois píše:A co takhle vážení vyrazit na 2 dny? Třeba někam blízko v pátek odpoledne a v sobotu po obědě návrat domů?
To zní zajímavě! Máš-li, Aloisi, na mysli pátek toho osmadvacátého, jak jsem navrhoval výše, tak můžeme klidně jet i někam daleko, protože je státní svátek a dá se vyjet i dopoledne... Ubytování bych si prosil s krbem :)
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: letos už nic nebude?

Příspěvek od Alois »

Ano, Maarty, měl jsem na mysli toho 28.10. jak jsi psal. Osoblaha je cca 95 km z centra Ovy, není to blízko a daleko taky ne. Pokud bude teplota alespoň 13 stupňů, řekl bych vzdálenost akorát.
Kastan
Příspěvky: 177
Registrován: 12 črc 2011, 20:13

Re: letos už nic nebude?

Příspěvek od Kastan »

Ahoj ve spolek, tento víkend nás rozničky straší bezdešťovým počasím. Sice u nich je to pade na pade, ale pokud by to vyšlo nepočítáte s nějakým malým výletem?
Jimy

Re: letos už nic nebude?

Příspěvek od Jimy »

No to je Alois dobrý nápad, v Osoblaze jsem byl sice jen jednou a přitom od nás to není zase až tak daleko, vzpomínky jsou takové, že jsem si tam připadal jako na konci světa, údajně to je nejchudší oblast, ale to nám přeci nevadí. Rád se tam s vámi podivám. NO a ten krb by nebyl špatný aspoň na zahřátí. :D
svagrova

Re: letos už nic nebude?

Příspěvek od svagrova »

Jimy, má úplnou pravdu, v Osoblaze se téměř zastavil čas, i když svého času, byla známá jako ,,Obilnice republiky“. Teď se, ale léta starostové docela snaží a pomalu Osoblažsko mění v turistický ráj. Zelenou tady má hlavně cykloturistika. Lákadlem je dobový vláček, který bohužel jezdí jen v sezónu a poslední výjezd měl tedy 28.8.Je tady alespoň , v tomto čase, možná vyjížďka na koních pro Berry a ostatní milovníky koňského sedla.
Na avizovanou vyjížďku, vzhledem k počasí to není daleko, bohužel ubytování je , ale bez krbu a vyhlídky na moře. :D
Ubytování je možné, v místní šk.družině, kde je to sice na osobu za příjemných 150,- Kč, ale je tady jen omezený počet 29 lůžek v jednom pětilůžkovém pokoji a ve 4pokojích pro 6 lidí. Chápu, že tedy soukromí žádné, mnozí si nebudou moc v noci mačkat ruku ;) , ale jinak je tady čisto, pěkná sociálka, teplo a pro přípravu bašty ,kuchyňka. Další ubytovna s 12 místy dvou a třílůžkovými cimrami je na Celnici, bohužel sezonní, tudíž bez vytápění. 28.10.tedy jen pro otrlé táborníky, typu Harssta, či Rosti, zvyklé být v chladu pod stanem. :shock: Družina je jinak oplocená, výhodou je , alespoň, malinké bezpečí pro vaše oře. Strava by byla možná asi 5min. od ubytování , na náměstí v bufetu U Býmů. Mám ji léty odzkoušenou. Domácí strava, menu ( hotovka+ polévka) za přijatelných asi 60,-Kč. Normální cena je 68,- Kč, ale jsem schopná to myslím dojednat na těch 60,- Kč. Jsou ochotni nám tam udělat i posezení, kapacita je tak 45 osob. A na jídle večer se tam dá domluvit. Točí se tam určitě Holba , pivo z hor (pivaři si ,ale docela chválili) ostatní konkurenty nevím, pro alkonepíče a ty kteří by nezůstali na noc, kofola. :) Další ubytování možné jen v soukromí v apartmánu, ale netuším, zda-li s krbem a určitě za jinou cenu :D . Osoblaha je opravdu skromná, je to tedy vše co zatím v ubytování nabízí. Mají tady ještě pěkný nový camp, se sruby, ale v říjnu, bez vytápění, taktéž nepoužitelný.
Pište, rozhodujte se, nebo vymýšlejte jinou destinaci, je nejvyšší čas, na zařizování, pokud nezasněžíme, tak vyrážíme už za 2 týdny.
:mrgreen:
Přikládám alespoň pro malou představu foto, ubytovny i bufetu U Býmů.
skolni_ubytovna_.jpg
skolni_ubytovna_.jpg (24.97 KiB) Zobrazeno 12973 x
bufet U Býmů nám..jpg
bufet U Býmů nám..jpg (28.65 KiB) Zobrazeno 12973 x
svagrova

Re: letos už nic nebude?

Příspěvek od svagrova »

bufet U Býmů1.jpg
bufet U Býmů1.jpg (183.72 KiB) Zobrazeno 12973 x
Celnice1[1].jpg
Celnice1[1].jpg (14.84 KiB) Zobrazeno 12973 x
Jimy

Re: letos už nic nebude?

Příspěvek od Jimy »

ahojte ve spolek,
potřeboval bych vědět, jaký zájem je o tu poslední dvoudenní vyjíždku ve dnech 28.-29.10.2011. S Aloisem jsme se domluvili, že bych vše zabezpečil někde poblíž Bruntálu, potřebuji ale obratem vědět, kdo doopravdy pojede a napsal mi, stačí tady, zda pojede a kolik postelí potřebuje, abych zabezpečil potřebnou kapacitu. Prosím co nejrychleji.
Diky.
Jimy
Maarty

Re: letos už nic nebude?

Příspěvek od Maarty »

Ahoj Jimmy, s postelí pro mne a pro Maarťu nepočítej, pojedeme-li, tak na jeden den na otočku.
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: letos už nic nebude?

Příspěvek od Alois »

Jimy, budeli dobré počasí, já pojedu - 1 lůžko u zdi.
gaston70

Re: letos už nic nebude?

Příspěvek od gaston70 »

Ahoj Jimmy , ještě nemám zazimováno takže pokud nebudu v práci tak bych se na otočku přijel mrknout , bez spaní .
Gaston
Kastan
Příspěvky: 177
Registrován: 12 črc 2011, 20:13

Re: letos už nic nebude?

Příspěvek od Kastan »

Zdarec Jimmy, pokud vyrazím, tak ne na 2 dny. Když, tak na 1 den na otočku. Je třeba mít tam už zimní gumy??? :mrgreen: Jo a to už je jako fakt poslední vyjížďka?
Kremil
Příspěvky: 174
Registrován: 23 kvě 2011, 15:11

Re: letos už nic nebude?

Příspěvek od Kremil »

Já mám pracovní setkání naplánované již dříve, čili zas nic K...a
Křemil
zdenek

Re: letos už nic nebude?

Příspěvek od zdenek »

Ahoj, rádi bychom, ale ač je svátek, já musím po obědě do práce, takže my jen vyrazíme v poledne na otočku na žebrožraní.
Zdenek
Jimy

Re: letos už nic nebude?

Příspěvek od Jimy »

Ahoj Zdeňku,
to žebrožraní je ve Skrochovicích u Dáši?
Jimy
Kremil
Příspěvky: 174
Registrován: 23 kvě 2011, 15:11

Re: letos už nic nebude?

Příspěvek od Kremil »

Přesně tak, žebrožraní je v R11 U Dashi.
Pokud se tam vydáte, bylo by dobré předejít minulému "faux pas" a předem zajistit patřičné porce těch kostí na taléřu ;) ;) ;)
Křemil
Berry

Re: letos už nic nebude?

Příspěvek od Berry »

ahojky, ja urcite nepojedu, prijede mi na 4 dny dcera z anglie. Berry
Jimy

Re: letos už nic nebude?

Příspěvek od Jimy »

Ahojte ve spolek,
tak jak vidím podle přihlášek, tak o dvoudenní výjezd nemá nikdo zájem kromě mne a Aloise. Navrhuji proto jednodenní výjezd dne 28. se zakončením v Motorestu Dáša. Trasu projížďky ještě navrhnu, jednou z variant je konečně projet si Echomo. Je to ale dost daleko, tak nevím, zda nebude na to velká zima. Oběd mohu prozkoumat někde poblíž Šternberka. Alois, nemůžeš se zaptat Dáši, jestli má otevřeno a zda nepodniká v ten den nějakou akci? Nemám na ní spojení.
Jimy
Maarty

Re: letos už nic nebude?

Příspěvek od Maarty »

To Ecce homo není ažtak špatný nápad. Když bude kolem deseti stupňů, tak klidně po dálnici stovečkou do Olomouce (v lesích přes Libavou bude určitě chladněji, ale na druhou stranu jako nácvik na Šternberk, proč ne...) a pak na Šternberk. Akorát pozor v zatáčkách, gumy už budou studené a budou se chovat jinak než za tepla!
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: letos už nic nebude?

Příspěvek od Alois »

Jimy, mi se to zdá hodně kilometrů. Odhadem do OL po staré cestě je to cca 75, do OP přes Šternb. cca 60, Dasha 10, OVA 40. Suma sumárum 185km odhadem +-20. Start a cíl u VŠB. Kdyby bylo 10st. je to moc. Při 15 by to šlo. Zdeněk píše, že Dasha má žebra. Psal jsem jí, tak čekám na odpověď.
lajbr

Re: letos už nic nebude?

Příspěvek od lajbr »

Zdar, bohužel 28 máme rodinou sešlost,ale nějakou vyjížďku ještě o víkendu možná zvládnu. ;)
Jimy

Re: letos už nic nebude?

Příspěvek od Jimy »

ahojte,
co člověk, jiný názor, vím, že na toto počasí je pro vás Šternberk dost daleko, Martymu jako otužilci těch 10 stupňů nevadí, víc ale asi už nebude. Co se týče termínu, mne to je celkem jedno, kdy vyrazíme, jestli se vám to hodí. Co se týče ty trasy, když pojedeš naším směrem, tak vždy musíš počítat delší vyjížďku, když bys chtěl kratší, tak to se můžeme sejít akorát v těch Skrochovicích a ujedeš těch 100 km.
Jimy
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: letos už nic nebude?

Příspěvek od Alois »

Jimy, mi je to celkem jedno, pro mě to není moc. Jinak u Dashi je v pátek zavřeno. Je ve Švýcarsku. Takže ze Šternberka na Kružberk, Vítkov a motobar. Hned to bude kratší. Ale je to pořád 186km. Není to moc? Koukni, zkrátil jsem to na Mor. Beroun.

http://maps.google.cz/maps?saddr=Ostrav ... s&t=m&z=10
Jimy

Re: letos už nic nebude?

Příspěvek od Jimy »

ahoj Alois,
no já jsem si myslel, že by se jelo podobnou trasou. V Dolanech je celkem slušná restaurace, tam bychom mohli dát oběd, tam by se mohl připojit i Gaston, kdyby tedy jel. Myslím si ale, že nás moc nepojede, mám strach, že budeme jenom 3 ještě s Martym, uvidíme.
Jimy
Jimy

Re: letos už nic nebude?

Příspěvek od Jimy »

Když by bylo fakt zima, tak byse to muselo zrušit nebo vymyslet náhradní trase kolem Ostravy, V tom případě by to stejně znamenalo 200 km pro mne.
Maarty

Re: letos už nic nebude?

Příspěvek od Maarty »

a co takhle, když nás bude tak málo, zajet si na Bukvice s K1400? :)
http://www.k1400.cz/images/akce/2011/bu ... zvanka.php
svagrova

Re: letos už nic nebude?

Příspěvek od svagrova »

Původně jsem měla v úmyslu vyrazit na dva dny, když jste to pojali tak velkoryse s posezením. Sama jen s Aloisem a Jimym vážně nepojedu. :shock: I na jeden den ráda vyrazím, ale několika stovkové trasy v té zimě absolvovat nebudu.Už teď v neděli to bylo tak akorát na hranici prochladnutí. Jinak se přizpůsobím, je mi celkem jedno kde bude cíl. Zatím to stejně nijak příznivě nevypadá, na pátek hlásí déšť. Uvidíme, ale jestli chcete jet někam dál, klidně jeďte, já to oželím a v té kose vám ráda budu držet palce. :mrgreen:
Kastan
Příspěvky: 177
Registrován: 12 črc 2011, 20:13

Re: letos už nic nebude?

Příspěvek od Kastan »

Ahoj ve spolek. No já bych v ten pátek i docela rád vyrazil. Teda pokud by nepršelo, v děšti se mi moc nechce. Nebaví mě umývání motorky a taky nemám kde. Taky ještě nevím jestli to dám časově. Povinnosti stále odkládám, ale asi tomu neuteču. Takže u mě je to otevřené - kožíšek mám - zimy se nebojím :lol: . Doporučuji všem. Jinak doufám, že zde nemám příliš mnoho chyb, abych od místních cenzorů nedostal za uši :D :D :D .
Zamčeno