VELKÝ PODVOD HONDY

Odpovědět
Alois
Příspěvky: 1873
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

VELKÝ PODVOD HONDY

Příspěvek od Alois »

Možná tvrdě napsáno, ale pravdivě. Bohužel je pravda někdy taková a já nevím, jak jinak to napsat, když jsem byl Hondou 2x podveden.
V roce 2015 jsem koupil v Hondě nový Goldwing s vestavěnou navigací. Po roce jsem zjistil, že mapy jsou dost staré a neodpovídají skutečnosti. Tak jsem napsal Hondě ČR , aby mi dodali aktualizaci map a odpověď byla: Nemáme informaci, zdali mapy jsou či ne.
Psal jsem i do Anglie, Belgie, Německa a nic.
Tak jsem napsal papírový dopis a poslal do HONDA TOKYO a do HONDA USA. Z Tokya poslali můj dotaz do Česka, ať mi odpoví. Tak mi v ČR volali, jestli trvám na stejné odpovědi jako předtím několikrát.
Mluvil jsem i se zástupcem Garmin a ten mi sdělil, že mají s Hondou smlouvu a nesmí mi nic říct. (Navigaci vyrobil resp. mapu i software je od Garmina)
Tak jsem se pustil do výzkumu a po pravdě, dnes nemám problém s novými mapami. Vím, jak je sehnat a jak je instalovat.
Bohužel, celá Evropa je bez map a bez aktualizace, ale v USA a Kanadě lze koupit upgrade za 99 dolarů.

Jedná se o podvod nebo ne?

A když jsem koupil letos (6/2022) nového Goldwinga s vestavěnou navigací, zjistil jsem, že mám mapy z r. 2018. Znovu dotaz do Hondy a odpověď: Honda na aktualizaci pracuje a bude možná letos".

No, jak znám Hondu, tak mé peníze už mají a myslím, že jim houby na zákazníkovi záleží.
Alois
Příspěvky: 1873
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

NOVÉ MAPY PRO GL SC68

Příspěvek od Alois »

Co se týká map pro Goldwing SC68, tak již jsou na světě ve verzi 2025.10. Zkoušel jsem je v garáži bez výjezdu a zdá se, že fungují. Je tam celý obchvat F-M, tak by měly být fakt nové. Proč 2025.10? Asi nebude Garmin v letošním ani v příštím roce dělat nové. Tvorba map trvá - dle info z Garminu rok až dva.
Takže na GL DCT jsou mapy 2021, ale některé soubory i z roku 2019. Ale na GL DCT jsou mapy integrovány do celého souboru dat, který obsahuje i systémové informace pro např. řídící jednotky a pod. Takže mapy ASI nelze nahrát separátně. Třeba to někdo časem vymyslí.
Alois
Příspěvky: 1873
Registrován: 23 dub 2011, 00:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

NOVÉ MAPY PRO GL SC68

Příspěvek od Alois »

Aby nedošlo k omylu - Honda dodnes nevydala an jeden update map na Goldwing 2015-2017 !!! Takže nová verze map NENÍ od Hondy.
Odpovědět