signalizace

Odpovědět
pedro
Příspěvky: 95
Registrován: 01 kvě 2011, 07:26

signalizace

Příspěvek od pedro »

přátelé, objevil jsem na webu zajímavý odkaz na instruktážní video, které přispěje k naši bezpečnosti. Doporučuji pozorně sledovat.

http://www.youtube.com/watch?v=BvauMbUU ... e=youtu.be
Alois
Příspěvky: 1873
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: signalizace

Příspěvek od Alois »

Tak to je velmi užitečné. Mělo by se to dát do pravidel jízdy ve formaci. Některé posunky už používáme, ale je hodně důležité si je předávat dozadu. Při naší jízdě pak zadní netuší, co se děje vepředu.
BobyShrekOLD
Příspěvky: 87
Registrován: 24 kvě 2011, 16:26
Bydliště: Komárno - Slovensko

Re: signalizace

Příspěvek od BobyShrekOLD »

Zaujalo ma :
- "prohození stop" - ak by to použil jednotlivec, je to pochopiteľné, pri výpadku niekoho z kolóny, ale neplatilo by doteraz používané dopľňanie vo svojej stope,
nemôžeš si však byť istý, že ten za tebou to pozná - teda novinka, ktorá zatiaľ nemá tradíciu
- ako príkaz pre celú kolónu to nevidím potrebné, leda tak pre kameru
- formovanie kolóny (skracovanie vzdialeností) sa má zásadne riešiť zozadu, tým, že predchádzajúci spomalí, v prípade potreby až zastaví. Pokyn z videa je veľmi zameniteľný s pokynom "púšťam Ťa, predbehni ma
- "nebezpečenstvo na ceste vľavo, alebo vpravo" sa praktizuje aj nohou hlavne vpravo, keď by si vlastne prestal ovládať plyn a prednú brzdu. Já mám práve pravou nohou problém, a trocha aj v ľavou, tak to vždy nestíham. Snažím sa na to pred štartom upozorniť za mnou jazdiacich. Označovanie rukou je však už dosť zaužívané.
BobyShrekOLD
Příspěvky: 87
Registrován: 24 kvě 2011, 16:26
Bydliště: Komárno - Slovensko

Re: signalizace

Příspěvek od BobyShrekOLD »

Dávno zaužívané, publikované na "K1400"
http://www.k1400.cz/clanky/zivot/jizda/v_kolone.php
Alois
Příspěvky: 1873
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: signalizace

Příspěvek od Alois »

Tomu prohození stop nerozumím. V našich pravidlech máme doplňování dír.

To zkracování vzdálenosti je taky někdy potřebné. Stává se, že ten za tebou "usne" nebo se kochá a pak vytvoří místo na předjetí a už se vecpe nějaké auto. Pak je problém.

Ukazování děr a štěrku je dobrá věc, ale někdy se to stihnout nedá-člověk má mnohdy problém sám se sebou.
Odpovědět