Díl II. Garážový report aneb, co se skrývá uvnitř.

Odpovědět
jardaviro
Příspěvky: 30
Registrován: 06 říj 2011, 15:45
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Díl II. Garážový report aneb, co se skrývá uvnitř.

Příspěvek od jardaviro »

V druhém díle se rád podělím o pár fotek z opravy xv 1100 Virago , jehož majitelkou je Marta.
Předmětem opravy byla elektro soustava, při jejímž přeměření jsem zjistil nedostatečné napětí dobíjení. Problém byl diagnostikován jako špatné vinutí statoru alternátoru.
Další oprava se týkala úniku oleje z prostoru kardanu. Nové gufero + ložisko.
Oprava netěsnosti výfukových svodů.
Oprava karburátoru-díra v membráně šoupátka.
Výměna kuželíkových ložisek + gufera kyvné vidlice.
Samozřejmostí byla výměna všech provozních kapalin + filtrů a následné seřízení.
Seřízení nastavení odpružení podvozku.
Další podrobnosti mohu uvést v diskuzi.
Pro zobrazení fotek ve větším formátu postačí na danou poklepnout levým myšítkem.
Přílohy
1.jpg
1.jpg (156.53 KiB) Zobrazeno 3173 x
3.jpg
3.jpg (133.2 KiB) Zobrazeno 3173 x
4.jpg
4.jpg (104.06 KiB) Zobrazeno 3173 x
5.jpg
5.jpg (187.55 KiB) Zobrazeno 3173 x
17.jpg
17.jpg (135.56 KiB) Zobrazeno 3173 x
Alois
Příspěvky: 1872
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Díl II. Garážový report aneb, co se skrývá uvnitř.

Příspěvek od Alois »

Když vidím ten rozebraný kardan, tak si vzpomenu na cinkání, které se mi celou loňskou sezónu ozývalo právě z kardanu. Kontrolovali jsme s Jardou Viro olej a cinkání nepřestalo. Byly pochybnosti, že si to vymýšlím do té chvíle, kdy po výměně volnoběžky.... vsuvka - motor teď startuje velmi kultivovaně, tiše, bez třískání, kopnutí a na první šup...... si toho cinknutí Jarda taky všiml. Nechci zde popisovat to, jak mi kardan spravil-nechám to na něm.

Akorát jsem pamětník Countryho očesání kardanu na vyjížďce při rozjezdu do kopce na Trojmezí. Viděl jsem na vlastní ÓKÁ, jak se to stalo. Vypadalo to jako, že mu vyskočila rychlost až posléze se zjistilo, že byl kardan kaput. Naštěstí měl přívěs za auto. Myslím, že fotka by obohatila tyto stránky. Nicméně od té doby mám trošku lufta, ať se mi někde daleko nestane totéž.
Odpovědět