Spojka

Odpovědět
Majo
Příspěvky: 29
Registrován: 02 čer 2011, 18:46

Spojka

Příspěvek od Majo »

Ahojte,

po oprave ide motor motorky krásne, parádne ťahá, dokonca až tak že aj pri stlačenej spojke, Shrek vie svoje. Mechanik to bol dnes rozobrať, pozrieť, prečistiť a že to bolo olejom. Divné mi je že to predtým vôbec nerobilo. Zdôvodnil to tým že som tam mal starý olej a že ten nový hustý lepil lamely a tie sa nerozpojili dostatočne, čiže motorka sa chcela hýbať aj keď mala vlastne stáť. Dal tam redší olej, teraz 10W40 a že to stále robí.. že treba vymeniť lamely v spojke a malo by to prestať, lebo že spojka je jednoduchá a nemá sa tam čo iné pokaziť. Že tie lamely sú na pokraji živostnosti ale že nevyzerali predtým na výmenu.

Mne to celé akosi nejde do hlavy, je možné že by olej mal až takú "silu" ? Lebo ak áno, tak mi to príde ako lajkovi tak, že ten hustý olej zlepil lamely, tým sa tá spojka nedostatočne rozpínala a poškodili sa mi lamely ktoré teraz musím dať vymeniť. Začínam mať tej motorky fakt že plné zuby, lebo len investujem a nevozím sa. :evil:

Ak s dačím podobným máte skúsenosti, tak mi dajte vedieť, lebo som z toho dosť nešťastný a mechanik tvrdí že mechanizmus rozpínania funguje dobre, že to dnes pozeral, že to otvára dobre, ale že je problém s olejom a lamelami.. Lenže čo keď kúpim nové lamely a neprestane to? Potom tam akože budem liať ešte redší olej? Potom mi zas môže začať spojka presmykovať nie?

Vďaka za názory.

Majo
Born to be wild!
Alois
Příspěvky: 1873
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Spojka

Příspěvek od Alois »

Majo, dnes mi to popsal Shrek, takže už vím. Ale rozhodně to nemůže být olejem resp. jeho viskozitou. Doufám, že tu napíšeš skutečnou příčinu.
Odpovědět