ZAMLŽENÉ PLEXI NA HELMĚ EVOLINE

Odpovědět
Alois
Příspěvky: 1873
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

ZAMLŽENÉ PLEXI NA HELMĚ EVOLINE

Příspěvek od Alois »

Vypadá to, že toto téma dnes už snad ani neexistuje. Od doby vzniku Clarinu, bylo na škodovkách po zamlženém čelním skle. I já si zakoupil na jaře Clarin a doufal, že vše spraví. Bohužel. Helma SHARK Evoline nedisponuje pinlockem a tovární povlak plexi antiofogovou úpravou je celkem rychle - po cca 2 měsících, pryč.

Nutno říct, že na tuto helmu se vztahuje 5 letá záruka a pan Tužil z Nokamoto H-K se mi o ni vzorně staral. Dokonce jsem od něj dostal i náhradní 2 plexi zdarma. V rámci záruky mi byl vyměněn odklápěcí mechanizmus na Ev. 3. Tato helma má 2 nevýhody:1. mlžení plexi a za 2. svou váhu 1,7kg. Jinak jsem s ní nadmíru spokojen a nemohu si ji vynachválit. Pokud výrobce sníží váhu, udělá zábranu mlžení a přípravu na interfon, je to helma naprosto bezchyb, tedy vynikající.

Co s tím? Helmu mám již 6-tou sezónu a na jaře a podzim vždy trpím. A také letos na 1000 drsných jsem si ve 4 stupních a po 2 dnech jízdy v dešti vytrpěl své. Skoro jsem chtěl slyšet, že Evoline 3 už má pinlock a nemlží se. Ale obrovské zklamání Mirka a Dáši s použitím Evoline 3 právě z důvodu mlžení, mě ujistilo, že výrobce na to kašle. Za 450 Kč je možné si koupit nějaký spray, který se nastříká a utře dosucha. Zajásal jsem a šel jsem do toho. Netušil jsem, že vyhodím 450Kč za srágoru téměř bez účinku. Možná, že chvíli funguje, ale není to dlouhou jízdu. Bral jsem ji sebou, každý večer plexi předávkoval, otřel, vyleštil a - nic. Mlha přede mnou- mlha za mnou.

Co na to dealer? Zkuste si koupit nějaký univerzální pinlock. Ano, Marta na Cabergu ho má a je spokojená. Já směle odolával pokušení, protože jsem nevěřil, že tam pinlock vleze. A tak jsem zkoušel různé varianty jízdy v dešti a došel k závěru, že když pojedu v dešti bez plexi, uvidím lépe a více.

Nedávno jsem byl ujištěn v Hondě, že mají univerzální pinlock do helmy i se stmíváním. Tož jsem to koupil a po dlouhém přemýšlení nad stupidním návodek k blbému italskému výrobku jsem oný pin namontoval. Vše bylo super, asi se to i nemlžilo, vypadalo to dobře a já chválil odborníky. Jedna drobnost jim ale unikla. Plexi nešlo otevřít, ani kladivem. Pin se zasekl o těsnění a už to bylo. Sundat to šlo celkem dobře, takže jsem dalších 450Kč obětoval na oltář Sharku Evoline.

Náhoda pomohla. Na jaře jsme jeli na endurech v cca 6ti stupních. Já měl zvednuté plexi a už málem omrzlý nos. U pumpy jsem už totálně zoufalý šáhl rukou do kýble s vodou na mytí skel a pomazal celé plexi zevnitř. A ono to pomohlo.

Později jsem vylepšil technologický postup výroby antifogového liquid pinlocku. Zní to světově, ale funguje to s obyčejným Jarem.

Do štamprle namíchat a promíchat Jar + voda v poměru 1:1. Prstem dokonale rozetřít po plexi zevnitř. Po zaschnutí vyleštit a je to hotovo!

Opravdu to funguje. Plexi se nemlží a já mohu důstojně řídit.
Odpovědět