AKUMULÁTOR

Alois
Příspěvky: 1873
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

AKUMULÁTOR

Příspěvek od Alois »

Na posledních vyjížďkách jsem měl problémy s baterkou. Bylo vidět, že protočit motor je už na hranici její možnosti. Vždy jsem ji nabil a po vyjížďce byla zase bez kapacity. Je fakt, že kromě základního osvětlení Draka, musela přiživovat i 2xH3, barevné LED a vyhřívané gripy. Asi měla dost i když ne poprvé. Už jsem se s ní rozloučil. Před týdnem tj. po cca 2měsících stání, jsem ji chtěl vytáhnout, opsat čísla a poohlédnout se po nové. Jen tak s přáním protočit motor jsem nechal 2x natáhnout benzin, sytič naplno a šup, motor naskočil napoprvé. Baterka to utáhla. Nechal jsem mašinu prohřát, nadýchal jsem se čerstvých výfukových plynů, protůroval a vypnul.
Číslo na baterce je GT14B-4, YUASA. Dle netu je to gelovka, cena od 1600-3900Kč - http://www.hyperzbozi.cz/zbozi/GT14B-4/.
Bohužel, nevím, jak dál. Mám shánět novou nebo ještě vydrží? Dá se změřit kapacita? Kdo mi poradí?
svagrova

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od svagrova »

Původně na radu dvorního mechanika Slávka z Polky, pak z vlastní zkušenosti doporučuji pro kup nové baterie :

http://www.tmz.cz/

TMZ Autobaterie s.r.o.
Bludovice u Nového Jičína 136
741 01 Nový Jičín
Velkoobchod i maloobchod Po-Pá 7,30-12,00 12,45-16,00 hod.

tel.
777 717 545
777 717 546
Tel./Fax: 556 730 185

Jsou ochotní, spolehliví a levní. Dokonce vám to po domluvě při rozvozu dopraví na smluvené místo v okolních městech.

Tina :)
BobyShrekOLD
Příspěvky: 87
Registrován: 24 kvě 2011, 16:26
Bydliště: Komárno - Slovensko

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od BobyShrekOLD »

Ahoj. U batérií je možné odmerať schopnosť odovzdať pri štartovaní zvýšený výkon, resp. stálosť výkonu pod záťažou. Ochotne to robí jeden predajca. Túto skúsenosť mám u neho pri autobatériách pre osobné i nákladné (12V). Na moto sme to ešte neskúšali. Názov prístroja však nepoznám.
Kastan
Příspěvky: 177
Registrován: 12 črc 2011, 20:13

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od Kastan »

Ahoj, Aloisi pokud si to necháš změřit u kteréhokoliv prodejce, tak Ti řeknu výsledek hned. Vyměnit!!! Přece potřebuje prodat. To je moje zkušenost. Spíš bych to nechal změřit neprodejce. Mě taky odešla, tak jen čekám odkud budu mít rozumnější cenu. Dokonce mi odešly i dvě nabíječky - když se daří, tak se daří :D . (Ještě, že mám další tři :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ) O těch Bludovicích jsem taky slyšel, tak pak porovnám ceny a rozhodnu se.
Taky bych si chtěl fetnout v garáži, ale teď můžu leda tak strčit hlavu do kufrů co tam zůstaly, když je Wilda u Slávka. Ale o to bude líp připraven na jaře. Už se těším ;) .
Alois
Příspěvky: 1873
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od Alois »

Chlapi, díky za rady. Poptám se.
Na baterii není nikde psáno, že je to gelovka. Vypadá to, jako normální Pb. Zřejmě je v ní elektrolyt v podobě gelu, aby se nevylil. A taky jsem slyšel, že se gelové mají nabíjet snad pulzním proudem. Já ji nabíjel pomalu a normálně, jako každou baterii. Na Mondeu mám už 6let nějakou vápníkovou baterii, taky speciální a používám stejnou nabíječku.
Baterie nabíjím vždycky na podzim, když se ochladí nebo když začne mrznout. A stejně mě tento týden jedna převezla. Přijel jsem na chvíli domů a po půl hodině jsem už nenastartoval. Na Swiftu je to tak, že pokud nevytáhneš klíč, tak je vše pod proudem a píská to. A v kufru svítí světlo, o kterém se neví. Po otočení klíčem to ani neťuklo.
Jimy

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od Jimy »

tak koukám, že nás tu je více, co přemýšlí, zda vyměnit baterku. Já jsem dojezdil sezónu bez problémů, ale když jsem zhruba po 14 dnech si chtěl s ní popovídat, neprotočil se ani motor. Nechal jsem ji nabít doplna, po 14 dnech jsem ji dal na nabíječku znovu a byla na 3/4 kapacitě, znovu dobil, za dalších 14 dnů jsem ji strčil do motky a nastartoval bez problémů, takže taky váhám, jak dál, zda koupit či ještě vydrží.Asi to nechám na první jarní vyjíž'dku a podle toho se zařídím. Baterku lze koupit kdykoliv a myslím i rychle.
Jimy
Lada

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od Lada »

http://www.abonit.cz/aku/eshop/2-1-Moto ... 11-30Ah/3/
YUASA 12Ah YTX14-BS - cena 1 339,- GELOVKA.
Tuto jsem kupoval loni, je to orginál co byl v motce od výrobce. Lepší cenu nenajdeš. Čau Láďa
:ugeek: :ugeek: :ugeek:
Alois
Příspěvky: 1873
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od Alois »

Láďo, to číslo je jiné než na mé baterce, ale někde jsem viděl i to jiné značení. Nechám změřit kapacitu a pak se rozhodnu. Jen koukám na to rozpětí cen. Až se mi nechce věřit, jací jsou ti ochodníci zloději.

Jimy, ta kapacita nebo jak to nazvat záleží na teplotě, to víš. Mám baterku 6V na Javu 250, loni jsem ji nabíjel a teď si vzpomněl, dám na nabíječku a byla plná. Nevěřil jsem vlastním očím. Byla v teple ve sklepě.
Jimy

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od Jimy »

Ahojte,
tak jsem dnes zkusil opět si popovídat s motkou, no baterie už nesouhlasila, už prostě mi neotočí ani motorem. Čeká mne tedy nákup, nebudu riskovat i když mám proti vám nevýhodu, já musím koupit ten samý typ,ale 18 Ah a ten je dražší o 900 Kč. No nedá se nic dělat. Z hlediska cen fakt má Láďa pravdu, že je to asi nejlacinější obchod.Myslím si, že na jaře, kdy bude celkem ještě chladno, nechci riskovat, že motku nenastartuji.
Jimy
svagrova

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od svagrova »

Lada píše:http://www.abonit.cz/aku/eshop/2-1-Moto ... 11-30Ah/3/
YUASA 12Ah YTX14-BS - cena 1 339,- GELOVKA.
Tuto jsem kupoval loni, je to orginál co byl v motce od výrobce. Lepší cenu nenajdeš. Čau Láďa
:ugeek: :ugeek: :ugeek:
Ahojte,
oslovila jsem zmiňovanou firmu TMZ Autobaterie z Bludovic u Nového Jíčína , k porovnání ceny a tady je odpověď:

Prosím zašlete mi ceník, pro tento typ baterií.

/2-1-Motobaterie/6-2-12V-Kapacita-11-30Ah/3/
YUASA 12Ah YTX14-BS - GELOVKA.
------------------------------------------------

YTX14-BS Yuasa 12V-12Ah 512014 1028 1234 12 12 200 150 87 145 1
Dobrý den , v YUASE stojí 1234,- Kč s DPH.


S pozdravem
Ing.René Mičkal

A schválně Ládíku, našla jsem. To víš, jsem Štír, ten to jen tak nevzdá, a ne jen to ;)
Tina :lol:
Lada

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od Lada »

Jsi dobrá Tíno, já jsem jí tam tenkrát vzal protože byla doprava v ceně a měl jsem ji do dvou dnů a to rozhodlo. Někdy více znamená méně !!!!
Čauky všem. Láďa
:ugeek: :ugeek: :ugeek:
Alois
Příspěvky: 1873
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od Alois »

Tak to je moc slušný obchod v těch Bludovicích. Dobrá cena.

Zde je specifikace: YT14B-BS = GT14B-4 GELOVÁ MOTOBATERIE (Yamaha Dragstar 1100)
Kapacita Ah / 10hod.: 12
Napětí (V): 12
Startovací proud (A): 135
Délka (mm): 152
Šířka (mm): 70
Výška (mm): 145
Váha (kg) s kyselinou: 4.6
(+) pól / odvětrání: L
naplněná od výrobce

A teď mi řekněte, co mám koupit. Já mám v Drakovi GT14B-4.
Jimy

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od Jimy »

No já si myslím, že klidně můžeš koupit ten typ co psal Láďa, rozhodující je, že má 12V A 12 Ah, hlavně si zkontroluj rozměry, aby ti tam do kastliku vlezla.Všechny tyto baterie mají zvýšený startövací výkon. J.
Lada

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od Lada »

Mám ji vyzkoušenou a namontovanou, vejde se do kastlíku, funguje bezproblémově - co říci více. KOUPIT !!!!
Čusík Láďa
:ugeek: :ugeek: :ugeek:
svagrova

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od svagrova »

Milé hvězdy,
znovu mohu ohledně baterií doporučit firmu TMZ z Bludovic a ochotného Ing.Mičkala, který vám rád fundovaně
poradí na tel.č. 777 717 544, nebo mailem.

Dozvěděla jsem se , že pro motorku Yamaha Dragstar 1100 je předepsaná baterie gelová, která je uzavřená, má elektrolyt ve formě gelu a větší startovací proudy. Vhodná je tam tedy dle katalogu baterie YT14B-BS (je to obdoba GT14B-4)
V každé motorce musí být baterie předepsaná výrobcem a to proto , že el.soustava motocyklu je na ní uzpůsobena.
Žádná jiná alternativa se nedoporučuje.Pokud je v motocyklu gelová baterie , rovněž dobíjení v motocyklu je uzpůsobeno na gelovou a pod.

Ceny YT14B-BS podle značky – s DPH
512903 VARTA 12V-12Ah AGM YT14B-BS 1801 ,- Kč
YT14B-BS Yuasa 12V-12Ah 512903 2117 ,- Kč
YT14B-BS Moto Start 12V-12Ah 512903 1577 ,- Kč
YT14B-BS Exide 12V-12Ah 512903 1174 ,- Kč

TINA :)
Jimy

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od Jimy »

No Tino, ještě existuje baterie od firmy Banner: http://topbaterie.cz/banner/motobaterie ... 14%29.html pro Drag Star se stejnými parametry, našel jsem cenu 1241,- Kč, velkoprodejce baterií Banner pro MS kraj mám před barákem, tak se půjdu zeptat, zda je mají a za kolik.
Jimy
Jimy

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od Jimy »

No u mne je Banner stejných parametrů lacinější o více jak 600 Kč proti nejlevnější YUASA na netu-
Kastan
Příspěvky: 177
Registrován: 12 črc 2011, 20:13

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od Kastan »

Tinuš a nevíš čistě náhodou na kolik by tam vyšla baterie na Wild Star SV1600??? Když už ses tady tak pěkně osvědčila coby agent bateriový. Teď tam mám KOYO FM YTX 20L - BS, 12V 18Ah Tam už je třeba těch 18 Ah ať to ty hrnky protočí. Co myslíš?
Jimy

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od Jimy »

No Kaštane, ptáš se Tiny, ale já mám tu samou baterku, když jsem se díval, tak Yuasana stojí tak kolem 2200 Kč, Varta se dá pořídit za 1850 Kč a Bannerku jsem viděl nejlacinější 1680 Kč. Přemýšlím nad tou Bannerkou a jak jsem napsal, půjdu se zeptat za barák k zástupci pro MS kraj, tak uvidím, jestli máš zájem, napíši ti, jak jsem dopadl.
Jimy
Jimy

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od Jimy »

Tak jsem nejlepší, Bannerku na Vašeho draka jsem schopen sehnat za 1100 Kč a pro Kaštana tu 18 Ah za 1570,- Kč. Mám to za barákem, když by někdo chtěl, nechť napíše, mohu mu to dovést při případné cestě do Ostravy nebo na sraz na přelomu února a března, jak tvrdil Alois.
Jimy
Kastan
Příspěvky: 177
Registrován: 12 črc 2011, 20:13

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od Kastan »

Ahoj Jimy, to je moc dobrá cena. Mohl by jsi prosím Tě ještě ověřit i rozměry té baterie? Takže ještě jednou je to typ YTX 20L - BS, 12V 18Ah a teď ty rozměry: délka 170mm, tloušťka 82mm, výška 155mm.
Ty máš tedy úplně stejnou??? A odpovídá i startovacím proudem? Oni mají nejspíš i tabulky, kde by měli mít uvedeno do čeho to je. Mohl bys to prosím Tě ještě pozjišťovat? Pokud to bude sedět, tak bych ji hned bral. Potřebuji ji co nejdřív. Buď tak hodný a dej vědět. Díky Kaštan
Jimy

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od Jimy »

Ahoj Kaštane,
zítra to ověřím a dám vědět. V dohledné době budeme mít sraz v Ostravě kvůli Holandsku, tak bychom se domluvili a vzal bych ji sebou.
Jimy
svagrova

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od svagrova »

Přiznám se, že už jsem konkrétní baterii pro Kaštana nehledala, nějak honím čas. ;) Rovnou jsem mu poslala celý ceník,který jsem dostala z firmy TMZ z Bludovic. Je to v Pdf, těžko by se to tady v takovém rozsahu dalo vložit. Pokud bude mít někdo zájem, zjistit si svou baterii a porovnat ceny, dejte vědět , pošlu vám to mailem.

Tina :P
Jimy

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od Jimy »

ahoj Kaštane,
tak to máme oba problém, protože já mám tu starou baterii stejné velikosti a ty nové pod stejným označením, se stejnými parametry je na šířku a na hloubku o 5 mm větší. Když jsem se díval na stejné baterie od různých výrobců, tak ty rozměry jsou u všech stejné, ten náš rozměr prostě na tento typ není. Napadá mne jediná věc, že si půjčím tu baterii a odzkouším, zda mi vleze do mé motky, když ano, zaplatím ji a půjčím ji tobě, když ti bude sedět, necháš si ji a já si koupím další. Jsem zvědavý, jestli to půjde, protože na tu baterku je udělán plastový kastlík, jak jsem se díval, jsou tam určité rezervy, ale jestli vleze, to nevím. Nechci domýšlet, co pak, když nevleze - budeme muset vyměnit celou motorku :lol:
Kastan
Příspěvky: 177
Registrován: 12 črc 2011, 20:13

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od Kastan »

No vy jste na mě hodní - jak na vlastního :D ;) , dík za info.

S tou výmenou našich miláčků to snad nebude tak zlé. Malá vůle tam je, ale jestli to bude dostatečné se uvidí. Pokud nevleze, je problém jen v ceně. Raději bych ten litr projezdil, ale když nepůjde jinak... A plus pól na pravé straně je myslím daný už tím typem. Jinak nedosáhnou kabely. Tak to prubni a hned budeme chytřejší a chytřejší až budeme nejchytřejší :o . Mějte se a ahoj.
Lada

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od Lada »

Když použijete předepsanou baterii kterou tam máte teď tak se vyhnete experimentům s různými ekvivalenty kvůli ušetření pár korun. Nevěřím že by jen tak ze srandy udělali předepsanou baterii větší !!!!!! Ahoj Láďa
Jimy

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od Jimy »

ahoj Láďo,
no, dokud jsem se nepřesvědčil na vlastní oči, že to je tak, jak píši, tak bych tomu také nevěřil. Nevím, jaká je tam úplně originální, ale součásná Yuasa uplně se stejným označením je menší proti prodávané o těch 5 mm na tloušťku a 5 mm na délku. Procházel jsem celý net bez rozdílu cen, díval se na všechny, které mají parametry 12 V, 18 Ah a nenašel jsem žádnou daných rozměrů. Typových označení je na trhu 5, takže Láďo nevím.Podle mne prostě musím odzkoušet tu větší, musí se tam vlézt.
Jimy
Jimy

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od Jimy »

No tak Kaštane, teď jsme se projevili jako amateři. Zjistil jsem, že ten rozměr sedí, jenže oba měříme na jiném místě. Dle udávaných rozměrů výrobcem je to měřeno v nejširším místě a to vlastně na lemu "víka" baterie, čili ty rozměry sedí. Takže jestli chceš tedy taky ti ji koupím. Chceš ji nechat nabít?
Jimy
Kastan
Příspěvky: 177
Registrován: 12 črc 2011, 20:13

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od Kastan »

Fajn Jimy, no já myslel, že v tom značení typu by mělo být vše včetně rozměrů a umístění plus-mínus pólů. Tak to je príma, jestli teda můžeš, tak mi ji vem. Akorát jak si ji přeberu? Rád bych to měl brzy a vzít osobně ať se hned vyrovnáme a nejsem dlužník. Co piješ? Revanž je revanž :D . Kouknu kdy to máte to rande v té Ostravě a pokusil bych se tam dostat. Nebo hopnu k Tobě-však nejsi na druhém konci světa :) . Jo a určitě bych ji chtěl i nabít. Tak zatím díky a dej vědět. Kaštan
Kastan
Příspěvky: 177
Registrován: 12 črc 2011, 20:13

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od Kastan »

Jasně Jimy, v pohodě. Pokud bych spěchal, tak se pro ni stavím. Udělám si výlet. To bych se ještě třeba ozval a dal bys mi souřadnice. Měj se pěkně a děkuji. Kaštan
Jimy

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od Jimy »

ahoj Kaštane,
tak dne 25.1. v 16.30 se sejdeme s klukama v motobaru Hanka kvůli Holandsku, tak jestli chceš, přijeď taky, vezmu ti baterku sebou nebo bych ti ji mohl nechat u Aloise, Fila, či Čmeldy, kdybys náhodou se s nimi víděl častěji.
Jimy
Jimy

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od Jimy »

Ahoj Kaštane, tak tu baterku mám doma, zkoušel jsem ji nasadit i na mojí motku, přesně pasuje, je stejné velikosti, takže žádný problém, stále 1580 Kč.
Jimy
Kastan
Příspěvky: 177
Registrován: 12 črc 2011, 20:13

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od Kastan »

Zdar Jimy, jsi hodný a díky moc. To je super, hned ji hodím Slávkovi kde mám motku v servise ať může startovat. Ahoj Kaštan
Alois
Příspěvky: 1873
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od Alois »

Táááák, kupovat se nová baterka nebude. Někdy v prosinci jsem ji nabil a v neděli 4.3. jsem to nevydržel a strčil do draka. Několikrát nacucal benzín a škrtl. Na podruhé se mašina rozběhla. Pak jsem baterku několikrát potrápil startováním a držela, ale trápila se. Skočil jsem s ní do Yamahy, kde mi ochotně změřili její kapacitu. Nová má mít při zátěži 10,6V a moje měla 10,3V, což je prý výborné.
Jen pro informaci. Hodil jsem dotaz na TMZ Bludovice, kolik u nich stojí Yuasa na Draka. Odpověď byla 3,600Kč! Řekl jsem jim, že na podzim nám dali ceny jiné-viz příspěvek Švagrové, tož že dají slevu na 2400,-. Obrázek si udělejte sami.
Jimy

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od Jimy »

no tak Alois, to máš dobré, mne už slouží nová, i když jen v garáži, chodím si s ní pobroukat čím dál více. spíše jsem musel řešit zadní pneu, objednal jsem tu novou Michelinku, ta je více jak dvojnásobné ceny od baterky, ale podle renenzí vydrží skoro 40 tis.km, tak uvidím. Jinak už bych měl být schopen vyrazit, jen by se mohlo ještě trochu oteplit.
Alois
Příspěvky: 1873
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od Alois »

Jimy, kdes koupil toho Michelina? A za kolik?
Manny

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od Manny »

Já na ně koukal na http://www.az-pneu.cz/michelin-commande ... -r-id51889 a docela si drbu hlavu, že jsem zase šel do Dunloplů. Když já chtěl WW :shock:
Jimy

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od Jimy »

Ahojte ve spolek, objednal jsem Michelinku commander II na prodej@moto-pneu.cz. Nebyla ale skladem, má dojít po dvacátém. Kupuji zadní, bude mne stát i s dopravou 3621,-Kč. Co jsem se tak díval, nebyl tam nějaký velký rozdíl, v těch klasických obchodech jsem ji nenašel, internetové obchody ji zatím moc nenabízí. Kdyby mne nebylo líto přední pneu, má ještě dobrý vzorek a asi mi vydrží celou sezónu, tak bych radši vyměnil i přední, myslím si, že tam je důležitější, zejména z hlediska brždění.
Jimy
Alois
Příspěvky: 1873
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od Alois »

V AZ-pneu mají přední za 2650,- a zadní za 3500,-. Objednal jsem tam přední. Nikdo mi neřekl, proč je rozdíl mezi přední a zadní. Nicméně zkusím Micheliny i na zadní, na autě mám s nimi dobré zkušenosti.

Co se týká akumulátoru, zatím drží, ale při startování mi to v motoru hodně tříská. Tak nevím. A dokonce jsem i nenastartoval, bo to třyskalo jak byk.
Maarty

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od Maarty »

Aloisi, nějak nerozumím tomu "Nikdo mi neřekl, proč je rozdíl mezi přední a zadní." Jaký rozdíl, v čem rozdíl? Ty sis snad pořídil bobbera?
Alois
Příspěvky: 1873
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od Alois »

Maarty, v sortimentu Michelin je Commander II ve stejné velikosti pro přední kolo nebo pro zadní kolo. Např. v AZ pneu mi nedokázali rozdíl vysvětlit. A v dalším e-shopu taky ne. U Dunlopu takové rozdělení nebylo. Domnívám se, že zadní bude pevnější, protože i cena je prý vyšší.
pedro
Příspěvky: 95
Registrován: 01 kvě 2011, 07:26

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od pedro »

ahojte....
tak zde už nerozumím ničemu..a vidím, že asi nejsem sám.....snad si Alois opravdu nemyslíš že je "velikost", jak jsi napsal stejná pro přední i zadní ?...když už, tak se u pneumatik hovoří o rozměru...a jestli tomu aspoň trochu rozumím, tak i ty máš přední pneu jiný rozměr než zadní...přední budeš mít pravděpodobně 130/90/16 a zadní asi 170/80/15...samozřejmě mohou být i jiné rozměry.....od toho se pochopitelně odvíjí také i cena a jak už Lada do mailu všem poslal, tak zde si můžeš přečíst a seznámit se s rozdílem pneu Michelin Commander....nerozumím zde také Tvým slovům, že Ti někde nedokázali vysvětlit jaký je rozdíl...a dopsal jsi svoji úvahu, že snad "zadní bude pevnější protože i cena je prý vyšší"....no to snad NE? to nemyslíš vážně, že ne?
Jimy

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od Jimy »

ahojte,
já také nevidím rozdíl mezi přední a zadní, u mé motky je rozdíl min, prakticky jen ve vahové kategorii, zadní 77, přední 74, jinak šířka, stejná. Já jsem kupoval zadní a cenový rozdíl asi 100 Kč, ale to je dáno tou vahovou kategorii. Když jsem zadával parametry u rozdílných prodejců, nikdo to ani nerozlišoval. Spíše přemýšlím nad tím, jestli je dobré mít pneu na každém kole od jiného výrobce.
Jimy

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od Jimy »

tak mi to nedalo a podíval jsem se na nabídku MOTO-PNEU, takže doopravdy v určitých rozměrech (v těch užších) je rozdíl mezi přední a zadní, podívejte se na tuto stránku: http://www.moto-pneu.cz/2127-Michelin-C ... I-gob.html
pedro
Příspěvky: 95
Registrován: 01 kvě 2011, 07:26

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od pedro »

asi jsem zde nerozuměl té formulaci, nebo spíš chybně....jakou Alois použil, když napsal "ve stejné velikosti pro přední kolo nebo pro zadní kolo"...to se ale netýká našich motorek s výjímkou někoho, kdo má snad nějakou stavbu, třeba typu "bobber", jak se také dotázal Maarty. Jinak se samozřejmě objevuje u jednotlivých výrobců při identickém rozměru označení "rear"tedy zadní, někdy také s poznámkou "reinf" což znamená reinforced/zesílená. Proto také i rozdíl v ceně....pak ano !
Jimy, dopsal jsi....."Spíše přemýšlím nad tím, jestli je dobré mít pneu na každém kole od jiného výrobce."
Tato kombinace snad ale může výrazně ovlivnit i jízdní vlastnosti takto obuté motorky...chování takto přezutého stroje.. zejména na mokru, určitě bude přinejmenším nestardandní. Já tuto zkušenost nemám, nikdy jsem neměl na žádné motorce obuté gumy...přední -zadní, každou od jiného výrobce. Pokecáme o tom v pátek....může to být zajímavé a poučné.
Alois
Příspěvky: 1873
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od Alois »

Takže ještě jednou: Pro stejný rozměr pneu existuje verze pro přední kolo a verze pro zadní kolo u Commander II. Takže pro rozměr např. 130/90/16 73H TL nebo TT (pro DS1100 Cl je TT) je v nabídce přední varianta i zadní varianta. Takto mě informovali u AZ PNEU, když jsem pneu objednával.

Důkaz: Rozměr: 130/90 16 B 73H TL - přední Cena: 2 806 CZK
Rozměr: 130/90 16 B 73H TL Reinf - dostupné od 2012 Cena: 3 004 CZK - to reinf je u AZ pneu Opava uvedeno jako zadní (nemohu jejich e-shop otevřít)

Vzhledem k tomu, že prodavačka nevěděla, jaký je v tom rozdíl a o zesílené variantě nepadlo v rozhovoru ani ň, proto jsem vznesl dotaz na fóru. Už je Ti to Pedro jasné?

Jimy, děkuji.

Co se týká různé značky pneu na předním a zadním kole, myslím, že je to úplně jedno. Na motce by se to nemělo poznat za předpokladu, že parametry pneu jsou srovnatelné.
pedro
Příspěvky: 95
Registrován: 01 kvě 2011, 07:26

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od pedro »

viz můj příspěvek na Tvým, kde jsem popsal, jak je označena zadní pneu ve stejném rozměru....cituji, "Jinak se samozřejmě objevuje u jednotlivých výrobců při identickém rozměru označení "rear"tedy zadní, někdy také s poznámkou "reinf" což znamená reinforced/zesílená. Proto také i rozdíl v ceně....pak ano ! "
vidno, že je mi to jasné ! ;)
Manny

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od Manny »

Přední/zadní: já teď například mám Dunlop D404 a tam rozdíl mezi přední a zadní je. Na první pohled hned v dezénu. Dovnitř gumy nevidim, ale předpokládal bych, že budou rozdíly trochu i v konstrukci, možná ve směsi ... no nevím :o Dunlop má u předních pneu označní F(front), Metzeler označuje (ne ve všech případech zadní R i přední F[/i]
D404.JPG
D404.JPG (27.99 KiB) Zobrazeno 25677 x
Rozdílný výrobce: S novou D404 vzadu jsem dojížděl starou přední Metzelerku. Původní starej zadní Metzeler stál za ho... Dunlop je proti němu king. Ovšem na předku jsem s Metzelerkou neměl žádný problémy a vydržela neuvěřitelný věci. Subjektivně řečeno neměla kombinace pneumatik rozdílného výrobce v dannou dobu žádný negativní vliv na jízdu. Podle mě jsou gumy buď dobrý, nebo špatný, ale to vždy z pohledu konkrétního řidiče jak to subjektivně vidí on.
A když se vrátím k problému "přední/zadní" : Jak už jsem napsal, Metzeler ve předu mě překvapil nad moje očekávání. Zato vzadu jsem se s ním cítil vícekrát nejistě ať na suchu, nebo na vodě, při brždění ... Tedy obě pneu ME 880 od jednoho výrobce, s výslovným označením pro použití na na tom kterém kole a rozdíly ve vlastnostech jsem pozoroval. To Dunlop podle mě drží jak přibitej za každý situace až bych řekl, že na to možná hřeším a vydrží víc.

PS: Neměla by tato debata být ve fóru "Pneumatiky"? :)
Maarty

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od Maarty »

jj, nějak jsem změnili téma :)
aha, už chápu - jde o rozdíl v gumě o stejném rozměru, jestli je vpředu nebo vzadu - nějak jsem si neuvědomil, že jeden a tentýž rozměr může být na jedné motorce vpředu a na jiné motorce vzadu... (v souvislosti s dragstarem 1100 a cenami za přední a zadní gumu mě to nenapadlo...). A opravdu to tak je, znáte někdo nějaký konkrétní příklad?
Jimy

Re: AKUMULÁTOR

Příspěvek od Jimy »

No já když jsem se díval na rozměry přední pneu a nabídku Michellinu commander II, tak budu mít i zadní na předku, nabízí v mém rozměru pouze zadní, třeba do doby mé potřeby koupit přední gumu bude k dispozici i přední :D
Odpovědět